Šta je novo?

Google tablet - Nexus 7

Sto bas 7" ... hm, da nije "malo" za definiciju tableta?

Pa telefon sigurno nije, ako cemo po definicijama. Ja ni 5" ne bih bas nazvao telefonom, ko je video Galaxy Note uzivo, ili Galaxy plejer, razumece.

Ali, sve zavisi od zelja, potreba, ukusa, dobro je da postoji za svakog po nesto.
 
Zato sto su "telefoni" dosli na 5".

Lol, pa kakve to veze ima? Da ne treba onda svi 7-inčni tableti da se prebace na 9-inčne, a 10-inčni da odu na 12-inčne? Meni su i 10 inčni tableti preveliki, a ne daj bože da držim nešto veće od toga. 7 inča je odlično za portabilnost tableta, to je i poenta, tako da ne treba dirati tu dijagonalu.
 
Lol, pa kakve to veze ima? Da ne treba onda svi 7-inčni tableti da se prebace na 9-inčne, a 10-inčni da odu na 12-inčne? Meni su i 10 inčni tableti preveliki, a ne daj bože da držim nešto veće od toga. 7 inča je odlično za portabilnost tableta, to je i poenta, tako da ne treba dirati tu dijagonalu.

Ne treba, ja se slazem sa tobom u potpunosti ali ocigledno je da ne misle svi tako. Mnogima je 7" malo pa su najverovatnije razocarani zasto Google nije izbacio 10" tablet.
 
Koju definiciju tableta? Godinama postoje 7-inčni tableti, zašto je sada to "malo"?

Ko kaze da je ikad bilo dovoljno? Termin tablet bi valjda trebalo da je "razdvojen" od termina mobilni telefon makar u vidu dijagonale (ako je vec hw ujednacen)...

Koja je razlika izmedju telefona 5" i tableta 7" u upotrebi? Nikakva. 7" ne moze da stane u dzep, mora u torbicu, 2" ne donosi znacajno ugodniji rad...

Ne razumijem potrebu spustanja tableta u svijet mobilnih telefona, i obrnuto. Eto.
 
Ko kaze da je ikad bilo dovoljno? Termin tablet bi valjda trebalo da je "razdvojen" od termina mobilni telefon makar u vidu dijagonale (ako je vec hw ujednacen)...

Koja je razlika izmedju telefona 5" i tableta 7" u upotrebi? Nikakva. 7" ne moze da stane u dzep, mora u torbicu, 2" ne donosi znacajno ugodniji rad...

Ne razumijem potrebu spustanja tableta u svijet mobilnih telefona, i obrnuto. Eto.

Zasto tebi smeta ako drugima odgovara? Meni je recimo 10" super za neke stvari zbog vece dijagonale i rezolucije, dok mi je 7" opet dobar za neke druge, npr. citanje knjiga, ili zezanje po netu, posto ga je neuporedivo lakse drzati jednom rukom (vecina tableta od 7" je tesko oko 350g).

U svakom slucaju, ako tebi to ne odgovara, onda nije za tebe i nemoj se ljutiti. :)

Inace, razlika izmedju 5" i 7" je velika, to je skoro 50% veca dijagonala a povrsina ekrana je skoro duplo veca.
 
Meni lično se po veličini jako sviđaju Samsung GT 8.9 16:10 ili Prestigio 5080C 8" 4:3. Ali jako ima malo tih "između" varijanti, voleo bih da tu ima veći izbor.

7-ca ima svojih prednosti i mana, meni je nekako mala i voleo bih da je Google baš izbacio 8.9 da pomiri oba sveta, ali ako ostatak uređaja bude OK, progledaću joj kroz prste veličinu za tih 200$.
 
Poslednja izmena:
Vec su rekli da je ovo budzet tablet.
Veca dijagonala i eventualno rezolucija automatski povecava cenu, a bolje je kvalitetan IPS od 7" sa HD rezolucijom nego neki TN od 9-10" sa istom rez.
Takodje misim da ce 7" imati vise potencijalnih kupaca posebno u USA.
 
Zasto tebi smeta ako drugima odgovara? Meni je recimo 10" super za neke stvari zbog vece dijagonale i rezolucije, dok mi je 7" opet dobar za neke druge, npr. citanje knjiga, ili zezanje po netu, posto ga je neuporedivo lakse drzati jednom rukom (vecina tableta od 7" je tesko oko 350g).

U svakom slucaju, ako tebi to ne odgovara, onda nije za tebe i nemoj se ljutiti. :)

Inace, razlika izmedju 5" i 7" je velika, to je skoro 50% veca dijagonala a povrsina ekrana je skoro duplo veca.


Covece...napisem recenicu da mi se cini da je 7" malo i ispadnem ne znam sta...!!

Prvo dal je meni dovoljno 7" ili 10" to nije bitno, drugo ako sam prokomentarisao nesto ne znaci da sam ljut zbog toga niti da treba sprziti google jer je eto, napravio tablet 7".

Zasto se mora sve licno shvatati???
 
Vec su rekli da je ovo budzet tablet.
Veca dijagonala i eventualno rezolucija automatski povecava cenu, a bolje je kvalitetan IPS od 7" sa HD rezolucijom nego neki TN od 9-10" sa istom rez.
Takodje misim da ce 7" imati vise potencijalnih kupaca posebno u USA.

Ovo je odgovor na Kindle Fire, koji ubija google sa niskom cenom i Amazon servisima, zato je cena tableta morala da bude konkurentna, a samim tim i ekran je morao biti manji.
 
Covece...napisem recenicu da mi se cini da je 7" malo i ispadnem ne znam sta...!!

Prvo dal je meni dovoljno 7" ili 10" to nije bitno, drugo ako sam prokomentarisao nesto ne znaci da sam ljut zbog toga niti da treba sprziti google jer je eto, napravio tablet 7".

Zasto se mora sve licno shvatati???

Pa to valjda ja treba tebe da pitam? Zasto si se sada razvikao, nema potrebe za tim tonom. Izgleda da nisi video smajlija u mojoj prethodnoj poruci koja te je toliko naljutila? Peace, man! :)

I kako nije bitno da li tebi odgovara 10" ili 7"? Pa to je jedino bitno, ne postoje ovde apsolutne kategorije ni istine, one size to rule them all... Ako nekom odgovara 7", znaci da je 7" ok... za njega. Tebi ne mora biti dovoljno tih 7", ali to ne znaci da su takvi tableti losi, vec samo znaci da nisu za tebe, ok?
 
A da li ima nekih vesti bas kada ce biti pusten u prodaju? Ta informacija bi mi bila od velikog znacaja.
 
Bice predstavljen 27 Juna, a prodaja krece sredinom/krajem Jula.
 
Poslednja izmena:
Ma mislio sam da ga nosim na putovanje u Avgustu pa mi je trebala ova informacija. Hvala puno :)
 
Pre svega ne zna se jos ni da li ce se tablet zvanicno prodavati u EU, jos nije nista potvrdjeno.
Tablet je gotov i sa prodajom krece vec sredinom Jula valjda ali jos se ne zna gde tacno. U Evropi mozda bude malo kasnije.
 
nexus_7_banner_001.png


http://www.theverge.com/2012/6/27/3120884/google-nexus-7-first-image-leak
 
Poslednja izmena:
Hoo, boy! The hits keep comin'. The good golks at Modaco managed to grab screenshots for the sale page of the Nexus 7, replete with screenshots and specs. Turns out, the tablet has a 1280x800 IPS display coated in "scratch-resistant Corning glass," which we presume is of the Gorilla variety. Within its 198.5 x 120 x 10.45mm case lies either 8 or 16GB of storage, plus 1GB of RAM, and NVIDIA's quad-core Tegra 3 SoC. Connectivity comes courtesy of GPS, Bluetooth, 802.11b/g/n WiFi and Micro USB, plus it's got NFC for all your Android Beaming needs. Rounding things out is the usual spate of sensors: accelerometer, magnetometer, and a gyroscope.

White_Nexus_7.png




nexus7details.jpg
 
Poslednja izmena:
AAAAAAaaaaaa 160e i u UK dolazi! Kasnije i u drugim zemljama. Znaci nema 8GB verzije, izgleda da 16GB verzija kosta SAMO 200$ sto deluje neverovatno.
Odlican tablet.
 
Poslednja izmena:
Duze vreme vec cekam ovaj tablet. A izgleda da ce biti pun pogodak. Nadam se da ce biti kod nas. :)
 
Pre mesec dana nisam stvarno verovao da je moguce za tu cenu dobiti toliko stvari. :) Sad samo da dodje i do nase zemlje i to je to. :) :) :)
 
ma neeeeeeeeee

ko će čekati dve godine na tablet koji će ionako biti 400 evra kad izađe, nema šanse quad core za 200 evra!!!!!!!!

.........

prelistajte svoje postove od pre mesec dana

dakle nit smo čekali godinu dana, nit dve godine, nego dva meseca kao što sam rekao i tablet će zaista biti 200 evra isto kao što sam rekao.

interesantno je što ima i ips panel.

molim? nešto nije u redu?

meni ovo deluje baš onako kako sam rekao da će biti. i drago mi je što će biti tako, jer je to dobro za sve nas.

aj sad prestigio 97 na oglas za 50 evra. a lepo sam rekao da se strpite iako vas svrbi džep.
 
Poslednja izmena:
ma neeeeeeeeee

ko će čekati dve godine na tablet koji će ionako biti 400 evra kad izađe, nema šanse quad core za 200 evra!!!!!!!!

.........

prelistajte svoje postove od pre mesec dana

dakle nit smo čekali godinu dana, nit dve godine, nego dva meseca kao što sam rekao i tablet će zaista biti 200 evra isto kao što sam rekao.

interesantno je što ima i ips panel.

molim? nešto nije u redu?

meni ovo deluje baš onako kako sam rekao da će biti. i drago mi je što će biti tako, jer je to dobro za sve nas.

aj sad prestigio 97 na oglas za 50 evra. a lepo sam rekao da se strpite iako vas svrbi džep.

I tebi toliko bitan bluetooth a ima i NFC. :D
 
Poslednja izmena:
I 250$ nije mnogo za 16GB verziju uz ovakve specifikacije....9 sati HD video auff. Sjajno.
 
Ali KAKO su oni mogli ovo da spakuju za 180e? Odlican posao odradjen od strane Google-a i Asus-a.
 
Nazad
Vrh Dno