»RSS Benchmark sajt

Strana 5 od 337 PrvaPrva 1234567891555105 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 61 do 75 od ukupno 5044

Tema: Google tablet - Nexus 7

Banned
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        8.017
      2. Moja mašina
        • CPU: TI OMAP 3430 SoC 600 MHz ARM Cortex-A8 CPU 430 MHz C64x+ DSP
        • RAM: 256 MB Mobile DDR 768 MB swap space for a total of 1 GB virtual memory
        • VGA: PowerVR SGX 530
        • MON: TFT 800 × 480 resolution 89 mm (3.5 in) diagonally 105 pixels/cm, 267 ppi
        • HDD: 32 GB eMMC
        • INET: UMTS/GPRS
        • Ostalo: 5Mpix Carl Zeiss
      3. eh...a ti nikako da shvatiš da veličina ekrana nema apsolutno nikakve veze. eno ti bilo koji telefon od 4" poslednje generacije košta 300 evra. šta izabrati kineza od 10" koji će postati obsolete posle godinu dana ili 7" premium tablet koji ćeš koristiti par godina? softverski mislim. jedino što je potrebno da shvatite je da taj prestigio ima hardver star tri godine, džaba mu ips od 10" kad je zarad toga žrtvovano sve ostalo. iskreno. videćemo kad izađe ova lutka kako će da se nosi sa ostalima. svašta nešto mogu da nas iznenade.
        Menjao ed_hunter : 25.05.2012. u 09:56

Member Avatar korisnika probotzor
        Na forumu od
        Apr 2012
        Poruka
        4.130
      5. Moja mašina
        • LAP: MacBook Pro 13 2015
        • INET: Kablovska
      6. da li je tebi jasno da pricas o poredjenju skroz razlicitih uredjaja....naravno da su skupi telefoni zbog gsm opcije -.- a i zato sto su namenjeni za skroz druge stvari....stalno poredis razlicite uredjaje i razlicite ciljne grupe....velicina ekrana diktira cenu tableta te kategorije....tablet od 7 inca mora da bude jeftinije od tableta 10 inca....ako je skuplji znaci da nisu ista klasa i besmisleno ih je porediti

Member
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        1.346
        Citat Citiram korisnika: ed_hunter Pogledaj poruku
        da li si ti svestan da upravo govorimo o istom cenovnom rangu? ne duplo skuplje, ne 500 evra, nego razlika +-50 evra? u tome i jeste fora
        Ja pricam o tabletima koji u sadasnjem vremenu stvarno postoje I ima ih na trzistu. Dakle imamo ovaj prestigio za 200 eur, I bilo sta drugo sto je primetno jace kosta minimum 350-400 eur, ako gledamo istu klasu od 10".

Member
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        1.346
        eh...a ti nikako da shvatiš da veličina ekrana nema apsolutno nikakve veze. eno ti bilo koji telefon od 4" poslednje generacije košta 300 evra. šta izabrati kineza od 10" koji će postati obsolete posle godinu dana ili 7" premium tablet koji ćeš koristiti par godina? softverski mislim. jedino što je potrebno da shvatite je da taj prestigio ima hardver star tri godine, džaba mu ips od 10" kad je zarad toga žrtvovano sve ostalo. iskreno. videćemo kad izađe ova lutka kako će da se nosi sa ostalima. svašta nešto mogu da nas iznenade.
        Ti ne kontas da mi nemamo nista protiv da se pojavi google tablet, da bude ultra jak I da kosta ultra malo. To naravno svi zele. Ali mi koji smo kupili Prestigio hteli smo dobar tablet za 200 eur SADA, ne za 2-3 ili vise meseca. Za 2-3 meseca svasta moze da bude, moze I meteor da udari u google, zar ne? Lako cu ja prodati Prestigio I uzeti google, ako stvarno bude bio dobar, nece mi biti zao izgubljene razlike u ceni, za taj novac sam koristio dobar tablet neko vreme I zadovoljan sam.

Medjutim, ja uopste I ne ocekujem da ce se taj google tablet prodavati u nasim prodavnicama, mozda kod vipa uz dvogodisnji ugovor koji mi nikako ne treba. Google tablet ce, kao I google telefoni pre njega, biti pre platforma za predstavljanje novog hardvera I softvera, nego realan uredjaj namenjen masovnoj prodaji. Znaci treba cekati posle njega pojavu pravih tableta drugih proizvodjaca, koji ce koristiti novu plarformu Nvidie i koji ce se prodavati u prodavnicama, sto znaci da ces ti brale debelo da se nacekas, dok cemo mi naivcine za to vreme uzivati u nasem Prestigiu. :-)

Banned
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        8.017
      10. Moja mašina
        • MON: TFT 800 × 480 resolution 89 mm (3.5 in) diagonally 105 pixels/cm, 267 ppi
      11. aha, baš ćeš da čekaš druge proizvođače. gugl planira proizvodnju par miliona tableta.... baš neće biti realan uređaj namenjen masovnoj prodaji i moraćemo da čekamo druge proizvođače da naprave pa da kupimo... činjenica je da gugl želi deo tržišta i činjenica je da želi agresivno da ga otme, misliš da je taktika za otimanje tržišta kreiranje tableta koji nije za masovnu prodaju?

Member
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        1.346
        aha, baš ćeš da čekaš druge proizvođače. gugl planira proizvodnju par miliona tableta.... baš neće biti realan uređaj namenjen masovnoj prodaji i moraćemo da čekamo druge proizvođače da naprave pa da kupimo... činjenica je da gugl želi deo tržišta i činjenica je da želi agresivno da ga otme, misliš da je taktika za otimanje tržišta kreiranje tableta koji nije za masovnu prodaju?
        Mislim, na osnovu njihovog dosadašnjeg ponašanja na tržištu mobilnih telefona.

Member Avatar korisnika ProMaster
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        3.991
      14. Moja mašina
        • LAP: Lenovo Thinkpad X230T
        • INET: DSL
        • Ostalo: iPhone 6S 64GB
      15. @ ed_hunter

Bez namere da se raspravljamo i svadjamo, msm da malo preterujes sa dizanjem u nebesa tog Google Tableta, evo zasto..

Prvo - uredjaj nije posteno ni najavljen, sve su ovo samo insunuacije, bice u martu, pa u maju, pa u junu, svi znamo da to moze da se oduzi do decembra i da bude ``IN`` za Bozicne poklone, bas kao i iPad..

Drugo - VELIKOOO je pitanje da li ce biti kod nas, ukoliko ne bude, onda ovi ljudi koji su kupili Prestigio nema za cim da zale, kako mi se cini da ti to hoces da predstavis ovde. Nemaju svi rodjake u inostranstvu i znam mng koji ne bi smeli da se upuste u to da im neko sa zapada donosi tablete, meni npr. nije problem, probao sam par tableta koje mi je brat slao iz Pariza i koristio i ovde posle prodao kad me smore, ali mng ljudi nisu spremni za tako nesto, mng garancija znaci sve, meni nista, jer istog casa root-ujem uredjaj i stavim drugi fluidniji rom, jer meni treba, a nekome vrv ne..

Trece - Ono sto sam ti rekao u temi o Prestigio ponavljam i ovde, 90% onih koji su uzeli njega, uzeli su ga zbog citanja i surfa, ok kaze Gizmo da surf nije bas najsjajniji, ali to je zato sto je covek propusti kroz sake uredjaje od +500e i oni kvare utisak ovo prestigia, inace verujem da neko drugi to ne bi toliko primetio.. Znaci, nisu ga uzeli ljudi za igrice i neke sad zahtevne stvari, vec za neki prosek..

Cetvrto - Veruj mi da i ja jedva cekam da vidim kako ce se ovo zavrsiti, jer je normalno da svi stremimo boljim uredjajima, da je npr taj tablet sad aktuelan kod nas, pa ovaj prestigio se ne bi prodao u 10 primerka, ALI, da uvek postoji ono ALI, on to nije, tako da je Prestigio prvi ovde kod nas uspeo da sa koliko-toliko kvalitetnim uredjajem upadne na nase trziste, u tom cenovnom rangu..

Sorry za ovoliki post, ali si malo pomesao ta dva uredjaja a msm da ne bi trebalo, oke je sve, shvatam da hoces da kupis sto bolje, ali cini mi se da suvise osudjujes ljude koji su kupili prestigio, a ja mislim da onaj koji ga je uzeo za ono sto sam naveo gore, da je napravio dobar posao..
        Menjao ProMaster : 25.05.2012. u 13:36

Banned
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        8.017
      17. Moja mašina
      18. korektan post i tačan. ja samo mislim da će se više dobiti za isti novac. ako ne bude tako, lako ću kupiti prestigia. tj. neću jer mi fali bt. ako bude revizija sa bt može doći u ozbiljno razmatranje.

Member Avatar korisnika ProMaster
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        3.991
      20. Moja mašina
        • LAP: Lenovo Thinkpad X230T
        • INET: DSL
        • Ostalo: iPhone 6S 64GB
      21. Svakako niko ovde nije rekao da neces, naravno da hoces sa takvim hardverom kao sto je najavljeno za Google tab, mada ja i dalje mislim da ce tesko to biti tegra 3 ali oke, ajde da vidimo..

Ja bi iskreno pre uzeo Google tablet nego prestigio taman da su i isti hardverski, ali ne zato sto patim za brendom, nego prvenstveno zbog podrske a i zbog toga sto je tu onaj pure android koji je lepo uskladjen sa hardverom, koji god bio.. Medjutim, mi smo tu gde jesmo i ovaj prestigio je puna kapa za te pare, da on kosta oko 300e to bi vec bio promasaj, ovako je nasao neko svoje mesto i verujem da ce idi ko alva, ako ga ljudi koji ga imaju nahvale naravno..

Member Avatar korisnika mighty78
        Na forumu od
        Nov 2009
        Poruka
        3.431
      23. Moja mašina
        • CPU: i5 4570 @ Raijintek Zelos
        • MoBo: Gigabyte GA-B85N
        • RAM: Corsair Vengeance LP 16GB DDR3-1600
        • VGA: Sapphire RX570 4GB Pulse ITX
        • MON: LG 27MP67VQ-P
        • HDD: 860 EVO 1TB, 2.5" WD 1TB
        • OPT: N/A
        • Case: CM Elite 110 + Enermax Revolution X't 730W
        • SND: Marantz SR3001/Monitor Audio BR5/Sony DS6500
        • LAP: HP Elitebook 840 G4
        • TV: LG 37LH5000
        • Ostalo: NAS D-LINK DNS-345 - 11 TB
      24. Google Tablet bi trebalo da koristi novu platformu nVidie nazvanu Kai, koja bi trebalo da spusti cenu Tegra 3 platforme. trebalo bi da bude zasnovana na Tegri 3, ali sa lower power i lower cost components - da li to znači da će spuštati taktove, koristiti lošije čipove koji nisu prošli testove na određenoj frekvenciji ili ukidati određene feature (npr. nema podrške za LTE, NFC i ostale skraćenice koje u Srbiji slabo znače) ostaje da se vidi.

Ovo sa lower cost components - nekako mi ne miriše da će biti neki kvalitetan ekran u njemu, ali ostaje da se vidi.

Ono što mene više plaši je dostupnost, glasine su da je planirana proizvodnja određenje količine, a ni do sada u Srbiji nisu bili dostupni Google proizvodi, osim ako ih neko ne nabavi preko grane.
        Menjao mighty78 : 25.05.2012. u 15:18

Member Avatar korisnika probotzor
        Na forumu od
        Apr 2012
        Poruka
        4.130
      26. Moja mašina
        • LAP: MacBook Pro 13 2015
      27. samo razgranicite to da ne mozete porediti cene tableta od 7 inca i tablet od 10 inca
        tablet od 7 inca mora biti jeftiniji od tableta od 10 inca iz iste klase....ako je skuplji sto ovaj google jeste,onda je besmisleno uporedjivati ih kad nisu ista klasa

Banned
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        8.017
      29. Moja mašina
      30. Citat Citiram korisnika: ProMaster Pogledaj poruku
        Svakako niko ovde nije rekao da neces, naravno da hoces sa takvim hardverom kao sto je najavljeno za Google tab, mada ja i dalje mislim da ce tesko to biti tegra 3 ali oke, ajde da vidimo..

Ja bi iskreno pre uzeo Google tablet nego prestigio taman da su i isti hardverski, ali ne zato sto patim za brendom, nego prvenstveno zbog podrske a i zbog toga sto je tu onaj pure android koji je lepo uskladjen sa hardverom, koji god bio.. Medjutim, mi smo tu gde jesmo i ovaj prestigio je puna kapa za te pare, da on kosta oko 300e to bi vec bio promasaj, ovako je nasao neko svoje mesto i verujem da ce idi ko alva, ako ga ljudi koji ga imaju nahvale naravno..
        apsolutno tačno sve.
        Citat Citiram korisnika: mighty78 Pogledaj poruku
        Google Tablet bi trebalo da koristi novu platformu nVidie nazvanu Kai, koja bi trebalo da spusti cenu Tegra 3 platforme. trebalo bi da bude zasnovana na Tegri 3, ali sa lower power i lower cost components - da li to znači da će spuštati taktove, koristiti lošije čipove koji nisu prošli testove na određenoj frekvenciji ili ukidati određene feature (npr. nema podrške za LTE, NFC i ostale skraćenice koje u Srbiji slabo znače) ostaje da se vidi.

Ovo sa lower cost components - nekako mi ne miriše da će biti neki kvalitetan ekran u njemu, ali ostaje da se vidi.

Ono što mene više plaši je dostupnost, glasine su da je planirana proizvodnja određenje količine, a ni do sada u Srbiji nisu bili dostupni Google proizvodi, osim ako ih neko ne nabavi preko grane.
        da, realno izbacivanje tih stvari nas neće mnogo pogoditi... ekran sigurno neće biti neki ultra skup, to će biti kompromis. priča se da su naručili par miliona komada. naše tržište sigurno neće biti prioritet, ali naći će se način da se dođe do istog ko baš želi... najbitnija stvar u celoj priči je klot android bez ikakvih gluposti koje proizvođači ubacuju. i naravno i dalje nije isključeno da će sa ovim tabom najaviti sledeći android... biće uzbudljivo svakako...
        Citat Citiram korisnika: probotzor Pogledaj poruku
        samo razgranicite to da ne mozete porediti cene tableta od 7 inca i tablet od 10 inca
        tablet od 7 inca mora biti jeftiniji od tableta od 10 inca iz iste klase....ako je skuplji sto ovaj google jeste,onda je besmisleno uporedjivati ih kad nisu ista klasa
        moraš da ponoviš još par puta. pričam sve vreme o tome šta je globalno bolja kupovina. imaš ti kineske tablete sa procesorom od 600mhz koji su 10" ako ti je samo do veličine ekrana. dakle ja lično gledam šta je bolja kupovina. meni je ovaj od 7" bolja kupovina od tog od 10" iako taj ima 10". radije biram sve drugo bolje (znatno bolje) nego bolji i veći ekran.

šta mislite da li je previše očekivati da ima i 3g?

VIP member Avatar korisnika Gizmo
        Na forumu od
        Feb 2008
        Poruka
        7.318
      32. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i5-4670K 3.4 GHz @ CM Hyper 212 EVO
        • MoBo: ASRock Fatal1ty Z87 Killer
        • RAM: Patriot Viper 3 8GB (2 x 4GB) DDR3 1600 MHz
        • VGA: AMD Radeon R9 280X Sapphire VAPOR-X TRI-X OC 3G GDDR5
        • MON: Dell UltraSharp U2713HM 1440p
        • HDD: Samsung 840 Series SSD 250GB
        • Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window, CM G750M 750W
        • SND: Logitech X-540 5.1, Logitech H530 USB headset
        • LAP: Lenovo X220
        • TV: Samsung A656 40inch + Samsung 51D6900
        • Ostalo: Logitech K810, Logitech G5 + Razer eXactMat Control side, Canon EOS 5D Mark III
      33. Previše je očekivati da ima 3G za cenu od 250$ ili 200$, koliko već. Ne nadaj se tome.

Banned
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        8.017
      35. Moja mašina
      36. pa da.... :/ mada strašno su pale cene... galaxy tab 2 7" sa 3g se može naći oko 250e 3g, a budu i akcije kada 10" bude 250e. ali on ima znatno inferiorniji hardver.

Member
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        1.346
        meni je ovaj od 7" bolja kupovina od tog od 10" iako taj ima 10".
        Koji to "ovaj", pobogu čoveče, ti pričaš o uređaju koji ne postoji i nisu mu poznate karakteristike, i porediš ga i čak proglašavaš za boljeg od uređaja koji se meni nalazi u rukama a koji ti nisi ni video uživo! Ja ovde stvarno stavljam tačku, potpuno si neozbiljan, kao da pričamo sa detetom, što možda i jesi.

Strana 5 od 337 PrvaPrva 1234567891555105 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •