Šta je novo?

Google tablet - Nexus 7

da, samo što ti ovde porediš brend koji ima lošiji hardver sa kinezom koji ima bolji hardver za istu cenu, a ja poredim kineza koji ima lošiji hardver i brend koji ima bolji hardver za istu cenu haha :D
 
ti ne znas sta poredis -.-
dijagonala ekrana odredjuje kategoriju,zatim idu karakteristike pa tek onda cena...
kada poredis dva tableta,poredis recimo dva tableta od 9,7 inca
levi tablet ima 1gb rama i 1,2ghz dual core a desni tablet ima 1gb rama i 1ghz single core,znaci levi je bolji,
ali levi kosta recimo 250e a desni 190e,sto znaci da ce svako kupiti ono za sta ima pare
uzeti za poredjenje tablet od 7 inca koji kosta 250e i tablet od 9,7 inca koji kosta 200e je besmisleno....ako je taj od 7 inca vec kao takav skuplji,on bi kao model od 10 inca bio jos skuplji,sto bi rezultovalo otprilike 100-120 veceom cenom u odnosu na ovaj od 9,7 iz cega bi se odmah videlo da nisu iz iste klase i da ih je besmisleno porediti
 
kod mene su se uredjaji vazda delili na low, mid i high end. i ovaj mali bi trebalo da bude 200e, ne 250. end of story. uostalom videcemo, eno ga i acer najavio jeftini quad. polako, za pola godine niko vise nece ni pricati o single core tabletima.

ja znam da vi sada branite kupovinu i potroseni novac, ali ovaj malisa je tri puta brzi od tog sa krita :d i to je cinjenica, fakt, pa imao on ekran i od 22".

drugo,ako gugl nastavi brigu o korisnicima sa ovim tabletom kao sto je sa telefonima, onda ni jedan uredjaj nema sta da trazi u tom smislu pored ovog... ponovicu uzmite bilo koji telefon koji je generacija sa google nexus s. galaxy s recimo. oni su izasli sa androidom 2.2, nexus je dobio 4 zavnicno, a galaxy s je dobio 2.3..... isto tako ce taj prestigio da dobije razne updateove za 4, ali peticu da vidi nece najverovatnije...

raspravljati se na internetu je kao ucestvovanje u trci osoba sa posebnim potrebama, sve vise to uvidjam.
 
Tako su i za Prestigio 5080 pricali da nece dobiti 4.0, aon dobio i to pre mnogih jacih imena......
Niko nije rekao da Googl nece biti dobar i da ja mozda necu prodati Prestigio i dodati novac za Googl.Dok ne izadje ja furam moj 5097 i uazivam ( ako mozes treba da probas sve)
Mozda Prestigio izbaci nov model koji bude po karakteristikama kao Googl i bude jeftiniji :)
 
Izvini ali ozracio si svaku temu koju je neko pokrenuo o bilo kom tabletu, i na kojoj su ljudi izrazili zadovoljstvo uredjajem koji su sami izabrali. Ti si ili izabrao nepostojeci google tablet ili si predstavnik nekoga ko ce to ovde da prodaje, bilo kroz radnje bilo kroz....... Cinjenica stoji...ko hoce da ceka uvek ce izaci nesto novije i bolje. Ljubav tvog srca (ili naredjenje za zracenje tvog sefa) moze kafu da kuva i da sprema rucak po specs-ovima ali ako ga nema na trzistu, a posebno kada se uporedi sa uredjajima koji ljudima odradjuju posao za 125 evra manje. Da smo u Nemackoj mozda bih ti i dao za pravo, 150E gore dole...ali ekran 9.7 pa cak i 8 prema tom 7 za gledanje videa su nebo i zemlja, za citanje kljiga i casopisa opet su bolje velicine, znaci razlika u kvalitetu bi morala da bude kao izmedju ferarija i fiata 500 pa da pricamo u Srbiji.

Em ga nema, em ga niko nije testirao napolju pa da se pogledaju utisci. Sve sto je ovde iznoseno su spekulacije i vlazni snovi. Kao takav - Google pad od papira nije bolji ni od Alcatel telefona a kamoli drugih tabova.

Kad se pojave prvi kvalifikovani testovi mozemo da pricamo.
 
Stvarno od ove teme napravismo kupus, jednom kad izadje (ako izadje) ovaj tablet morace ljudi da citaju o njemu od 20. strane pa nadalje..

Ja se ovde sa skoro svima slazem, jedino ne mogu da shvatim Hunter-ovu ostrascenost ovim prestigiom.. Brend ko brend, ponudio nesto sto se narodu svidja, narod kupuje, s druge strane to nesto nije tako lose, cak je i dobro vidimo iz iskustava ljudi..

A vec sam ti ranije rekao da kad poredis uredjaje od 9.7 i 7 moras da imas na umu potrebe korisnika.. tebi odgovara 7 i ne treba ti odmah tablet, znaci ti si spreman narednih godinu dana ili kao sto si rekao pola godine, a bila je prica da ce biti u julu, da ga cekas.. Nekome odgovara tablet od 9.7 i treba mu ODMAH, sta on treba da radi???
ili kupi ipad2 ili 3 i da + 500e ili ako je prosecan korisnik (mada i ipad imaju mng prosecniji korisnici, ali mora se imati jabuka zbog ``stila`` :p) onda uzme ovaj prestigio i budes zadovoljan kao i velika vecina njegovih kupaca.. Sta ce nekome ko hoce da cita knjige u fotelji 7 incha ili ipad???? Bacanje para, za to prestigio je super i nema potrebe da vise pominjes prestigia jer verujem da se ovde vodi rasprava zato sto ti govoris da su oni uzeli los uredjaj i da su ispali ``budale``..
 
I kako izgleda, kao utovljeni note ili ovako. Stvarno je *****ski sto vise ovo ovako rade.. Naravno Emix nisam mislio nista vezano za tebe, nego sva ova nagadjana.. :trust: cisto da se razumemo.. :)
 
Pa nema sta da mislis na mene ja samo prenosim :D Strpite se...

soon_07.jpg
 
Google Tablet ,po najnovijim vestima, ce biti predstavljen 27. Juna, a pusten u prodaju ce biti krajem Jula.
 
http://www.gizmodo.com.au/2012/06/this-is-googles-new-nexus-tablet-the-nexus-7/

Nexus 7. According to the leak, it’s built by Asus, with a 1.3Ghz quad-core Tegra 3 processor, GeForce 12-core GPU and 1GB of RAM with two different storage variants: 8GB and 16GB.

The screen is an IPS display with a 178-degree viewing angle, running a resolution of 1280 by 800. The device will also sport a 1.2 megapixel front-facing camera. The battery will also give you 9 hours worth of operation.
 
Poslednja izmena:
Sve što treba ima, samo još da ponude i nekog većeg brata, neki 10.1 ili 8.9 :)

Mada, pošto mi žena prisvojila Prestigia, možda i poručim jedan.
 
Poslednja izmena:
7-inch 1280×800 IPS display with 178-degree viewing angle
Android 4.1 Jelly Bean
1.3GHz quad-core Tegra 3 chip
nVidia GeForce 12-core GPU
1GB of RAM
8GB or 16GB of internal storage
1.2MP front-facing camera, no rear camera
9-hour battery life
Wi-Fi a/b/g/n
NFC with Google Wallet

Odlicno! Jedva cekam...
 
I meni se dopada. Pun pogodak je odnos cena/performanse.

8GB - 199$
16GB - 249$
 
http://www.gizmodo.com.au/2012/06/this-is-googles-new-nexus-tablet-the-nexus-7/

Nexus 7. According to the leak, it’s built by Asus, with a 1.3Ghz quad-core Tegra 3 processor, GeForce 12-core GPU and 1GB of RAM with two different storage variants: 8GB and 16GB.

The screen is an IPS display with a 178-degree viewing angle, running a resolution of 1280 by 800. The device will also sport a 1.2 megapixel front-facing camera. The battery will also give you 9 hours worth of operation.

Nesto mi se cini ova vest kao lazna, posto je i Nvidia najavila da ce imati novi Soc, kako se bese zove, kia ili tako nesto, a nece imati Tegru koja je preskupa. Takodje su male sanse za ips po ovoj ceni, ali ko zna, bilo bi lepo da nas google iznenadi. Ako bude imao sve nabrojano po ceni od 199$, to ce znacajno izmeniti trziste tableta, na nasu veliku radost. :) Onda uredjaji tipa Infinity Asus, ipad3, Acer A700 nece smeti da kostaju vise od 300$.
 
Kai nije potpuno novi SOC, u pitanju je Tegra 3 prepravljena da koristi DDR3L memoriju i još stvari koje bi trebalo da snize cenu proizvodnje i povećaju trajanje baterije. Sam CPU/GPU deo ne bi trebalo da se razlikuje.

Vest sam samo preneo kad sam je video, nadam se da je istinita, ali znaćemo za par dana.

I ja sam primetio da niko ne pominje microSD slot, ili miniHDMI ili bilo šta od portova. Kako mi se čini verovatno će biti komunikacija samo kroz WiFi i eventualno microUSB.
 
Poslednja izmena:
Da, da 8gb 50$ skuplje, ali nema veze. Ok je cena.
@Air-max i to je Tegra 3. Samo izgleda da je ram ddr2.
 
Koju definiciju tableta? Godinama postoje 7-inčni tableti, zašto je sada to "malo"?
 
Sad videh ovo:
Tegra3.jpg

Google tablet će verovatno imati T30L - low leakage part na nižem naponu, zajedno sa DDR3L memorijom.
 
Nazad
Vrh Dno