»RSS Benchmark sajt

Strana 4 od 337 PrvaPrva 123456781454104 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 46 do 60 od ukupno 5044

Tema: Google tablet - Nexus 7

Member Avatar korisnika drdekzar
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        1.847
        Dobro, cestitam pobedio si, sve najbolje.....

Member Avatar korisnika probotzor
        Na forumu od
        Apr 2012
        Poruka
        4.130
      3. Moja mašina
        • LAP: MacBook Pro 13 2015
        • INET: Kablovska
      4. ****te da ne poverujes koliko nerazuman covek....tera svoju pricu,a ni sam nije siguran sta prica

Banned
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        8.017
      6. Moja mašina
        • CPU: TI OMAP 3430 SoC 600 MHz ARM Cortex-A8 CPU 430 MHz C64x+ DSP
        • RAM: 256 MB Mobile DDR 768 MB swap space for a total of 1 GB virtual memory
        • VGA: PowerVR SGX 530
        • MON: TFT 800 × 480 resolution 89 mm (3.5 in) diagonally 105 pixels/cm, 267 ppi
        • HDD: 32 GB eMMC
        • INET: UMTS/GPRS
        • Ostalo: 5Mpix Carl Zeiss
      7. evo ovako, čekamo da izađe, ja kupim, onda lepo vi dođete kod mene sa prestigiom, dam gajbu piva, upoznamo se, družimo se i isprobavamo šta je bolje za isti novac. važi?

Na forumu od
        Apr 2012
        Poruka
        4.130
      9. Moja mašina
      10. prestigio 9,7 inch
        +IPS
        +Kvalitet izrade
        +Softverska podrska
        +Odlicna kozna fotrola
        +1gb ddr3
        +Tanak sa metalnom pozadinom
        +Podrzava 3g stick
        +Cena

-Single core procesor
        -Bt (mada to nije toliko ni bitno)

vs

Google 7 inch (sto odmah ukazuje da se ne mogu porediti ova dva uredjaja)

+nesto poput tegre
        +brandname
        +nista za sad poznato
        Menjao probotzor : 24.05.2012. u 22:57

Banned
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        8.017
      12. Moja mašina
        • MON: TFT 800 × 480 resolution 89 mm (3.5 in) diagonally 105 pixels/cm, 267 ppi
      13. softversku podršku bih stavio u minus kod prestigia a plus kod gugla.

Na forumu od
        Apr 2012
        Poruka
        4.130
      15. Moja mašina
      16. gresis....cak i stariji prestigio modeli su dobili ics
        a to sto sam dao guglu plus u vidu brandnamea ukljucuje i softversku podrsku i sve vezano za to

Banned
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        8.017
      18. Moja mašina
      19. nemaju svi brandname uređaju softversku podršku... gledaj samsunga? kad će galaxy s da dobije ics? htc? pa on ima goru podršku od prestigia.

VIP member Avatar korisnika Gizmo
        Na forumu od
        Feb 2008
        Poruka
        7.318
      21. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i5-4670K 3.4 GHz @ CM Hyper 212 EVO
        • MoBo: ASRock Fatal1ty Z87 Killer
        • RAM: Patriot Viper 3 8GB (2 x 4GB) DDR3 1600 MHz
        • VGA: AMD Radeon R9 280X Sapphire VAPOR-X TRI-X OC 3G GDDR5
        • MON: Dell UltraSharp U2713HM 1440p
        • HDD: Samsung 840 Series SSD 250GB
        • Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window, CM G750M 750W
        • SND: Logitech X-540 5.1, Logitech H530 USB headset
        • LAP: Lenovo X220
        • TV: Samsung A656 40inch + Samsung 51D6900
        • Ostalo: Logitech K810, Logitech G5 + Razer eXactMat Control side, Canon EOS 5D Mark III
      22. Ajde da se uključim i ja malo u ovu diskusiju, kada već imam dotični Prestigio na testu. Ja sebe smatram korisnikom koji ima nešto veće zahteve u performansama uređaja, pa bih hteo da istaknem važnost brzog procesora i grafičkog čipa. Vidim da se ovakve stvari isključivo vezuju za igrice, ali prednost boljeg hardvera se ogleda u mnogo više stvari, kao što je Browsing iskustvo, u koje ulazi brzina otvaranja stranica, tečnost skrolovanja, odzivnost tableta na komande, i van browsera - generalni utisak kretanja kroz korisnički interfejs, reagovanje na zadate komande i još nekoliko stvari. Moram biti iskren i reći da pored svih pluseva koje Prestigio ima, nisam skroz zadovoljan njegovom brzinom ovih stvari koje sam pomenuo.

Imati Ice Cream Sandwich jeste prednost, ali koliko god proizvođači hteli da svojim korisnicima obezbede poslednju Android verziju na slabijem hardveru - tu se mora napraviti i par žrtvi u performansama. Ice Cream Sandwich jeste malo zahtevniji OS, a zaista se primećuje da animacije na Prestigiu nisu glatke i seckaju, unos teksta u browseru poprilično kasni za onim što si otkucao na ekranu i slične stvari. Ovakve stvari mi svakako nisu nešto preko čega lako prelazim, jer kao što rekoh, od uređaja imam te neke veće zahteve u performansama, ali zbog niske cene od 200e mogu donekle i da ih opravdam. Hardver jeste slabiji i kaska za trenutnom ponudom kod skupljih modela, ali imaće ljudi kojima to neće smetati i da ih razumem - ja nisam jedan od takvih. Ono što hoću da kažem je da negde mora da se povuče linija i da se kaže, e hoću to i to, da mi radi tako i tako, i da dajem toliko i toliko novca. Neki će to dobiti sa Prestigom, neki neće i žele nešto bolje, a sa tim najverovatnije i skuplje.

E sad, na ovu scenu stupa Google tablet, koji će svakako imati bolji hardver i imati ICS koji će biti mnogo optimizovaniji, i koji će svakako po brzini svega pomenutog biti bolji od ovog Prestigia. Tačno je, ova dva tableta imaće različite dijagonale ekrana, tako da barem što se tiče toga ne mogu se direktno porediti - ali prosto znam da će iskustvo u radu biti mnogo glatkije nego kod Prestigia. Uverio sam u glatkoću koji tableti mogu da postignu - imao sam i Asus Transformer Prime i Asus TF300T Tegra 3 modele na testu - razlika je dupe i glava u odnosu na Prestigia - ali je i cena upravo toliko različita. Dakle, morate povući tu liniju šta ćete žrtvovati kupovinom jeftinijeg tableta, i koje iskustvo u radu dobijate kada dodate 100 do 200 evra na cenu tableta sa boljim hardverom. Dakle, hardver jeste bitan - ne samo za igre, već za sveukupno iskustvo u korišćenju tableta.
        Menjao Gizmo : 24.05.2012. u 23:44

Na forumu od
        Apr 2012
        Poruka
        4.130
      24. Moja mašina
      25. Vecini obicnih korisnika ne smeta sta si naveo,meni cak nista ne secka sa google chrome.svi uporedjuju ovaj gugl sa prestigiom od 9,7inca a zapravo je model od 8 uporediv,ali I kosta 15000din sto je duplo manje od gugla

Banned
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        8.017
      27. Moja mašina
      28. ma kakva uporedba sa tim prestigiom od 8", o čemu ti pričaš???

inače, nije isključeno da će na sledećem google io da bude predstavljen novi android i da će ovaj tab dolaziti sa njim...

VIP member Avatar korisnika Gizmo
        Na forumu od
        Feb 2008
        Poruka
        7.318
      30. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i5-4670K 3.4 GHz @ CM Hyper 212 EVO
        • MoBo: ASRock Fatal1ty Z87 Killer
        • RAM: Patriot Viper 3 8GB (2 x 4GB) DDR3 1600 MHz
        • VGA: AMD Radeon R9 280X Sapphire VAPOR-X TRI-X OC 3G GDDR5
        • MON: Dell UltraSharp U2713HM 1440p
        • HDD: Samsung 840 Series SSD 250GB
        • Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window, CM G750M 750W
        • SND: Logitech X-540 5.1, Logitech H530 USB headset
        • LAP: Lenovo X220
        • TV: Samsung A656 40inch + Samsung 51D6900
        • Ostalo: Logitech K810, Logitech G5 + Razer eXactMat Control side, Canon EOS 5D Mark III
      31. Citat Citiram korisnika: probotzor Pogledaj poruku
        Vecini obicnih korisnika ne smeta sta si naveo,meni cak nista ne secka sa google chrome.svi uporedjuju ovaj gugl sa prestigiom od 9,7inca a zapravo je model od 8 uporediv,ali I kosta 15000din sto je duplo manje od gugla
        Hmmm, možda moraš da probaš skuplje uređaje sa boljim hardverom da bi uvideo kolika je razlika. Kapiram, tebi se možda i ne čini sporim, ali ja možda bolje vidim razliku jer sam probao sve i svašta.

Banned
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        8.017
      33. Moja mašina
      34. upravo.

google pokušava da donese dobar hardver na tržište jeftinih tableta i treba svi da se radujemo tome.

pusti više jednojezgarne prestigie. to će vrlo brzo biti prošlost. isto kao što je athlon xp (fenomenalan) postao obsolete kad je izašao c2d. možda mi poređenje nije baš na mestu, ali nije ni daleko. elem gledaj long-term. ovaj google tablet će se dugi niz godina nositi sa aplikacijama i verzijama androida što nije slučaj sa tim prestigijima koji su već sada hardverski inferiorni i na granici izdržljivosti sa novim aplikacijama.

Member
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        1.346
        Citat Citiram korisnika: Gizmo Pogledaj poruku
        Hmmm, možda moraš da probaš skuplje uređaje sa boljim hardverom da bi uvideo kolika je razlika. Kapiram, tebi se možda i ne čini sporim, ali ja možda bolje vidim razliku jer sam probao sve i svašta.
        Slazem se da odredjena razlika postoji, jaci tableti lakse I tecnije rade, sa manje zastajkivanja. Medjutim, daleko od toga da je iskustvo u radu sa ovim prestigio lose, jedino sto postoji I bolje. A da li je ta razlika vredna duplo vece cene, to svako mora za sebe da odgovori. Meni recimo nije, mislim da bih se jako kajao da sam dao 50000 din. za tablet, samo da bi meniji radili malo tecnije I da bih igrao zahtevnije igre. Igre igram na desktopu, kad uspem uopste da izdvojim vremena za tako nesto. Razumem da neko hoce besprekoran rad, I ako je spreman to da plati, ziveli. Medjutim, ni Tegra 3 nije imuna na povremeno zapinjanje, pa se stvarno postavlja pitanje isplativosti tolike razlike u ceni.

Banned
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        8.017
      37. Moja mašina
      38. da li si ti svestan da upravo govorimo o istom cenovnom rangu? ne duplo skuplje, ne 500 evra, nego razlika +-50 evra? u tome i jeste fora

Na forumu od
        Apr 2012
        Poruka
        4.130
      40. Moja mašina
      41. opet ti poredis cenu tableta od 10 inca i tableta od 7 inca.....

Strana 4 od 337 PrvaPrva 123456781454104 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •