Šta je novo?

Google tablet - Nexus 7

ukljucio sam ga na kraju. Znam da mu treba neko vreme da se dopuni, ali ovog puta posle 15 min jos uvek nije hteo, pa sam se uspanicio... Tek kada sam posle nekih 25 min pokusao, tada sam uspeo. Hvala za odgovore...
 
Da li mi neko može pomoći oko instalacije iGo Primo? Dobijam grešku
missing or incomplete android_linked_root
Mislim da je do putanje foldera (tj sdcard), jer na tabletu su definisana dva korisnika. Pokušao sam sve da menjam u sys.txt fajlu ali izgleda da nema uticaja. Da li se neko sreo sa sličnim problemom? Instalirao sam do sad iGO na 10 uređaja bez problema. Prvi put da ovo vidim. Ni google ne pomaže pa da pitam vas.
 
Poslednja izmena:
Pošto je skuplja od 15$ automatski je poslato preporučeno i dobio si tracking number. Pomoću njega ispratiš na sajtu hk pošte (imaš i android app na marketu) kada će stvarno poleteti iz HK i 7, 8 dana kasnije stiže u Srbiju. Od tada pratiš na sajtu naše pošte. Još 2, 3 dana do isporuke i tvoja je. Generalno ova vremena su u granicama koje sam napisao samo znaju da se oduže prva i druga faza (ove su bile treća i četvrta) a one su od momenta naručivanja do momenta poletanja iz HK i znaš da su gotove kad počne treća.

Tek kada sam posle nekih 25 min pokusao, tada sam uspeo. Hvala za odgovore...
Lepo sam ti rekao da mu daš fore :)

Ok, hvala :) Skraćivanje kartice nije problem, pošto je ionako ne bih više vraćao nazad u modem.
Jel radi net sa te kartice? Jesi probao?
Hocu i ja da izvadim karticu iz 3g dongla da stavim samo za net u Alcatel 997d.
 
Poslednja izmena:
Znaci samo da oni posalju tastaturu i ostalo je, manje - vise, stvar procedure... Hvala.
 
Da li mi neko može pomoći oko instalacije iGo Primo? Dobijam grešku Mislim da je do putanje foldera (tj sdcard), jer na tabletu su definisana dva korisnika. Pokušao sam sve da menjam u sys.txt fajlu ali izgleda da nema uticaja. Da li se neko sreo sa sličnim problemom? Instalirao sam do sad iGO na 10 uređaja bez problema. Prvi put da ovo vidim. Ni google ne pomaže pa da pitam vas.

Da odgovorim samom sebi. Uspeo sam da instaliram samo za korisnika koji je owner, a za drugog korisnika za koga sam pokušavao nisam uspeo.
 
Imam jedno pitanje za sve prisutne :) Jel postoji ovde neka tema za group buy sa dx.com ? ili dali neko planira da kupuje nesto u skorije vreme sa tog sajta a da je slucajno iz BG pa da se dogovorimo da mu dam pare da uzme i meni nesto (TPU case for Nexus 7)
 
ukljucio sam ga na kraju. Znam da mu treba neko vreme da se dopuni, ali ovog puta posle 15 min jos uvek nije hteo, pa sam se uspanicio... Tek kada sam posle nekih 25 min pokusao, tada sam uspeo. Hvala za odgovore...

Meni se isto najčešće ugasi na 8%... Ponekad regularno stigne do nule, ali retko.
E, kad se tako "neregularno" ugasi i zakačiš ga na punjač, on ga izgleda ne skonta kao punjač od 2A nego kao običan USB od 0.5A pa vuče struju koja nije dovoljna da ga i puni i drži upaljen ekran. To sam zaključio tako što ako u tih nekoliko sekundi pre nego što se opet ugasi odem u battery properties on tamo kaže "Charging (USB)" umesto "Charging (AC)". Ako otkačiš punjač pa vratiš, onda ga pravilno prepozna.

Jes' ružno ali pošto mi je to jedini problem sa tabletom, nisam ni pokušao da reklamiram. Jednostavno ga punim pre nego što padne ispod 10%. :)

poz, Vasa
 
Imam jedno pitanje za sve prisutne :) Jel postoji ovde neka tema za group buy sa dx.com ? ili dali neko planira da kupuje nesto u skorije vreme sa tog sajta a da je slucajno iz BG pa da se dogovorimo da mu dam pare da uzme i meni nesto (TPU case for Nexus 7)

Pa nema nesto razloga za to, jer ionako salju besplatno, a to su uglavnom sitne stvari tako da dodatni troskovi ne postoje, carina i sl.
Jedini razlog moze da bude da nemas CC, a i nju za 10 min mozes da izvadis u Intezi, i kupujes sa njom po netu...
 
Ne znam koja je procedura za karticu posto sam nezaposlen,a iskreno i nebih da je vadim zbog kupovine od 5 dolara,mislio sam ako ima neka tema tipa za grupno narucivanje ili ako neko vec treba da naruci za sebe da mu dam pare pa da naruci i meni tu futrolicu
 
Ne bi bilo lose da vi sto imate problema sa baterijom ga pustite lepo da ispraznite ga skroz, pa onda do 100%, pa ga pustite opet koriscenjem da padne na 0%, pa opet na 100% da se kalibrise baterija kako treba.

kalibrisi dragisi, sto bi rekli ljudi iz mog grada.

Ja sam imao slican problem vec prvog dana, gasio se tu negde tacno, 8-9%, ali sam ga ovako opravio da samo se gasi kad gore ima znak uzvika u bateriji, umesto koliko je napunjena.
 
Ne bi bilo lose da vi sto imate problema sa baterijom ga pustite lepo da ispraznite ga skroz, pa onda do 100%, pa ga pustite opet koriscenjem da padne na 0%, pa opet na 100% da se kalibrise baterija kako treba.

Probao sam to par puta, ali nije baš pomoglo. Opet se ponekad ugasi na 0% ali uglavnom na 8-9%.
 
E ovako, pre 3 meseca sam zaista verovao da tableti mogu zameniti pc po pitanju browsing-a i ono day-to-day upotrebe nekog racunara, ali sam se prevario. Iako je ovaj tablet stvarno ono vrhunski odradjen, sve lepo podmazano ide, presudila je jedna stvar po pitanju: "Da li da ga ostavim ili prodam?", a to je cinjenica da sam na kompjuteru (telefonu ponekad) odradjivao stvari koje sam zeleo da uradim na internetu, brze nego na tabletu. Nemojte misliti da se nisam snasao na androidu 4.x. Dakle, iako su level multitasking-a na androidu 4.x.x. povecali na najveci moguci nivo, navika veceg ekrana je ucinila svoje.
 
E ovako, pre 3 meseca sam zaista verovao da tableti mogu zameniti pc po pitanju browsing-a i ono day-to-day upotrebe nekog racunara, ali sam se prevario. Iako je ovaj tablet stvarno ono vrhunski odradjen, sve lepo podmazano ide, presudila je jedna stvar po pitanju: "Da li da ga ostavim ili prodam?", a to je cinjenica da sam na kompjuteru (telefonu ponekad) odradjivao stvari koje sam zeleo da uradim na internetu, brze nego na tabletu. Nemojte misliti da se nisam snasao na androidu 4.x. Dakle, iako su level multitasking-a na androidu 4.x.x. povecali na najveci moguci nivo, navika veceg ekrana je ucinila svoje.

I ja sam isto ko i ti mislio, narocito zbog kucanja.
Uzni preko USB hub-a (mislim da moze, na xda ima thread o tome) prikaci tastaturu i mis, i OTG kabla naravno, onda ce iskustvo biti kako valja.
 
Ne znam koja je procedura za karticu posto sam nezaposlen,a iskreno i nebih da je vadim zbog kupovine od 5 dolara,mislio sam ako ima neka tema tipa za grupno narucivanje ili ako neko vec treba da naruci za sebe da mu dam pare pa da naruci i meni tu futrolicu

Da ne idemo u offtopic, ali ukratko, da se ne bi cimao, a i druge, a pri tome mozda ces posle pozeleti jos nesto da kupis "napolju" ili neku aplikaciju, procedura je: dodjes u banku sa licnom kartom, ne treba da si zaposlen niti bilo sta drugo, dobijes internet visa karticu, i sa njom kupujes za onoliko koliko para uplatis na nju, znaci, odmah uplatis na nju recimo 10e, kupis tu futrolu i ostane ti 5e, a mozes i samo 5e da uplatis pa neka je, leba ne jede mozda zatreba nekad ponovo... iskreno ne vidim cemu strah od banke i kartica...
 
Javi mi se, pa ću ti naručiti to što ti bude trebalo :)
 
E ovako, pre 3 meseca sam zaista verovao da tableti mogu zameniti pc po pitanju browsing-a i ono day-to-day upotrebe nekog racunara, ali sam se prevario. Iako je ovaj tablet stvarno ono vrhunski odradjen, sve lepo podmazano ide, presudila je jedna stvar po pitanju: "Da li da ga ostavim ili prodam?", a to je cinjenica da sam na kompjuteru (telefonu ponekad) odradjivao stvari koje sam zeleo da uradim na internetu, brze nego na tabletu. Nemojte misliti da se nisam snasao na androidu 4.x. Dakle, iako su level multitasking-a na androidu 4.x.x. povecali na najveci moguci nivo, navika veceg ekrana je ucinila svoje.

Ja nisam nikad ni gajio iluzije da to moze. Cak ni veci tableti od ovog. Ali, po meni, to i nije njihova svrha. Meni je on zgodan recimo da se cujem sa mojima lezeci u krevetu, da procitam vesti, da citam knjige, da ga cackam u avionu, da ga nosim gde hocu, itd.. sto desktop, pa cak i laptop, ne mogu. Tako da, nisu konkurencija, vec se medjusobno dopunjuju.
 
@azdaja a jesi probao da radiš sa tabletom dok ti je na njega zakačen miš i tastatura ili ne?
 
I ja sam isto ko i ti mislio, narocito zbog kucanja.
Uzni preko USB hub-a (mislim da moze, na xda ima thread o tome) prikaci tastaturu i mis, i OTG kabla naravno, onda ce iskustvo biti kako valja.

... Evo i mene (istomisljenika), ali ja i pored svega snazno verujem da ce se to i desiti. Tranzicija sa desktop racunara/laptopa na tablet.
Ovo razmisljanje sa hub-om, tasta, mis, to je stvarno nesto novo.
 
Zanima me kako mozes da nakacis na nexus bilo kakav monitor ili tv? Sto se hub-a tice to sam isprobao i radi savrseno i mis i tastatura i usb flash sve u isto vreme
 
Kada izadje verzija sa HDMI moci ces.
Ne zelim da nakacim nista na tablet,zato sam ga i kupio,cak ni fles memoriju iako sam kupio kabal.
 
Poslednja izmena:
Hehe necu moci ovaj a da ga menjam zbog hdmi teskooo, po meni najbolja kombinacija je usb flash i to sto mozes da nakacis fotoaparat na njega sto je meni vise nego potrebno kako bih mogao da prebacim slike sa aparata ns nexus
 
Koju aplikaciju koristite za sms (i ako moze link ili na pm), bio na XDA developerima i skinuo link za nativni sms ali sam pri instalaciji (majmun) stiklirao opciju da gugl filtrira aplikacije koje mogu ostetiti sistem , od tada vise ne mogu instalirati nativ sms ...
 
Zanima me kako mozes da nakacis na nexus bilo kakav monitor ili tv? Sto se hub-a tice to sam isprobao i radi savrseno i mis i tastatura i usb flash sve u isto vreme

Mozes preko WiFi ja da ga zakacis, ako imas takav tv. A za HDMI sam rekao zato sto je pitao koja je svrha tableta, a ja sam mu odgovorio generalno za sve tablete, ne samo za nexus
 
Koju aplikaciju koristite za sms (i ako moze link ili na pm), bio na XDA developerima i skinuo link za nativni sms ali sam pri instalaciji (majmun) stiklirao opciju da gugl filtrira aplikacije koje mogu ostetiti sistem , od tada vise ne mogu instalirati nativ sms ...
Imas vise aplikacija. Tablet talk se vezuje direktno na telefon, preko bluetootha ili wifi-ja, i sinhronizuje se sa porukama. Podrzava i teme i dosta je zgodan. Mogu cak i pozivi da se podese. Imas i Cloud sms, on se vezuje i sinhronizuje preko gmail-a, sto znaci da ti za to treba net na nexusu. I besplatan je.
 
Mozes preko WiFi ja da ga zakacis, ako imas takav tv. A za HDMI sam rekao zato sto je pitao koja je svrha tableta, a ja sam mu odgovorio generalno za sve tablete, ne samo za nexus

jedino pitanjce posto priznajem da nisam nesto upoznat. Na koji nacin mozes da nakacis preko wi fi tablet na TV , osim naravno da tv ima wifi funkciju ? Razmisljao sam da uzmem inace neki Tv pa nebi bilo lose ako bih mogao da ih uparim
 
Ja za strimovanje sa tableta i telefona koristim TwonkyBeam. Streamujem na WDTV, pošto tv nije povezan na net, ali može na bilo koji DLNA uređaj. Probano i sa LG BR playerom i Lg TVom. Može da strimuje samo multimediju, znači ništa igre i browsing.
 
Nazad
Vrh Dno