Šta je novo?

Google tablet - Nexus 7

eh...a ti nikako da shvatiš da veličina ekrana nema apsolutno nikakve veze. eno ti bilo koji telefon od 4" poslednje generacije košta 300 evra. šta izabrati kineza od 10" koji će postati obsolete posle godinu dana ili 7" premium tablet koji ćeš koristiti par godina? softverski mislim. jedino što je potrebno da shvatite je da taj prestigio ima hardver star tri godine, džaba mu ips od 10" kad je zarad toga žrtvovano sve ostalo. iskreno. videćemo kad izađe ova lutka kako će da se nosi sa ostalima. svašta nešto mogu da nas iznenade.
 
Poslednja izmena:
da li je tebi jasno da pricas o poredjenju skroz razlicitih uredjaja....naravno da su skupi telefoni zbog gsm opcije -.- a i zato sto su namenjeni za skroz druge stvari....stalno poredis razlicite uredjaje i razlicite ciljne grupe....velicina ekrana diktira cenu tableta te kategorije....tablet od 7 inca mora da bude jeftinije od tableta 10 inca....ako je skuplji znaci da nisu ista klasa i besmisleno ih je porediti
 
da li si ti svestan da upravo govorimo o istom cenovnom rangu? ne duplo skuplje, ne 500 evra, nego razlika +-50 evra? u tome i jeste fora

Ja pricam o tabletima koji u sadasnjem vremenu stvarno postoje I ima ih na trzistu. Dakle imamo ovaj prestigio za 200 eur, I bilo sta drugo sto je primetno jace kosta minimum 350-400 eur, ako gledamo istu klasu od 10".
 
eh...a ti nikako da shvatiš da veličina ekrana nema apsolutno nikakve veze. eno ti bilo koji telefon od 4" poslednje generacije košta 300 evra. šta izabrati kineza od 10" koji će postati obsolete posle godinu dana ili 7" premium tablet koji ćeš koristiti par godina? softverski mislim. jedino što je potrebno da shvatite je da taj prestigio ima hardver star tri godine, džaba mu ips od 10" kad je zarad toga žrtvovano sve ostalo. iskreno. videćemo kad izađe ova lutka kako će da se nosi sa ostalima. svašta nešto mogu da nas iznenade.

Ti ne kontas da mi nemamo nista protiv da se pojavi google tablet, da bude ultra jak I da kosta ultra malo. To naravno svi zele. Ali mi koji smo kupili Prestigio hteli smo dobar tablet za 200 eur SADA, ne za 2-3 ili vise meseca. Za 2-3 meseca svasta moze da bude, moze I meteor da udari u google, zar ne? Lako cu ja prodati Prestigio I uzeti google, ako stvarno bude bio dobar, nece mi biti zao izgubljene razlike u ceni, za taj novac sam koristio dobar tablet neko vreme I zadovoljan sam.

Medjutim, ja uopste I ne ocekujem da ce se taj google tablet prodavati u nasim prodavnicama, mozda kod vipa uz dvogodisnji ugovor koji mi nikako ne treba. Google tablet ce, kao I google telefoni pre njega, biti pre platforma za predstavljanje novog hardvera I softvera, nego realan uredjaj namenjen masovnoj prodaji. Znaci treba cekati posle njega pojavu pravih tableta drugih proizvodjaca, koji ce koristiti novu plarformu Nvidie i koji ce se prodavati u prodavnicama, sto znaci da ces ti brale debelo da se nacekas, dok cemo mi naivcine za to vreme uzivati u nasem Prestigiu. :)
 
aha, baš ćeš da čekaš druge proizvođače. gugl planira proizvodnju par miliona tableta.... baš neće biti realan uređaj namenjen masovnoj prodaji i moraćemo da čekamo druge proizvođače da naprave pa da kupimo... činjenica je da gugl želi deo tržišta i činjenica je da želi agresivno da ga otme, misliš da je taktika za otimanje tržišta kreiranje tableta koji nije za masovnu prodaju?
 
aha, baš ćeš da čekaš druge proizvođače. gugl planira proizvodnju par miliona tableta.... baš neće biti realan uređaj namenjen masovnoj prodaji i moraćemo da čekamo druge proizvođače da naprave pa da kupimo... činjenica je da gugl želi deo tržišta i činjenica je da želi agresivno da ga otme, misliš da je taktika za otimanje tržišta kreiranje tableta koji nije za masovnu prodaju?

Mislim, na osnovu njihovog dosadašnjeg ponašanja na tržištu mobilnih telefona.
 
@ ed_hunter

Bez namere da se raspravljamo i svadjamo, msm da malo preterujes sa dizanjem u nebesa tog Google Tableta, evo zasto..

Prvo - uredjaj nije posteno ni najavljen, sve su ovo samo insunuacije, bice u martu, pa u maju, pa u junu, svi znamo da to moze da se oduzi do decembra i da bude ``IN`` za Bozicne poklone, bas kao i iPad..

Drugo - VELIKOOO je pitanje da li ce biti kod nas, ukoliko ne bude, onda ovi ljudi koji su kupili Prestigio nema za cim da zale, kako mi se cini da ti to hoces da predstavis ovde. Nemaju svi rodjake u inostranstvu i znam mng koji ne bi smeli da se upuste u to da im neko sa zapada donosi tablete, meni npr. nije problem, probao sam par tableta koje mi je brat slao iz Pariza i koristio i ovde posle prodao kad me smore, ali mng ljudi nisu spremni za tako nesto, mng garancija znaci sve, meni nista, jer istog casa root-ujem uredjaj i stavim drugi fluidniji rom, jer meni treba, a nekome vrv ne..

Trece - Ono sto sam ti rekao u temi o Prestigio ponavljam i ovde, 90% onih koji su uzeli njega, uzeli su ga zbog citanja i surfa, ok kaze Gizmo da surf nije bas najsjajniji, ali to je zato sto je covek propusti kroz sake uredjaje od +500e i oni kvare utisak ovo prestigia, inace verujem da neko drugi to ne bi toliko primetio.. Znaci, nisu ga uzeli ljudi za igrice i neke sad zahtevne stvari, vec za neki prosek..

Cetvrto - Veruj mi da i ja jedva cekam da vidim kako ce se ovo zavrsiti, jer je normalno da svi stremimo boljim uredjajima, da je npr taj tablet sad aktuelan kod nas, pa ovaj prestigio se ne bi prodao u 10 primerka, ALI, da uvek postoji ono ALI, on to nije, tako da je Prestigio prvi ovde kod nas uspeo da sa koliko-toliko kvalitetnim uredjajem upadne na nase trziste, u tom cenovnom rangu..

Sorry za ovoliki post, ali si malo pomesao ta dva uredjaja a msm da ne bi trebalo, oke je sve, shvatam da hoces da kupis sto bolje, ali cini mi se da suvise osudjujes ljude koji su kupili prestigio, a ja mislim da onaj koji ga je uzeo za ono sto sam naveo gore, da je napravio dobar posao..
 
Poslednja izmena:
korektan post i tačan. ja samo mislim da će se više dobiti za isti novac. ako ne bude tako, lako ću kupiti prestigia. tj. neću jer mi fali bt. ako bude revizija sa bt može doći u ozbiljno razmatranje.
 
Svakako niko ovde nije rekao da neces, naravno da hoces sa takvim hardverom kao sto je najavljeno za Google tab, mada ja i dalje mislim da ce tesko to biti tegra 3 ali oke, ajde da vidimo..

Ja bi iskreno pre uzeo Google tablet nego prestigio taman da su i isti hardverski, ali ne zato sto patim za brendom, nego prvenstveno zbog podrske a i zbog toga sto je tu onaj pure android koji je lepo uskladjen sa hardverom, koji god bio.. Medjutim, mi smo tu gde jesmo i ovaj prestigio je puna kapa za te pare, da on kosta oko 300e to bi vec bio promasaj, ovako je nasao neko svoje mesto i verujem da ce idi ko alva, ako ga ljudi koji ga imaju nahvale naravno..
 
Google Tablet bi trebalo da koristi novu platformu nVidie nazvanu Kai, koja bi trebalo da spusti cenu Tegra 3 platforme. trebalo bi da bude zasnovana na Tegri 3, ali sa lower power i lower cost components - da li to znači da će spuštati taktove, koristiti lošije čipove koji nisu prošli testove na određenoj frekvenciji ili ukidati određene feature (npr. nema podrške za LTE, NFC i ostale skraćenice koje u Srbiji slabo znače) ostaje da se vidi.

Ovo sa lower cost components - nekako mi ne miriše da će biti neki kvalitetan ekran u njemu, ali ostaje da se vidi.

Ono što mene više plaši je dostupnost, glasine su da je planirana proizvodnja određenje količine, a ni do sada u Srbiji nisu bili dostupni Google proizvodi, osim ako ih neko ne nabavi preko grane.
 
Poslednja izmena:
samo razgranicite to da ne mozete porediti cene tableta od 7 inca i tablet od 10 inca
tablet od 7 inca mora biti jeftiniji od tableta od 10 inca iz iste klase....ako je skuplji sto ovaj google jeste,onda je besmisleno uporedjivati ih kad nisu ista klasa
 
Svakako niko ovde nije rekao da neces, naravno da hoces sa takvim hardverom kao sto je najavljeno za Google tab, mada ja i dalje mislim da ce tesko to biti tegra 3 ali oke, ajde da vidimo..

Ja bi iskreno pre uzeo Google tablet nego prestigio taman da su i isti hardverski, ali ne zato sto patim za brendom, nego prvenstveno zbog podrske a i zbog toga sto je tu onaj pure android koji je lepo uskladjen sa hardverom, koji god bio.. Medjutim, mi smo tu gde jesmo i ovaj prestigio je puna kapa za te pare, da on kosta oko 300e to bi vec bio promasaj, ovako je nasao neko svoje mesto i verujem da ce idi ko alva, ako ga ljudi koji ga imaju nahvale naravno..
apsolutno tačno sve.
Google Tablet bi trebalo da koristi novu platformu nVidie nazvanu Kai, koja bi trebalo da spusti cenu Tegra 3 platforme. trebalo bi da bude zasnovana na Tegri 3, ali sa lower power i lower cost components - da li to znači da će spuštati taktove, koristiti lošije čipove koji nisu prošli testove na određenoj frekvenciji ili ukidati određene feature (npr. nema podrške za LTE, NFC i ostale skraćenice koje u Srbiji slabo znače) ostaje da se vidi.

Ovo sa lower cost components - nekako mi ne miriše da će biti neki kvalitetan ekran u njemu, ali ostaje da se vidi.

Ono što mene više plaši je dostupnost, glasine su da je planirana proizvodnja određenje količine, a ni do sada u Srbiji nisu bili dostupni Google proizvodi, osim ako ih neko ne nabavi preko grane.
da, realno izbacivanje tih stvari nas neće mnogo pogoditi... ekran sigurno neće biti neki ultra skup, to će biti kompromis. priča se da su naručili par miliona komada. naše tržište sigurno neće biti prioritet, ali naći će se način da se dođe do istog ko baš želi... najbitnija stvar u celoj priči je klot android bez ikakvih gluposti koje proizvođači ubacuju. i naravno i dalje nije isključeno da će sa ovim tabom najaviti sledeći android... biće uzbudljivo svakako...
samo razgranicite to da ne mozete porediti cene tableta od 7 inca i tablet od 10 inca
tablet od 7 inca mora biti jeftiniji od tableta od 10 inca iz iste klase....ako je skuplji sto ovaj google jeste,onda je besmisleno uporedjivati ih kad nisu ista klasa
moraš da ponoviš još par puta. pričam sve vreme o tome šta je globalno bolja kupovina. imaš ti kineske tablete sa procesorom od 600mhz koji su 10" ako ti je samo do veličine ekrana. dakle ja lično gledam šta je bolja kupovina. meni je ovaj od 7" bolja kupovina od tog od 10" iako taj ima 10". radije biram sve drugo bolje (znatno bolje) nego bolji i veći ekran.

šta mislite da li je previše očekivati da ima i 3g?
 
Previše je očekivati da ima 3G za cenu od 250$ ili 200$, koliko već. Ne nadaj se tome.
 
pa da.... :/ mada strašno su pale cene... galaxy tab 2 7" sa 3g se može naći oko 250e 3g, a budu i akcije kada 10" bude 250e. ali on ima znatno inferiorniji hardver.
 
meni je ovaj od 7" bolja kupovina od tog od 10" iako taj ima 10".

Koji to "ovaj", pobogu čoveče, ti pričaš o uređaju koji ne postoji i nisu mu poznate karakteristike, i porediš ga i čak proglašavaš za boljeg od uređaja koji se meni nalazi u rukama a koji ti nisi ni video uživo! Ja ovde stvarno stavljam tačku, potpuno si neozbiljan, kao da pričamo sa detetom, što možda i jesi.
 
hihi da li stvarno misliš da će biti lošiji od tog prestigia? pa koliko god loš da bude lošiji od tog ne može, galaxy s je jači od njegaaaaa
 
hihi da li stvarno misliš da će biti lošiji od tog prestigia? pa koliko god loš da bude lošiji od tog ne može, galaxy s je jači od njegaaaaa

Pazi kao sto vidis u potpisu ja imam Galaxy tab 7, koji ima isti hardver kao i S, sto se mene tice ja sam zadovoljan, jer je zaista lepo odradjen uredjaj i za sada mi zavrsava posao, kazem za sada, jer me uzasno nervira sto ima 512 mb rama, jer vrlo cesto kad otvorim sve i svasta desi se da se sam restartuje, dok mi se npr na HP-u to nije desavalo jer je imao 1GB i samim tim je mng komforniji za rad sa vise otvorenih aplikacija..

Ljude ovde pogadja sto ti govoris o direktnom poredjenju Google Tab-a i Prestigia, a to zaista i nije bas neko poredjenje, jer:
1. Google Tab je tek najavljen, a od najave do realizacije projekta i prvih isporuka moze da prodje toliko da vec i kad on bude izasao bude pomalo zastareo..
2. Vrlo verovatno da ga nece biti kod nas ili ce ga biti preko operatera po nekim ludackim cenama, ukoliko bude bilo 3G verzije, jer operateri nece prodavati wi-fi only.. ali vrv nece..
3. Prestigio je dostupan sad odmah, i to bukvalno porucis ga, a on ti stigne na kucni prag..
4.Prestigio ce kupiti neko ko ce vise citati na tabletu, nego igrati igre, a kao sto i sam znas taj ``jadni`` procesor kako ga ti karakterises, je sasvim dovoljan, imajuci u vidu 1GB rama.. I sama velicina 9.7 IPS (da ti ne objasnjavam zasto je bolji od vrv klasicnog TFT -a koji ce biti na google-u, vrv znas i sam) je mng prakticniji za citanje + odnos 4:3 (po meni bolji za citanje).. To je ono sto tim ljudima treba, a ne da uzme i da tablet od 10 incha i 700 g vrti levo, desno dok pokusava da igra NFS, GTA, ili bilo sta drugo, slozices se za to je prakticniji tab od 7 incha, ali ne i za citanje i ove neke druge stvari..

Meni je ekran na mestu broj 1, znaci prvo ekran pa sve ostalo, imao sam ovaj tab i pre godinu dana, pa sam imao HP (sa IPS-om) pa evo sad ponovo tab i jos uvek mi pomalo smeta taj za nijansu losiji ekran nego na HP-u..
 
Pazi kao sto vidis u potpisu ja imam Galaxy tab 7, koji ima isti hardver kao i S, sto se mene tice ja sam zadovoljan, jer je zaista lepo odradjen uredjaj i za sada mi zavrsava posao, kazem za sada, jer me uzasno nervira sto ima 512 mb rama, jer vrlo cesto kad otvorim sve i svasta desi se da se sam restartuje, dok mi se npr na HP-u to nije desavalo jer je imao 1GB i samim tim je mng komforniji za rad sa vise otvorenih aplikacija..

Ljude ovde pogadja sto ti govoris o direktnom poredjenju Google Tab-a i Prestigia, a to zaista i nije bas neko poredjenje, jer:
1. Google Tab je tek najavljen, a od najave do realizacije projekta i prvih isporuka moze da prodje toliko da vec i kad on bude izasao bude pomalo zastareo..
2. Vrlo verovatno da ga nece biti kod nas ili ce ga biti preko operatera po nekim ludackim cenama, ukoliko bude bilo 3G verzije, jer operateri nece prodavati wi-fi only.. ali vrv nece..
3. Prestigio je dostupan sad odmah, i to bukvalno porucis ga, a on ti stigne na kucni prag..
4.Prestigio ce kupiti neko ko ce vise citati na tabletu, nego igrati igre, a kao sto i sam znas taj ``jadni`` procesor kako ga ti karakterises, je sasvim dovoljan, imajuci u vidu 1GB rama.. I sama velicina 9.7 IPS (da ti ne objasnjavam zasto je bolji od vrv klasicnog TFT -a koji ce biti na google-u, vrv znas i sam) je mng prakticniji za citanje + odnos 4:3 (po meni bolji za citanje).. To je ono sto tim ljudima treba, a ne da uzme i da tablet od 10 incha i 700 g vrti levo, desno dok pokusava da igra NFS, GTA, ili bilo sta drugo, slozices se za to je prakticniji tab od 7 incha, ali ne i za citanje i ove neke druge stvari..

Meni je ekran na mestu broj 1, znaci prvo ekran pa sve ostalo, imao sam ovaj tab i pre godinu dana, pa sam imao HP (sa IPS-om) pa evo sad ponovo tab i jos uvek mi pomalo smeta taj za nijansu losiji ekran nego na HP-u..

+1
Potpisujem do zadnjeg slova.Amin.
 
Pazi kao sto vidis u potpisu ja imam Galaxy tab 7, koji ima isti hardver kao i S, sto se mene tice ja sam zadovoljan, jer je zaista lepo odradjen uredjaj i za sada mi zavrsava posao, kazem za sada, jer me uzasno nervira sto ima 512 mb rama, jer vrlo cesto kad otvorim sve i svasta desi se da se sam restartuje, dok mi se npr na HP-u to nije desavalo jer je imao 1GB i samim tim je mng komforniji za rad sa vise otvorenih aplikacija..

Ljude ovde pogadja sto ti govoris o direktnom poredjenju Google Tab-a i Prestigia, a to zaista i nije bas neko poredjenje, jer:
1. Google Tab je tek najavljen, a od najave do realizacije projekta i prvih isporuka moze da prodje toliko da vec i kad on bude izasao bude pomalo zastareo..
2. Vrlo verovatno da ga nece biti kod nas ili ce ga biti preko operatera po nekim ludackim cenama, ukoliko bude bilo 3G verzije, jer operateri nece prodavati wi-fi only.. ali vrv nece..
3. Prestigio je dostupan sad odmah, i to bukvalno porucis ga, a on ti stigne na kucni prag..
4.Prestigio ce kupiti neko ko ce vise citati na tabletu, nego igrati igre, a kao sto i sam znas taj ``jadni`` procesor kako ga ti karakterises, je sasvim dovoljan, imajuci u vidu 1GB rama.. I sama velicina 9.7 IPS (da ti ne objasnjavam zasto je bolji od vrv klasicnog TFT -a koji ce biti na google-u, vrv znas i sam) je mng prakticniji za citanje + odnos 4:3 (po meni bolji za citanje).. To je ono sto tim ljudima treba, a ne da uzme i da tablet od 10 incha i 700 g vrti levo, desno dok pokusava da igra NFS, GTA, ili bilo sta drugo, slozices se za to je prakticniji tab od 7 incha, ali ne i za citanje i ove neke druge stvari..

Meni je ekran na mestu broj 1, znaci prvo ekran pa sve ostalo, imao sam ovaj tab i pre godinu dana, pa sam imao HP (sa IPS-om) pa evo sad ponovo tab i jos uvek mi pomalo smeta taj za nijansu losiji ekran nego na HP-u..

istina sve, ali bih dodao samo da nije baš tačno da će google tab biti zastareo u momentu kad izađe. jer to im zaista nije cilj. oni baš igraju na tu loptu da predstave novu platformu po mogućstvu sa novim androidom, i da kažu e mi imamo ono što niko nema. zaboravljate da gugl finansira razvoj androida i da oni odlučuju šta će i kako biti sa budućnošću tog sistema, dok ostali samo stavljaju android na svoje uređaje, eventualno naprave interfejs. iz toga proizilazi ogromna prednost gugl uređaja, jer teško da će postojati uređaj u rangu na kome će android raditi lepše nego na guglovom.
 
istina sve, ali bih dodao samo da nije baš tačno da će google tab biti zastareo u momentu kad izađe. jer to im zaista nije cilj. oni baš igraju na tu loptu da predstave novu platformu po mogućstvu sa novim androidom, i da kažu e mi imamo ono što niko nema. zaboravljate da gugl finansira razvoj androida i da oni odlučuju šta će i kako biti sa budućnošću tog sistema, dok ostali samo stavljaju android na svoje uređaje, eventualno naprave interfejs. iz toga proizilazi ogromna prednost gugl uređaja, jer teško da će postojati uređaj u rangu na kome će android raditi lepše nego na guglovom.

Pa nece biti zastareo u smislu da ce ga vreme pregaziti, vec da ce mng drugi proizvodjaci vec izbaciti tegra 3 uredjaje i tako jedan drugom oboriti cenu, slazem se da nijedan od velikih proizvodjaca nece ponuditi cenu o kojoj Google prica, ali bice dosta uredjaja i moze se svasta ocekivati.. Jer i u ovom link sa phonearene, se govori o ``nekom izvoru`` a ne o najavi Google..
Sto se tice Google i Androida, shvatam ja to vrlo dobro zato sam ti naveo gore da bi ja Google Tab uzeo zbog pure androida, jer me nerviraju raznorazni UI koji samo baguju uredjaj, zbog toga svaki uredjaj i rootujem jer me uzasno nerviraju njihove gluposti i nikakko mi nije ulazilo u glavu kako FIRMA (Samsung, Sony, HTC..) ne mogu da naprave krsten rom,, tj neki koji posle mesec dana nece poceti da baguje, a neki likovi u podrumu naprave jako kvalitetan rom (mislim na ljude koji ih kace na xda)..
 
gugl će se oglasiti 27. juna, tad ćemo znati sve. iskreno mislim da sve to može imati samo pozitivan uticaj na tržište, jer ako gugl postavi neki standard ostali će morati da prate...
 
Da ne bi trolovali ovde vise, ae da sacekamo i 27. to je za mesec dana pa cemo onda da govorimo.. :)
 
upravo htedoh da postavim link...

molim? prazna priča? biće 500 evra? neće imati quad? hihihi

ma ne vredi čekati... jok....

elem, meni ovo deluje prilično zvanično, msm gsm arena je to...
 
LIKE.. BUT..
Opet glasine glasine glasine glasine.. To me nervira, ako ga stvarno ocekuju za mesec dana, nije mi jasno zasto to Google ili neko ko ce tablet izradjivati za njih to zvanicno ne objavi, nije mi jasno..

Jaojjj ed_hunter napravi od svih nas budale, nismo mi rekli da ce kostati 500 nemoj tako niti da ne vredi cekati, samo da ti pobrkao loncice sa 7 i 9.7 . . :) I onim treba mi tablet sad a ne za 3,4 meseca - godinu dana.. ;)
I da zna se sta znaci ZVANICNO.. Ovo mi deluje kao da je neko uspeo da poveze novi android sa novim dugo najavljivanim uredjajem..
 
ma gugl ništa neće da kaže do 27. sigurno... tako je uvek bilo... eventualno najave par dana pre da nalože ljude. ne prave oni hajp godinu dana pre.

ma ja se malo šalim... ali bilo je komentara kako će biti ne znam 300-400 eur, kako neće imati tegru, tj. quad, kako siguno neće imati ovo, kako sigurno neće imati ono...

što se ekrana tiče, meni je apsolutno ok 7", lakši je za nošenje, i imaće visoku rezoluciju tako da će na njemu moći dosta da se prikaže, doduše sitnije, ali dosta...

sve u svemu ima svojih prednosti...
 
Pa kako kome, ja mogu jedino da kupim neki model posle.

Google tablet ima 7" ekran u 16:9 odnosu, površina ekrana je 135cm^2.

10" tableti (većina android tableta) sa 16:9 imaju površinu ekrana od 276 cm^2 ili dva puta veću.
9,7" tableti sa 4:3 (iPad-i, Prestigio, Wayteq i sl) imaju površinu ekrana od 291 cm^2 ili 2,15 puta veću.

Meni je 7" tablet jednostavno previše mali. Lično meni, iPad mi ima najbolji odnos, mogu i 16:9 10-ke, al' 7-ca mi smešno mala i ne opravdava mi kupovinu tableta pored telefona.

Kad ostali izbace 10-ke na bazi istog HW kao Google Tablet možemo da pričamo, al sam GT me ne zanima, jednostavno premali ekran. Radije bih uzeo nešto kao što je Samsung Note, nego nosio i telefon i 7" tablet.
 
Poslednja izmena:
upravo htedoh da postavim link...

molim? prazna priča? biće 500 evra? neće imati quad? hihihi

ma ne vredi čekati... jok....

elem, meni ovo deluje prilično zvanično, msm gsm arena je to...

javi kad bude kod nas bio za 199 dolara/evra odmah cu da ga kupim ako tako bude bilo....ne zato sto mi treba vec ako bude tako malo kostao....kod nas ako bude bio ispod 250e ja ne znam...
 
Nazad
Vrh Dno