Šta je novo?

Google tablet - Nexus 7

Ja do juče bio na lolipopu (neki xenon rom). Tablet sam i formatirao na onaj n2fs fajl sistem (tako nešto) jer je kao brži. I to u startu radi dobro ali ubrzo krene da glavi. Juče pobuđen ovom temom stavim cyanogen 10.2. Za sada radi kao što je bog rekao. Pre toga upao u boot loop jer sam zaboravio da vratim ext4. Srećom bila mi flešovana verzija twrp koja radi formatiranje.
Za koji dan ću videti da li sve radi kako treba.

Ajd bas javi kako radi sajogen.

Premda cu ja moj da roknem na zvanicni KitKat, da se samo oslobodim ovog g. od novog dzava kompajlera na lolipopu.
 
Rekao bih da radi veoma dobro. Tj tablet je ponovo upotrebljiv. Brzo prelazi iz aplikacije u aplikaciju, brzo otvara nove. Nisam puno koristio ali za sada se ne žalim. Osim na bateriju, ali ona je izgleda u pitanju jer mi je tako odavno. Sad se i dobro drži u poređenju sa tim kako se ponašala na lp.
Plus ponovo se ekran pali na dugme bez zadrške. :)
 
0a977494adac2541a33b18dd2791821e.jpg


547995edf046363d2c29a72feedaa17d.jpg


Ovo je ponašanje moje baterije. Svaki put kad bi se tablet isključio nakon malo (ili puno) odmora sam ga uključivao bez punjenja. I tako navukao skoro tri sata upaljenog ekrana. Ali realno upotrebljivost je veoma ograničena. I sad žurim da napišem post dok se nije ugasio. A i tapatalk me nešto zeza.
Da li je baterija gotova ili može nekako da se kalibriše?
 
Poslednja izmena:
Moj N7, kupljen medju prvima u Srbiji oktobra 2012, radi kao sat sto se tice baterije. Sto se tice Lolipop-a - komedija... ali baterija se super drzi,.
 
Netflix sa Nexus 7 (2012) na TV

Nemam problema sa drugom generacijom Nexus 7 (adapter HDMI), ali dao sam sinu ovaj model 2012 ali sa ovim adapterom nece. Koji adapter treba za Nexus 2012 za gledanje videao ili live stream na TV preko HDMI adaptera

Hvala unapred

J
 
Koja razlika sa 5.1.1 na 4.4.4! [emoji54] Opet imam osecaj stabilnosti i fluidnosti, tablet neuporedivo bolje radi na KitKat-u. Opet uzivam koristeći ga posle duzeg vremena.
 
Poslednja izmena:
Druže daj neko uputstvo kako vratiti na KitKat.
 
Hvala za link,vratio sam ga na 4.4.4 i sada je ponovo upotrebljiv.Nego skinuo mi apdejt za 5.0.2,u kom li se folderu nalazi i da li je moguće isključiti automatski apdejt?
 
Nema na cemu! ;) To i mene zanima za iskljucivanje update -a, ako neko zna neka napise.
 
You can press and hold on the message notification until the pop up 'App info' appear and then click to the 'App info', go to that (Google Services Framework), follow the bellow steps:
- unchecked 'Show notifications'
- Click on 'Clear data' button.
And now you can see Your System is up to date in System updates, the notification about update OS gone.

Ovo sam našao na jednom forumu,sutra ću probati jer je žena odnela tablet na posao.
 
'Ladno radi!!! ,) Hahah super, hvala na ovome druze!
 
Drago mi ja da sam bio od koristi,da nije bilo tebe već sam planirao da moj Nexus poklonim cigančićima u kraju:d.
 
Vratio na 4.4.4, posle toga mi pod memorijom pokazivalo kao da je verzija od 8gb, fabricki reset je uspio vratiti na stvarnu memoriju od 16gb...ako se kome desi kao i meni
 
ART je ubio potpuno ovaj i mnoge druge uredjaje. Dalvik radi lepo. Zato KitKat radi lepo ;)
I ja cu moj vratiti na KK cim nadjem vremena.

Elem, na KitKat-u postoji onaj budjavi bug sa upotrebom VPN-a.. koji mi je uzasno isao na zivce. Ali dobro, i tako to ne koristim vise sa samog uredjaja.
 
Drugari trebam pomoc. Pazario sam nexus 7 2013, 6.0.1 verzija, digao ga bez google naloga (ne zelim isti posto kevi treba samo za skype i viber) ali ne mogu da instaliram ni jedan apk na isti...prijavljuje mi cant open file (odobrio sam instalaciju sa nesigurnih lokacija ali ni to ne pomaze). Da li je iko imao slican problem, ima li resenja?! Unapred jako zahvalan!
 
Moras prvi put da odobris ono da gugl skenira instalirane aplikacija
 
@telep ne znam na sta tacno mislis...gde se to odobrava?
Takodje me interesuje zasto ne mogu preko usba da prebacim fajl sa note 4 iako sam ih uredno upario (mislim na te apk fajlove), slike hoce bez problema
 
Poslednja izmena:
Koliko znam apk fajlovi ne mogu da se salju bt (na stock romovima), promeni ekstenziju u jpg. npr i onda kada prebaci vrati u .apk

A jel ti upaljen net dok pokusavas da instaliras tu aplikaciju?
 
Poslednja izmena:
Resio sam tako sto sam kevi napravio nalog...nemam ni vremena ni volje da se cimam sa gloopim androidom. Problem je sto posle hard reseta nema ni jedan file explorer na telefonu (nezapamcena glupost)...ja sam probao preko setingsa iz storage i usb opcije posto tamo ima neki explore ali to ne radi. Kad sam skinuo es file explorer, identicni fajlovi se instaliraju bez problema!
Hvala @telep u svakom slucaju, a ovo za apk preko blututa pojma nisam imao, dobra ideja samo bi opet imao problem oko rename jel kao sto rekoh nema file explorera po def!
 
You can press and hold on the message notification until the pop up 'App info' appear and then click to the 'App info', go to that (Google Services Framework), follow the bellow steps:
- unchecked 'Show notifications'
- Click on 'Clear data' button.
And now you can see Your System is up to date in System updates, the notification about update OS gone.

Ovo sam našao na jednom forumu,sutra ću probati jer je žena odnela tablet na posao.
Kad kliknem App info, ne ode u framework, već u Google Play services, Svejedno Ja odem u framework, uradim ovo sto piše, i istina je za Update, ali mi Play store ne radi, izbacuje grešku i ne učitava sadržinu... Kako to da rešim?

Sent from my Oneplus One using Tapatalk
 
Imam zanimljiv hint, ko je i dalje na najnovijem Android 5 oficijelnom. Rešenje za usporenje nikad prostije, ugasio lokacije i uređaj se preporodio.

Tražio sam uputstvo da ga vratim na KitKat jer je postao neupotrebljiv starijem klincu koji ga koristi, naleteo na ovo uputstvo, probao i iznenadio se.

Nije kao na KitKat, ali sad su usporenja retka, šljaka ko pesma.

Tapatalk
 
Evo recepta za preporod Nexusa 7:

1. UPDATE RECOVERY to TWRP 3.0.0-2 preporučljivo uvek najnoviju verziju, cache i data u f2fs
2. FACTORY RESET, sve obrišite
3. Download ROM Build XDA AOSP bilo koji marshmallow 6.0.1 rom
4. Gapps 6.0 pico ili nano
5. Root obavezno najlakše pomoću Wug's Nexus toolkita
Ovo je sve bila priprema za mod za preokret :)
6. ParrotMod ovo je najbitniji korak, posle ovog moda radi mnooogo bolje i brže
7. Reboot and enjoy...

Pozdrav,
 
Tablet mi je uspooorio da samo gubim strpljenje sa njim.Da li bi pomoglo da vratim na fabrička podešavanja ili šta da radim?Vidim prethodni post kolege @koma ali ja to ne bih umeo da odradim.Plašim se da bih ga upropastio iz neznanja.Ima li neko predlog ali da bih ga i ja mogao razumeti i odraditi.:rupa:
 
Da li može negde da se zameni baterija za ovaj tablet?Još uvek korektno radi,samo je baterija na izdisaju?
 
Ili gde bih mogao da kupim bateriju za isti?Hvala unapred
 
Baterija sigurno može da se zameni,veći je problem kupovina iste jer je kvalitet kineskih zamenskih baterija diskutabilan(aliexpress,ebay..).
 
Kod nas nema baterija?
 
Teško,matora je to mašina.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Steta,kilavio mi je,obrisao sam Clean Master,poceo redovno da ga koristim i on se preporodio.Sada mi je zao da ga penzionisem,moram pronaci bateriju za njega.
 
Nazad
Vrh Dno