Šta je novo?

Ima li neki pravnik ovde da pomogne savetom?

Evo i ja mislim da nema šta da se brineš, ako se čujete ponovo i krene nešto da se*e pripreti i ti tužbom za nanošenje duševnog bola, pa reci da ćeš ga prijaviti da ti je pretio, više on tu može da strada nego ti.

Nemaj brige, ako se baš brineš za bezbednost, bejzbolku pored ulaznih vrata drži, ako se pojavi nepozvan...
 
Da je zaista u pitanju firma ne znam kako bi pravio ulaz za robu koju je kupio preko malih oglasa jer mu treba faktura koje naravno nema sto znaci da je robu platio novcem iz sopstvenog dzepa. Dakle price o firmi i direktorima zaboravi.
 
Ako je bilo mogucnosti,trebao je vec da dodje do tebe i da presece taj jedan kabl i da vidi da li odgovara ili ne. Sa druge strane,ti si njemu sve objasnio sto je trebalo da mu se objasni. Ako si mu rekao da su to kablovi za kompjuter,a on ih nije uzeo za povezivanje kompova,onda jos vise krivica nije tvoja. Sve u svemu,nemas brige. :) Mozda je i namerno uzeo kablove pa sada hoce da mu ti vratis pare,a u ko zna kakvom stanju zeli da ti vrati te kablove,svasta danas ima,treba biti oprezan.
 
Samo se opusti. To sto on prica nema veze sa zivotom.
Ako je on to kupovao u ime firme nikako nije smeo da ti placa u kesu niti pravno lice (firma) ima pravo da bilo sta kupi direktno od fizickog lica. Od fizickog lica moze jedino da kupi njegov rad i to regulise ugovorom o delu, privremenim, stalnim zaposlenjem.... i na sve to plati drzavi propisane doprinose.
Slobodno mu reci da se zali direktoru i neka ti taj isti objasni kako je mislio da izbegne placanje poreza istoj drzavi kojoj bi sada da te tuzi.
 
Koliko god se žalili ljudi na probleme sa "trgovcima" po malim oglasima, toliko i prodavci imaju problema sa "mušterijama". Ovakav scenario je uvek moguć kod trgovine preko oglasa. Tužiti te neće jer mu se ne isplati. Moguća je neka prijava inspekciji jer prodaješ "robu na veliko" bez davanja računa i registrovane radnje, ali je i to moguće samo ako ima vezu u inspekciji inače se inspektori neće zamajavati tvojim slučajem.
 
Pa nije roba na veliko, imao sam jednu kutiju, prodao sam mu, to isto sam dobio u zamenu za kompjuter koji mi covek doneo iz nemacke. Nije to veleprodaja sa lagerom :)
 
Znaci ja kupim sada paket sibica unutra ima 500 komada i to je veleprodaja? a to kosta par stotina dinara...
 
Vidi ovako goxxxy! Ljudi koji se razumeju u materiju(pravo) su ti lepo objasnili da ti kupac ništa ne može. Ti lepo izvedi suprugu, devojku ili drugaricu u prirodu i uživajte ;) u ovom lepom vremenu i apsolutno zaboravi na njega.
 
Ignorisi ga.
 
nije rekao da ce me tuzi nego ce kao direktor firme da preko svojih veza podnese krivicnu prijavu ili sta znam ja vec samo ne znam na osnovu cega jer on nije prevaren :) kao ta firma tj pravno lice ce da me goni.

Krivičnu prijavu za šta? Kakav klovn.
 
Pa posto sam oglas obrisao nakon prodaje, nemam ga nigde aktivnog ali ovo je pisalo:

Strujni kablovi za racunare, 200 komada, standardni 10A, duzine 1.2m, dobijeni iz nemacke u zameni. Novi neotpakovani u kesicama.
 
Pa posto sam oglas obrisao nakon prodaje, nemam ga nigde aktivnog ali ovo je pisalo:

Strujni kablovi za racunare, 200 komada, standardni 10A, duzine 1.2m, dobijeni iz nemacke u zameni. Novi neotpakovani u kesicama.

Pa nije hteo da mu uslikam i posaljem, iako sam mu usmeno rekao i napisao ovo u mailu:

Mogu vam uslikati ih da vidite jer vas mozda zanimaju oznake ili sta vec
pise na njima...kako bi vi bili sigurni da vam odgovara kvalitet, mada kazem
iz nemacke su stigli, tamo nema losih.

svi su novi neotpakovani sa vezicama, raznih duzina, verovatno I jacina,
najslabiji su 10A
sto je opsti standard mada mislim da ima I jacih, koliko
sam vidjao...

On kaze da ima on neke veze pa ce pravno da me natera da vratim pare, zato sam i pitao, sta sma ja to kriv?

Malo ti se oglas kosi sa tvojim mailom. Tako da je moje mišljenje da si u ovoj transakciji i ti malo muljao :S: Ali to su klasične trgovačke fore, pa ti nije zameriti.

Nego da se vratimo na temu:
On ti ne može ništa, sem da dodje da se fizički obračuna sa tobom...Ali protiv toga postoji mnogo pravnih lekova i zakonskih akata, tako da to otpada.
Opusti se i uživaj, ovo ti je prošlo extra po tebe.
 
Malo ti se oglas kosi sa tvojim mailom. Tako da je moje mišljenje da si u ovoj transakciji i ti malo muljao :S: Ali to su klasične trgovačke fore, pa ti nije zameriti.

Nego da se vratimo na temu:
On ti ne može ništa, sem da dodje da se fizički obračuna sa tobom...Ali protiv toga postoji mnogo pravnih lekova i zakonskih akata, tako da to otpada.
Opusti se i uživaj, ovo ti je prošlo extra po tebe.

pa nisu svi bili 1.2m, neki su duzi, e sad na jednom sam procitao da pisalo 10-12A pa sam zato napisao verovatno i duzina da je najslabiji 10A...nista nije muljano...sve sam napisao kako jeste ovde na forumu...
 
Gde si dao oglas?

dao sam oglas na berzi i kupujem prodajem ali ne znam gde je on video tj odakle se javio niti mi je rekao, jer je svuda pisala cena a on me zvao i pitao za cenu kao da nikad nije cuo ili video i rekao sam mu istu koja je pisala u oglasu...i pristao je, dalje znate...
 
Jos uvek nemam nikakve dodatne informacije povodom ovog slucaja, da li je poslao paket ili nije ne znam jer sam rekao kuriru da ako dodje za mene nesto da ga vrati nazad, od tada se covek nije javio.
 
Ma gde bi se javljao, to je bila pretnja po sistemu APP, "imam ja veze", "jurice te inspekcija", "doci cu ti na kucnu adresu"...ti si preozbiljno shvatio situaciju. Ne brini se, uvaljace on te kablove dalje, nije na gubitku svakako.
 
To se desi kad se u zemlji Srbiji nekome obracas sa "Vi" ....Takve ljude ne zanima tvoje objasnjavanje, pokusavaju da ti nabiju grizu savesti posto svoju nemaju. Stavi mu do znanja da je tvoja cista. Razmisli da mu napises nesto ovako...

- Napisao sam tacne specifikacije, pa pada u vodu da sam obmanuo
- Ponudio sam da slikam i posaljem, pa pada u vodu da sam hteo da obmanem
- Identican kabl napaja moj racunar, pa tranzistor pada u vodu
- Nisam napisao da su proizvedeni u Nemackoj, nego "Iz Nemacke", tj uvezeni u tu zemlju
- Prodato je od strane fizickog lica fizickom licu, tako da prica sa pravnim licem pada u vodu
- Ne mogu da primim nazad, posto je prodato 200 kablova, a neki su osteceni, tj preseceni
- Nemam moralnu obavezu da vratim novac jer prodata roba radi po specifikaciji

- Svi mailovi kao dokazni materijal su sacuvani, kao i telefonski razgovori (slazi malo)
- Dokumentovana komunikacija ide apsolutno u moju korist, i iz nje se vidi nesavesno ponasanje kupca
- Ta ista komunikacija mi omogucava da podnesem tuzbu za uznemiravanje i pretnje

Suma sumarum, bio sam maksimalno korektan, ostao ciste savesti, dalju komunikaciju necu nastaviti a svaku dalju komunikaciju cu uvrstiti u materijal za tuzbu za uznemiravanje, a bogme i kao materijal za osnovanu samoodbranu u slucaju "dolaska na vrata" - u prevodu, po zakonu sam cist i mogu da podnesem tuzbu iako nisam izvukao deblji kraj. To sto sam kulutran i posten, ne znaci da cu dozvoliti da me neko gazi, kao ni da cu gaziti samog sebe. Dovidjenja, i zbogom.
 
Hvala Vam puno na ovim, meni, vrlo korisnim informacija koje ste podelili samnom. Mnogo mi je znacilo, malo me uhvatila panika.
 
ti goxxxy planiras bese da otvoris servis racunara a ne razumes se u kablove? :D salu na stranu:

pre neki dan sam rasklopio kineski produzni kabl na kome pise "3000 W max" a unutra su licnasti kablovi sa tri-cetiri licne!?! dakle istopili bi se i pri 500 W opterecenja a ne 3kW!

tako da je najverovatnije i taj tvoj kupac racunao na to da ce dobiti ono sto pise po specifikaciji cim su kablovi iz nemacke ;) ...a ono izgleda ispali kinezi.
 
Ajmo da razjasnimo par stvari:
0.75mm2 = 6A
1.5mm2 = 10A
2.5mm2 = 16A

Vecina racunarskih kablova je 1.5mm2, naravno pod time smatramo kvalitetnije kablove, ovi kineski su cesto manji cak i od 0.75 kvadrata, ali su za 99.99% racunara sasvim dovoljni.

Na kablovima pored amperaze koju mogu da provuku, pise i poprecni presek kabla, ili u mm2 ili u AWG oznakama, trebao si to da mu procitas i tada nebi bilo nikakve sumnje o tome sta ti kablovi mogu da podnesu. Ali ako nisi nigde, kao sto se dosad vidi da nisi, napisao o kom je preseku rec moze samo da ti pljune pod prozor....

A sto se jeftinih produznih tice, to sto na vecini pise max 3000/3600W je koliko ukupno moze da se isporuci snage kroz sve uticnice zbirno, naravno mnogo je bitnije kakav kabal dolazi do "razvodnika" a cak jos bitnije kakava je uticnica i instalacija u zidu, no i na tim najgorim kineskim kablovima uvek pise poprecni presek pa se po njemu treba voditi kada se prikljucuju uredjaji na takve kablove sumnjivog kvaliteta....
 
Kakao nisi shvatio,čovek je kupio od tebe kablove,posle par dana te zove i pravi se da mu neodgovaraju on ti šalje nazad kablove a ti njemu pare.Ti platiš paket i pošalješ mu pare a u paketu dobiješ ciglu ili neke stare kabletine .Tako čovek dođe do kablova za Dž..
 
svaka cast ivoludilo !

ladno ovo nikome nije palo na pamet a realno jedna od mogucih situacija ;)


btw secam se da sam kao klinac, 80tih, sa caletom u nemackoj kupio a onda ubrzo i vratio portable-TV jer je bio neispravan. i tad mi je cale skrenuo paznju: u prodavnici nisu ni gledali sta vracamo; nisu ni pomislili da im mozda vracamo ciglu :D ...eto i kod nas je doslo vreme da ljudi ne razmisljaju tako ;)
 
Poslednja izmena:
Da li ima ovde nekog advokata, potrebno mi je savet sta raditi sa izvrsiteljem koji nezakonito uzima novac zeni od penzije.

Gospodja kojoj izvrsitelj uzima od penzije na ime duga (u pitanju je infostan) je 26. decembra 2019. sa infostanom potpisala ugovor o otplati duga i taj ugovor je overen kod notara i u potpunosti isplacen 03.01.2020. godine.

U tom istom ugovoru stoji

Clan 12. kaze:

„Poverilac se obavezuje da po zakljucenju ovog Ugovora zastane sa postupkom sprovodjenja izvrsenja odnosno da povuce sve predloge za izvrsenje po izmirenju Ugovora, za cije sprovodjenje je nadlezan sud ili javni izvrsitelj.”



Izvristelj je u junu i julu skinu zeni iznose od 2x 22.000 dinara. Za jun je vratio od 22.000 samo 18.000 pravdajuci to svojo nagradom na koje nema pravo. Jer je zakljucno za 31.01.2020.Gospodja od infostana dobila papir nema nikakva dugovanja, tj. izmirila je sva dugovanja. na tom papiru stoji sledece

"Napomena je da moze doci do dofakturisanja troskova naknade za uspesno sprovodjenje izvrsenja."


Zanima me po kom osnovu izvrsitelj sme da uzima zeni od penzije 6 meseci posle potpisivanja ugovora sa Infostanom prema kome sva potrazivanja prestaju po zakljucenju Ugovora 26.12.2019.




Sta se moze uraditi sa izvrsiteljem?
 
Ako je poverilac obavestio JI da povlaci prldog za izvrsenje onda nije smeo da joj nakon 5 meseci skida sa penzije. Ako poverilac nije obavstio JI, nije JI kriv jer nije upoznat sa sporazumom niti sa cinjenicom da je dug isplacen.

Nagradu odnosno nankadu za uspesnost javni izvristelj ima pravo ako je dugovanje izmireno nakon prijema resenja o izvrsenju do strane izvrsnog duznika bez obzira na koji nacin je izmireno ( dobrovoljno , sporazum , prunudno ) ali tu naknadu ne moze da zadrzi za sebe od navedenih obustava penzije. Naknadu placa poverilac iskljucivo a ne duznik , a poverilac moze da zahteva da mu duznik na kraju naknadi sve troskove koje je platio.
 
Nazad
Vrh Dno