Šta je novo?

Ima li neki pravnik ovde da pomogne savetom?

goxxxy

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
26.06.2010
Poruke
1,237
Poena
199
Javi mi se neki lik po nekom oglasu, imao sam neke napojne kablove za racunare, cirka 200 komada. Njega to interesuje on ima neku radnju bla bla bla, pita me duzina i kao specifikacija. Meni to prijatelj iz nemacke doneo ranije, ja mu procitam tamo duzina 1.2m, pise 10 ampera, klasican za kompjutere sto se dobija. Ja mu to kazem, ali vidim da se covek razume lepo ga pitam oce li da mu uslikam i posaljem da tacno on vidi sta na njima pise kolika debljina itd jer me pitao koliko zica ide unutra, mislim otkud ja znam nisam ih sekao da gledam. Kaze nema potrebe, ja ga jedno 5 puta bas pitam da ono ne bude se cimam i saljem i ono da ne pogresimo. Kabl je meni ko kabl isti radi za komp svaki po istom standardu itd, svi su u kesicama cak neotpakovani. Spakujem ja njemu u kutiju 200 komada i posaljem, on plati otkupninu, bese 20.000 (100din komad) i to je to. Meni kes stigne, normalno potrosim. Kad zove on mene, kaze mi, ja sam ovde isekao 2 kabla i kao zice su tanke nije to za to sto meni treba, a lepo je pisalo da su za racunare jacine 10A mislim on treba da zna sta mu treba a ne ja sto prodajem. Njemu verovatno trebaju neki veci jaci, otkud znam. I on kaze ja cu ti to poslati nazad a ti vrati pare. E sad ja ni kriv ni duzan, on hoce pare koje sam potrosio za robu koju sam mu prodao i novo glanc u kesicama ne otvoreno sve kako sam mu rekao ali sad njemu nije to to i on hoce pare nazad iako ja nikakvu garanciju nisam davao a lepo sam ga vise puta pitao da mu posaljem slike da pogleda, i mailom sam mu to isto napisao. On kaze nisu ovakvi kablovi iz nemacke, a ja sam mu lepo rekao da mi drugar iz nemacke doneo, i sta na njima sve pise ali nisam ni znao ko proizvodi niti bilo sta tvrdio. Inace kablovi jesu upravo to sto sam rekao, za racunare a on ko zna zasta je hteo da modifikuje. I sta sad ja da radim? niti imam pare mu vratim niti smatram da treba bilo sta jer ja sam mu poslao to sto sam prodavao nista nisam slagao, a on ih je isekao (par komada) i kaze da zice unutra nisu dovoljno kvalitetne za jacu struju, a njihova namena nije ni bila za to nego za racunare. Niti cu paket preuzeti niti mu vratiti pare jer ih vise nema ali mene zanima ko je ovde sta kriv ili odgovoran? Garanciju nisam davao ali niti je bila potrebna jer ovo je potrosna roba kao baterije i nova je i ispravna sluzi svrsi ali on je od toga hteo nesto drugo ocigledno.

Moze li pomoc, savet, ili neka sugestija, sta, kako gde ...ali bez lupetanja molim!
Ako sam promasio mesto, molim da se tema premesti gde treba. Hvala svima unapred!
 
Ako si mu poslao one specifikacije koje si mu naveo i to zadovoljava te uslove realno njegov problem, ti uzivaj u zivotu!!
 
Pa nije hteo da mu uslikam i posaljem, iako sam mu usmeno rekao i napisao ovo u mailu:

Mogu vam uslikati ih da vidite jer vas mozda zanimaju oznake ili sta vec
pise na njima...kako bi vi bili sigurni da vam odgovara kvalitet, mada kazem
iz nemacke su stigli, tamo nema losih.

svi su novi neotpakovani sa vezicama, raznih duzina, verovatno I jacina,
najslabiji su 10A sto je opsti standard mada mislim da ima I jacih, koliko
sam vidjao...

On kaze da ima on neke veze pa ce pravno da me natera da vratim pare, zato sam i pitao, sta sma ja to kriv?
 
Od**** ga i cao. Ne znam sta se opterecujes, ne moze ti nista. Lepo mu napisi da si mu nudio da slikas pa da ustanovi da li je to to, odbio je i da je to sad njegov problem sto mu ne odgovara. Cak i da nisi potrosio tih 20.000 din, ti nisi ni u kakvoj duznosti da mu bilo sta vracas.
 
Nista, pusti ga nek se zali upravi vodovoda, tuce sa vetrenjacama i vija kasper pravnike!!
 
Uf, ako ima veze, to zna da bude zeznuto. Pogotovu pravne. ( :d )

Kako zeznuto? On kaze da ce da se zali sefu posto je to za firmu kupio i da ce firma da me tuzi ili prijavi policiji ili sta god? ali ja ga nista nisam zajebao...niti cu paket da primim nazad! kaze za 200e ce doci kod mene kuci, a sto bih to bilo lepo jos i batine da dobije. ne znam zaista sta da radim...nije mi svejedno ovako nesto mi se prvi put desava a a nije hteo da pogleda slike jer on tek kad ih isece vidi sta je unutra...kaze nisi mi prvo poslao primerak...pa nije ni trazio!!!!!!! niti sam ja bio duzan to...pazi ti njega sto izmislja!

Rekao sam mu nek me sef taj nazove da mu isto objasnim, imam i mailove da mu pokazem, a on kaze ja sam sef! znaci laze ko pas...mi smo kao firma od mnogih kupovali i svi su nam davali garanciju nedelju dana da mzoemo da vratimo!!!!!!! nisam znao da i to ide na potrosnu robu, a i ona je potpuno ispravna, ne mozes ti iseces par komada i zalis se sto zica nije dovoljno debela za tvoje potrebe! bas me potreslo ovo i nerviram se, a svi vicu opusti se :(
 
Poslednja izmena:
Ma bre, nemoj da se nerviras, nece niko da te tuzi ,a i da oce, ti to dobijas glat, samo sacuvaj one mailove, pa ces jos moci kontra tuzbom da ga unistis. Jednostavno ga ignorisi.
 
Palo mi napamet, a sta ako recimo sad odjednom promeni pricu i kaze dobio sam cigle a ne kablove, krastavac nisam snimio razgovor ali opet sto bi mi onda taj isti paket slao nazad ako su bile cigle, mislim lupetam ovako ali vidim da covek ume da laze i izmislja...ali ja sma mu poslao potpuno ispravne nove kablove u kesicama za racunare...nista nisam slagao a to sto njemu sad ne odgovara jel sam ja tu kriv? koga ne mrzi neka slobodno napise kako bi on reagovao i sta bi uradio da je na mom mestu.

ja sam sa njim vrlo lepo kulturno i ljubazno sa Vi razgovorao svaki put pa i sada, lepo sam mu to sve objasnio ali on to nece ni da cuje (stariji neki lik) kaze ti si duzan prvo mi posaljes probni primerak...koji nije ni trazio nego rekao spakuj i posalji 200 komada.

rekao je sledece:

javljam se u vezi naseg razgovora o napojnim kablovima.

Uzeo bih 230 komada.napisite mi krajnju cenu,i da vidimo kako da ih
posaljete.

tel: ******

pozdrav,
 
Poslednja izmena:
Da sam u tvojoj poziciji, napravio bih filter za mail-ove koje on salje da idu u neki poseban folder i da mi ne bodu oci u inboxu, blokirao mu broj u telefonu, i resen problem :)
Pa ako stigne tuzba, opet ne bih brinuo jer znam da nisam kriv ni za sta.

Njegov stav je u fazonu: video sam u oglasu teretnog Punta, pitao prodavca da li ima ojacane opruge pozadi, prodavac po logici bi rekao, cim je teretni znaci da su jace (sto stvarno i jesu), da bi on posle natovario 2t u njega i zalio se kako se sabila opruga ili puko trap.
Mozda je primer nekima nerazumljiv i glup, ali nadam se da razumes poentu. Nisi ti kriv sto je neko nenormalan. Da je iole normalan, uvideo bi svoju gresku i prodao kablove posto mu ne odgovaraju.
 
Pa dobio bih je po ekstra ceni, moze ladno ih proda po istoj negde uz cekanje, dobio nove potpuno u kesici, rade i sluze svrsi, za racunare. Ne smara me mailovima, osim tad sto smo se dopisivali pre kupovine, zvao me j.e samo jednom da me pita ocu li mu vratiti pare i da mi kaze da ce mi paket poslati nazad nasta sam mu lepo rekao da nema potrebe jer ga ja necu primiti i opet ce ga dobiti nazad uz svoje troskove. Videcemo da li ce smarati posto je ovo bilo danas. Ako me tuzi kako ja da dokazem da sam u pravu kao sto jesam? advokati su cudo...a ja nemam pare za njega
 
Ne brini nista, to je on sam hteo da preproda njegovoj firmi, pa je tu nastao problem i sad ne zna sta ce sa tim kablovima, ti si svoje ispunio, sve sto on mlati su prazne price.
 
Ja mislim da je to bas to, kako ti je samo palo napamet, jer tako mi se nesto i cinilo, pricao je da je to za potrebe firme a prima fizicko lice u nekom selu :) i njegovi roditelji preuzimaju paket :) Kako god bilo dobio je niove kablove koji sluze svrsi tj rade to sto treba da rade, ali se nazalost to razlikuje od onoga sto je njemu trebalo. Jeste nesto pricao da treba da pokaze nekome da li im odgovara i tome slicno.
 
Pravno, ako te tuži on mora da vodi postupak dokazivanja, prema tome uživaj.
 
Ma hteo mufljara da kupi po 100 i proda za 150 nekome sa kim je imao dil, al ga neko ispalio, pa sad oce nazad pare.
 
Taj rad, ispala 100%, nije taj sekao nista nego mu je propala kombinacija pa sad bi da se vadi. I gde ce da te tuzi kada pisanje tuzbe kosta bre 13000 dinara i svako izlazenje ce da ga kosta 100e advokat? Lupa taj, on ima neku vezu ali nema u glavi sto je njegov problem a ti se opusti i uzivaj.
 
nije rekao da ce me tuzi nego ce kao direktor firme da preko svojih veza podnese krivicnu prijavu ili sta znam ja vec samo ne znam na osnovu cega jer on nije prevaren :) kao ta firma tj pravno lice ce da me goni.
 
Takodje zelim da se zahvalim svima na ucestvovanju u diskusiji, svako ko ima neki predlog, savet ili ideju neka slobodno ovde dopise, meni ce mnogo znaciti. Hvala vam jos jednom svima.
 
Ne znam sta ima tu da se javlja uopste neki direktor firme... ti si to prodao fizickom licu a ne pravnom tj firmi.
 
Ja samo prenosim sta mi je receno, takodje zaboravih da napomenem, kada me je zvao rekao je da kada je presekao kabl, video je da je zica ta unutra tanka da ne bi mogla da napaja ni radio. A taj isti kabl ja koristim na mom napajanju od 850w godinama :)
 
Ovde je nesto prilicno sumnjivo sa tim kupcem, ko jos na nevidjeno kupuje 200 komada necega i siguran je da je to bas to sto trazi iako nije video slike a ti kablovi dolaze u razlicitim varijacijama iako rade jedno te isto.
 
Mozda neki ciga hteo da povadi zice i proda bakar :d, pa kad je presekao shvatio je da mu se nece isplatiti :D...:p:p
 
Mozda neki ciga hteo da povadi zice i proda bakar :d, pa kad je presekao shvatio je da mu se nece isplatiti :D...:p:p

To mi isto rece i jedan ortak ali ne znam jel tako nesto uospte postoji?

Ovde je nesto prilicno sumnjivo sa tim kupcem, ko jos na nevidjeno kupuje 200 komada necega i siguran je da je to bas to sto trazi iako nije video slike a ti kablovi dolaze u razlicitim varijacijama iako rade jedno te isto.

Ne znam, covek me pozvao telefonom kaze da je video oglas pitao koliko je cena, ja sam rekao na 50 i vise po 100 kinti...on pitao nesto, ja mu ponudio da slikam pa nek sam gleda jer se ne razumem, on odbio i kazi posalji, dao adresu i to je to. Ja poslao...dalje znate...
 
pa utripovao sam se, prvi put mi se ovako nesto dogadja...ne znam sta da radim, u zivotu nisam nikad nikog prevario i sada ovo
 
Kao sto je neko ovde vec rekao, tom tipu je 100% propala neka kombinacija koju je vec ugovorio sa nekim drugim da napravi pomocu tvoje robe. Toga uvek ima i bice, jel imate kupoprodajni ugovor? Ako nemate dovidjenja.
 
Hm, kako da ti kazem... Ima svakakvih i uvek ce ih i biti.
Ne mogu da tvrdim nista, ali ti iz mog iskustva mogu reci da se ne trebas cuditi previse, jer ce na svakom koraku naici neko ko ce hteti da te na neki nacin iskoristi.
Ne daj se, batali one koji ti jedu zivce i nastavi svojim putem. Niko i nista nije vredno tvojih zivaca. Gledaj sebe, ovaj ti ne moze nista.
 
Hteo je da prevesla firmu i uzme razliku ali je ispusio. Uzivaj ;)
 
Koliko vidim sada ti je malo lakse,jer znas da nema osnova na tuzbu i ostale gluposti.. :D
Ali sta ako ti dodje kuci,i pljesne kablom preko ledja? :p
salu na stranu,opusti se i uzivaj ;)
 
onda cu morati da ga nalupam
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno