Šta je novo?

Problem sa OC E3400

Učlanjen(a)
04.02.2007
Poruke
5,232
Poena
825
Imam jedan zanimljiv problem sa OC E3400 koji ne mogu da resim pa mi treba pomoc...
Radi se o racunaru sa pomenutim procesorom i MB G41 koji sam juce sa jednim modulom DDR3 uspeo da OC na 3,8 Gb sa box coolerom (13x292 FSB) i radio je tako bez problema ceo radni dan.
Danas sam dodao jos jedan DDR3 modul od 2 Gb (isto 1333 MHz) i racunar vidi uredno sva 3 Gb memorije ali nema sanse da ga OC pa cak ni minimalno, tj. sa FSB od samo 210... Jednostavno promenim FSB i potvrdim promene sa F10 i ... nista se ne desava! Restart ne pomaze, racunar se ukljuci ali ne dize sistem vec samo imam crn ekran!
Jedino sto tada pomaze je vadjenje baterije i reset CMOS i tada ga vrati na defaultne postavke (FSB 200, 2,6 GHz).
Sta moze biti problem i kako da ga resim?
Btw. u BIOS-u nikako da nadjem opciju za promenu napona.
 
Nije valjda da ne zna bas niko?

Ako nista drugo, zna li neko da mi kaze zasto samo CMOS reset pomaze nakon faila - zasto jednostavno ne podigne default konfiguraciju na 2,6 GHz?

I gde mogu da probam da podignem napon posto u BIOS-u jednostavno nema pa nema a procesljao sam sve? MB je MSI G41-P26, a BIOS je poslednji dostupni iz avgusta prosle godine.
 
Ajde digni sistem sa samo 1GB overclockovan i skini program CPU-Z i kazi nam brzinu memorije i FSB:DRAM odnos.
 
Nazad
Vrh Dno