Šta je novo?

Kickstarter: Shadowrun Returns

No Panic

Cenjen
Učlanjen(a)
26.06.2009
Poruke
313
Poena
169
Jos jedna dobra vest za u vezi Kickstarter-a:

Jordan Weisman, the creator of Shadowrun, is back and Shadowrun Returns (for Apple & Android tablets and PCs) is the game that Shadowrun fans have been waiting for a long time. A graphically rich 2D turn-based single player game with deep story interaction, meaningful character development, and highly-contextual tactical combat, Shadowrun Returns is not only going to make some old geeks (like us) very happy but it will introduce new players to a dynamic gaming universe that is beloved around the world.

:d
:banana:
ShadowRun @ Kickstarter
 
Uh, ovo sam pre par godina probao da igram na emulatoru. Nisam uspeo da se snadjem, i odustao sam. Uglavnom, moze 15$ :)
 
Evo mali update!

Izgleda da su uspeli stici founding-goal za samo 2 dana!:guitar:

Update #1 - You did it! Holy Cats!

Wow, that was incredible.

From the bottom of our hearts, we'd like to say THANK YOU to everyone who has backed us so far. If we weren't working our butts off on our new game, we'd be dancing around the Closet (our tiny office) with tears of joy streaming down our faces. Instead, the team is heads-down at their computers, sniffling loudly and wiping their eyes with their shirt-sleeves.

To everyone asking about a Mac version of the game, we've been saying that if we hit the $425,000 level, we'd add it. Linux support is definitely on the table too! (After all, who'd be a better Decker?)
 
Odlicna vest. Ovaj kickstarter projekat je ogromna stvar jer izgleda da cemo najzad dobiti igre kakve bi mi zeleli da igramo, a ne kakve bi neki *****i iz vrhova velikih kompanija zele da igramo.
 
Igra izgleda odlicno.

[YOUTUBE]9MiMjQwd2VE[/YOUTUBE]
 
Bash izgleda cool.
 
Zaista izgleda odlicno. Nisam cuo za Shadowrun pre, ovo cu sigurno pratiti :)
 
Ovo zaista sjajno izgleda, dopada mi se graficki stil kao i dobar potezni sistem. Jedva cekam.
 
Ziveo kickstarter! Pratim jedno 4 igre koje su pokrenute na njemu. Igranje AAA igara u danasnje vreme mi je poput gledanja savremenih filmova o superherojima sa gomilom eksplozija i nicim vise...
 
Ziveo kickstarter! Pratim jedno 4 igre koje su pokrenute na njemu. Igranje AAA igara u danasnje vreme mi je poput gledanja savremenih filmova o superherojima sa gomilom eksplozija i nicim vise...

Bas tako. Ovo ce biti jedna od prvih Kickstarter igara koja izlazi. Vec sada mi deluje da ce u potpunosti opravdati ocekivanja.
 
Igra izasla. Za sada ima vrlo pozitivne reviewove.
 
Izasla i na onaj nacin!Teska kao jedan Divx film!
 
ja sam malo probao, ork-shaman klasa ... igra ima samo auto-save, ali moze da se kopira save.
 
Poslednja izmena:
Badava kad ne mozes da save-ujes kad ti zelis, u bilo kom trenutku igranja(naravno ne i kad se udje u potezni deo igre)!
 
To je verovatno ustupak načinjen zbog tablet verzije igre. Takođe igra ima ograničenje od 10 instalacija DRM verzije. Ali sve to je manje bitno ako je igra dobra.

Iskren da budem, ja sam poslednjih godina protiv starog PC sejva jer omogućava varanje u igrama, ali čekpointi svakako nisu rešenje.
 
... mozda je bas zbog tog varanja, jer u dijalog opcijama nekad zna da ponudi resenje nekim od skilova, pa da ne bi mogo jednim kratkim quicksave pre dijaloga da probas i tu opciju budzenjem tog skila. Mada ni auto-save nije daleko, barem u ovo malo igre sto sam probao.
 
Pre će biti da je do iOS/Android verzije koja stiže. Mnogo ustupaka je načinjeno zbog toga. Ali tu je editor i sasvim dovoljno vremena do Wasteland 2 da zajednica modera ispravi neke stvari.
 
Reviews so prilicno ok ispali. I izgleda da igra stvarno nije loshe. Nije novi Baldur's Gate.
I ako je moglo biti blizu tome. Samo da ima vishe interakcije izmedju likova i malo vishe aventure van main-questa.

Ali kao shot resident G@W veli: modders to the rescue!
 
Ukratko:
- Meni mnogo lepo izgleda
- Priča je dobra, za sad vrlo interesantno. Dijalozi su odlični, mislim da nijedan nisam čitao "na brzinu". Zbog toga ne smeta što je igra jako linearna.
- Borba je zabavna, možda nekima prelaka, meni je ok
- Nema mnogo side-questova, što je šteta, ali postoji editor. Koliko vidim, već prave Shadowrun sa NES-a
- Save system - čudan, ali kao što je G@W rekao, ima i svojih dobrih strana. Meni bi ipak više odgovarao stari sistem, ali nije ni ovo strašno.
- Kreiranje lika, više načina za rešavanje problema - to je prisutno, i sasvim je ok. Nije ništa revolucionarno, ali radi dobro, nemam velikih zamerki.
 
Dijalozi su parodija, sta god kazem u dijalog opcijama dobijem isti odgovor od sagovornika. Sinoc sam bas probao par puta kroz razne dijalog opcije blizu jednog sejva i sve isto... sminka.
Mozda sam ja previse ocekivao, krastavac.
 
Poslednja izmena:
Završio sam je danas i igra je relativno kvalitetna i uživao sam dok sam je igrao.
Pozitivne stvar:
-lepa grafika
-konačno potezna borba koja najbolje priliči igrama ovakvog tipa
-interesantna priča, mislim nije na nivou tormenta, ali šta u današnje vreme jeste? :)
-kvalitetno napisani dijalozi, u igri nema nijedna linija izgovorenog teksta pa mnogo znače pasusi gde se u zagradama opisuje emotivno stanje ili izgled određenog lika, nekako daje karaktera

Loše strane:
-prilično kratka, mislim da mi nije trebalo više od 10-12 sati da završim, mada u današnje vreme next gen naslova od 60 eur i 6 sati gejmpleja ovo bi možda trebalo da ide u plus kategoriju :)
-strašno linearna, ovo mi je i najveća zamerka, jedna igra koja pretenduje da bude kvalitetan rpg ne sme da bude ovoliko linearna
-lakoća, igrao sam na hard i nisam poginuo više od 3 puta, možda je stvar u meni, posle dark souls asve igre su mi lake

Konačna ocena 7/10

Igra nije razočarala, mislim da predstavlja uspešan kickstarter projekat. Sada čekamo wasteland 2, od njega imam znatno veća očekivanja. :)
 
Ja cekam za iPad, tamo ce ova igra biti vrh ponude (mada izgleda ok i za PC)
 
X-Com meets BG/Fallout. Da! :)
 
Sta kazu za sejv, izlazi li taj fix uskoro ili da cekam wasteland 2 :(
 
I dalje je nema za linux :( iako su obecali... Ako bude kupicu je.
 
Nazad
Vrh Dno