Šta je novo?

Test: ASUS GeForce GTX 680 2GB

Sta mu dodje "prirodan" :trust: Jel ovaj raspored neki problem, smeta li necemu ... jel to struja ne' dulazi u kartu kano valja:)
I ne samo to, pise "dva šestopinska molex konektora". Molex je 4pin, ovo se ne zove molex vec 6pin PCI-E konektor.
 
te iste fotke su i na guru3d
imageview.php


...po meni nema potrebe da sam fotografise, obradjuje pa da kaci, kada su karte iste pa bi i fotke bile iste. Sto bzvz da gubi vreme, a vreme je novac;)

front.jpg


Aha, znaci sad se tako rade testovi ne moras da slikas proizvod, nego si uzimas slike odakle hoces, pazi ovo je slika sa Tech Power up, nisu ovo nikakve press fotke, evo pozadine i originalne slike, ako je imaju na Guru3D onda je to njihova fotka, ovde cak ima i male razlike medju ovim slikama moze biti i do obrade, nebitno, ovo cak na prvi pogled deluju kao dve razlicite slike, dobro šarao je Bojsa neku sa Tech, neku sa Guru 3d :D. i kakav je bre to izraz sad press fotke, ko je to slikao Asus GTX 680 jel' Reuters???? :D Hahaha, kazem bolje cutite. Press fotke, pa zasto slikaju na overclock 3D, Hardware Canucks, Hardware Secrets, sto svi lepo ne uzimaju press fotke, napajanja, grafickih, kucista, sigurno ima da se kupi od Reutersa, oni verovanto slikaju do gola svaku graficku koja se pojavi!!! :D Cirkuzijada.

...po meni nema potrebe da sam fotografise, obradjuje pa da kaci, kada su karte iste pa bi i fotke bile iste. Sto bzvz da gubi vreme, a vreme je novac;

Uruče, ja mislim da si potpuno u pravu sto da se gubi vreme, lepo se uzme preko Google translatora prevede tekst, pa uzmu pa ga malo doteraju, pa na kraju samo sklepaju neke grafikone, sto da slikaju, da pisu, kad ima vec necije tudje, hahah bravo, logika ti je najbolja!.
 
Poslednja izmena:
nznm, meni vise vuce na onu sa 3dgurua... vidis ona mala tri pecata levo.:p ista ona sa prethodne strane
Mozda sam se ja krivo izrazio, ili se izgubilo u prevodu kada sam napisao 'vreme je novac':d, ali hteo sam da kazem koliko para toliko i muzike i entuzijazma. ,)
 
Poslednja izmena:
nznm, meni vise vuce na onu sa 3dgurua... vidis ona mala tri pecata levo.:p ista ona sa prethodne strane
Mozda sam se ja krivo izrazio, ili se izgubilo u prevodu kada sam napisao 'vreme je novac':d, ali hteo sam da kazem koliko para toliko i muzike i entuzijazma. ,)

Hahahah ok, izvini, da ovo je vecim delom sa Guru3d i po koja sa Tech power up! :D Nema to veze sa parama, ako ti se ne isplati nemoj da ga radis.
 
po meni je i ovaj review odlicna reklama za karticu, ne razlikuje se mnogo od ostalih reviewa, ali je daleko od onih pravih user testova koji se mogu naci ovde na forumu.
 
Verujem da ima dosta ljudi ovde na forumu koji bi iz entuzijazma odradili test kartice koju su kupili za sebe. Problem je sto to nije test, jer treba da bude uporedni, ali nije ni tako tesko da se pozajmi kartica slicnih performansi od drugara, ili da test odrade dva clana sa foruma sto je jos bolje. Graficke kartice su realno nesto sto vecinu zanima, eventualno uticaj procesora na perfomanse u igrama.

Mozda bi redakcija bencha mogla da razmisli o tome da omoguci clanovima koji imaju zelju da tako nesto urade, ako je sve uradjeno po nekim standardima, da se takav test uvrsti medju zvanicne testove bench sajta. Test koji se pojavi na forumu, ako je kvalitetno uradjen, samo se prepakuje medju testove na sajtu, uz napomenu da je radio korisnik sa foruma. Iskren da budem ja bih vole tako nesto da vidim, cak bih i sam da doprinos, jer i tako malo malo pa nesto testiram iz radoznalsti.
Pokrene se tema, svi se javimo sa predlozima sta treba testirati, savetima na koji nacin itd. Mislim da bi to bilo super i korisno za sve koje ova tematika zanima i da bi se vodile daleko kvalitetnije diskusije na forumu a ne ovakve insinuacije i spekulacije vezane za neciji rad :)
 
Joj ne mogu da čitam sve, ali ako vam nešto znači, Bojša je imao karticu kod sebe :) i to podosta. Lično je "uzo iz moje ruke" :D
 
Znas sta bolje cutite tako ce lakse sve da prodje nego ovakve gluposti da pisete.

Znaš šta, postaješ bezobrazan, uprkos tome što si ti taj koji iznosi neistine i nagađa razne stvari. Google translate copy paste doterani tekstovi barem u mojoj knjizi ne postoje, a bilo bi zaista glupo kada bi ih neko od mojih kolega praktikovao, nema smisla to raditi. Ja lično detaljno slikam svaki uređaj koji dobijem na test, ali nemaju svi tu naviku - zašto nemam pojma. Ja znam da u svoje testove ulažem maksimalno truda, ali neću se praviti da mogu da kažem da svi koji pišu za Benchmark to rade isto - ne mogu to da znam sa sigurnošću. Barem ono malo tekstova koji nisu moji što stignem da pročitam, zaista do sada nisam imao većih zamerki.

Hardver sam prestao da pratim, fokusiram se na mobile i multimediju, tako da zaista ne znam da li su tekstovi iz ove oblasti kopirani od negde i izmenjeni. Mada, tako nešto bi definitivno bilo primećeno i čisto sumnjam da iko od kolega tako nešto radi, prvo zbog poštovanja prema sajtu i prema Peci.

Ovakve optužbe protiv celog sajta, bez kojeg ti ne bi bio član ovog foruma su dosta ozbiljne. Ja ti lepo kažem da sam siguran da testovi sa umišljenim hardverom ne postoje na ovom sajtu, to mogu da ti garantujem čime god hoćeš. Nisi ni dao priliku čoveku da se objasni, pre nego što si otvorio paljbu. Da li tvrdiš da je u ovom testu još nešto kopirano osim slika? Spacemaster garantuje da je Bojša imao kod sebe karticu, jel i dalje misliš da je izmislio ovaj tekst iz ničega?
 
meni nije jasno,zar je tako testko slikati bas tu karticu koju imas na testu, i staviti, cisto ako nista, da oni koji citaju tekst vide kako to izgleda

a te price sta spacemaster garantuje... joj... znajuci ga, pretpostavljam da je vec poslao par PMova ljudima koju su kritokovali test ili ne daj boze asus:) znam da meni jeste svojevremeno :)
 
Ne znam šta da mislim iz svega ovog što sam pročitao. Ja još uvek imam poverenja u Benchmark testove, ali propusti su se OČIGLEDNO desili, pa hteo to neko da prizna ili ne.

Što se ne oglasi Peca, da vidimo šta on kaže ? On nedeljama nijedan post nije napisao, gde je on, što se ne oglasi i da time stavi tačku na sve sumnje ?

Gizmo, mislim da bi bilo najbolje da preneseš Peci da se on javi u ovoj temi i da na sve sumnje odgovori istinom. Ja ne vidim drugog rešenja.

Nemoj da me pogrešno shvatiš, ja zaista cenim i sajt i forum, da nije tako ne bih nikada ni pisao na njemu niti čitao DETALJNO Benchmark testove. Ali kao i ostali, zabrinut sam.


P.S. Gizmo, ako nije problem, možeš li pitati autora testa MSI Lighting HD 7970 zbog čega je uradio tako mizeran i nedetaljan test te kartice ? Hvala na razumevanju.
 
Poslednja izmena:
Hocu samo da kazem da pozdravljam potez da se omoguci testiranje hardvera za bench od strane korisnika istog.
Ako za to postoji mogucnost i useri imaju zelju i volju sto da ne,obzirom da je to jedan naporan i zahtevan posao koji oduzima dosta vremena .

P.S.Slazem se da nije tesko slikati hardver ako se test vec radi,mislim to bi trebalo da bude deo nepisanog pravila u testiranju.
 
Ljudi bre, vi ste svi neki djujndju mundju gurui za grafičke procesore i kulere, mislim na ekipu koja je postavila komentare na ovoj stranici, zar nikad niste otisli recimo na techpower up sajt?

Zar ne vidite da su ovo sve slike na Benču "test" uzete sa Techpower up sajta?

http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_680/4.html

Samo je na nekim ociscena pozadina, a na onaj sa SLI konektorima nije, a par drugih slika su uzete sa nekog zvanicnog sajtu jer su ono 3DSMAX, a ne fotografija.

Ti Bojso ovu karticu jedino gde si video je na sajtu Techpower up i nigde više! Ovo stvarno postaje već smešno!

Ali, je meni jasmešnije što ovi gurui odavde ne mogu da provale nego pitaju bojsu zašto ovo pogrešio zašto ono, pa pogrešio čovek jer nije imao karticu u rukama pa da stvarno vidi šta i kako, rastavljao je ali malo sutra! :d

Eto tako živi bili!

Evo ovo vam je defakto dokaz:

http://tpucdn.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_680/images/sli_small.jpg

Kao sto i Vezmar kaze, kartu sam dobio na test od njega i bila je kod mene, a s obzirom da benchmark politika ne podrazumeva slikanje hardvera, jer oduzima puno vremena, slike se preuzimaju iz drugih izvora. Uostalom, kako se testira u kucnim uslovima, problem slikanja hardvera ne moze univerzalno da se resi, jer nema svako od novinara uslove za fotografisanje hw-a...
 
front.jpg


Aha, znaci sad se tako rade testovi ne moras da slikas proizvod, nego si uzimas slike odakle hoces, pazi ovo je slika sa Tech Power up, nisu ovo nikakve press fotke, evo pozadine i originalne slike, ako je imaju na Guru3D onda je to njihova fotka, ovde cak ima i male razlike medju ovim slikama moze biti i do obrade, nebitno, ovo cak na prvi pogled deluju kao dve razlicite slike, dobro šarao je Bojsa neku sa Tech, neku sa Guru 3d :D. i kakav je bre to izraz sad press fotke, ko je to slikao Asus GTX 680 jel' Reuters???? :D Hahaha, kazem bolje cutite. Press fotke, pa zasto slikaju na overclock 3D, Hardware Canucks, Hardware Secrets, sto svi lepo ne uzimaju press fotke, napajanja, grafickih, kucista, sigurno ima da se kupi od Reutersa, oni verovanto slikaju do gola svaku graficku koja se pojavi!!! :D Cirkuzijada.



Uruče, ja mislim da si potpuno u pravu sto da se gubi vreme, lepo se uzme preko Google translatora prevede tekst, pa uzmu pa ga malo doteraju, pa na kraju samo sklepaju neke grafikone, sto da slikaju, da pisu, kad ima vec necije tudje, hahah bravo, logika ti je najbolja!.

Kakve veze ima odakle je uzeo tu sliku bez coolera??? Sta treba da skida cooler, pa da rizikuje da mu se neka od onih "zabica" polomi, pa takvu da je vrati, a sutra ti odes i kupis tu kartu i kukas kako je polovna.
NIJE TI OVO ZAPADNA EVROPA OVO JE SRBIJA, ovde ova karta kosta dosta vise od prosecne zarade!!!
Razmisli o tome. Ti bi se kao junacio, pa da mesecno "otvoris" 3-4 skupe karte, cca. 1500eur u zbiru, a djavo ne spava... daj molim te. Drugo je kad svoju kartu rasturas. Ostavi se takvih prica, pusti coveka da radi svoj posao, ako ti ne dogovaraju slike nemoj ih gledati!
 
Poslednja izmena:
Bojsa, a zasto onda Gizmo kaci fotografije tableta, mobilnih telefona koje testira? :)

To inace podrzavam u potpunosti, ako vec imate nesto na testu dajte odradite sa entuzijazmom.

Sta ce nam uopste test na sprskom ako je isti ili losiji od 10 hektara testova po netu, svi valjda znamo engleski majku mu :d

Jedne iste fotografije i tabele hw-a se vrte svuda i mislim da je svima muka od toga, niko od vas ne trazi EOS Canon da slikate hardver za test, moze bilo kojim fotoaparatom uz minimum truda i ulozenog vremena, nemojte da mi kazete da je to toliki problem, pa valjda je vama u interesu da budete bolji od ostalih, da budete originalni, najgore je bre biti prosek.

Skoro sam za test jedne graficke ironicno prokomentarisao da je test ''odlican'' a sadrzao je samo par tabela, cudna podesavanja grafike i malo informacija. Klinci koji su se navukli na pisanje blogova [ i snimanje YT testova] a imaju mogucnost za testiranje hardvera, su poceli da rade zanimljivije testove.

I nemojte da potezete onaj cuveni argument ''ako znate bolje od nas zaposlite se pa radite bolje testove'', to je smesno. Ovo je vas posao i izgradili ste ime za sve ove godine a umesto napretka Vam se sve cesce desava da vas optuzuju da ste testirani hw videli samo na slikama i u inostranim testovima.

Ne kazem da se slazem sa optuzbama lika koji je pokrenuo pljuvanje [zaboravih ko je :d] ali definitivno morate da napredujete.
 
Poslednja izmena:
Mislim da covek (@Prostreet) nije imao zamerku na konkretno tu sliku rasturene karte, nego na cinjenicu da generalno nije postovana nijedna slika, ne verujem da je iko imao ideju kako kartu treba rastavljati na sastavne delove, fotkati i postavljati na forum, ali po jedna slika proizvoda u kutiji i van nje, bila bi sasvim dovoljna. Ok, ako je politika sajta takva da se HW ne slika, da se ne postuju ni screenovi CPU-Z i GPU-Z, ko sam ja da prigovaram, moje je kao citaoca da takav "review" ne konzumiram i kraj price, nema razloga za prepirke po forumu tipa-imao je-nije imao HW.

Ima vise nego dovoljno sajtova koji sve to rade u sitna crevca, svi znamo da koga interesuje bilo sta, to ce bez problema i naci, ako je zelja da se procita test na nasem jeziku ni to nije problem, nije tajna da na susednom forumu sve to moze da se procita sa sve fotkama, u mnogo ozbiljnijoj i strucnijoj formi, bez uvrede prema bilo kome, moje misljenje. Tako da, uopsteno gledano, nema bas nikakvog razloga da se bilo ko "uzbudjava" povodom ovoga.

Treba imati u vidu i da je cela prica zapravo pocela od jednog drugog "testa", vec legendarni review MSi HD7970 Lightening karte, za koju sumnjam da iko od citalaca i pomislja da je osvanula u ovoj zemlji, pa tako i na benchmark stolu, otuda i ove sumnje u testove koji su usledili.
 
Poslednja izmena:
E da, secam se te slike MSI HD7970 gde su kompromitujuci detalji uklonjeni u paint-u.. ne bas uspesno :d
 
Bojsa druze, ne znam dali te je neko pitao ali ja moram... Zbog cega i grafikon s rezultatima nije ubacena jos neka grafika? Ovako se trka sama sa sobom. To smo uglavnom zamerali u svim testovima do sada, ne samo ovde. Ako ne vidimo poredjenje sa jos nekom grafikom ceo test smatram uzaludnim gubljenjem vremena.
 
@kosta10

Skrenuću pažnju Peci. Verovatno nije tu jer je zauzet drugim obavezama, ne verujem da ima vremena da detaljno čita svoj forum.

Što se tiče fotkanja uređaja, zaista nije teško. Potrebna je jednobojna površina, običan digitalac i malo strpljenja. Tačno je da fotke uzimaju dosta vremena, ali ja od početka praktikujem iste, kakve god da su, jer se tako najbolje vidi da je neki uređaj zapravo prošao nekome kroz ruke, i otklanja sumnju da je test iz nepostojećeg hardvera, kao što se ovde tvrdi. Ne samo to, već ja kroz slike jednostavno dopunjujem ono što sam iskazao rečima, tako da slika u mojim testovima ima podosta, što dodatno oduzima vremena da se odaberu one koje valjaju, smanje na dve druge rezolucije, formatiraju, da im se ubaci border, link va većoj slici, itd...

Ne znam da li ste sklapali nekad test koji treba da bude spreman za sajt, tu ima mnogo više posla od pisanja teksta, uklapanje svega predstavlja jednako težak posao. Uzimanje već gotovih fotki smanjuje drastično vreme potrebno za uklapanje svega, ali ja to ne volim da praktikujem, nikada ni neću, smatram da je ovako mnogo bolje kada nešto sam uradiš.
 
posao, nego sta... Jos ako te gnjave da vrats karticu i imas dva i po dana da izvrtis testove igara, OC, pa fotografisanje ne moze sve ako nisi hobotnica + ako je to za tepsiju ribe iiiiiiiii :d
 
pa ako uzimas slike sa drugih sajtova onda navedes odakle su uzete, i ne pokusavas da brises njihov logo, kao ona slike za onu msi karticu, ovo sto si uradio je kradja
a ovo da je politika da se ne slikaju stvari posto uzimaju mnogo vremena... lol... , jel vi ovo radite volonterski ili vas placaju? ako je za pare, pa odradi ga kako treba majku mu staru

...ne znam, bench testovi su parodija onoga sto su nekada bili...
 
Meni te fotografije ne sluze toliko kao dokaz da ste stvarno testirali odredjeni hardver ili uredjaj koliko doprinose da test bude unikatan, da npr mobilni telefon mogu da vidim u drugom izdanju a ne samo iz lightbox-a sa nekim eos-om + PS, u svakom slucaju te fotografije pruzaju mnogo realniju sliku.

E sad, fotografije u testu su mnogo bitnije u slucaju mobilnih telefona, tableta, slusalica, monitora itd nego kod procesora, grafickih karti i slicnog hw. Ali opet zasto da ne? Jednostavno biste se izdvojili po kvalitetu i sadrzaju testova a to vam je valjda cilj.

Ako je argument da vise podataka i fotografija mozemo da nadjemo ''negde da netu jer ih je isti prepun'' onda olaksajte sebi posao i radite testove kao IT svet.

Testovi mobilnih telefona su mi ok s'tim da bih ja zbog nekih svojih tripova isao u detalje sto se tice kamere, kamkodera, zvuka, kvaliteta izrade i jos nekih sitnica ali to mozda i nije toliko bitno prosecnom korisniku.

Ali kada su graficke kartice u pitanju [a i procesori, ram itd] bez poredjenja sa direktnim konkurentima kao i sa proslom generacijom- jacim grafickim kartama, nema dobrog testa.
Stvarno ne znam da li je vas posao lak ili tezak, da li imate probleme i nedostatak vremena ali ja mislim da je mnogo bolje uloziti vise vremena da bi rezultat bio bolji, prosek izbegavam u svakoj sferi zivota.

Ovako ispada da vam je najbitnije da prvi nesto testirate [mislim na procesore, graficke itd] pa kako ispadne nego da se izdvojite kvalitetom.
 
Kakve veze ima odakle je uzeo tu sliku bez coolera??? Sta treba da skida cooler, pa da rizikuje da mu se neka od onih "zabica" polomi, pa takvu da je vrati, a sutra ti odes i kupis tu kartu i kukas kako je polovna.
NIJE TI OVO ZAPADNA EVROPA OVO JE SRBIJA, ovde ova karta kosta dosta vise od prosecne zarade!!!
Razmisli o tome. Ti bi se kao junacio, pa da mesecno "otvoris" 3-4 skupe karte, cca. 1500eur u zbiru, a djavo ne spava... daj molim te. Drugo je kad svoju kartu rasturas. Ostavi se takvih prica, pusti coveka da radi svoj posao, ako ti ne dogovaraju slike nemoj ih gledati!

cek bre, oni karte koje su davali na test posle vracaju u prodaju i prodaju kao nove?? i posle neko kaze da nisu pilicari (svi do jednog, posto sumnjam da ako to rade da samo asus to radi)?
 
E sad, fotografije u testu su mnogo bitnije u slucaju mobilnih telefona, tableta, slusalica, monitora itd nego kod procesora, grafickih karti i slicnog hw.

a ja bas volim da zavirim "ispod haube" grafickih, tj. ako su okacene fotke naponske, kulera, memorije, itd.... kao onaj 'closer look' u techpowerup
 
Poslednja izmena:
Koliko ja znam kartica tog tipa namenjena za testove je uvek ostajala u redakciji ili je stajala po strani kod dobavljaca pa je setala
po potrebi od novinara do novinara za odredjene review-e!Nije isla u slobodnu prodaju.
Isti slucaj i sa plocama.Bar je tako ranije bilo mada sad kakvo je vreme doslo sumnjam da bilo ko ima takav luksuz!
 
a ja bas volim da zavirim "ispod haube" grafickih, tj. ako su okacene fotke naponske, kulera, memorije, itd.... kao onaj 'closer look' u techpowerup

Naravno, vec sam se ogradio u nekoj recenici da pricam iz mog ugla ali u pravu si, sve to treba da bude u jednom ozbiljnom testu.
 
Lakrdija, lakrdija, samo to, kartica se dobije zarad testiranja, recimo mora da se vrati sutra, slikas za 10-20 minuta, i posle ih testiras, mislim slikanje je u celoj prici, najlaksi, i najprostiji posao, testiranje je teži i obimniji. Fotoaparat, pa svaki digitalac, onaj "turistički" sa 3-4x optičkim zumom može da završi posao i to da slike izgledaju kvalitetno, ako znaš da slikaš.

Ali ovde nije reč o tome, koga ubedite ovim, ovim smešnim i žalosnim, da pre će biti žaolsnim naklapanjima u tu svoju priču, taj treba ozbiljno da se zapita, jer verovatno nema dovoljan broj moždanih ćelija. Pazi to neki trećerazredni sajtovi tako rade, bez slika ili da kradu slike, ozbiljni to ne rade, e sad ako mislite da je to u redu i skladu sa opisom i renomeom ovog sajta, onda ok, sami ste se rangirali i pozicionirali.

Toliko o tome, pozdrav, pa vi i dalje objašnjavajte, ne želim više da trošim vreme ovde, svako radi kako misli da je najbolje i toliko. Sad to što je Spacemaster potvrdio to je stvarno jak dokaz :D, to je isto kao kad Hilari Klinton kaže da su nam prijatelji USA.
Vi kad bi i sad od nekud proizveli te slike, opet bi sve bilo isto to ništa ne bi promenilo, zato kazem, bolje kao s onom MSI HD 7970 Lightning, ono ne objašnjavajte ništa kao u toj temi što se niko nije oglasio, i to sve prođe manje-više kao neprimećeno.
 
Stvarno bledunjav test jedne od trenutno naj grafickih kartica. Trebalo je to malo bolje (da ne detaljisem vec je dosta toga navedeno).
Stice se utisak da je GTX680 mnogo bolja od HD7970 sto po meni nije bas tacno (licno misljenje).

Interesantno je da nema adekvatnog, ostrijeg odgovora na ove optuzbe..:trust:
Mozda nedostatak argumenata, mozda su kritike opravdane?? (subjektivno sticem takav utisak),)
Jedna fotka kako @bojsa drzi doticnu karticu bi resila dilemu (sa obaveznom dnevnom novinom odgovarajuceg datuma - 04.04 :eyebrows:).
 
Pre nego što odgovorim na pojedine tvrdnje pojedinačno, da ukratko objasnim svima o čemu se zapravo radi:

- Press fotke postoje na sajtovima svih ozbiljnih firmi i dostupne su novinarima - pogodite zbog čega - da bi se objavljivale u člancima, odnosno da bi se eliminisala potreba za slikanjem na milion strana

- Press fotke su 90% fotografija na svim sajtovima. Neretko ti "veliki" sajtovi koje spominjete uzmu i lupe na press fotku svoj logotip i sad su to kao "njihove" fotografije. Jesu đavola.

- Svaka čast onima koji rade kartice po 15 dana i imaju 15.000.000 poseta dnevno, sa redakcijama po 30 ljudi, u velikim su zemljama, njima može da se da kartica na duže vremena. U Srbiju dođe 1-2 sempla i onda se to vrti po redakcijama. I tu je Asus ponajbolji što se tiče uveženih semplova i vremena koje nam daje da testiramo karticu.

- Ovde imate post predstavnika Asusa, spacemastera, koji vam potvrđuje da je kartu dao čoveku. Ja ne znam šta više hoćete kao dokaz da se testiralo.


cek bre, oni karte koje su davali na test posle vracaju u prodaju i prodaju kao nove?? i posle neko kaze da nisu pilicari (svi do jednog, posto sumnjam da ako to rade da samo asus to radi)?

Naravno da ih ne prodaju kao nove. To su semplovi koji se vrte od zemlje do zemlje, koje daje predstavništvo i to se ne prodaje kao novo. Ali svakako jeste gubitak za firmu koja ih daje. Voleo bih da vidim ko bi od vas dao 4 karte od po 500 evra na testiranje, pa kad se vrate. Ovde marketinški budžeti pojedinih firmi za ceo kvartal iznose 1500-2000 evra.

Koliko ja znam kartica tog tipa namenjena za testove je uvek ostajala u redakciji ili je stajala po strani kod dobavljaca pa je setala
po potrebi od novinara do novinara za odredjene review-e!Nije isla u slobodnu prodaju.
Isti slucaj i sa plocama.Bar je tako ranije bilo mada sad kakvo je vreme doslo sumnjam da bilo ko ima takav luksuz!

Upravo tako. I sada se to radi, s'tim što se semplovi obično vraćaju na Tajvan ili prebacuju u sledeću zemlju.




Sve u svemu, verujem ja da biste svi vi u idealnom slučaju uradili sve drugačije, posvetili testu XY vremena, to sve nije sporno. Problem je, međutim, koliko dugo biste bili u stanju da to činite. Da li biste to učinili i za sedmi, šesnaesti, trideseti test. Neko je gore spomenuo da se radi za platu - upravo tako. A autor opravdava platu ne tako što će napisati jedan kilometarski tekst o nekom proizvodu, već tako što mora da uradi barem dva reviewa nedeljno.

Naravno, nekom proizvodu će posvetiti više pažnje, nekom manje, neki će se pisati detaljnije, neki manje detaljno, ali je prošlo vreme kada su se objavljivala 2 testa mesečno i živelo se od toga, odnosno kada se o proizvodu X pisalo na desetine stranica. U krajnjoj liniji, posetioci Benchmarka jasno svojim ponašanjem indiciraju kakvi im članci trebaju. Kada se pogleda broj okrenutih strana, jasno se vidi da u takvim testovima nikad nema više od, u proseku, 3 strane. Što znači da posetioci okrenu prvu (početak testa), poslednju, i eventualno stranu gde im je neki grafikon.

Kada podvučem crtu, meni je bitniji kvalitetan i sveobuhvatan članak, od toga da li je odnos samostalno odrađenih i sa press sajta matične kompanije preuzetih fotografija 50-50 ili 90-10.


P.S. vidim da je gore sporna fotografija karte sa skinutim kulerom - žao mi je, gospodo, nama se ovde u 99% slučajeva eksplicitno zabranjuje da diramo i otvaramo bilo šta, ne samo kada je grafička karta u pitanju, već i kada su druge stvari u pitanju, i traži se da vratimo uređaje bez ikakve vidljive zamerke. Skidanje kulera je samo i isključivo na konto profesionalnosti naših autora, koji znaju kako to da urade a da se to ne vidi ili da se ne ošteti.

Živo bih voleo da vidim da li bi neko od vas da vodi firmu zaista:

1) rizikovao tako što bi otvarao svaki uređaj i dobijao potom penale i kazne zbog oštećenja

2) odbijao da prikaže uređaje zato što zabranjuju da ih otvaraju; mislim, može to u teoriji, samo što bi onda broj prikaza Benchmark sajta bio 10% od sadašnjeg.


Zaključak: Benchmark nije idealan, ali molim vas da primedbe budu konstruktivne i smislene. Mislim, jedno je reći "delovalo bi ozbiljnije ako biste imali više sopstvenih fotografija", sa čime se i ja mogu složiti, nešto sasvim drugo je "ahahahaha, imate sliku istu kao www.xyz.com" ili "neozbiljni ste, a i rivjuovi vam ne valjaju ništa", za šta svi znamo da nije tačno, čak i oni koji u afektu tako nešto kažu, pa još da se pravi scena od toga bez potrebe.
 
Umalo da zaboravim - informacija da za sledeću nedelju pripremamo tekst posvećen isključivo overklokovanju GTX 680 karte i specifičnostima istog...

Dakle, biće i toga, polako...
 
kako je gubitak nesto sto daju na marketing? :) a i asusu budzet za marketing iznosi samo tih 1500-2000 evra? :) ccc

ok, ako vec koristite zvanicne slike, zar ne bi trebalo neke nvidia/ati/xyz proizvodjac, ne da skidate sa drugog sajta, pa onda jos da editujete tu sliku da se ne vidi odakle je uzeto? pa taj edit mu je trajao isto/duze nego da je slikao tu karticu koju je imao
zar toliko vremena gubite da uzmete kutiju/karticu stavite na sto, slikate, posle slikate jos jednom kada je kartica u kucistu?

u poslednje vreme, sve vise deluje kao da radite preko one stvari, a i samo je bitan broj tekstova na sajtu, ne i ono sto pise u njima, nazalost...
 
Nazad
Vrh Dno