Šta je novo?

Imac 27 mid 2011 savet

SaniBG

Cenjen
Učlanjen(a)
31.03.2012
Poruke
118
Poena
169
Planiram da ovih dana kupim polovan (3 meseca star) Imac 27 mid 2011 sa sledecom konfiguracijom:

-2.7GHz quad-core Intel Core i5
-HDD 1T -AMD Radeon HD 6770M graphics processor with 512MB
-8GB memory

pa mi treba savet na sta treba da obratim paznju sobzirom da je star par meseci? Pisite sve cega se setite, i generalno svoje utiske i iskustva sa ovom mašinom posto sam totalni novajlija u MAC svetu! :)
 
Provjeri kad je garancija aktivirana (koliko je zaista star iMac). Provjeri da li je mijenjan panel i da li ima eventualne prasine ili fleka (upalis i promijenis par boja na pozadini i vidis da li je sve cisto).

U principu, iMac ima problem sa panelom i flekama/prasinom u njemu. To je manje vise jedina ali vrlo velika falinka koja kada se desi, ima glava da te boli sa "ovlascenim uvoznikom i serviserom"...
 
OK hvala, samo mi reci gde se proverava kada je aktivirana garancija (predpostavljam negde na Apple sajtu) ako na tu aktivaciju misliš. Za ovu našu garanciju ću proveriti šta je napisano (datum kupovine).

Pozdrav
 
Sa prasinom su resili problem iz Apple-a sada ce se u nove iMac-ove ugradjivati panel koji nema te rupice za hladjenje samim tim i nece biti prasine. Takodje kada se vrsi zamena panela salju isto te nove bez rupica. Tako da najbitnije je da iMac bude pod garancijom ako je iz 2011 verovatno je 1 godina minimum. Takodje vezano za prasinu ukoliko neko nema garanciju i nece besplatno dobiti panel koji inace kosta 400e efikasno ciscenje panela rade neki serviseri. To je to sto se tice problema sa prasinom.
Savetujem da ukoliko si u mogucnosti da probas na nedelju dana taj iMac da vidis kako se ponasa pa da izvrsis kupovinu, jer vrv nije mala para. Nov takav iMac kosta oko 180.000din.
 
Sa prasinom su resili problem iz Apple-a sada ce se u nove iMac-ove ugradjivati panel koji nema te rupice za hladjenje samim tim i nece biti prasine. Takodje kada se vrsi zamena panela salju isto te nove bez rupica.

Koliko je ovo proverena informacija?

Zanima me jer imam jedan na stolu ispred mene koji polako tamni u uglovima. Pa da znam da li da cekam jos malo dok ne bude 100% sigurno da je tako ili da ga vec sada nosim u servis.
 
A da se saceka prvo taj panel "bez rupica" pa da vidimo HOCE LI to biti resenje???? Strasno...


@d
To vec moze na servis, sto vise cekas, teku dani od garancije...
 
Ja sam dobio u jednoj prodavnici od servisera tu informaciju da od sad salju nove panele. Ali preporucujem ti da pitas, da proveris. Cak znam i neke likove koji su menjali panel sa tim novim. E sad da li stvarno vise nema prasine u praksi se to jos nije pokazalo.
 
Poslednja izmena:
Ja sam dobio informaciju da je taj problem ispravljen na svim MID 2011 modelima, da se ugradju displeji bez rupica. Posle tri nedelje sam trazio da mi zamene iMac za drugi jer su se pojavile nestandardne fleke.

Ovaj drugi koji sam dobio kao zamenu je izdrzao 3 meseca i onda su se pojavile standardne fleke.

Imam Apple Care, tako da sam na neki nacin osiguran. Ali ne bih da se cimam mnogo puta sa nosenjem na servis.
 
Nazad
Vrh Dno