Šta je novo?

HP Pavilion dv7-6004ez - POTREBNA POMOĆ!

Xantor

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
20.10.2008
Poruke
15
Poena
154
Imam od skora ovaj laptop. Golem problem je taj što nikako ne mogu da nađem driver za "TrueVision" Web kameru. U Device manageru na dva mesta stoji "Unknow device" i u odeljku za USB jedan "Unknow USB device". Koj mu je!!!!????
 
Ovo ti je dobra stvar ali ne znam kako to da primenim prilikom identifikacije uređaja. Trebam li nešto uneti u registri bazu i slično?
 
Jesi probao Unknown Device Identifier, ako radi na tvom Windows-u, on bas u sitna crevca nadje sve o uredjaju, a ako ga kupis ili nadjes "narodnu" verziju moze ti naci drajver i samo ga instaliras, u suprotnom odradis copy/paste u Google i nadjes sam...
 
U onoj tabeli nadjes "VEN" za svoj uredjaj i vidis u tabeli koja je kompanija koja proizvodi tvoj hardver (koji ne prepoznaje komp), a DEV malo izguglas za tu kompaniju i vidis sta je (ne bi trebalo da je problem, uglavnom svaki uredjaj ima jasno definisan DEV)
Znaci desni klik iz device manager-a na unknown device/properties/details/property prebacis na hardware ids i tu si....
 
Hvala na iscrpnim savetima ali sam ipak našao rešenje kada sam stekao uvid u sasvim drugu situaciju. Ne znam kako se to desilo ali prokletinja od kabla HD kamere se izvukla iz priključka. Vratio je nazad i sve radi u fulu. OOOO Srećeee!
 
Nazad
Vrh Dno