Šta je novo?

Kako da kupujem stvari preko ebay-a?

E-mail na kojem si registrovao paypal nalog i preko kojeg si platio.
 
kaze prodavac da ne moze nikako da uplati pare na ovaj pay pall. Koja druga mogucnost postoji ? Jel moze na onu karticu za internet placanje?
 
To je zato što on pokušava da uradi uplatu, to ne može. Reci mu da uradi refund tvog plaćanja.
 
Jel treba da otvaram case i preko pay palla ili da mu samo posaljem email da nasa zemlja nema tu mogucnost i da mi refundira novac? Nemoguce mi je da on nije probao da refundira nego je samo probao da uplati. On bi valjda trebao da zna proceduru ako nemoze uplata.

edit
Sad sam procitao na sajtu pay palla da je nemoguce da se refunduje ako je proslo 60 dana od uplate. U mom slucaju proslo je vise od 3 meseca.
 
Poslednja izmena:
E, to je realno problem... Možda neko ovde zna šta raditi u tom slučaju.
 
Jel zna neko neki drugi nacin osim pay palla kako mogu da mi vrate novac? Imam Visa Internet karticu u Intesi, ali sa njom moze samo da se placa. Rekli su mi da moze preko nekog Swift coda, jel imao neko iskustva sa tim?
 
Može da ti odradi wire transfer (doznaka iz inostranstva, swift), ali to onog koji šalje novac dodatno košta, tipa 15ak evra. Možete da se dogovorite da podelite troškove, ali opet sumnjam da će hteti to da radi.
 
da li prodavac ima sad neku blokadu na ebay sajtu da ne moze da trguje dok se ne skine case? i kako mogu da ga kazne ako mi ne vrati pare?
 
Mislim da on nema nikakvu blokadu. Nego ti bi trebao da vidis, ako PP zeli , jos samo on moze da njemu skine i prebaci tebi. Pitanje je da li zeli jer je proslo toliko vremena.

Ulozi i kod njih zalbu, prilozi prepisku, gde ti prodavac odobrava refund, ali ne moze da uplati itd. pa vidi.
 
kaze mi prodavac da skinem case pa ce da ode u banku da upalti :D ovo mi govori da ipak ima obavezu da vrati pare iako je proslo vise od 3 meseca, da nema obavezu nebi se cimao nego bi me jednostavno iskulirao
 
Reci mu da on prvo uplati pa ces ti da zatvoris case.;) Kada jednom zatvoris case smatra se da si zadovoljan nagodbom i ne mozes vise da ga otvoris.
 
sa ebay-a su mi dali rok do 10. aprila da eskaliram. Sta znaci to? Jel ce ako eskaliram oni da mi vrate pare? Reko sam prodavcu da uplacuje pare na racun ili cu da eskaliram, videcemo posle jel odgovorio nesto.
 
cekas do 8 ili 9. aprila i eskaliras.
pp odnosno ebay ce onda licno da razmotri slucaj i odluci ko je u pravu. ako si ti u pravu bice tivracene pare. ako presudi u korist prodavca osta ti bez para. obavezno eskalirati PRE nego sto istekne rok, ma sta ti prodavac pricao...
 
Da li je moguce nesto naruciti sa Ebay-a i da ne stigne na kucnu adresu nego u postu pa da me oni obaveste kada je stiglo pa ja da podignem.
Gledao sam na postinom sajtu i tamo se pominje "post restant", da li je to neko koristio i kako da navedem adresu gde da se salje paket.
Nadam se da ste me razumeli.
 
Moraš na adresu sa kartice ili naloga, pošta proba isporuku - ako nema nikog, vrate nazad u poštu i paket te čeka koliko traje usluga.
 
Znaci ne moze direktno na postu pa da ja podigenem. Hvala.
 
Druze, to moras da pitas u posti. Ebay nema veze sa tim. On ce ti poslati na koju god adresu da ti navedes. A posta je ta koja pruza tu uslugu rezervacije sanduceta (ili kako se vec to zove) pa bi morao njima da se obratis za informaciju.
Znam da u Sloveniji posta ima tu opciju, za nasu zemlju ne znam.

P.S. Nego sta to kupujes da moras da krijes od zene :D
 
Imam jos jedno pitanje, ne znam kako na nemackom ebay da stavim stvari u korpu pa kasnije da ih platim. Ima samo opcija kupi odmah. Na americkom i engleskom ima opcija "add to basket".
 
Imam jos jedno pitanje, ne znam kako na nemackom ebay da stavim stvari u korpu pa kasnije da ih platim. Ima samo opcija kupi odmah. Na americkom i engleskom ima opcija "add to basket".

zna li neko koliko je postarina kad se kupuje na e-bay-u,vidim da ima stvari gde pise da je dostava dzabe,mada ja u to ne verujem.Uzimaju li sta ovi nasi???
 
Ne znamo, vec 18 strana ovde i preko 100 strana na slicnoj temi cekamo da nam neko kaze da li ima postarine preko eBay-a, dazbina u Srbiji...
 
Sta, mozemo da kupujemo preko ebay? Opa, novi momenti! :)
 
Koje su englezi da ne kazem sad sta. Vecina njih salje samo u Englesku, a ovi sto salju van Engleske ne salju u srbiju. A iz US da narucujem predugo se ceka.
 
Zavisi, ako ti posalju kao Standard International cekaces do 2 nedelje plafon, a ako bude First Class International bude tu vec za 4-5 dana, pa posle kako te zakaci na carini...
 
Koje su englezi da ne kazem sad sta. Vecina njih salje samo u Englesku, a ovi sto salju van Engleske ne salju u srbiju. A iz US da narucujem predugo se ceka.

Nema to veze. Cesto nece da se bakcu da salju van svoje drzave. Meni je iz Engleske stiglo par stvari - znaci, prodavac jeste slao iako je iz Engleske. Takodje, iz Amerike nesto nece da mi salju (nece nikome van USA). A drugi iz Amerike su mi opet slali. Ne treba se generalizovati, sve zavisi od prodavca do prodavca.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
jelte, sta znaci ovo za proizvod kad pise New other? vidim ja njihovo (ebay) objasnjenje,

(New other (see details): A new, unused item with absolutely no signs of wear. The item may be missing the original packaging, or in the original packaging but not sealed. The item may be a factory second or a new, unused item with defects. See the seller’s listing for full details and description of any imperfections)

ali posle nigde ne vidim seller’s listing for full details and description of any imperfections u opisu proizvoda, pogotovo mi nije jasno ovo boldovano. sta generalno podrazumeva taj naziv? taj proizvod konkretno nigde na ebay nisam nasao kao new vec samo kao New other!?
i sta ako je new, unused item with defects ili any imperfections, jel to znaci da moze da dodje neispravno?
 
Poslednja izmena:
Samo da javim, prodavac mi je vratio pare i to bez eskalacije, jer nije moglo da se eksalira zato sto je proslo vise od 60 dana. Hvala svima na odgovorima ovde dosta ste mi pomogli :wave:
 
Pozdrav svima, imam jedno pitanje. Hteo bih poruciti preko ebay-a ili amazona GPU,CPU,RAM i Motherboard. Zanima me kako da porucim to posto nemam PP, ali imam intesinu internet karticu. A jos nisam punoletan, tek u julu. Pa jel ima neki nacin da to porucim? Takodje nisam pri bas nekom velikom budzetu. Sam pogled na moju masinu objasnjava da mi je hitno potrebna nova masina :(
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno