Šta je novo?

Kako da kupujem stvari preko ebay-a?

Ne mora da znaci, ja se par meseci unazad povremeno raspitam za elasticnu cev izduva, jedan nece da radi jer treba ceo izduv da skine, drugi hoce za 40€, treci nudi neki kompromis i trazi samo 600 dinara, a nisam odmah kod prvog potrcao jer sem vise buke auto je savrseno vozan...
 
Zdravo ljudi!
Imam jedno pitanje, posto prvi put uzimam nesto preko e bay-a, otvorio sam internet karticu i sad bih narucio par stvarcica... Da li je potrebno kupovati preko pay pal-a ili mogu direktno preko Vize? (ne bih otvarao pay pal nalog)
Hvala puno!
 
Sad sam kupio neku masku za mob direktno preko Internet Vize , nisam isao preko Pay Pal-a
 
na eb?
mozda si naleteo na nekog ko ima i to kao vrstu placanja, mada 99% nemaju, ili ja jos nisam naisao :)
imas kod svakog predmeta ispod cene :
shipping
delivery
payments.... tu imas odmah sta sve moze .

EDIT: wtf? double post, iako sam na edit :)
 
Da na e bay. Kod svakog mi trazi nakon odabira predmeta da li cu da platim putem pay pal-a ili odmah preko Vize
 
Mene zanima nesto suprotno... Da li mogu da prodam preko ebay-a iz srbije,i kakav racun mi je potreban?
 
U postal code ide PAK ili postanski broj ? Posto znam kad je adsense u pitanju trebao mi je PAK
 
U postal code ide PAK ili postanski broj ? Posto znam kad je adsense u pitanju trebao mi je PAK
Samo postanski broj.
Ja sam se skoro registrovao na eBay-u i napravio PP racun. Narucio par stvari i stigze normalno. Samo ako si podstanar stavi na kraju adrese "(stan Petrovic)" bez navodnika i sa prezimenom vlasnika (tj onog cije ime je na interfonu/vratima).
 
JA sam takodje videla da moze da se kupi(poruci) roba na ebay direktno preko VIZA kartice nemora preko Pay Pal... meni bi vise koristilo to direktno preko Vize da ne otavram Pay Pal nalog i sa tim jos da se zezam... Pa bih pitala sve koji se vise razumeju da li su direktno kupovali sa VIZA katrice, jel to ok? Hvala puuuuno ljudi ;) :*
 
Razumem, ipak je otvaranje PP naloga isuvise komplikovano. Mislim, uneti 6 reda podataka... ko jos ima vremena za to.

Ono sto time dobijete je:
-sigurnost svog novca (ako vas zeznu na ebay-u, PP vam vraca pun iznos)
-poverenje clanova eBay-a (pa ce vam na upit, slati cak iako su naveli da ne isporucuju u Srbiju)
-van eBay-a, PP-om mozete placati maltene svuda. Negde i nema opcije nase kartice (ogranicenje kartica po delovima sveta... "worldwide" je samo marketing).

I sve to za samo 100 dinara (1$). 1,5€ za verifikaciju vracaju.
I ja mislim, kad se sve prevaga: trug, vreme, novac i na kraju dobijeno, da se ne isplati.

Sarcasm off!
 
U postal code ide PAK ili postanski broj ? Posto znam kad je adsense u pitanju trebao mi je PAK

Pak mozes da stavis u drugo adresno polje... u prvo ulicu i broj u drugo pak a postanski broj (11000, 21000 i sl.) u postal code.
 
Toliko se pisalo o tom PAK kodu, da ima citava tema o tome. Po meni sasvim nepotrebno jos uvek,mozda nekad u buducnosti zatreba.

Godinama sam na svim mogucim Sajtovima ostavljao postanski broj centralne Opstinske poste. Po postanskoj organizaciji , moji paketi uopste nikada ne svracaju u tu postu , vec iz susedne Opstinske u jednu manju lokalnu paketsku, koja je otprilike isto udaljena od ove centralne. Znaci godinama pogresan postanski broj , poste preko koje ne stizu paketi do mene .

I nista. Svi paketi su uredno stizali , bez ijednog problema sa pogresnim postanskim brojem !!! U zadnjih pola godine sam promenio , izmenio postanski broj na sajtovima, stavio sam postu preko koje stvarno paketi idu i takodje naravno nema nikakvih problema.

PAK mozda nekada , za sada totalno nepotrebno.
 
Poslednja izmena:
Planiram da uzmem neke igre za PS3 jel imao neko neka iskustvfa sa time ?
 
da li se desilo nekom da mu ne stigne narucena roba. Narucio sam jaknu iz kine jos sredinom decembra, trebala je do 20. januara da stigne. Prodavac je kontaktiran, u pocetku je odugovlacio, produzavao rok za nedelju dana. Na kraju se i ne javlja. Sada sam video da imaju money back guarantee. Da li je uspeo neko preko toga da povrati pare?
 
Desava se svasta. Pokreni case na ebay ako nije kasno.
 
da li se desilo nekom da mu ne stigne narucena roba. Narucio sam jaknu iz kine jos sredinom decembra, trebala je do 20. januara da stigne. Prodavac je kontaktiran, u pocetku je odugovlacio, produzavao rok za nedelju dana. Na kraju se i ne javlja. Sada sam video da imaju money back guarantee. Da li je uspeo neko preko toga da povrati pare?

Ebay uvek vraca novac, stim sto posle 120 dana nikom normalnom ne bi vratili.
Milion puta ponovljeno a barem 2-3 puta sam ja licno - ako roba ne stigne u roku od 30 dana, otvaraj case, nema sta da molis i nadas se da ce prodavac da vidi tvoju poruku i da ti odgovori genericnim ctrl+c ctrl+v odgovorom da cekas jos 20 nedelja dok ne dobijes predmet.

Tek kad vidi case prodavac kaze "u ovo nesto ozbiljno jbt" dok kada mu saljes poruke i dopisujete se od toga nema nista.
Pozdravi se i sa jaknom i sa parama.
 
sa ebay-a su rekli da su kontaktirali prodavca, sada cekam njegov odgovor
 
hvala na odgovoru, moja je greska sto nisam odmah ovde pitao nego sam cekao. Prodavac me je vozao, prvo kao sacekaj nedelju dana, pa sacekaj jos nedelju, pa kineska nova godina cekaj jos nedelju i tako prodje mesec dana. Posle toga nije ni odgovarao... Problem je sto ja nisam direktno kupovao nego mi je brat kupovao sa njegovog naloga. Ja tek kada sam otvorio nalog pre neki dan video sam money back guarantee. Prosto mi neverovatno da on to nije znao, a kupuje vec neko vreme preko njih
 
Zar to onda i nije pokrenut slucaj cim si prvi put pitao a on ti rekao da sacekas jos nedelju dana, roba nije stigla, ti si javio i to je to, mislim da prijava administraciji posle 30 dana nije problem jer njima i nemas neki rok kad mozes da se obratis...
 
Teretski je tako. Ali ima rok od 30 dana da ili postigne dogovor sa prodavcem ili da eskalira zalbu.

Posto zalba za 30 dana nije eskalirana , onda Ebay, PP administracija racuna da je dogovor postignut. Zato i postoje ti rokovi da se nesto ne bi otezalo u nedogled. Kad se rokovi probiju, ne reaguje sa kako treba, onda je to zavrsena prica.
 
Sa ebaya mi poslali mail da je case otvoren i da ako se ne dogovorim sa prodavcem da im se javim. Da li ovo sto je case otvoren znaci da mogu da se nadam da ce da mi vrate pare?
 
Eskaliraj to u roku od odma, mora da ti vrati pare!
 
javio se prodavac, trazi pay pall da vrati pare. Nesto sam citao da nasoj zemlji jos nije omoguceno da prima uplate preko pay palla nego samo da placa. Jel to istina? Kako da uzmem pare?
 
Istina, jos ne mozemo da primamo lovu. Ali ovo nije primanje love u tom smislu koji nam je onemogucen. Ovo je refund i to radi bez problema.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Tacno tako, omoguceno je parcijalno ili kompletno vracanje para, to se zove refund i bez njega ni placanje ne bi bilo moguce, tj te dve stvari idu uvek u kompletu.
 
Hvala, jos jedno pitanje. Prodavac je trazio pay pall nalog, jel mu dajem email tog naloga ili broj ziro racuna?
 
Nazad
Vrh Dno