Šta je novo?

Kako da kupujem stvari preko ebay-a?

Kako se carini roba koja je polovna,nisam citao sve postove pa ako ima neko iskustvo ili saznanje sa tim neka podeli sa nama.Ja bih uzeo neku masinu za pecanje oko 200$ je cena a polovna je.koliko bih mogao ocekivati carinu?
 
CENA + 10% carina + 18% PDV

U tvom slučaju oko $59 dolara na vrednost od 200.
 
eBay me "spamuje"! Šalje mi email da im "pomognem" u borbi protiv Amazona!

Congress is considering online sales tax legislation that is wrongheaded and unfair, and I am writing to ask for your help in telling Congress "No!" to new sales taxes and burdens for small businesses.

Whether you're a consumer who loves the incredible selection and value that small businesses provide online, or a small-business seller who relies on the Internet for your livelihood, this legislation potentially affects you. For consumers, it means more money out of your pocket when you shop online from your favorite seller or small business shop owner. For small business sellers, it means you would be required to collect sales taxes nationwide from the more than 9,600 tax jurisdictions across the U.S. You also would face the prospect of being audited by out-of-state tax collectors. That's just wrong, and an unnecessary burden on you.

Big national retailers are aggressively lobbying Congress to pass online sales tax legislation to "level the playing field" with Amazon. And, as they compete with big retail, Amazon is advocating for this legislation too, while at the same time they are seeking local tax exemptions across the country to build warehouses. This is a "big retail battle" in which small businesses and consumers have a lot to lose. But eBay is fighting, as we have for more than 15 years, to protect small online businesses and sellers and ensure healthy competition, value, and selection that benefit consumers online.

The solution is simple: if Congress passes online sales tax legislation, we believe small businesses with less than 50 employees or less than $10 million in annual out-of-state sales should be exempt from the burden of collecting sales taxes nationwide. To put that in perspective, Amazon does more than $10 million in sales every 90 minutes. So we believe this is a reasonable exemption to protect small online businesses. That's what we're fighting for, and what big companies such as Amazon are fighting against.

I hope you agree that imposing unnecessary tax burdens on small online businesses is a bad idea. Join us in letting your Members of Congress know they should protect small online businesses, not potentially put them out of business. Click here to make your voice heard. Together, I believe our voices can make a difference.
S obzirom da ne volim alavi eBay, a sa radošću kupujem na Amazonu i uživam u ljubaznoj podršci kad god mi je potrebna: go, go, Amazon! :)
 
Valjda 20% PDV?

Odredbom člana 3. stav 1. tačka 2) Zakona o porezu na dodatu vrednost (,,Službeni glasnik RS'', br. 84/04,... i 61/07) propisano je da je predmet oporezivanja PDV, između ostalog, i uvoz dobara u Republiku Srbiju.

Članom 23. ovog zakona propisane su poreske stope za oporezivi promet dobara i usluga ili uvoz dobara, i to:

• Opšta stopa PDV od 18%

• Posebna stopa PDV od 8%



Manja stopa se primenjuje na uvoz:

hleba i drugih pekarskih proizvoda, mleka i mlečnih proizvoda, brašna, šećera, jestivog ulja od suncokreta, kukuruza, uljane repice, soje i masline, jestive masnoće životinjskog i biljnog porekla i meda;
vode za piće, osim flaširane;
svežeg, rashlađenog i smrznutog voća, povrća, mesa, uključujući i iznutrice i druge klanične proizvode, ribe i jaja;
žitarica, suncokreta, soje, šećerne repe i uljane repice;
lekova, uključujući i lekove za upotrebu u veterini;
ortotičkih i protetičkih sredstava, kao i medicinskih sredstava - proizvoda koji se hiruški ugrađuju u organizam;
materijala za dijalizu;
đubriva, sredstava za zaštitu bilja, semena za reprodukciju, sadnog materijala, komposta sa micelijumom, kompletne krmne smeše za ishranu stoke i žive stoke;
udžbenika i nastavnih sredstava;
personalnih računara i komponenti od kojih se sastoje personalni računari;
dnevnih novina;
monografskih i serijskih publikacija;
ogrevnog drveta;
usluga smeštaja u hotelima, motelima, odmaralištima, domovima i kampovima;
komunalnih usluga;
usluga koje se naplaćuju putem ulaznica za bioskopske i pozorišne predstave, sajmove, cirkuse, zabavne parkove, koncerte (muzičke događaje), izložbe, sportske događaje, muzeje i galerije, botaničke bašte i zoološke vrtove, ako promet ovih usluga nije oslobođen od PDV;
prirodnog gasa;
prvi prenos prava raspolaganja na stambenim objektima, ekonomski deljivim celinama u okviru tih objekata, kao i vlasničkim udelima na tim objektima.
 
Od prosle godine je u Srbiji PDV 8% i 20% (Sl. glasnik 93/2012).
 
My bad, u pravu si :) Nikad ne plaćam carinu, pa ne znam :)
 
eBay me "spamuje"! Šalje mi email da im "pomognem" u borbi protiv Amazona!


S obzirom da ne volim alavi eBay, a sa radošću kupujem na Amazonu i uživam u ljubaznoj podršci kad god mi je potrebna: go, go, Amazon! :)

A sto si se onda zalio da ti ebay ne radi i kukao oko pay pala? Valjda nekim ljudima ne možeš ugoditi...Amazon je radio oduvek samo ima jednu manu ne šalju baš sve u Srbiju.
 
Taj fazon. Sta god sam ubacio u korpu, nista nisu slali za Srbiju. :p
 
Pojavilo mi se ovo na ebay-u
The seller *led_monster* is away until 28 May, 2013 and there may be a delay in processing your order.
Platio sam mu jos 10. 5 a juce mi se ovo pojavilo. Sta da radim?
 
Na odmoru covek :)
 
Tako je.
Ne brini, poslaće ti kad se vrati, jbga, malo ćeš duže da čekaš.
 
A jel mogu da odustanem od kupovine koju sam izvrsio pre 2 sata na ebay-u? Vec je placeno sa paypal-om i sve, pretpostavljam da mogu samo kontakirati prodavca email-om pa upitati?
 
Možeš da ga pitaš, pa ako on pristane dobićeš refund. Ako ne pristane nikom ništa, a sledeći put dobro razmisli pre nego što klikneš.
 
Ako moze mala pomoc kupio sam nesto od kineza i platio mu ali mi sada trazi br telefona zbog slanja tako je napisao u poruci da li je ovo normalna praksa ili ne hvala na odgovoru unapred.
 
Jeste, mora Kinez da priloži i tvoj broj telefona kad šalje...
 
Narucio sam 22.5 nesto sa ebaya prvi put. 23.5. Je stigao mejl da je shipped-oovano. Kad se ulogujem na ebay jos nema tracking broja. Kad da ga ocekujem? I da li uopste dobijam tracking za dve stvari od po 4$? Hvala.
 
Da li ces imati tracking broj posiljke zavisi od prodavca i od shipping opcije koju si izabrao kada si narucivao.
 
Standard Int'l shipping. A ne pise jel daje tracking. Inace sada prodaje isto to i salje aa ePocket i procenjeno je da stigne za 15 dana.
 
Zdravo drugari.
Guglujući za onim što me zanima naleteh na ovaj sajt, pa se nadam da ćete mi pomoći.
Imam visa virtuon karticu otp banke koja radi samo na internetu. Regisgtrovao sam se na paypal i verifikovao karticu. Skinuli su neka mala sredstva koja će navodno da vrate, nije ni važno. Sad mi je PayPal nalog verifikovan i postavljen je Account Type: Premier. Međutim ballance je 0,00. Sad, kupio bih nešto na ebay po ceni od $12. Kako ja to da platim? Ne vidim na Paypalu opciju kako da sa kartice prebacim pare da mi nebi bio ballance 0,00. Kako to ide? Ili možda paypal direktno sa kartice skida ako mi je stanje 0,00. Dajte pomoć :)
 
Pozdrav ;)
Samo idi na ebay redovno da platis sa paypal-om i on bi trebao da povuce sam sredstva sa kartice ;)
 
A čemu onda služi onaj ballance? Jel to pokazuje moje primljene uplate... ?

I da li neko zna koliko će mi dinara ukupno skinuti za tih 12 dolara?
 
To je za one u normalnim zemljama gde mozes da primis novac...
 
Pozdrav ;)
Samo idi na ebay redovno da platis sa paypal-om i on bi trebao da povuce sam sredstva sa kartice ;)

Tako je.
Evo upravo sam kupio od nekog kineza flet kabal za nokiu c6. Cena je bila 11,57$ , a sa kartice mi je skinuto 1044,5 din. Tacno koliko sam i ocekivao. Sad samo ostaje da se nadam da ce stici, a kinez tvrdi da hoce. Ima i gomilu pozitivnih ocena. Ovo mi je prva transakcija na ebay i paypal-u, pa cemo videti kako ce da prodje. Bilo kako bilo, nece biti velika steta i ako ne uspe.
ps.: Isti takav flet u Srbiji kosta oko 30e, tako da ako uspe sve ovo trebalo bi da se isplati.

Hvala svima na pomoci. Javicu kad/ako stigne :)
 
Super. Samo budi strpljiv ;)
Ja sam prvu kupovinu sa ebaya obavio 22 maja i jos cekam :) za taj predmet nemam tracking broj ali cekacu svakako bar jos 20 dana pre nego sto ulozim zalbu ako ne stigne ;)
 
meni je tražio 4,99$ za taj broj ali tvrdi da će stići i bez. U mom slučaju to je pola vrednosti predmeta pa nisam hteo.
Valjda neće na carini da me oderu. Zimus sam za mnogo veći paket iz Rusije platio samo 65 din;)
 
Narode potreban mi je savet.
Pre 18 dana sam izlicitirao micro SD karticu od 32GB class 10. Prodavac trdio da je 100% taj kapacitet i brzina upisa. Prodavac je top rate i ima preko7000 prodaja i 99,7% positive feedback
Danas mi je stigla kartica. Odmah mi je bilo simnjivo što je šatro Kingston. Pusti sam brdo filmova da se prekopira i stalo je samo 8GB mada kartica pokazuje da je od 32GB, znači lažnjak namešten da pokazuje da ima 32GB a u stvari ima 8GB.
Šta dalje da radim?
Kontaktiraću prodavca ali ne verujem da ću išta da postignem. Moja negativna ocena neće puno da utiče na njegov rating pošto ima mnogo prodaja.
 
Nazad
Vrh Dno