Šta je novo?

Kako da kupujem stvari preko ebay-a?

Ja imam aktiviran Moneybookers odnosno Skrill ali izgleda da na ebay-u retko to stavlja kao mogucnost placanja... :/
A i ne znam neke druge sajtove koji imaju svasta a moze sa Skrill-om da placam..
 
Verovatno ta tvoja ne prolazi na paypall.

Bilo bi dobro da onaj kome prodje regovanje kartice na paypall da i napise gde ju je izvadio i kada.


Kao što je RR napisao već, a masa nas potvrdila, trenutno sa našim karticama nema leba za PP. Ja sam kao i RR uradio isto sa intesinom visa karticom prilikom registracije na PP, stavio sve tačne podatke sem države, za koju sam stavio Hrvatsku. I do sad nisam pravio probleme, tj. samo naručujem/trošim pare ne svlačim ništa na nju pa nemaju razloga da me jašu....

Inače imam i MB(Skrill), koga sam upotrebio 2x u životu ali to je besides the point here.............
 
Razmisljam da pokusam da otvorim racun preko i verujem bice mi mogo lakse zbog PayPal-a i "prodje" kod prodavaca jer dooobra vecina naglasava "ne saljem u Srbiju",mogu li da se jave neke prepreke zbog tog.
Po zakonu o deviznom poslovanju, nije dozvoljeno otvaranje racuna fizickih lica drzavljana SRB u bankama van SRB. Praksa i kontrola su druga tema.
 
Razmisljam da otvorim Visa internet karticu. Koliko vidim otpada kupovina preko Ebay-a zbog nemogucnosti koriscenja Paypal-a. Pa me interesuje da li moze sa tom karticom koja je otvorena u Srbiji da se kupuje preko Amazona? I koliko je sigurna takva kupovina(izvinjavam se na ovakvom pitanju ali nikad nisam imao takve kartice niti sam ista kupovao putem interneta)? Da li moze da se kupuje samo preko nekog Evropskog ili moze i sa Americkog Amazona? I ako neko ima iskustava da mi kaze kod koje banke su najbolji uslovi otvaranja u smislu da li treba da bude neki depozit ili ne? Ovo pitam jer kod Komercijalne se uplacuju dinari po prodajnom kursu.
 
Poslednja izmena:
I jos nesto ima li neko iskustva ili saznanja u vezi ovog http://www.viaddress.com/ ? Da nije to neka prevara?
U vezi predhodnog posta me interesuje da li možda ima neka internet kartica nekih banaka koju ne prihvataju?
 
Poslednja izmena:
Ja sam izvadio Visa intesa internet platnu karticu januara 2009 godine i tada je registracija PayPal "ladno" prolazila na bilo koju EX YU republiku ... Hrvatska, Slovenija, BIH. Naručio sam preko dvadesetak stvari. Pretežno sam licitirao delove za Rovera. Bagatela. Carina se "šamarala" nekad povoljnije za mene nekad ne, po meni totalno proizvoljna carina. Krajem 2011 me je PayPal blokirao. Početkom 2012 sam produžio Visa Internet karticu, ali PayPal ne prolazi. Prepoznaje se da je kartica iz Srbije i nema prolaz. :D:d
 
PayPal - alternativa

Postoji alternativa otvaranje imaginarne kartice. Odradio sam to. Registracija nije skupa, ali nigde na netu nisam našao pozitivno mišljenje o tome te se nisam usudio na kupovinu tim načinom.
 
Postoji alternativa otvaranje imaginarne kartice. Odradio sam to. Registracija nije skupa, ali nigde na netu nisam našao pozitivno mišljenje o tome te se nisam usudio na kupovinu tim načinom.
Hvala
 
Do 70e ako ti šalje fizičko lice i do 50e za pravna lica.
Ne znam samo da li to još uvek važi za zbirnu sumu cena artikla+poštarina ili ne.

Vidim na forumu različite informacije oko limita na fizička lica, da li je 70 ili 75e trenutno?
Nije velika razlika ali čisto da imamo tačnu informaciju.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, da li je vama teško da malo prelistate temu?????:alo:
Najlakše je kad se servira na gotovo, teško pročitati par strana.
 
Posto je nekima tesko da prelistaju par starnica unazad, evo da sumiram:
Kad salje pravno lice limit 50 EUR ako predje inda ide carina koja je uglavnom 10% a kad vam na tu vasu cenu od preko 50 nakaleme i 10% carine, pa na sve to dodaju 20% PDV i otvaranje paketa e to vam je cena koju trebate da platite
Kad salje fizicko lice onda je limit 70 EUR ako je je preko isto kao i malopre 10%+20%+carinski pregled koji je ok 65 RDS, a da zaboravio sam PREVOZ ULAZI U CENU PAKETA.
Sta to znaci, ovako na jednom primeru:
porucili ste X proizvod na netu i on kosta 45EUR(lepo ne podleze carini), medjutim troskovi prevoza su naprimer 10-20... EUR znaci onda se sabira,
pa proizvod kosta 45+10=55EUR na to ide 10% carine pa na sve to ide 20% PDV + carinski troskovi otvaranja od nekih 60-70 RDS
molim te zlatne su im ruke pa da otvore i zatvre uzimaju toliku lovu, ali ajde(upravo mi malopre dosao paket koji su otvarali i naplatili 65 rds)
Eto nadam se da je sada svima sve jasno ako nije pucajte pa da razjasnimo :)
 
Treba im kaciti ovde imena i prezimena sa sve smenama da bude sve pregledno...
 
Posto je nekima tesko da prelistaju par starnica unazad, evo da sumiram:
Kad salje pravno lice limit 50 EUR ako predje inda ide carina koja je uglavnom 10% a kad vam na tu vasu cenu od preko 50 nakaleme i 10% carine, pa na sve to dodaju 20% PDV i otvaranje paketa e to vam je cena koju trebate da platite
Kad salje fizicko lice onda je limit 70 EUR ako je je preko isto kao i malopre 10%+20%+carinski pregled koji je ok 65 RDS, a da zaboravio sam PREVOZ ULAZI U CENU PAKETA.
Sta to znaci, ovako na jednom primeru:
porucili ste X proizvod na netu i on kosta 45EUR(lepo ne podleze carini), medjutim troskovi prevoza su naprimer 10-20... EUR znaci onda se sabira,
pa proizvod kosta 45+10=55EUR na to ide 10% carine pa na sve to ide 20% PDV + carinski troskovi otvaranja od nekih 60-70 RDS
molim te zlatne su im ruke pa da otvore i zatvre uzimaju toliku lovu, ali ajde(upravo mi malopre dosao paket koji su otvarali i naplatili 65 rds)
Eto nadam se da je sada svima sve jasno ako nije pucajte pa da razjasnimo :)

Sve je jasno, osim jedne stvari.
Prelistao sam ceo tred "Carina na pošiljke" i na par mesta stoji da se poštarina ne uračunava u ukupnu osnovicu, ako cena samog predmeta ne prelazi limit za carinjenje od 50e.
Tek ako pređe, onda se carini na celokupnu sumu, cena artikla + poštarina i na to idu sve pomenute dažbine.
Šta je u praksi tačno od ova dva?
 
Pa pazi ako ti je predmet 20 EUR i postarina 20 EUR to je ukupno 40 EUR i ne podleze carini, ako me to pitas.
 
Ne ulazi poštarina u obzir kad se odredjuje vrednost pošiljke (da li će da se carini).
Međutim, ukoliko se carini, onda u osnovicu ulazi i poštarina.
 
Ne ulazi poštarina u obzir kad se odredjuje vrednost pošiljke (da li će da se carini).
Međutim, ukoliko se carini, onda u osnovicu ulazi i poštarina.

Pita covek za onaj granicni slucaj kad je roba koja se kupuje recimo 44€ a postarina je recimo 12€, u tom slucaju sama roba je manje od 50€ ali ako se doda i postarina onda je vise od 50€, e da li se uvek sabira postarina ili samo kad je cena same robe veca od 50€ ... znajuci nase sluzbe, i sluzbenike ja bih smatrao da ce uvek da saberu A+B i po tome raspale sve sto im padne na pamet da naplate, kad su se vec mucili da rade, onda da ne rade za dzaba...
 
Poslednja izmena:
Ne. Na carinskoj deklaraciji ne pise postarina, samo vrednost robe.

Ima clan u Zakonu, mrzi me da trazim link, ali kacio sam vec u temi...
 
Upravo to pitam, da li će uvek da saberu ili ako sam predmet ne prelazi 50e, onda ne carine, bez obzira na iznos poštarine.
Do sada nisam imao takav slučaj, jer su mi par predmeta carinjeni zato što je sama vrednost bila veća od limita, ne računajući poštarinu, dok su mi ostalo bile uglavnom sitnice, gde limit nije probijan čak ni zajedno sa poštarinom.
Sada je i to razjašnjeno, hvala.
 
Poslednja izmena:
krastavac, taka matematika ;)
 
Trazite kinezima i svim neAmerima da vam stave V=20$ i problem resen.
 
^
Tako je, ali ne znači i da će da prođe;)
U princpu ako stvar nije gabaritna i ne naručujete preterano često velika verovatnoća je da će da prođe ovako.
Ako je nešto pozamašnih gabarita odmah će da bude uočljivije na carini i skoro 100% će da bude otvoreno, a onda, ukoliko u paketu nema računa podleže odokativnom procenjivanju od strane carinika (cariniti ili ne), odnosno proveri preko interneta da bi se videlo koja je vrednost paketa. Ili će, ako je fer i korektan, da vam traži da dostavite račun na osnovu kog će se odrediti carinska osnovica.
Stvar je jednostavna, na carinu stiže toliko pošiljki da sa ovim kapacitetima nema šanse da sve iskontrolišu po p.s.-u, pa se pravi selekcija, a jedna od prvih stvari je to da li je u pitanju paket od 5 kila ili "koverta-paketić" od 100 grama.
A što se tiče amerikanaca molba da se paket markira sa manjom cenom može da bude i vrlo kontraproduktivno, s obzirom da se to u americi smatra za prilično ozbiljan prekršaj i retko ko će vam to uraditi (eventualno ako kupujete od fizičkog lica, firma nema teorije to da uradi), a samo može ovo da prijavi ebayu i napravi vam problem, pa morate da objašnjavate koji je bio motiv...
 
Poslednja izmena:
Bogami i Britanci ne vole da vestacki snizavaju cene :)
 
Pa u tom uredjenom svetu ljudi ne vole to da rede, jer znaju kakve su im krivicne ili prekrsajne posledice, sa zemljama kava je Kina sve moze bez problema jer tamo njih niko nista ne pita sve dok donose ogroman profit ili ti devize u zemlju.
 
Zapadnjaci ne vole da umanjuju iznos jer osiguravaju svoje posiljke sto kod poste/kurira, sto kod trecih lica. Ako se izgubi posiljka, ide obestecenje. Ako je na deklaraciji manji iznos od stvarnog - na gubitku je.

Kod Kineza to obestecenje od poste ide jako tesko i kilavo. Cesto, i ako Kinez pristane da vas obesteti u slucaju izgubljene posiljke, daje vam iznos koji ste vi trazili da se stavi na carinsku deklaraciju jer je to najvise sto moze od poste da potrazuje :) Medjutim, ako ste dobra musterija, on vam posalje novo jer verovatno za iznos koji je dobio od vas moze da salje 3-4x dok ne dodje na gubitak :D
 
Zapadnjaci ne vole da umanjuju iznos jer osiguravaju svoje posiljke sto kod poste/kurira, sto kod trecih lica. Ako se izgubi posiljka, ide obestecenje. Ako je na deklaraciji manji iznos od stvarnog - na gubitku je.

Kod Kineza to obestecenje od poste ide jako tesko i kilavo. Cesto, i ako Kinez pristane da vas obesteti u slucaju izgubljene posiljke, daje vam iznos koji ste vi trazili da se stavi na carinsku deklaraciju jer je to najvise sto moze od poste da potrazuje :) Medjutim, ako ste dobra musterija, on vam posalje novo jer verovatno za iznos koji je dobio od vas moze da salje 3-4x dok ne dodje na gubitak :D

I ovo, ali se vodi i kao prekršaj za koje firma može da plati solidnu sumu...
Kod Kineza sve može:d
 
Nazad
Vrh Dno