Šta je novo?

Kako da kupujem stvari preko ebay-a?

Najveci, nepremostivi problem je PayPal i da adrese treba da se poklapaju zbog eBay Buyer Protection-a. Postoji usluzno eBay placanje, medjutim to je jos jedna adresa u igri i prodavac jednostavno odustane.

Ne treba da se poklapaju adrese. Meni su se razlikovale, otvarao case i na ebay-u i na paypal-u direktno...I pare su mi bile vracene.

Što se tiče naručivanja odeće, to je carinicima omiljena roba za udaranje po ušima i nema šanse da prođe bez carine i pdv-a. Inače, čisto da znaš, ti možeš nešto da kupiš za npr. $30, Nike patike recimo, ali carinik ima ekskluzivno pravo da ti ih ne carini na tu cenu, već da ode na zvaničan sajt i uzme tu cenu kao osnovicu za carinjenje.

Moze on da ima koja god prava. Ako te klepi po usima sa vecom carinskom osnovicom nego sto si zaista platio proizvod, ti odstampas tvoj nalog za isplatu sa paypal-u ili iz istorije kupovine na ebay-u, pa im odes licno da se pozalis. Popunis zahtev i pare ce ti biti vracene. Takodje iz iskustva.
 
koliko najcesce treba robi iz Hong Konga da stigne u Srbiju? zna li neko?
 
Sve zavisi odakle kupuješ. Ako je dx (on je tu blizu Hong Konga), uzimajući u ozbir Božićnu i Novogodišnju maniju, tamo od 20-og januara pa na dalje minimum.
 
predmet sam narucio pre nekih 10-11 dana i odmah nakon uplate sutradan je poslat, ali ne pise ni kada okvirno stize i to... jel ostajes pri tom oko 20og ili manje? :D

P.S.: Item location: HK, Hong Kong
 
Stvari poručene iz HK dolaze za ne pre 3 nedelje (ako je u pitanju najjeftiniji način transporta - brodom), maksimalno za 2 nedelje, ako je avio prevoz. Ovo naravno važi za regularan transport poštom, ako se šalje kurirskim službama može da stigne i za 3 dana (lično sam iskusio).
S obzirom na praznike i povećanje obima pošiljki budi prezadovoljan ako ti stigne do kraja godine, ali pre će biti da ćeš stvar dobiti posle NG.
 
vazi hvala
 
a kako upisati broj prilikom registracije na primer ako registrujem na bosnu ? Upisao sam i moj i neki bosanski randome broj i nece,pise unesite pravi broj telefona ...
 
Pa nađi neki pravi broj preko interneta, ništa lakše...
 
znaci ovi Kinezi zaista uzasni... paket koji sma vam jos u decembru rekao dasam porucio (15og decembra 2012) ni dan danas nije stigao niti se zna sta je sa tim paketom.. pa to je uzas.... paket iz USA mi stigne za 2 nedelje a ovo cekam vec mesec dana
 
Pa šta hoćeš? Koliko košta isporuka iz USA, a koliko iz Kine? Hoćeš free shipping iz Kine - čekaj, hoćeš brz shipping iz Kine - plati dodatno pa se klati :)

Odokativno, meni je neki prosek 25 dana iz Kine. Ali uopšte nije retkost da čekam 45 dana. Samo strpljivo.
 
Ne postoji free shipping. Postarina je uracunata u cenu. Plus ta postarina iz Kine se ne razlikuje mnogo od one koju bi platio nasoj posti da saljes robu u Kinu, samo sto Kineski sajtovi imaju ugovore sa njihovom postom na veliko, pa postizu bolju cenu nego pojedinac.
 
Pod free shipping sam podrazumevao postarinu iz perspektive kupca, dakle onu koja je uracunata u cenu. I to je uglavnom spora metoda isporuke. Takodje, uglavnom je sa prodavcem moguce dogovoriti i brzu isporuku uz adekvatnu doplatu.
 
znaci ovi Kinezi zaista uzasni... paket koji sma vam jos u decembru rekao dasam porucio (15og decembra 2012) ni dan danas nije stigao niti se zna sta je sa tim paketom.. pa to je uzas.... paket iz USA mi stigne za 2 nedelje a ovo cekam vec mesec dana

Isporuka je oko 30-35 dana iz kine, mozda i koji dan vise. ja sam neke stvari porucio i cak i pre tebe pa mi jos uvek nisu stigle al stici ce, bili su praznici svuda :)
 
Meni sad iz kine stiglo za 7 dana. Doduse neke stedljive sijalice :)
 
Ajd i ja da se ubacim u pricu... :)

Zanimaju me postarine unutar EU,npr slanje paketa iz Nemacke u Madjarsku.
Konkretno pitanje je da li prodavac sa e-bay odredjuje kako salje paket ili stvar dogovora?
Gledao sam nemacki DHL sajt (kao najskuplji po nekim glasinama) i ako se ne varam cena do madjarske je 8.5 evra...
Posto sam blizu granice i imam prijatelje preko zaobisao bih nase glupo carinjenje saljuci paket u Hu a ne u Srbiju,trknem preko i donesem...
Razmisljam da pokusam da otvorim racun preko i verujem bice mi mogo lakse zbog PayPal-a i "prodje" kod prodavaca jer dooobra vecina naglasava "ne saljem u Srbiju",mogu li da se jave neke prepreke zbog toga?

Unapred zahvalan...
 
Da se dopunim,vecinu odgovora nasao u temi "PP-Radi Amex" :D
 
evo ja narucio neko sredstvo za staklo i adapter jos nije stiglo, ima vec 40 dana
 
Stići će.. ne brini...
A uvek imaš i opciju da u kontaktu sa prodavcem dobiješ refund ili da ti ponovo pošalje.
 
Preko kog ebay-a moze da se narucuje za Srbiju ? co.uk ? .com ? .de ?

Imam intezinu karticu al jos ne provalih kako da odradim porudzbinu. Narucio bi mozda nesto ispod 70e posto je valjda to limit za carinnjenje... ?
 
Može preko bilo kog, bitno je da prodavac šalje u Srbiju (a i ako ne šalje uvek može da se zamoli, samo ako si novajlija na ebayu to teško može da prođe).
Da bi kupovao bez ograničenja preko ebaya moraš da imaš paypal, a da bi imao paypal moraš da izvadiš adekvatnu karticu (kad sam ja to radio pre 4 godine prolazila je American Express kreditna iz Inteze, za danas ne znam) sa kojom ćeš da otvoriš nalog na neku od zemalja - najbolje neka susedna; ja konkretno imam na Hrvatsku.
I na kraju, nije 70e limit za necarinjenje, već 50e. 70e se pominje kao limit za nekomercijalne pošiljke - npr. poslala ti tetka patike iz Švice:) Za sve što kupiš preko ebaya limit je 50e (u ukupnu cifru za carinjenje, a to je u isto vreme i ukupna cena na ebayu, se obavezno uzima vrednost zajedno sa shippingom - da se ne bi slučajno preračunao).
U najkraćem, to je to.
Pozz
 
Samo uz napomenu da se preko ebay (Deutschland) uopste ne isplati kupovati novu robu vec samo polovnu a i to ne uvek. Nova npr tehnicka roba je skuplja na ebay nego u nekom e-shopu u Nemackoj.
 
Je li iko upoznat sa ovim sajtom? http://www.ioffer.com/

Ima pri dnu početne "What Buyers Are Saying" i ima baš dosta korisnika iz Bosne (pošto sam stavio državu kao Bosnu) i čine se dobri komentari.
 
Ako imaš nekoga u DE, da, onda se u principu ne isplati.
Ali za većinu koja nema tu opciju i ovo je odlično rešenje, pri čemu bih ja uvek preporučio pre ebay.com za kupovinu, zato što su cene u globalu povoljnije.
Ipak, kupovao sam i preko ebay.de i neke stvarčice su bile povoljnije nego da sam ih kupio u Srbiji, pa čak i sa carinom.
A neke i ne možeš da kupiš kod nas, tako da ako nekome nešto baš treba dobro je da postoji i ova opcija (naravno, za nas koji imamo paypal i možemo to da kupimo).
 
Može preko bilo kog, bitno je da prodavac šalje u Srbiju (a i ako ne šalje uvek može da se zamoli, samo ako si novajlija na ebayu to teško može da prođe).
Da bi kupovao bez ograničenja preko ebaya moraš da imaš paypal, a da bi imao paypal moraš da izvadiš adekvatnu karticu (kad sam ja to radio pre 4 godine prolazila je American Express kreditna iz Inteze, za danas ne znam) sa kojom ćeš da otvoriš nalog na neku od zemalja - najbolje neka susedna; ja konkretno imam na Hrvatsku.
I na kraju, nije 70e limit za necarinjenje, već 50e. 70e se pominje kao limit za nekomercijalne pošiljke - npr. poslala ti tetka patike iz Švice:) Za sve što kupiš preko ebaya limit je 50e (u ukupnu cifru za carinjenje, a to je u isto vreme i ukupna cena na ebayu, se obavezno uzima vrednost zajedno sa shippingom - da se ne bi slučajno preračunao).
U najkraćem, to je to.
Pozz
Sta mislis pod "ogranicenjem" ? Ja imam Intezinu klasicnu Visa Internet karticu ali nece da je prihvati na HRV paypalu.. a i da je prihvati i da stavim neku tamo adresu sta to meni znaci kad sam ja ovde... :trust: . Bas bi me interesovalo objasnjenje ili neko uputstvo od vas sto imate paypal nekako kako uspesno ja to da odradim...Msm da mi paketi stizu u srb :S.. Kad vec ova nasa divna zemlja nece da se smiluje da uvete to vise kod nas.....

De bas nadje tike od sestre iz svice ko da me znas xD .. platio carinu na bas takav slucaj pre 4 godine oko 4000din .. vrednost paketa valjda oko 150e bila...

Inace kolika je otprilike carina na oko 60e ? Msm znam da vrv vaze uslovi kao iz Drugog posta ove teme ali ako ste cesce narucivali znate otprilike kako to ide i koliko ?
 
Ok, da ti odgovorim redom.

Što se tiče paypal-a i poručivanja...
Fora je da nađeš karticu koju paypal neće "prepoznati" kao da je iz Srbije, već će proći i na drugu državu - ovde je najbolja opcija Hrvatska. Kada sam ja otvarao paypal nalog iz nekog razloga American Express je paypal uredno "puštao" na Hrvatsku. Kasnije sam saznao da tada, kartice ovde izdate (ne znam da li sve) nisu bile "potpisane" u kojoj državi su izdate i iz nekog razloga ih je sistem kapirao kao da su izdate u Hrvatskoj (verovatno preko broja kartice).
Što se tiče ostalih podataka u PayPal nalogu oni su realni, tj. to su stvarno moji podaci u Srbiji: adresa, grad, poštanski broj, telefon, samo je država Hrvatska, zato što Srbije ni nema, pa nisam mogao da je stavim.
Pošto je eBay vlasnik PayPal-a, kada kupiš nešto na eBayu shipping adresa koja ti je ukucana u eBay nalogu iz nekog razloga se kod prodavca vidi kao PayPal adresa, samo što umesto Srbije, koje btw, ima kao izbora kada otvaraš eBay nalog, stoji Serbia and Montenegro, dok u izveštaju eBay-a, koji stiže mail-om kao odredište stoji RS ili Serbia, Rebublic of. Zašto? Pojma nemam, niti me interesuje, s obzirom da radi:)
Dakle, kad otvaraš paypal nalog svi podaci realni, država Hrvatska. Kad otvaraš eBay nalog SVI podaci realni, uključujući i državu. Povežeš paypal nalog sa eBay nalogom i to je to. Kao shipping adresa izlazi eBay, ne PayPal adresa, ali je prodavac vidi kao da je PayPal. Nadam se da si me razumeo.

Što se tiče carine...
Otprilike su troškovi +30% originalne cene - na ebayu je ukupna cena ona sa shippingom. Dakle, ako nešto košta 70$, shipping je 10$ ti ćeš platiti 80$ i to ti je carinska osnovica, pa tako moraš za carinu i pdv da calneš još oko 24$ u dinarskoj protivrednosti po nekom njihovom kursu (nisam proveravao koji kurs koriste, u principu je to realan kurs)

E, sad, da li će da carine ili ne nema pravila. Neko uopšteno kaže da ono što ima jasno naznačenu cenu i gabaritno je nema šanse da prođe, ali ako je nešto malecko, pa se još iz aviona ne vidi da košta npr. 200$ vrlo lako može da prođe bez carine. Takođe, ako zapaze tvoju adresu na carini (čitaj: frekventno ti stižu paketi) sve će da ti carine, jer računaju da nije za ličnu upotrebu, već za preporodaju i tako hoće da te odvrate od kupovine. Ako to ne pomogne krajnja instanca je da ti traže dozvolu za uvoz, pogotovo ako u paketu ima 2 ili više kom. nečega - meni su tako tražili za 3 maskice za iPhone, različite, koje sam platio po 2$ i kupio za ličnu upotrebu.

Eto, nadam se da sam ti bar malo pomogao, ali veruj mi da je sve ovo ipak jedna velika lutrija, pa kako ti se zalomi.
 
Ok, hvala! Sad jos samo da vidim koja kartica moze tako da se registruje i da mi se posreci na carini (eventualno bi narucio neku RAM memoriju i sitnice tipa kulere i slicno.. valjda to spada u sitno) da mi ne zapadne neka drtina da odvali po brojevima samo...

Sto se tice ostalih paypal usluga moguce je samo placanje a primanje novca ne ?
EDIT: Ne prihvata Intesu Internet...
 
Poslednja izmena:
Nije u pitanju paypal, nesto slicno, pa da pitam strucnjake.

Hteo sam da porucim neku malu kameru sa http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/index.asp da buh je zakacio na avion.
Stignem do placanja i kada ukucam sve potrebne podatke, kaze mi failed.

U pitanju je Visa Electron kartica, za koju u Alphabanci kazu da sluzi i za placanje preko interneta.
 
Trebala bi da služi za plaćanje sa interneta, ali nažalost ne rade sve internet kartice kako treba.
Pitanje: kada je kartica izvađena i da li ima dovoljno sredstava za kupovinu (obično bi trebalo da bude malo više sredstava)?
 
Trebala bi da služi za plaćanje sa interneta, ali nažalost ne rade sve internet kartice kako treba.
Pitanje: kada je kartica izvađena i da li ima dovoljno sredstava za kupovinu (obično bi trebalo da bude malo više sredstava)?
Jula ili avgusta prosle godine..Imam oko 1e na njoj ali kakve veze ima stanje na njoj sa registrovanjem iste na paypalu ?? Ja mogu da ubacim 50-ak Eura ako ce to sigurno da znaci ali izgubicu nesto novca u vracanju na dinare ako ne uspe ..

Ako se pitanje odnosi na mene..
 
Poslednja izmena:
Verovatno ta tvoja ne prolazi na paypall.

Bilo bi dobro da onaj kome prodje regovanje kartice na paypall da i napise gde ju je izvadio i kada.
 
Nazad
Vrh Dno