Šta je novo?

Kako da kupujem stvari preko ebay-a?

Moneybookers ima restrikcije koje nisu navedene na sajtu. Npr. nije moguce poslati novac iz Evrope u Severnu Ameriku - meni se desilo. Mozda ih ima jos. Proguglaj ili pitaj podršku. Bolje da znaš unapred.
 
Sve kartice mogu sa MB, koristio. Proveri da li može plaćanje prema Kini.
 
Pozdrav ljudi! Pročitao sam dosta poruka iz ove teme i mogu reći da su mi neke stvari jasnije. Ali i dalje imam problem da shvatim, ako direktno narucujem preko sajta, a ne preko neke firme ili sl. , kako da znam da li salje u srbiju. Bilo koji predmet da pokusam da kupim, kaze mi da ne dostavlja na tu adresu. Na drugim forumima sam procitao da postiji mozilla firefox plugin koji mi pre neko sto odlucim da odem do onog dela sa chekout-om pokaze da li neko salje za srbiju: http://i.imgur.com/oJZId.png
ali bez obzira na to i dalje mi u chekout-u kaze da ne salje na ovu destinaciju. Bio bih zahvalan ako bi neko mogao da pomogne. Hvala! Sve najbolje.
 
Nadjes predmet, klinkes na tab Shipping and Payments (ispod slike pored taba Description) i ako nema Srbije u listi znaci da ne salje.
 
Ili pre kraja aukcije ili BuyItNow klika pitas prodavca da li moze shipping za Evropu. Bolje tako da pitas, nego za Srbiju, a rezultat je isti.
 
Hvala na brzom odgovoru! Da li znate kako to isto da proverim na amazonu?
 
Da, mislim i ja da ne salje nista osim knjiga i diskova, ali bas i neke diskove zelim da kupim, i ne mogu da skontam da li i ko salje.
 
@djalf ili neko drugi kome je pošlo za rukom,

da li je mogće obaviti kupovinu(transakciju) putem MB naloga i ebay prodavca (uzmimo da je prodavac voljan da otvori MB nalog i da izvrši transakciju putem njega),
ako je prodavac iz Kine ili tako neke neevropske zemlje i ako jeste koliko bi okvirno izašle sve carine/porezi - dodatni troškovi da ta naručena stvar koja košta na ebay-u okvirno 60-70 evra stigne u Srbiju?
 
@djalf ili neko drugi kome je pošlo za rukom,

da li je mogće obaviti kupovinu(transakciju) putem MB naloga i ebay prodavca (uzmimo da je prodavac voljan da otvori MB nalog i da izvrši transakciju putem njega),
ako je prodavac iz Kine ili tako neke neevropske zemlje i ako jeste koliko bi okvirno izašle sve carine/porezi - dodatni troškovi da ta naručena stvar koja košta na ebay-u okvirno 60-70 evra stigne u Srbiju?
Što ne bi bilo moguće, ako dotični prodavac hoće da zbog tebe otvori MB nalog (u šta sumnjam).
Što se tiče troškova (carina + pdv), okvirno na cifru koju si platio nabaci još 30%.
 
Salje Amazon jos ponesto osim diskova i knjiga...
 
Naravno da salje. Na primer Kindle. Ne salje ni jedan model sa onom forom jeftinije sa Reklamama i naravno ne salje Fire . Salje obican, Touch i Touch 3g.
 
Poslednja izmena:
Ma ne samo Kindle. Odeca, dodatna oprema za mobilne, kindle, obuca... Treba cackati po pojedinim radnjama i moze se naci.
 
Ima za Fire fox Add-ons koji bi trebao sam da proverava, da li neki pojedinac sa Amazon Marketa salje u trazenu zemlju. Samo kod mene ne radi taj dodatak kako treba . Ako neko zeli da ga proba , zove se Does Amazon Ship to...? i instalira se kao i svaki add-ons sa zvanicnog sajta Mozile.
 
Taj add-on kod mene radi samo sto je malo nezgodno skrolovanje kako bi se nasla zemlja jer se skroluje cela strana, pa mora da se kucaju slova (npr za Srbiju kucas nekoliko puta R dok ne dolje do RS Srbija).

A na koji nacin moze da se vidi koliko bi kostala isporuka odredjenih predmeta sa Amazona?
 
Za neupucene (sto sam i sam):
Na Amazonu prodaje gomila prodavaca i treba pogledati svaku ponudu za dati artikal. Desi se cesto da oni sa malo vecim cenom imaju povoljniju postarinu sto ih u konacnici dovede u najjeftinije.
 
Da li je moguce nastaviti koristiti postojeci ebay nalog sa novim paypal nalogom?
Posto je stari pp limitiran jer bio na Sloveniju.
Sad bi pravio sa entropay karticom ili bi cimao brata da otvori u Hrvatskoj.
 
Gledao sam preko amazon.co.uk neke DisplayPort kablove. Neki ne salju ali sam nasao i one koji ne prave problem i dozvoljavaju standardnu isporuku u Srbiju.
Ranije je pomenuto da amazon salje samo diskove i knjige. Da li bi poslali i kabl ako pri narucivanju ne pravi nikakav problem?
 
Nece ti dati checkout ako taj proizvod ne salju u Srbiju. Ako te pusti da platis onda je ok.
 
Nazad
Vrh Dno