Šta je novo?

Kako da kupujem stvari preko ebay-a?

Napravis pp, a kakve veze ima da l si maloletan ili ne? Dok ti stigne sve to i dok ti kupe carinu i porez i nemas garanciju na to razmisli da l ti se isplati...
 
Hajde da pitam i ja nesto. Citao sam malo po temi, pa mi neke stvari nisu bas najjasnije, a kako nisam kupovao preko neta ni u Srbiji, a kamo li u inostranstvu, rekoh da se prvo ovde informisem, pa da se posle bacim u avanturu. Treba skoro da mi kao poklon stigne padfone 7, ali od opreme za njega u Srbiji nema nista. Kontaktirao sam par poznatih firmi kod nas da pitam da li bih preko njih mogo da narucim, ali nista od toga. Pa sam resio da malo pogledam po ebay i tamo nasao par zanimljivih stvarcica. Ali sto se tice same kupovine sa neta sam pravi duduk. Koliko sam shvatio treba pp nalog. Moze i bez pp, ali je sa pp sigurnije. E sad sam cuo isto da pp uzima nesto za tu registraciju nekih 1-2 dolara, uglavnom smesno nesto, ali da li se ugradjuje i posle, prilikom kupovine nekog proizvoda i koliko? Dalje, ako ispod proizvoda stoji free shipping to bi trebalo da je besplatna dostava, ali kako neko ovde pomenu carinu mene je zainteresovalo kako sad ja placam tu carinu (ako carine uopste), ako sam pre toga vec platio proizvod koji treba besplatno da mi dostave, a ispostavi se da trebam i neku carinu dodatno da platim? Jel to placam pouzecem ili? I ko uopste dostavlja te stvari iz inostranstva, post express, aks...ili neko treci? I kako funkcionise to sa carinom, iz vaseg iskustva? Video sam da je neko pre napisao carine ti kako im se nakrivi q. :D Ali otprilike ovaj cover sto zelim da kupim kosta oko 13-14 dolara, koliko bi mi uzeli za carinu i da li bi uopste carinili to, msm to je smensno oko 1000 din? Nadam se da nisam bio prenaporan. Pozdrav.
 
redom, pp ti uzme za registraciju ali kad se verifikujes to ti i vrate, da li moze da se plati bez pp zavisi od prodavca, pp se ne ugradjuje u iznos transakcije, ako je free shipping to znaci da je dostava besplatna do nase granice, odatle dalje ako ih ima troskove placas pouzecem, postaru koji ti donosi redovnu postu, postarina zavisi od gabarita paketa, za carinu je tacno da carine kako procene, porez placas ako ti je kupovina veca od 50e, u tvom slucaju taj cover ce ti stici u koverti kao pismo verovatno tako da verujem da neces platiti nista dodatno
 
Ne, porez placas UVEK ili bi trebalo uvek, a carinu placas samo ako je cena robe (bez postarine) veca od 50€ ako je pravno lice (online shop) odnosno 70€ ako je fizicko lice!
 
Hvala drugari na brzom ogovoru. Znaci fiksno 13-14 dolara i jos dodatno carina i porez sto se placa pouzecem. A jel imao neko slicnih iskustava da je narucivo tako neku opremu za telefon u vrednosti oko 15-ak dolara i koliko mu to dodatno na kraju ispadne. Mislim da ne ispdane na kraju skuplja drska nego kruska. Da cover platim 13 dolara, a carinu i porez jos 20.
 
Hvala drugari na brzom ogovoru. Znaci fiksno 13-14 dolara i jos dodatno carina i porez sto se placa pouzecem. A jel imao neko slicnih iskustava da je narucivo tako neku opremu za telefon u vrednosti oko 15-ak dolara i koliko mu to dodatno na kraju ispadne. Mislim da ne ispdane na kraju skuplja drska nego kruska. Da cover platim 13 dolara, a carinu i porez jos 20.
Ako ti taj cover stigne u pismu , verovatno ti ga niko neće ni otvarati . Samo će poštar doneti , i to je sve . Lošija varijanta ako ti naplate pdv i otvaranje , al mislim da ti se to neće desiti . Najlošija varijanta ako ti taj cover proglase telefonom ili padom , zašta je već , pa te ubace u administrativnu proceduru dokazivanja , a administracija , ko administracija ,l čemu bi služila nego da nam zagorčava život .
Opušteno , mislim da nećeš ništa platiti , naruči (free shipping na ebay-u obično znači Kina) , naoružaj se strpljenjem i čekaj poštara :)
 
Hvala drugari na brzom ogovoru. Znaci fiksno 13-14 dolara i jos dodatno carina i porez sto se placa pouzecem. A jel imao neko slicnih iskustava da je narucivo tako neku opremu za telefon u vrednosti oko 15-ak dolara i koliko mu to dodatno na kraju ispadne. Mislim da ne ispdane na kraju skuplja drska nego kruska. Da cover platim 13 dolara, a carinu i porez jos 20.

A kako moze da se desi to, jel ti napisasmo nekoliko nas da se carina placa na VECE sume od 50€ (sto je skoro $70) odnosno 70€ (oko $95), bas ako procene da je nesto skupo a ti dogovorio sa prodavcem da namerno napise $13-14 (tipa mobilni telefon koji je ocigledno nov), onda moze da se desi to.
 
Planiram da se registrujem na eBay, a interesuje me da li je važno na kojem domenu ili nalog važi za sve?

Ili u čemu je razlika između .com, co.uk itd... Da li ja mogu iz Srbije da kupujem na bilo kojem mestu?
 
Poslednja izmena:
Kako povecati limit za prodaju na ebay-u?

Zoves ih i trazis da ti povecaju. Ai budi spreman da im odgovoris na zilion glupih pitanja, kao sto su:

Da li vam je posta blizu?
Koju vrstu robe prodajete?
Imate li stabilnog dobavljaca?
Koliko cesto saljete robu?
Zasto zelite da vam povecamo selling limit?

...
 
Zna li neko resenje za ovaj problem,ubacivao brojeve svih mreza fiksne mobilne a i dalje ista poruka,niti salju sms niti zovu na fiksni,na njihovom forumu par ljudi je imalo isti problem,ali ne vidim da su nasli resenje

ScreenHunter_4902 Oct. 12 04.36.jpg
 
Poslednja izmena:
Mora da ti se gadja zemlja registracije na ebay i mreze mobilne telefonije na koju hoces da primis poziv.

Ako se to dvoje slazu, unesi broj mogilnog u formatu 0601234567 i klikni na call now.

Ako nece nakon 1-2 minuta, izbrisi nulu pa probaj opet.

(ne klikci na dugmice cesto, blokirace te i moraces ti njih da zoves)
 
Kada paket stize u srbiju obicnom postom, ako sam narucio u Novi Sad npr, koja je njegova putanja ?
Da li prvo slijece u Beograd, zatim ide na postu na carinjenje u Novom Sadu i onda na kucnu adresu ?

Da li je iznos bez carine do 50E ?

Hvala
 
Ja sam skoro kupio na Alliexpressu

Silikon za Samsung s3
Nekakav armor case za lg g3
staklo kamere za lg g3 dva komada


Sve je stiglo za 40 dana, po podacima sa traking posiljke paketi su putovali otprilike 25 dana ostalih 20 dana su se vrteli po nasoj drzavi,,, Naplatili su mi carinu za sve pakete po 150-200 dinara. Znaci sramota cariniti nesto sto kosta 3 dolara a isnos carine 150 dinara... Carinu sam platio kod postara na licu mesta
 
Da li si dobio izvestaj o carinjenju sa navedenom carinskom osnovicom i procentima (10 za carinu, 20 za PDV) i da ti bas pise sta je sta?

Pozdrav! :cigar:
Nije carina vec troskovi otvaranja i provere paketa od strane carine. Po plaetu naplacuju oko 200 din

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Da li Vam radi placanje na ebay?
Meni kad se pojavi da se ulogujem preko paypal-a da platim dobijem ovu poruku: "Sorry, we can't log you in. If you think there's a problem with your account, contact us and we'll help resolve it."
Probao sam na svim mogucim browserima, preko telefona ali nikako da se ulogujem.
Inace ovako se mogu normalno ulogovati na paypal jedino preko ebay-a kad pokusam da kupim nesto i kad me prebaci na paypal nece.
 
Nazad
Vrh Dno