Šta je novo?

120Hz monitori..

shanac

Cenjen
Učlanjen(a)
14.10.2011
Poruke
263
Poena
169
razmisljam da kupim monitor za fps igre, CS1.6 da budem precizniji.. i u oko mi upada Benq XL2410T ali ga nigde nisam nasao, tj nisam ga nasao da se prodaje..znam da ce dosta vas reci da CS moze da se igra na bilo kojim 6000din. monitorima, ali krastavac ja sam prefekcionista :)
moze li mi neko pomoci oko kupovine tj pronalazenja shopa za njega ili cak ako ima neki savet za neki drugi jeftiniji monitor sa 120hz.. hvala
 
Hmm, prvo pitanje, da li imaš mogućnosti nabavke monitora iz Mađarske ili neke države Zapadne Evrope ? Kod nas u Srbiji vrlo teško se monitori od 120 Hz mogu kupiti, tj. skoro nikako...nažalost.

Ako imaš mogućnosti da kupiš monitor preko nekog iz inostranstva, onda se sve ali apsolutno sve može nabaviti. Kad mi to kažeš onda ću videti kakve predloge da ti dam.
 
Ja sam svoj pazario u PCPracticu pre nekih 8 meseci, koliko znam, uskoro bi trebali da im stignu novi kvantiteti naslednika 2410T, pa shodno tome kontaktiraj ih da vidis sta se tacno desava sa levo napomenutim.
 
Zaobišao bih 2233RZ.
Ne kažem da je loš monitor, dobar je, pogotovo za te pare.
Ali ako već planiraš da se ponoviš a pride si perfekcionista, nema smisla uzimati bilo šta ispod 1080p + 120Hz.
 
Po meni 1080p nema prednosti u odnosu na 1680x1050, kada sam presao sa druge na maloprespomenutu rezoluciju nisam nista osetio. Cak stavise na istoj dijagonali preferiram 16x10, ali mozda neko drugi ne. Razmisli o tome koliko ti znaci 1920x1080 preko 1680x1050.

CS 1.6 ne igram, ali predpostavljam da se to na wide monitorima igra sa 4:3 odnosom strana tako da sa leve i desne strane od centralne 4:3 slike imas crne trake.
U svakom slucaju 1680x1050 ce ti dati veci FPS u odnosu na 1920x1080, sto ti mozda za CS 1.6 nece znaciti, ali za UT3(ako kao ja igras takve stvari) verovatno hoce.

Mogao bi da razmislis o 100Hz monitorima, koji su meni nekako idealni, daju dovoljno brzi odziv od 75Hz da se stvarno isplati ulaganje, a ulaganje ne kosta kao kod 120Hz.
 
Poslednja izmena:
Nema crnih traka, sve je ok što je tiče ''Kantera''.
 
Cekaj sta i onda igras CS 1.6 razvuceno? E to vec ne valja, prvo zato sto je toliko bolesno da bole oci od toga drugo sto se nisan ne krece istom brzinom gore dole kao levo desno.
 
Nije nista razvuceno, igra podrzava wide rezolucije.
 
a moze da se i u drajverima/monitoru podesi 4:3 odnos,pa ce imati crne trake ;)
 
wide ili 4:3 to sve zavisi od navike, kao i mis kao i podloga kao i tastatura, ali brz odaziv monitora kao i refresh rate od 120hz su isto delom bitni zato sto je time smanjen lag samoj igrici..
 
Dzaba 120Hz ako nemas isto toliko FPS.
 
ima li monotora od 100 do 120hz a da nije 3D???
i koji model konkretno
 
Ti monitori u suštini nisu 3D, već to postaju kombinacijom sa drajverima i naočarima.
Samo nađi neki uz koji ne dolaze obavezno i naočare, čisto da ne plaćaš nešto što ti ne treba.
 
Ako hoćes neki od 100-120Hz monitor a da nije 3D, mogu pogledati u podrumu jel mi još u životu stara Belinea od 19 coli pa da ti je poklonim :)
 
Lol :)
Bio sam u iskušenju da kupim sad skoro preko oglasa neki 22" CRT za smešne pare, al' mislim da bi mi se sto polomio pod njim :p
 
Dendi RUR ortak, uzmi od vudzija 20ku sa 16:9 aspektom i pravih 100Hz pa da te Toma Nikolić vidi.
 
A koja je fora sa HDMI 1.4 u odnosu na DVI konekciju. Posto moj monitor po specifikaciji trazi da bi proizveo 3d efekat automatki, da kabal bude HDMI 1.4 specifikacije, ali mi nije jasno preko kog konektora na grafi da ga povezem??? Na grafickoj imam 2 DVI i 4 ili pet ona display mini porta. Sta da radim???
 
dvi-hdmi kabl ili displej port adapter... 1.4 ti ne treba za 3d..
 
Ma zanam ali naprimer evo sta pise u prospektu za moj monotor:

3D Format: Odabira 3D format za AUTO, jedno pored drugog, vrh i dno i
iskljuèeno.
Napomena: AUTO funkcioniše samo u HDMI 1.4 režimu; onemoguæen je u
D-Sub/DVI/HDMI 1.3 režimu.

Aj kada odaberem ove druge opcije onda slika se razdvoji da nema veze s vezom
 
koje 3d cvidze imas? povezi monitor i grafu sa dvi kablom.
meni sa hdmi 1.4 ne radi jer ne podrzava 120Hz vec 60. bas mi je neko sa foruma rekao ovako da povezem i sve radi perfektno...
 
Napomena: AUTO funkcioniše samo u HDMI 1.4 režimu; onemoguæen je u
D-Sub/DVI/HDMI 1.3 režimu.

isto i kod mene, ali osim toga nikakve druge razlike nema. medjutim ja mogu da ukljucim rucno na tv-u 3d mod, tako da mi auto i ne treba. navodno, 1.4 standard donosi brzine neophodne za simultano procesiranje 2 slike visoke rezolucije ali u praksi bilo koji 1.3 kabl radice posao - za 3d tv makar.

Kad se slika razdvoji rebalo bi negde da imas opciju da ukljucis 3D - onda ce se slika spojiti isto kao da je 1.4 sa auto. Ako nemas tu opciju, onda menjaj graficku, nabavi neku sa HDMI izlazom, ne vidim drugo resenje, mada mi je prilicno neobicno da ne mozes da forsiras 3D na samom monitoru.

Treca opcija je da ukljucis 3D direktno u igri, ili nekom video plejeru.
 
U tome je fora sto 3d nemogu da koristim direktno sa monitora jer navodno trebam da imam hdmi 1.4 kabal, s dvi kablom radi sve ok i sa hdmi kada pustim tridef program ali kada pokrenem opciju preko monitora slika se sva razdvoji.
A grafu da menjam za koju sam dao 500E ne pada mi na pamet. Navodno u specifikaci monitora AUTO 3D mod funkcionise samo kada koristis HDMI 1.4 kabal
 
@isajlovic

Tvoj monitor nema osvezavanje od 120Hz, verovatno koristi neku vrstu pasivnog 3D prikaza...
 
Da li Vi koji koristite monitore na 120hz, ste ih uzeli radi 3d gledanja filmova?
Da li radite reclock filmova sa 24Hz na 120hz ?
Koliko zahtevnih igara igrate , a da graficka moze da izgura vise og 60fps ?
 
sad sam probao max payne 3 na bukvalno svim max podesavanjima. izmedju 15-20 fps-a u 3D modu i 35-40 u 2D-u. merio sam preko fraps-a.
licno ne igram cesto 3D igre jer sam navikao da pucam u 2D-u, eventualno kada bih skinuo neku voznju a za sad imam samo 2 filma 1080p 3D i ne pada mi napamet da bilo sta reclockujem i budzim mada priznajem da sam amater u video obradi...
 
Ja sam probao sa masinom u potpisu a se igram na 3D televizoru. Neke se ukljucuju nativno ali vecina se forsira sa 3def programom, posto nemam nvidia kartu. Za full HD 3D igranje, treba ipak nesto jace - verovatno 7850 minimalno. Mnogo je i dalje bolje nego na konzolama, ali ako bas hoces 60+ fps trebace ti prilicno jaka masina.
 
Nazad
Vrh Dno