Šta je novo?

Da li su ovo normalne minimalne temperature laptopa?

@Kritika me iskritikovao i evo procesa otvaranja. 2 minuta treba.
1nndr8rj701aymmzda.gif

dvlahvsy9c36a3v9nda.gif

mrula7s8rlxhb17ykivk.gif
 
Svaka čast
 
A sad zamisli da nema ta 3 heat pipe-a, to jest da su hladnjaci povezani samo sa jednim heat pipe-om. ;) Hladjenje bi bilo malo bolje da je vise ventilacionih otvora na poklopcu koji se skida da bi se doslo do sklopa za hladjenje... Ovako pokretac teme ima opciju da skine taj poklopac i da tako otvoren laptop stavi direktno na cooling pad sto bi u mnogome poboljsalo hladjenje CPU-a i GPU-a.
 
Poslednja izmena:
I time nebi skoro ništa dobio ako ne bi čak i pogoršao hlađenje


p.s.
pogledaj na kom zakonu i po kom principu rade te cevi
 
Znam na kom principu rade heat pipe-ovi. Znam i kako laptopovi rade kad imaju busne heat pipe-ove (Znam i kako serviseri trljaju ruke kad im stigne takav laptop.). Takodje znam da bi pomoglo ovo sto sam rekao. ;)
 
Poslednja izmena:
Samo to cisti redovno i neces imati problema. Maltretiranje koje si radio koje je prouzrokovalo gasenje gledaj da ne radis vise ako neces da ti se desi ovo sto je 9r33n_3y3z napisao. Posle se stvari drasticno komplikuju jer mora da radi duvaljka i jos neki alati da bi se popravili lemovi (kontakti) na ploci, sto ce da te kosta.
Da dodam da kod Asusa i Acer-a na vecini modela je ciscenje ovako lako kao sto je prikazano na slikama gore. HP, Sony, Toshiba i ostala bratija to ne rade ovako vec je potrebno rasturiti laptop u paraparcad da bi se doslo do Heat pipe-a.
 
Poslednja izmena:
Ajde da ne otvaram novu temu-imam isti problem, pregrevanje laptopa.
Otvarao sam ga, cistio, menjao termalnu pastu, nista nije pomoglo. Nabije temperaturu ili CPU-a ili GPU-a (obicno obojice) na 95-100C i laptop se ugasi. To je bilo narocito izrazeno kad se pokrene neka zahtevnija igrica ili HD film. Vremenom je sve brze i brze nabijao temperaturu. Otvarao sam ga par puta i dzabe, nije do toga, bio sve cisto kao suza. Vec sam se pomirio da mu je hladjenje otislo, a onda sam resio da odradim sistem, jer je stalno nabila CPU usage na 100%, pa se zato i grejao toliko. Instalirao fresh Win7 i temperature su se vratile u normalu. Ocigledno je bila u pitanju nega gadna bolestina.
Medjutim, sad, mesec dana posle reinstalacije sistema, problem se ponavlja. Ponovo nabija temperaturu. Znam da ce vremenom sve vise i vise, pa rekoh da vas pitam za savet-sta da radim?
Ni Microsoft Security Essentials, ni NOD32, ni Kaspersky ne pronalaze nista, a ja sam ubedjen da je virus u pitanju.
 
A da pogledas procese i vidis koji ti "greje" masinu? Ja sam jednom imao problem da je drajver stalno drzao 25% procesora.
 
Probaj da nadjes sta ga pregreva u procesima (ctrl+alt+del, pa dole do Start task manager, ako ne znas), a cisto radi mirne glave mogao bi da probas recimo undervolting sa alatom tipa RightMark CPU Clock, malo je bagovit za 7-icu ali radi posao, ja sam oborio voltazu za oko 0,150-ak V recimo, i oborio temperature za vise stepeni, i nijedan BSOD nikad, pu, pu! :d
 
Kako si uvideo da driver konkretan jede procesor?
 
Pojavi se u process exploreru pod Hardware Interrupts. Nazalost pogadjanje je koji to radi... u ovom slucaju sreca pa je bio nV cipset driver.
 
Obično je u pitanju neki sistemski proces koji se ne moze zaustaviti... System Idle Process, ili tako nesto.
Međutim, dešava se i da nekad neka pokrenuta aplikacija vuce 99% procesora, poput Chromea, Opere, KM Playera.
Nije problem da ja ponovo uradim sistem, ali kako da se trajno resim štetočine?
Format obe patricije ne dolazi u obzir.

Послато са MT15i уз помоћ Тапатока 2
 
Obično je u pitanju neki sistemski proces koji se ne moze zaustaviti... System Idle Process, ili tako nesto.
Međutim, dešava se i da nekad neka pokrenuta aplikacija vuce 99% procesora, poput Chromea, Opere, KM Playera.
Nije problem da ja ponovo uradim sistem, ali kako da se trajno resim štetočine?
Format obe patricije ne dolazi u obzir.

Послато са MT15i уз помоћ Тапатока 2

System Idle process ne radi nista, on i treba da bude 99% gledaj ti malo sta ti tu ostaje ukljuceno. Flash igrice ili sajtovi umeju dobro da ugreju laptope.... meni kada ostane weather2umbrella otvoren u FF sve mi toplo oko procesora :)
 
Meni Benchmark forum vise zavrti ventilator nego VMWare.... pa vi razmislite o tipu tehnologije za reklame :)
 
Evo mojih procesa
screenshot.jpg


A evo Usage History, gde se vidi koliko cesto nabija CPU na 100%:
screeshot-2.jpg
 
odaberi tako da prikazuje one koji najviše troše tj od najvišeg ka najmanjem
 
Imas neku bubu, samo pitanje sta. Skini onaj processexplorer sto sam gore dao link pa vidi sa njim koji proces zakucava procesor. Imas mogucnost da u njemu ukljucis dodatne kolone u prikazu pa pogledaj sta se izvrsava u komandnoj liniji.

I iskljuci ovaj ubogi nvidia helper servis za pocetak, totalno nicemu ne sluzi.
 
Po gornjoj slici bi se reklo da je u pitanju uTorrent - i meni je glavni krivac sto procesor vrti u prazno cesto. Odkako je upgradovan, cini mi se na 3.x, poceo je da zauzima CPU.

Sortiranje po CPU Usage je samo trenutno - CPU Time bi bilo bolje poredjenje (mora se odabrati da se prikaze ta kolona u TM).

EDIT: Ni Skype nije divno stvorenje :(
 
Ne mogu da nadjem ni jedan nepoznat proces, sve pokrece Microsoft, NVidia, ESET, Malwarebytes (kojeg sam danas instalirao) ili Opera...
Jedino sto sam nasao bzvz je ovaj Pandora.TV, koji nemam pojma odakle se nasao tu. Ubio sam ga pre 5min, sad cu da vidim kako se ponasa temperatura. Trenutno je, po SpeedFan-u-GPU 76C; Temp1(sta god to bilo):56C i Core:62C.

Posle reinstalacije je bila po 40 i kusur ili 50 i kusur stepeni, a sada prakticno 50% vise. Poucen prethodnim iskustvom, u sledecih par nedelja ce se povecati ponovo, do 90 i kusur stepeni :/
 
Po gornjoj slici bi se reklo da je u pitanju uTorrent - i meni je glavni krivac sto procesor vrti u prazno cesto.

Ubio sam i uTorrent i Skype i Pandoru, ali i dalje CPU ide na 100%. Opera vuce najvise, ali i nju sam ubio pre nego sto sam uradio screenshot, i bez nje ide na 100%.
Jos veci problem od CPU pregrevanja je GPU, to je tek haos.

Laptop ima Nvidijinu 9400m grafiku, sto znaci da ima 9100m integrisanu i 9300m diskretnu, koji kombinovano daju snagu ekvivalentnu 9400m kartici. Kada se upali ova druga, kada se stavi na Turbo performance/Gaming mod, laptop u roku od 5-10min nabije 100C i gasi se. Sve screenshotove sam radio sa ugasenom tom drugom grafickom.

Posle reinstalacije sistema, temperatura GPU-a i sa upaljenom drugom grafikom ne prelazi 60-65, ili pak to cini retko, dok je od skora, ponovo, pocela da skace nenormalno.
 
Ma nije, 100%. Laptop je cuven, mazen i pazen :)

Kad budem nasao vremena odradicu sistem opet, i opet ce temperatura da se vrati u normalu, ubedjen sam. Ali problem ce i dalje ostati, ako je ostala ta stetocina negde na D: patriciji, gde imam puno stvari koje mi trebaju, pa zato ne mogu da odradim format i nje. A nista zarazeno ne mogu da nadjem, iako sam probao neke od najpoznatijih softvera za tu namenu.
 
A ciscen je od prasine redovno? Ja nisam cistio 3-4 meseca svoj, samo, i sad kad sam zadnji put hteo na resetkici se nagomilalo toliko one prasine kao paucina da sam cackalicom izvadio pravo gnezdo, a samo tako kratko nije ciscen i ne stoji nikad na cebetu i tome slicno, pa ti vidi!
Ovo ti naravno nece resiti problem vec je predlog kako da smanjis bar malo temperature da ti se laptop ne gasi dok ne provalis koji proces ga preopterecuje, mozda je neki trojanac i slicno kog si pokupio ako nemas dobar firewall?
 
Aha, cistio sam ga zadnji put pre reinstalacije sistema, i tad je bio cist k'o suza, promenio sam mu i pastu predzadnji put kad sam ga cistio. Posle reinstalacije se temperatura spustila...
Ako budem zavrsio skidanje jednog torenta reinstalaciju cu uraditi vec veceras, zato sto je sinoc temperatura isla i do 87C :/

Koristio sam MS Security Essentials i stock Firewall, juce sam umesto njega instalirao ESET nod32 i Malwarebytes, ovaj drugi je nasao par sitnica, moguce je da je neki od njih ostetio neki sistemski fajl, nista drugo mi ne pada na pamet...

Xperia Neo ICS - Tapatalk 2
 
Poslednja izmena:
@STriderKOCOBO

Koji je laptop u pitanju? Izvini ako si vec napisao, ali nisam uspeo da vidim dok sam na brzinu pregledao poruke. :)
 
Nazad
Vrh Dno