Šta je novo?

Kako da postanem dobar Web programer / dizajner

Hvala na podrsci djurkash,jeste mozda malo kasno,ali otkad sam upisao ekonomiju (duga pricao kako i zasto) ja mislim na programiranje i o tom svetu,da se razumemo nisam ja neka strebercina koja nema sta drugo u zivotu da radi i koja ne zna sta je druzenje,izlasci i to :D,ali ovaj posao bih mogao i da radim i za mnogo male pare (sto ne znaci da sam lakomislen i bez samopouzdanja) i na duze staze ;).I da se razumemo totalni sam amater trenutno i ne znam perfektno engleski i to su mi najveci nedostaci trenutno xD.Ali ko zna ,mozda me ipak ova tema na forumu baci u ovaj svet ;)
 
Onda prvo kreni standardno Html,Css,Bootstrap,pa posle Java Script,jQuery. Samo cepaj.

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
 
Inace sam iz kragujevca,pa ako znate neki dobar kurs ili nesto slicno ,preporucite ,tesko da ja mogu sam od kuce da to krenem da ucim,ili sam mozda u krivu :D
 
Codeacademy i w3schools kreni prvo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Krenuo sam codeacademy na savet Momka koji je pokrenuo ovu temu zaboravih kako mu ide nick ,samo se bojim da mi moj engleski ne bude barijera za kasnije zadatke
 
Meni se iskreno Codeacademy ne svidja, iako sam ga i ja koristio. HTML mozes da naucis sa w3schools, za JS imas knjige "Speaking JavaScript" i serijal "You don't know JS", tu imas 6 knjiga, sve imaju besplatne online verzije, znaci celu knjigu mozes da procitas besplatno na web-u. Drugo ti ne treba...
 
Krenuo sam codeacademy na savet Momka koji je pokrenuo ovu temu zaboravih kako mu ide nick ,samo se bojim da mi moj engleski ne bude barijera za kasnije zadatke

Onda ga uci i sve sto ti je nejasno prevodi. Bez engleskog se neces leba najesti...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imate i jako dobre tutoriale na youtube Derek Banas. Preporucujem, ima bukvalno sve. Ima i dobrih ubrzanih kurseva koji nisu prilagodjeni pocetnicima, ali ko je radio pa zaboravio brzo obnovi. Ne zaboravite da se programiranje uci programiranjem, a ne gledanjem i slusanjem.
 
Ne razumem se u programiranje i dizajn ali me zanima kako da vidim u kom jeziku ili programu je rađena neka web stranica....
I šta spada u najkvalitetnije a šta je budžet varijanta ?
 
Ovo je ko da si pitao od čega se pravi zgrada, i odgovor je od svega tako i websajt, kvalitet zavisi od onoga ko radi, neko može da uradi vrhunski sajt bez nekih naprednih skripti a opet neko sa svim da use*e


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@alex035
Server side ne mozes da vidis. Mozes jedino na nekim stranama da vidis zavrsetak url-a (recimo ekstenzija .aspx u .NET-u/.php u PHP)
client side scriptove mozes u google chromu: More tools/developer tools/Sources
 
Ako iskoristite sajt https://builtwith.com/ moćićete da vidite dosta stvari vezano za to kako je napravljen sajt tj. šta koristi na serveru i na klijentu.
 
@alex035
Server side ne mozes da vidis. Mozes jedino na nekim stranama da vidis zavrsetak url-a (recimo ekstenzija .aspx u .NET-u/.php u PHP)
client side scriptove mozes u google chromu: More tools/developer tools/Sources

Zavisi - dosta stvari ostavlja footprint, pogotovo ako developer to ne sakrije, tako da se moze za dosta sajtova to videti. Problem je sto to njemu (sudeci po pitanju) nece apsolutno nista znaciti...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li postoji definisan opseg znanja koji je potreban, za jedno radno mesto programera,tj. sta je tacno potrebno za programera pocetnika (html,css,java,jquerry) da bi mogao da se zaposli u nekoj manjoj firmici za pocetak??
Npr. sutra kad bi krenuo da trazim posao,kako da znam da li imam kompentencije za neko radno mesto ,ili koje kompentencije su mi potrebne (u smislu kojih jezika) da sigurno upadnem u neku firmu ??
 
Nije dovoljno znati HTML,CSS,JS i jquery i misliti da možeš da programiraš. Kad to savladaš, tek si na početku... Tipa, naučio si da držiš čekić i šrafciger i znaš da pravi šta kućicu za ptice. Onda dođe pravi posao - soliter od 10 spratova.
Od navedenih HTML i CSS uopšte nisu programski jezici, JS jeste, a jquery je biblioteka koja olakšava rad.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pa ne znam zato i pitam...da bih znao sta posle htmla i cssa,posto to polako sada ucim...Ne znam koji su sada jezici najaktuelniji i najkorisniji sto se tice posla i svega...

Pisem sa moba pa unapred izvinite za greske...

Послато са L-EMENT501
 
Pa ne znam zato i pitam...da bih znao sta posle htmla i cssa,posto to polako sada ucim...Ne znam koji su sada jezici najaktuelniji i najkorisniji sto se tice posla i svega...

Pisem sa moba pa unapred izvinite za greske...

Послато са L-EMENT501
Čisto orijentacije radi, da znaš na koji stranu te vode :), html, css, js, jq, bootstrap,... su sve pojmovi vezani za front programere.
 
Postoje li, ili da li se razvijaju neki alati poput Dreamweaver-a?

Koji omogucavaju popunjavanje elemenata putem drag and drop opcija. Ima li Dreamweaver ozbiljne konkurente?
 
ima jako kul alat Wolf ali postoji samo za mek. jedini alat koji sam probao a da je kompletan bez nekih ogranicenja. dobra je stvar sto u svakom trenutku mozes videti i svoj kod. ne znam koju platformu koristis, pomenuti je trenutno na snizenju sa 59.99 na $9.99.
ima jos mnogo alata, kul je Pinegrow ili Blocs ako hoces bas na brzinu da naslazes neku stranicu. mnogi koriste i Skitch...
 
Poslednja izmena:
Postoje li, ili da li se razvijaju neki alati poput Dreamweaver-a?

Koji omogucavaju popunjavanje elemenata putem drag and drop opcija. Ima li Dreamweaver ozbiljne konkurente?

Sem sto je zastareo i vise se ne koristi? Nema.
 
^
:)
:)
:)
 
Nazad
Vrh Dno