Šta je novo?

GeForce GTX 680 Thread

GTX 680 se bas i nije proslavio ni na jednom Crysis-u.
Snaga graficke karte na prethodnom serijalu nije dosla uopste do izrazaja dok u Crysis 2 kao i Metro 2033 vrlo mali pomaci da ne kazem mizerno!
Na tome treba da se radi i da se driveri ispeglaju jer je ocigledno da tu logike nema obzirom na sirovu snagu karte!

Ako naprave derivat od derivata (kakva li ce to skalamerija da bude :) ) GK104 ,moze vrlo lako da se desi da i taj chip bude lepo izbalansiran.
7870 trosi negde oko 180w koliko sam mogao da primetim tako da bi mogao da se uglavi neki slabiji GK104 u tom perf rangu mada treba prvo popuniti prazninu za
7950.

Measured power consumption R7870

System in IDLE = 157W
System Wattage with GPU in FULL Stress = 274W
Difference (GPU load) = 117W
Add average IDLE wattage ~10W
Subjective obtained GPU power consumption = ~ 127 Watts

http://www.guru3d.com/article/amd-radeon-hd-7850-and-7870-review/7
 
EVGA Gives Away High-Flow Brackets For GTX 680

1hdw76.png


Link :

http://www.evga.com/articles/00672/

Uskoro ce najverovatnije da izbace i backplate ;)
 
500$ * 84=42000 dinara

za nase uslove mislim da bi 45000 bila realna cena,jer nasi je sigurno nece prodavati po ceni kao u Americi...
 
@GoranM

I pre 2-3 dan cena je bila 55000din nego su ovi sa berze napravili gresku.
Inace ovo nije nesto sto treba kupovati, mislim da ova karta moze daleko vise sa klokovima ali da joj smeta ova tehnologija automatskog klokovanja u zavisnosti od raspolozenja :D
Evga je najavila model koji ce moci da se klokuje na stari provereni mesarski nacina :D
 
Do pre neki dan samo je jedna firma bila upisana i na It svetu,sad ima jos jedna sa cenom od 600 eur.
Da li je to greska ili ne uglavnom ta cena stoji i pojavila se pre dan-dva.
P.S.Inace pogledajte komentare za Gainward GTX 680.Znaci nemam reci cime se ljudi sve sluze :wc: i
na sta trose dragoceno vreme!:zgran:
 
Ko jos ozbiljno shvata komentare sa IT sveta :d Kao da su zeleni ziloti bolji, kad pogledas sta sve pise po netu [a bogami i ovde] da ne znas kakva je stvarno situacija pomislio bi da je duel izmedju gtx680 i 7970= gtx680 vs 6870 :d
 
,Ma mlate praznu praznu slamu, cisto sumnjam da je neko kupio uopste... a i ovi iz .in-a nisu normalni-600e :smack:... secam se da je kod njih svojevremeno 8800 ultra bio 900e :d...
 
Poslednja izmena:
Hahaha komentari pobedili... Nego eno stavili su i malo normalniju cenu :)
 
Odlična karta.
Koliko sam shvatio na osnovu specifikacija, ovo bi u stvari trebala da bude GTX 660 karta, ali zbog konkurencije i dobrih performansi je GTX 680?!
Zna li neko kad se očekuje GTX 660?
 
Zna li neko kad se očekuje GTX 660?

Ništa se ne zna pouzdano, ali obično se kartice srednje klase pojave 3 do 4 meseca posle high-end klase kartica. Dakle, ako ovo uzmemo u obzir, oko juna ili najkasnije jula imaćemo GTX 660.
 
Neće biti GTX660, možda GTX760 ali i to će biti rebrand GTX680. Eventualni gk106 bi bio po performansama na nivou gtx560 pa ne bi bio očekivana zamena u klasi. Jasno je da je pravi high-end za nvidiu gk110, a rešenje za srednju klasu su već izbacili, all mighty gk104. Pašće mu cena i to će biti upgrade za sve nas koji smo u kategoriji 200-300€.
 
Pa GK106 će sigurno izaći, kao i najslabiji GK107, ima ih u roadmap-u Nvidie. :) Samo kada, to niko ne može trenutno reći.

Mislim da će na Computex-u od 5. do 9. juna biti nekih bitnih vesti u vezi ovoga.

Paradigma, iz tvojih usta u božje uši. :)
 
Pa da mozda bas tako i urade dok poberu kajmak pa onda spuste cenu GTX680 na 300e kolko bi trebala biti ;)
 
Neće biti GTX660, možda GTX760 ali i to će biti rebrand GTX680. Eventualni gk106 bi bio po performansama na nivou gtx560 pa ne bi bio očekivana zamena u klasi. Jasno je da je pravi high-end za nvidiu gk110, a rešenje za srednju klasu su već izbacili, all mighty gk104. Pašće mu cena i to će biti upgrade za sve nas koji smo u kategoriji 200-300€.
Ok, a šta je sa svima nama koji smo u kategoriji 150-200€!? :)
 
U toj kategoriji ce biti gk106 ili gk107.
 
Poslednja izmena:
Ko jos ozbiljno shvata komentare sa IT sveta :d Kao da su zeleni ziloti bolji, kad pogledas sta sve pise po netu [a bogami i ovde] da ne znas kakva je stvarno situacija pomislio bi da je duel izmedju gtx680 i 7970= gtx680 vs 6870 :d

Kako god obrnes,okrenes,izmuckas,promesas GK104 aka GTX 680 je bolji i kompletniji i napredniji proizvod od 7970 i plus je jeftiniji (nazalost kod nas jos uvek neopravdano jaka cena)
Sve zavisi kako ko posmatra,neko gleda samo performanse,neko gleda kartu u kompletu, (tehnologiju,karakteristike,specifikacije,performanse,features,overall quality etc.. )

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GTX 660 se mora pojaviti iz razloga jer jedna lasta ne cini prolece.
Serija 6xx se mora popunjavati tako da ce GK106 najverovatnije i da bude GTX660 a od njega nastane mozda model GTS660 da bi se popunio segment.
Ispod GK107,najverovatnije GT650 itd..
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, nisam rekao da je gtx680 losija karta od 7970 nego da razlika nije bas tolika ;) U svakom slucaju jesen ce biti pravo vreme za apgrejd.
 
Kao što rekoh to što će popuniti gamu sa dosad korišćenim nazivima meni ništa ne znači. Kada gledam arhitekturu vidim ono što sam napisao. Izbacili su mid range kartu kojoj su dodelili naziv rezervisan za high-end. GK110 će biti snažniji od GK104 koliko je i GTX580 jači od GTX560Ti. GK106 će biti duplo slabiji od GK104. Iz toga je jasno da nemaju nešto na nivou GTX580 što bi predstavljalo logičnog naslednika za segment koji danas pokriva GTX560Ti.
 
Pa dobro, nisam rekao da je gtx680 losija karta od 7970 nego da razlika nije bas tolika ;) U svakom slucaju jesen ce biti pravo vreme za apgrejd.

I to u njujorku :d... ne znam koliko li koci zastoj u tsmc-u, ali red je da se cene za sve karte koje kostaju preko 200e srezu za po minimum 50e!... kad jedan asus 6950 dc II moze da kosta oko 230/40e, moze i 7950 dc 2 da bude oko 300, al ko mene pita.....
 
Jujujuju koji bottleneck na normalnim procovima i to ako i7 965 moze da se racuna kao normalan proc :( Znaci bez SB/SB-E/IB ne kretati u SLI/3SLI...

I ne kapiram zasto im je bilo tesko da sve testove vrte na SB-E ili bar SB :( Ocigledno je da u svakom testu cpu bottleneck je nenormalan...

imageview.png
 
Poslednja izmena:
Bas je dobro Hilbert odradio test. GPU scor u 3d mark vantage 10k razlike u korist x79 platforme !
 
Vise kao punih 16k :p Sad me interesuje kako bi SB tu odradio posao...
 
Verovatno kao i i7 965 . Ako mislis na tvoj proc. ?
 
Nazad
Vrh Dno