Šta je novo?

GeForce GTX 680 Thread

@rAMA
TXAA mozda ima sw podrsku za prethodnu generaciju karti ali je pitanje kako to sa njima radi.
Ova tehnologija je zvanicno podrzana za GTX6xx seriju tako da verujem da to funkcionise u skladu sa novon arhitekturom.
One slike sto imaju na netu meni deluju sasvim ok,poredjenje sa MSAA ,mozda cak i bolje a o performansama ne treba ni pricati!
Treba ipak sacekati da to neko uzme i da kartu detaljno protestira na svim poljima.
Moze da se desi da ja odradim jedan review ;)
 
Kod mene forsiranje FXAA sa ovim novim driverima na 570 radi bez problema, ono malo što sam testirao.

I ne znam zašto misliš da je ograničeno, i ranije su neke igre imale FXAA sa nvidia kartama (Age of Conan, Fear 3, Crysis 2 (modifikovan u kombinaciji sa 2x supersamlingom), Duke Nukem Forever, Brink...), a bile je moguće koristiti i FXAA injector, u igrama koje ga načelno nisu imale , sad je nvidia konačno to zvanično ubacila da se FXAA može forsirati kroz drivere, nije to nikakva nova tehnologija.
 
Poslednja izmena:
Stim sto ce se sad vrsiti implementacija TXAA direktno u engine igre.
I da ,nisi mi odgovorio..Da li smatras da ce graficki prikaz forsiranjem TXAA biti isti kod GTX 680 kao u
prethodnoj generaciji?Ne mislis li da se tu nesto promenilo osim "zvanicne podrske" ?
 
Poslednja izmena:
^^ Ja sam pričao o FXAA, što je bilo na onoj slici što si okačio poređenju performansi između 4xMSAA i FXAA u ME3. FXAA i TXAA nisu iste stvari, a da li će TXAA raditi na starijim kartama, e to ne znam :)
 
Nismo se razumeli a i ja sam pobrkao loncice.
Okacio sam pogresan link/sliku a komentarisao sam o TXAA !
Mrzi me sad da trazim tacno gde sam gledao poredjenje u kvalitetu grafickog prikaza kroz performanse.
 
TXAA

"NVIDIA's new Temporal Anti-Aliasing (TXAA) feature is also worth mentioning as it is going to make your game look better and you'll take less of a performance hit for using it. For example it is said to provide 16x MSAA quality at the cost of 2x-4x MSAA without any blurred effects. TXAA is a mix of hardware anti-aliasing, custom CG film style AA resolve, and in the case of 2xTXAA an optional temporal component for better image quality. It's also a feature that will be added the GeForce GTX 500 series cards with a driver release at a later date, so this will also be available to current owners. TXAA will first be implemented in upcoming game titles shipping later this year.

TXAA is available with two modes: TXAA 1, and TXAA 2. TXAA 1 offers better than 8xMSAA visual quality with the performance hit of 2xMSAA, while TXAA 2 offers even better image quality than TXAA 1, but with performance comparable to 4xMSAA."
 

Prilozi

  • txaa.jpg
    txaa.jpg
    58.1 KB · Pregleda: 67
  • txaa2.jpg
    txaa2.jpg
    44.3 KB · Pregleda: 74
Poslednja izmena:
Stizu nereferentne GTX680 sa 4gb memorije, za nase trziste ne interesantni modeli ali opet...

http://www.guru3d.com/news/galaxy-geforce-gtx-680-4-gb/

A imam i ja jedno pitanje vezano za gpu boost... Interesuje me, kada se graficka stavi pod vodu, a gpu boost koliko sam ja skontao dize klok kada za to ima mesta temperaturno gledano, sta se desava kada grafika radi na 40C pod punim optrecenjem, jel ce dizati klok mnogo vise ili sta? A postoji mogucnost da ja nisam to dobro skontao :p
 
Poslednja izmena:
Ne bas. Dobices neki mali procenat na brzini kartice ne zato sto ona dize klok zbog niske radne temperature vec zato sto ce klokovi manje da "setaju" na nize vrednosti. S obzirom da se setanje klokova (zbog temperature) desava na iznad 70C, dobijas tih 30C "lufta" koje mozes da iskoristis za OC kartice koja ce moci da radi bez obaranja tj "setanja" klokova zbog temperature.


Edit- izasao tekst o OC na Guru 3D

GeForce GTX 680 Overclock Guide
 
Poslednja izmena:
Stizu nereferentne GTX680 sa 4gb memorije, za nase trziste ne interesantni modeli ali opet...

http://www.guru3d.com/news/galaxy-geforce-gtx-680-4-gb/

A imam i ja jedno pitanje vezano za gpu boost... Interesuje me, kada se graficka stavi pod vodu, a gpu boost koliko sam ja skontao dize klok kada za to ima mesta temperaturno gledano, sta se desava kada grafika radi na 40C pod punim optrecenjem, jel ce dizati klok mnogo vise ili sta? A postoji mogucnost da ja nisam to dobro skontao :p

[YOUTUBE]ER3nv7NTwbs[/YOUTUBE]

imas ovde uzivo testiranje i objasnjene za gpu boos i kako radi,mislim da je na 60-om minutu
 
klokovi manje da "setaju" na nize vrednosti.

[/URL]
To setanje se manifestuje usled lose radne tacke logickih kola, koja se pomera oscilacijom temperature/napona. Ako bi dali egzaktniji odgovor na ovo pitanje, on bi bio da se nizim temperaturama utice na stabilnost radnog takta, tj komponenata koje ga proizvode, samim tim na krajnji maksimum OC-a.
 
Setanje klokova je feature dynamic overclockinga i tako je podeseno u bios-u kartice. Nije posledica nekog defekta ako na to mislis.
 
Nadam se da karte nece poceti da riknjavaju nakon par meseci zbog ucestalog silovanja napona i klokova (koliko sam ukapirao, milisekunde su u pitanju). :)
 
Sarkazam? :D
 
Pa valjda su ih testirali nisu toliko ludi da puste bez provere novu tehnologiju :D
 
cim budem dobio 300 evrica na kladzi,odmah kupujem ovu kartu... :D

za BF3 na ultra 1080p dusu dala...
 
A i prvi Crysis konačno može da se odigra kako bog zapoveda :D
 
Nije se GTX680 bas proslavio u Crysis-u, u dvojki da, ali kec tesko. Jos cemo mi da popricekamo na 60fps avg u Krizi sa single kartom.
Sa Ananda:

 
Što se tiče Krize pričao sam o snimcima real time gaminga koje sam video na yt. Nema naglih oscilacija u fps-u, kao kod nekih drugih karti, fps je dosta stabilan.
 
To zbog ovog novog dinamickog vsynca nema takozvanog stucanja :)
 
Crysis i Warhead smo svi presli, mp je jadan [crysis wars ako se dobro secam] dakle nema problema kao sa BF3, igra je matora i sigurno da nije najbolje optimizovana, sada da je ''prerade'' svaka jaca karta bi bacala 20% vise fps. Jeste smesno da se najnovije zveri od grafickih i dalje ''muce'' sa fps-om u krizama ali kao da je vise bitno :) Za razliku od nekih drugih naslova kriza nekako klizi i sa 35 fps prosekom, samo je bitno da nema naglih padova a ja sam igru opet presao napucanu [enth, 4xaa] sa 40 fps prosekom [5850 i medium oc] i nigde se nisam nervirao oko laga i seckanja.

Jednostavno je bezveze cimati se vise oko Crysis-a, gtx680 je odlicna graficka koja melje tamo gde treba- u dx11 igrama sa max detaljima i AA i najvisim rezolucijama :)

Karta koju cekam je gtx660ti, nikada nisam iimao nvidia graficku i mislim da je vreme da se malo promeni :D Ako se bude ludacki ocovala i ako cena bude ok necu zaliti ni jedan ojro.
 
Poslednja izmena:
Iskreno mislim, u toj klasi "gtx660ti" da ce ATI dominirati perf/$ 7870...
 
252au.jpg


252b.jpg


http://www.techpowerup.com/163044/Galaxy-GeForce-GTX-680-Hall-of-Fame-Edition-Taking-Shape.html
 
igra je matora i sigurno da nije najbolje optimizovana, sada da je ''prerade'' svaka jaca karta bi bacala 20% vise fps.

Sasvim sigurno, samo kad bi je optimizovačli za quad core procesore, dobili bi toliko.
 
GTX 680 se bas i nije proslavio ni na jednom Crysis-u.
Snaga graficke karte na prethodnom serijalu nije dosla uopste do izrazaja dok u Crysis 2 kao i Metro 2033 vrlo mali pomaci da ne kazem mizerno!
Na tome treba da se radi i da se driveri ispeglaju jer je ocigledno da tu logike nema obzirom na sirovu snagu karte!

Ako naprave derivat od derivata (kakva li ce to skalamerija da bude :) ) GK104 ,moze vrlo lako da se desi da i taj chip bude lepo izbalansiran.
7870 trosi negde oko 180w koliko sam mogao da primetim tako da bi mogao da se uglavi neki slabiji GK104 u tom perf rangu mada treba prvo popuniti prazninu za
7950.
 
Poslednja izmena:
Kad se očekuje pad cena na preporučenu, od 400e?
 
Nazad
Vrh Dno