Šta je novo?

GeForce GTX 680 Thread

^^GTX56 Ti 448 je po meni jedina karta koja nema nikakvog smisla. GTX 560 ti je odlicna karta i sa malo ozbiljnijim klokom vec prestize GTX570 po performansama. Ova je samo par % slabija od GTX570, i evo sad ova frabricki overklokovana je u stavr 570, doduse sa nizom cenom. :)

Ontopic:
GTX680 se odlicno klokuje ali skaliranje pri OC-u nije kao kod 7970. Opet kazem, bilo bi zanimljivo videti gtx680 @1300Mhz vs 7970 @1300Mhz odnoslo Apples vs Apples, verujem da bi bile tu negde.

Bilo bi jos lepse videti neki 7970 sposoban za ZAISTA RADI na 1300 24/7 na vazduhu (voda, ili fan na 100% ne dolaze u obzir). Ni 7970 ni 680 nisu sposobni za tako nesto i jednoj i drugoj je limit 1150 za 24/7.
 
gtx680 @1300Mhz vs 7970 @1300Mhz tesko da moze da bude Apples vs Apples, kao sto ne mogu ni Intel vs AMD procesori da se porede na istim klokovima.
 
^^GTX56 Ti 448 je po meni jedina karta koja nema nikakvog smisla. GTX 560 ti je odlicna karta i sa malo ozbiljnijim klokom vec prestize GTX570 po performansama. Ova je samo par % slabija od GTX570, i evo sad ova frabricki overklokovana je u stavr 570, doduse sa nizom cenom. :)

Ali to jednostavno nije tako, GTX570 lako stize i prestize default GTX580 dok GTX560Ti na 1ghz i dalje ima problem tj nekih 5% je slabija u svemu od GTX570 default, bas zato su izbacili GTX560Ti-448...

Ontopic:

Kao sto je vec ustanovljeno, svi cekamo klok vs klok pa cemo konacno znati na cemu smo :)
 
Ajd i tebi da ponovim, klok vs klok nista ne znaci...

Mozemo samo da poredimo overklokovane jedne i druge karte (a takvih testova vec ima gomila) ... ostalo je sbbkbb i vise spada u domen kingpina i shamina...
 
Pa nex majka mu stara :D, ne drzi se amd protiv nvidie lose kao protiv intela :)
 
Bilo bi jos lepse videti neki 7970 sposoban za ZAISTA RADI na 1300 24/7 na vazduhu (voda, ili fan na 100% ne dolaze u obzir). Ni 7970 ni 680 nisu sposobni za tako nesto i jednoj i drugoj je limit 1150 za 24/7.

Nije, radi opusteno na vazduhu HD 7970 na 1200+ MHz. Na 1150 pojedini primerci idu cak i bez podizanja napona !
 
GTX 560 Ti je tek na 1000 Mhz egal sa GTX570.Provereno 100%!
Ova "zagasena" GTX 570 448 CORE ,nije losa kupovina ali je kartica dosla kasno
i nije zazivela u narodu pogotovu sto je na snazi serija 6xx i svi to sad cekaju.

@s16
Sve je to lepo sa tim full cover blokovima ali to je kupovina u jednom smeru.
Ne mozes posle da prodas taj blok nema teorije.Od toga sam odustao davno.
Samo univerzal gpu blokovi i zavrsena prica.
P.S.Temperature su fantasticne,mogu zamisliti kako to radi u zimskim periodima jos za potrebe overklok takmicenja ;)
 
Poslednja izmena:
Pa nex majka mu stara :D, ne drzi se amd protiv nvidie lose kao protiv intela :)

Lol pa nisam ni rekao to...ali sa drugacijim arhitekturama to klok vs klok ne znaci nista a kamoli da bude apple vs apple ili stagod...ovde jeste manja razlika u rezultatima nego kad su cpu-ovi u pitanju ali je opet besmisleno porediti.

Ono sto se trazi je normalan OC za svaki dan jedne i druge kartice i poredjenje sa takvim setovanjima i takvih testova vec ima...
 
Poslednja izmena:
Ajd i tebi da ponovim, klok vs klok nista ne znaci...

Mozemo samo da poredimo overklokovane jedne i druge karte (a takvih testova vec ima gomila) ... ostalo je sbbkbb i vise spada u domen kingpina i shamina...

Ali OC-ovane obe dolaze do svojih maksimuma na vrlo slicnom kloku, npr ako pogledamo testove, noob-klokovanjem obe dolaze do ~1250mhz. Tako da GTX680@1250mhz vs. 7970@1250mhz uopste nije daleko od istine. Kapiram ja razlicite arhitekture i sve to. Al nije isto kao da poredimo PhenomII@4ghz i SB@4ghz jer svi znamo da je 4ghz za PhenomII kao 4.8ghz za SB...

Prestigao si me za sekund :p

GTX 560 Ti je tek na 1000 Mhz je egal sa GTX570.Provereno 100%!
Ova "zagasena" GTX 570 448 CORE ,nije losa kupovina ali je kartica dosla kasno
i nije zazivela u narodu pogotovu sto je na snazi serija 6xx i svi to sad cekaju.

@s16
Sve je to lepo sa tim full cover blokovima ali to je kupovina u jednom smeru.
Ne mozes posle da prodas taj blok nema teorije.Od toga sam odustao davno.
Samo univerzal gpu blokovi i zavrsena prica.
P.S.Temperature su fantasticne,mogu zamisliti kako to radi u zimskim periodima jos za potrebe overklok takmicenja ;)

GTX560Ti@1ghz vs. GTX570 default imas u Bulldozer temi, Pedja89 i ja smo nesto gledali i tesko da su egal, no kao sto vec rekoh nema ni veze...

A ne mozes da zamislis kako hladi :p GTX570@1ghz 45C posle 2 sata Furmark-a, 39C posle 50 Crysis WH loop-a, a ovaj GTX680 blok bi trebao jos bolji da bude :p
 
Poslednja izmena:
^^Enivej, nije moguce izvesti poredjenje sto rece i W1zzard u linku koji je okacio danilo989 ... Kepler voli da mesha:p
 
Ali OC-ovane obe dolaze do svojih maksimuma na vrlo slicnom kloku, npr ako pogledamo testove, noob-klokovanjem obe dolaze do ~1250mhz. Tako da GTX680@1250mhz vs. 7970@1250mhz uopste nije daleko od istine. Kapiram ja razlicite arhitekture i sve to. Al nije isto kao da poredimo PhenomII@4ghz i SB@4ghz jer svi znamo da je 4ghz za PhenomII kao 4.8ghz za SB...

Mislis obrnuto :D.
 
Aha... a na 99% review-a sve "staju" pre 1200Mhz, ali dobro, kad kazes.

Pa staju na onim review-ima koji su radjeni neposredno po izlasku karte, kada je oc radjen bez podizanja voltaze. Ista stvar je bila i sa HD7950, a medo je licno testirao primerak 7950 i poterao je stabilno na 1200MHz(iako je losiji ocer od 7970), covek je snimio i postovao na youtube-u i susednom forumu.
Sumnjam da vise od par procenata bas losih primeraka HD7970 ne mogu do 1200MHz.

Zbog veceg memorijskog bandwitha, skaliranje sa oc-om bi u teoriji trebalo biti bolje nego sa 680GTX, i po preliminarnim rezovima, izgleda da i i jeste, ali da sacekamo potvrdu.

Naravno, ostaje da je GTX680 overal brzi.
 
Trebace vremena nekom da napravi bios editor za ovo cudo.
Pitam se sta bude kad bi se modovao base clock na 1150? Da li moraju i svi boost klokovi da se menjaju ili ce automatski da idu na 1200+
 
^ Boostovace automatski najverovatnije, ako temperature mogu da ostanu u razumnim granicama (u ovom slucaju razumno=70 stepeni C).
clock_vs_temp.gif


http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_680/30.html
 
Bilo bi jos lepse videti neki 7970 sposoban za ZAISTA RADI na 1300 24/7 na vazduhu (voda, ili fan na 100% ne dolaze u obzir). Ni 7970 ni 680 nisu sposobni za tako nesto i jednoj i drugoj je limit 1150 za 24/7.

Mogu obe karte da rade na tim frekvencijama, doduse OC modeli ali poenta price jeste da se pokazu karte pri nekom maximumu.

gtx680 @1300Mhz vs 7970 @1300Mhz tesko da moze da bude Apples vs Apples, kao sto ne mogu ni Intel vs AMD procesori da se porede na istim klokovima.

Znam to, ali sam se lose izrazio sa apples vs apples izrazom. Hocu da kazem da me zanima skaliranje sa nekim maximalnim overclockom kod obe karte. Vidim jedan test gde se GTX680 maximanlo naklokovana poredi sa 7970 koji nije skroz oc-ovan. :)
 
Jako interesantno...
Skaliranje sa povećem kloka u testiranim igrama je kod GTX 680 oko 65% dok je kod HD7970 preko 90%...


EDIT: i dalje želim da vidim poređenje GTX680 OC i HD 7950 OC. Mislim da bi bilo jako interesantno...
 
Poslednja izmena:
To je zato sto gpu boost vece "jede" vise frekvencije, pa kad se gpu rokne do stalno bude na max, onda se ne pravi tolika razlika, bilo bi zanimljivo staviti obe karte na 1200mhz, ali da nema gpu boost-a kod nv, rezultati bi bili malo drugaciji, ali dobro svako od njih se snalazi kako zna i ume :)...
 
Poslednja izmena:
GPU Boost kontrolise klokove u odnosu na iskoriscenje gpu-a.Tih 1200 Mhz nisu konstantni i zato dolazi do varijacije u broju frame rate!
Predpostavljam da ce doci sw sa podrskom za kontrolu fiksiranih klokova.
 
Nemam bas vremena da ispratim i iscitam sve, pa da ne jurim info po review-ovima... sta odredjuje kada se ukljucuje GPU Boost? Potrosnja, temperatura, nesto trece?
 
Od svega pomalo...karta dobije na performansama cak i kad se postavi fan na 100%, bez diranja bilo cega.

Kad se overklokuje, tj kad se recimo gornji limit postavi na 1200MHz, karta obara i povecava klokove u zavisnosti od svih faktora (otuda i ta razlika u skaliranju). Temperatura, potrosnja, framerate ...

ali zato:

ssZIO.jpg


Fin tekst o dinamickom overkloku: http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_680/30.html
 
Poslednja izmena:
...logicno bi bilo da uklj. boost kada padne fps ispod 40, tada je najpotrebniji.
 
Poslednja izmena od urednika:
U stvari vise iznenadjuje tehnicka strana, nego same performanse :)...
 
Hm, zar to onda ne znaci da ce pojedine karte u kojima su "kvalitetni" cipovi (bolje binovani ili jednostabno cista sreca), imati bolje performanse cak i na defaultu? Da li ce to onda biti dovoljan razlog za reklamaciju :D
 
...logicno bi bilo da uklj. boost kada padne fps ispod 40, tada je najpotrebniji.

Postoji i opcija da podesis target framerate (recimo stavis na 60) pa ce karta da se trudi da to i odrzi ... ali opet ce da ima u vidu ostale faktore (temp, potrosnja).

Edit- i adaptive vsync kad se ukljuci moze da ima ulogu u svemu...

Dusan K je napisao(la):
Hm, zar to onda ne znaci da ce pojedine karte u kojima su "kvalitetni" cipovi (bolje binovani ili jednostabno cista sreca), imati bolje performanse cak i na defaultu? Da li ce to onda biti dovoljan razlog za reklamaciju :D

Video sam negde nesto o tome, tj da neke karte imaju veci boost clock od drugih dok rade. NV je za default boost clock (onih 50-100ak MHz) izvela kao prosek od testiranih karti...A svaki proizvodjac kartica mora da to ispuni, i da radi uvek.
Za bilo sta vise, kao i pre sto je vazilo, zavisi od primerka do primerka:)
 
Poslednja izmena:
Znaci kad dodje zima, performanse GTX680 ce jos vise da skoce! :d Dinamicki klokovi, Ooooh yeah!
 
Poslednja izmena:
Neko rece da je GTX680 previse nategnut, te nece moci puno da se OCuje? :)
 
Nazad
Vrh Dno