Šta je novo?

GeForce GTX 680 Thread

[youtube]uDnGjIxb1E0?hd=1[/youtube]
 
...meni to obaranje napona i kloka za vreme igranja smrdi na lag, nestabilnost i tdr-ove... valjda nece biti tih problema.

edit:
Zasto su to radili? ... zar nije moglo klasicno 1100MHz-a na 1.175V i teraj 3D. Igracima to ne bi smetalo...
 
Poslednja izmena:
U drugom EVGa videu ...

sPcVu.jpg


...eto je i 6+8pin verzija :party:
 
Poslednja izmena:
Ovo ce biti prava zver :D vodeno i 6+8 pinova ekstra :)
 
Poslednja izmena:
...meni to obaranje napona i kloka za vreme igranja smrdi na lag, nestabilnost i tdr-ove... valjda nece biti tih problema.

edit:
Zasto su to radili? ... zar nije moglo klasicno 1100MHz-a na 1.175V i teraj 3D. Igracima to ne bi smetalo...

Zbog cega mora klasicno? :) Kad ovako radi odlicno i ne trosi struju bzvz i pravi toplotu / buku u kucistu. Ako se brines za lag i slicno, imas grafikon na H kao sto je ovaj: http://www.hardocp.com/image.html?image=MTMzMjM3MDMxMWtmdmV6Uk1RbEhfNV8yX2wuZ2lm

I videces da karta ima prilicno manje hopa-cupa FPS ...

Ako te boostclock ipak toliko plasi, ostavis sve na default i karta ce da varira u rasponu ~100MHz sto ce se tesko videti u toku igranja.
FPS limiter se ceka odavno (meni je recimo bas nedostajao u Alan Wake-u kad u menijima FPS probije plafon i krenu da pevaju zavojnice...plus adaptive vsync koji bar na papiru deluje ok, ali videcemo kako ce se pokazati u praksi. Izgleda da su njime eliminisali potrebu za triple bufferingom i prerender limits podesavanjima, i ubili input lag koji se javljao sa vsync.
 
Poslednja izmena:
Jedna domaca firma vec reklamira Gainward GTX 680 za "samo" 65.210,00- RSD. Ima li junaka/ludaka? :)

EVGA je najavila FTW model sa 4GB memorije, ako je nekome malo onih 2GB. Pretpostavljam da ce ih biti i od ostalih proizvodjaca.
 

Prilozi

  • 229b.png
    229b.png
    389.2 KB · Pregleda: 104
ostavis sve na default i karta ce da varira u rasponu ~100MHz sto ce se tesko videti u toku igranja.
da, variranje u 100MHz nije problem, ali tamo u klipu mu je pala na 600MHz i 0.9V. Ako se to desi u nekoj zahtevnijoj igri to bi bio lag, a mozda bi izletela na desktop. Mada verujem da su sve to dobro isproveravali kroz testove i da nece biti problema.
 
Poslednja izmena:
ovo da je 300€ bilo bi preskupo a ne ovoliko koliko je. pritom mislim i na AMD
 
Pa ne mozete ovo da poredite sa raspalim BD i fejlom tih procesora

Tvoja omiljena tema :)

Zapravo i moze da se poredi, ali pitanje je na ciju stetu. Stvari mogu recimo i ovako da se postave: GTX680 ima 20% tranzisora manje a 10% vece performanse od HD7970. AMD je uspeo da spakuje ogroman broj tranzistora(4.31bilion) i to je predstavljeno kao uspeh, sto gledano samo po sebi i jeste, ali neki su jos tada komentarisali kako je taj "uspeh" zapravo upitan i relativan, tj da zapravo moze biti i problem, ako se pokaze da nije ispracen odgovarajucim performansama. Sad kad vidimo nVidia-in chip sa prilicno manjim brojem tranzistora, kako je performantniji i efikasniji u realnom radu, pitanje upravo dobija na znacaju.

E sad, "BF fejl" koga tako volis da potenciras, ima 1.2 biliiona tranzistora na 315mm^2 iliti 150 miliona po integer jezgru, dok npr Sandy Bridge 2600k ima 995 miliona ili 248.78 mil/jezgru, sto je razlika od 65.83% manje tranzistora na BD-u.

SB-E ima citavih 2.27 bilona, skoro duplo vise od BD-a. Nedugo nakon sto su se pojavili rezultati BD-a, secam se da je neki inzenjer iz Intela negde komentarisao da je problem BDa vrlo jednostavan-mali broj tranzistora. I kraj price.
Dakle-za taj "BD fejl" ima "opravdanja"-fali tranzistora u odnosu na konkurenciju. Medjutim kod Radeona 7970, kako vidimo, broj tranzistora je VECI, a performanse MANJE. E sad, u tom svetlu, ja te pitam, nije li u najmanju ruku "relativno, koji je od ova dva AMD proizvoda fail?;) Tamo postoji ideja kako povecati performanse, dal ce se uspeti ili ne, drugo je pitanje, kako ovde resiti "problem", budzenjem brojnog stanja neces, jer je ono vec vece. Po meni je ovo i tezi zadatak.

ON topic-posto je potrosnja ove karte, kako rece medo, tek nekih 5% ispod HD7970, moguce je da je stavljanje dva sestopinca potencijalni problem, slican onom na GTX570 referentnim modelima, preciznije-na defu i umerenom kloku je sve ok, ali problem moze da bude OC, tj da ce se maksimalni dometi karte moci izvuci tek sa nereferentnim modelima koji ce imati krsten 6+8pin kombo i bolju naponsku.
 
Iskreno, 7870 je tu negde sa GTX570, tesko da ce to ici ispod 250 eur u narednih 5-6 meseci...

Nego, 6+6 pin je po meni ok resenje, mali je broj ljudi koji su imali problem sa GTX570, mislim da je pitanje kvaliteta a ne kvantiteta, a i ako se ne varam GTX570 klokovana vuce osetno vise struje nego GTX680 klokovana...
 
Poslednja izmena:
Ocekujem u narednim danima/mesecima skok performansi za nekih 10%-15% dolaskom novih drivera.
Karta je po svim parametrima jako dobra ,jedino sto je po meni ne cini idealnim proizvodom je cena a za to opet krivim
konkurenciju jer je ovo ipak samo biznis i niko nije majka Tereza.
Preporucena cena za evropu je oko 380 eur, ali nesto nisam siguran da cemo te cene videti kod nas!
400 eur + a nebi me cudilo da bude i 500 eur + !

P.S.Ova evga 4GB deluje otmeno,klasika!Cena?

P.S. 2) Da li se neko seca koliko je bio G92 kad je izasao?Konkretno 8800 GTS 512?
Ja sam imao dva komada i platio sam po karti 315 eur!
Nesto me ovo sve podseca na to doba i ako ne moze bas da se u potpunosti poredi ali eto samo kazem jer je po meni
cena od 300 eur za ovu kartu realna.I GTX 560 Ti je isto toliko kostao,nesto malo nize.Nek me neko ispravi.
 
Poslednja izmena:
@magny_cours

Problem kod gtx 570 je bila losa naponska koja je pucala kada se poveca napon, gigabyte je na svom ne referentnom modelu izbacio reviziju 2 koja je imala 2x6 pin, dok je rev 1 imala 6+8pin, i modifikovali su pcb, tj. skratili ga. Posedovao sam rev1 koji je riknuo i dobio sam rev2, inace ne bih ni obratio paznju.
 
Poslednja izmena:
@PCBeast
ja sam na nekoj akciji u Eurolinku kupio 8800GTS 512 na dan kad se pojavila (13. ili 14. decembar, 2007.) preko firme, dakle bez pdv-a, i izaslo me nesto ispod 250e. Nisam imao vise strpljenja da cekam 8800gt:)
 
Čitam ove rane review-e GTX 680 i malo je reći da sam ODUŠEVLJEN performansama. Da sad imam novca ne bih puno čekao i kupio bih je odmah, ali nemam novca nažalost. :(

Inače, ovo programče, EVGA Precision Utility sam uspeo da skinem, kod mene sam imao brzinu od 35 do 55 KB/s, što i nije loše jer vidim da je nekima skidalo po 5 ili 15 KB/s.

Inače, najjeftiniji GTX 680 ovde na Zapadu košta 476 evra, http://geizhals.at/eu/753702
 
Znači kriza i u Nemačkoj, nema se para... mož' misliti koliko je tek onda u Srbiji GTX680 misaona imenica veliku većinu gejmera... ;)

Inače, i ja sam oduševljen sa GTX680... bili smo nedavno oduševljeni sa HD7970, ali GTX680 je još brži i jeftiniji. Svaka čast Nvidiji!

Za nas sa jeftinijim ulaznicama, samo još da dočekamo neki GTX670 ili GTX660Ti po cenama GTX570-tice i GTX560Ti-ce, a performansama 30-tak % višim.
 
Sve je to relativno.
http://geizhals.at/de/707342 560Ti-448 + fabr. OC dodje tacno 570

Ne kapiram sta hoces da kazes? 560Ti-448 je osakacena GTX570 sa istim klokom kao GTX570, ne vidim kakav fabricki oc spominjes? 560Ti-448 nikada ne moze da bude kao GTX570, bolja je od GTX560Ti, to stoji. Ali se klokuje slabije i ima jedan cluster manje... Tako da obrni okreni sta god radio bice za najmanje 15-inu slabija jer opet: GTX570 15 cluster-a, GTX560Ti-448 14 cluster-a... Mnogo je manja razlika izmedju GTX580 i GTX570 nego GTX570 i GTX560Ti...


Nego, 476 eur je ok cena, GTX580 je bio isto toliko ako se dobro secam... A ja sam na dan kad je stigla u Srbiju GTX570 platio 330 eur a cena joj nije otisla mnogo dole, i iskreno mislim da kad se sredi sve, iliti ko ima veci, da ce GTX680 doci na tu cenu a GK110 na cenu GTX580 tj nesto jacu cenu ali da...
 
Poslednja izmena:
@tomazino
Da se strateski nisu okrenuli drugacije generalno GK104 bi imao cenu i sa ovim performansama negde oko 350-400 eur dok bi GK110 bio 500 eur stim sto od GK110 mozes da dobijes jos jednu Hi End kartu !
Tek posle bi moglo da se ocekuje pad cena ali nisam siguran da bi GK104 ugledao svetlost dana u cenovnom rangu GTX560 Ti.
Zato i smatram da je cenovna pozicija od 300 eur idealna i da toliko karta vredi bez obzira na okolnosti koje su zadesile trziste.

Ja sam G92 8800 GTS 512 Asus platio toliko,XFX je bio nesto malo jeftiniji,ti si dobio preko firme pa te izaslo jos jeftinije ali konkretno sa GK104 mogla
bi da se izvuce neka paralela,bar po mom misljenju.
 
Poslednja izmena:
Ako je preskupi caseking ima na stanju za 476e i to eVGA, onda mozemo slobodno ocekivati nize cene u ostalim ranjama. Prognoziram 430e u roku od par dana.
 
To i bilo jako fino, samim tim i 7970 dosao na ~380-400 vrlo brzo...
 
Cene ce isto toliko da zavise od AMD-a.
Jako bitna stvar je upravo cenovna pozicija za kartu koja nudi vise od konkurenta.
7970 mora ici ispod,jos ili da izbaci neku klokovanu verziju i time popuni prazninu a to ne verujem da ce se desiti
bas skoro a ni nama ne odgovara da se cene zadrze.
 
Znači kriza i u Nemačkoj, nema se para... mož' misliti koliko je tek onda u Srbiji GTX680 misaona imenica veliku većinu gejmera... ;)

Ma nije kriza zato što ja nemam para nego zato što se još nisam zaposlio, kad se tek preseliš u Nemačku to ti je proces, ne može odmah da se nađe normalan posao dok malo ne savladaš nemački jezik. Ali zato kad se zaposlim, onda kupujem ili ovo ili nešto još bolje što se u međuvremenu pojavi.
 
EVGA prezentacija svih modela. FTW, Classified i Hydro ce imati verzije i sa 4GB. Razlikuju se i po VRM sekciji i broju naponskih konektora. (Classified serija 14 phase VRM i 8+8+6pin) Cene i dostupnost svih modela sem referentnih jos nisu poznati.
http://eu.evga.com/articles/00669/#GTX680FTW
http://www.fudzilla.com/home/item/26479-evga-announces-five-different-gtx-680-cards

Asus GTX 680 oc review (max oc 1337MHz/1800MHz)
http://vr-zone.com/articles/asus-gtx-680-2gb-overclocking-review-win-some-lose-some/15322.html
 
@PCBeast
ja sam na nekoj akciji u Eurolinku kupio 8800GTS 512 na dan kad se pojavila (13. ili 14. decembar, 2007.) preko firme, dakle bez pdv-a, i izaslo me nesto ispod 250e. Nisam imao vise strpljenja da cekam 8800gt:)
Nisi imao šta da čekaš, 8800GT 512 se pojavio dva meseca ranije.
 
Ne kapiram sta hoces da kazes? 560Ti-448 je osakacena GTX570 sa istim klokom kao GTX570, ne vidim kakav fabricki oc spominjes? 560Ti-448 nikada ne moze da bude kao GTX570, bolja je od GTX560Ti, to stoji. Ali se klokuje slabije i ima jedan cluster manje... Tako da obrni okreni sta god radio bice za najmanje 15-inu slabija jer opet: GTX570 15 cluster-a, GTX560Ti-448 14 cluster-a... Mnogo je manja razlika izmedju GTX580 i GTX570 nego GTX570 i GTX560Ti...

EVGA 560Ti-448 @797/950 je skoro isto sto i 570, a kosta 207€. Sta tu nije jasno? Upotrebi google ako ne verujues.
Sve ove nove kartice su skupe.
 
Poslednja izmena:
Fizicki nije isto no nema ni veze, a i ta cena od 207 evra znaci da 7870 samo treba jos manje da kosta a on je trenutno skoro 100 eur skuplji a nije bolji... Izvinjavam se na skretanju sa teme.

Inace EK je vec najavio blok za GTX680 (sa jako lepim temperaturama) za sledecu nedelju ako nekog interesuju :)
 
^^GTX56 Ti 448 je po meni jedina karta koja nema nikakvog smisla. GTX 560 ti je odlicna karta i sa malo ozbiljnijim klokom vec prestize GTX570 po performansama. Ova je samo par % slabija od GTX570, i evo sad ova frabricki overklokovana je u stavr 570, doduse sa nizom cenom. :)

Ontopic:
GTX680 se odlicno klokuje ali skaliranje pri OC-u nije kao kod 7970. Opet kazem, bilo bi zanimljivo videti gtx680 @1300Mhz vs 7970 @1300Mhz odnoslo Apples vs Apples, verujem da bi bile tu negde.
 
^^GTX56 Ti 448 je po meni jedina karta koja nema nikakvog smisla. GTX 560 ti je odlicna karta i sa malo ozbiljnijim klokom vec prestize GTX570 po performansama. Ova je samo par % slabija od GTX570, i evo sad ova frabricki overklokovana je u stavr 570, doduse sa nizom cenom. :)

Ontopic:
GTX680 se odlicno klokuje ali skaliranje pri OC-u nije kao kod 7970. Opet kazem, bilo bi zanimljivo videti gtx680 @1300Mhz vs 7970 @1300Mhz odnoslo Apples vs Apples, verujem da bi bile tu negde.

To je zato sto gpu boost radi svoj posao....
 
Nazad
Vrh Dno