Šta je novo?

GeForce GTX 680 Thread

PCBeast

OC Guru
Učlanjen(a)
30.11.2006
Poruke
7,073
Poena
585
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Karta je zvanicno lansirana,red bi bio da se i tema otvori..

Sto se mene tice ova karta je cak premasila i moja ocekivanja obzirom da sam jos pre izjavio
da od sledece serije Kepler chipova ocekujem mainstream kartu u rangu hi end karte prethodne Fermi generacije sto se tice performansi.
Ovo je i preko toga.Svaka cast.Ostale karakteristike znate i sami.

4622_03_nvidia_geforce_gtx_680_kepler_2gb_reference_card_video_card_review.jpg

4622_01_nvidia_geforce_gtx_680_kepler_2gb_reference_card_video_card_review.png


Review :

http://www.tweaktown.com/reviews/46..._reference_card_video_card_review/index1.html
 
Poslednja izmena:
Kad sam rekao 2xGTX560ti = GTX680 ljudi me gledali kao *****a :p
 

Po ovom kineskom sajtu kartice su "tu negde" tj negde je brza jedna a negde druga i razlike su previse male(par frejmova). Za mene ce da pobedi onaj ko pre spusti cene u realni svet(trenutno cene zive u fantazijskom svetu i bas se pitam koja je to "klijentela" :) da ih kupuje :) ), ovako je svakako irealna kupovina i jedne i druge karte (nisu uopste normalni sa cenama i jedni i drugi) 500e :D :D :D
 
Poslednja izmena:
Izasao je novi driver : NVIDIA Releases the 301.10 WHQL Driver for the GeForce GTX 680 ,
predpostavljam da ce sveziji testovi biti radjeni sa njim.
 
Iz onog PCinLife testa ima i poredjenje vs 1GHz 7970

UFmWA.png
 
Zaključak sa tog kineskog sajta je (googlish):

GK104 is the first desktop GPU NVIDIA's launch of the Fermi generation of lessons learned to draw, in a low power design provides 28% faster, respectively, as compared to the GeForce GTX 580 and the RADEON of HD 7 970, 10% (2560x1600, only 4% faster level), gaming performance is a more reasonable result, for me, is not what science fiction elements

Znači kažu da je u proseku brža od HD 7970 oko 10% dok je u rezoluciji 2560x1600 GTX680 brži oko 4% od HD7970.

EDIT: oveklok na 1200MHz me posebno raduje.
Rani zaključak: i definitivno najbrža single GPU grafika na svetu!
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Nista spektakularno za sad. Karta je brza tamo gde nema potreba da bude brza, u igrama koje daju debelo preko 60fps-a, ali zato je podbacila u Metrou a u Crysis 2 i Battlefield 3 skoro i da ne pokazuje razliku.
Overklokovana na 1260mhz daje skoro isti rezultat kao i 7970 na 1270mhz u 3dmark11. Ostaje da vidimo sta ce doneti novi drajveri.
Ako cena bude ista kao 7970 i novi drajveri ne donesu neko poboljsanje, sve se svodi na licni afinitet, sto u mom slucaj znaci da cu kupiti kartu (dve :p) koju mogu vise da overklokujem na sabilan 24/7 klok. Za sada u korist 680 ide manja potrosnja, sto znaci hladnija i tisa karta, narocito u izvodbi ASUS-a DCII:eyebrows: i nesto bolje performanse u proseku, koje ce verovatno biti bolje novim drajverima.
 
Ohoho, eto nama VRLO interesantnog proleća i nadam se postepenog pada previsokih cena GTX 680 i 7970. Ima li informacija kakva je GTX 680 u H.264 CUDA video enkondingu ?

edit: molim link za download novih 301.10 drajvera za GTX 680, na www.geforce.com ih nema
 
Poslednja izmena:
Strasno da moze da se klokuje na vazduhu na 1400MHz :hair:
 
^^Bilo je u onim leaked TH testovima, u mediaespresso (cuda) duplo brza od GTX580
 
Poslednja izmena:
Mora se priznati da je u pitanju sjajan proizvod, mozda i najbolji koji su zeleni ikad napravili.
Sto se AMD-a tice, ne slazem se da su popili bas samar i da su unisteni ovim, po meni ne moze da se kaze da je serija HD7970 losa a nVidia 680GTX dobra, pre bih rekao da je HD7970 vrlo dobra/odlicna a GTX680 jos bolja, izvanredna, simple as that. Treba imati u vidu i da je AMD isao sa serijom 7xxx i sa povecanjem computing powera pa bi ipak bilo prestrogo i nerealno ocekivati da karta ima jos i ogroman gaming boost. Ok, nVidia se sa ovom serijom bazirala na gaming performansama, vecini od nas bas to i treba, ali cisto da se podsetimo da za sve ima razlog.

Sad kad otprilike imamo neki presek stanja i znamo brojke, ostaje da se vidi jos oc margina, kako karte stoje nakon klokovanja na neki maksimalni stabilni nivo za 24/7, ali cenim da ce se razlika zadrzati na ovih 10% overal, mozda nesto manje, u svakom slucaju-vrhunsko parce hardvera.

Jako me interesuje kako stoje stvari sa hardverskom akceleracijom megatexturinga, AMD na GCN je ovo implementirao i koristice se u Doom4 na Tech5 enginy-u, da li se zna je l nVidia radila ista slicno sa Keplerom??
 
U koliko sati ističe NDA?
 
Poslednja izmena:
Kazu u 14h, odnosno za 10ak minuta. Neki pominju i neka dva dela, odnosno da ce se nesto desiti i u 20h.
 
Jbt ovo ko nova godina :d...
 
Gledajuci rezultate sa ovog kineskog sajta, kartica negde gubi a negde dobija 7970. BF3, Metro 2033, Crysis, Crysis 2, BC2 i jos neke igre pokazuju da je karta rame uz rame sa 7970, dok je u nekim igrama prednost malo veca, u korist GTX680. Videcemo kako se OC-uje, ako je istina da ide na 1400+Mhz onda je svakako bolja karta od 7970.
 
Mislim da ce drajveri popraviti situaciju u Metro-u i Crysis-u. Ili?
 
Bilo bi dobro videti GTX680 @1260Mhz vs 7970@1260Mhz. Ali na defaultu karta razvaljuje, gledajuci guru3d.
 
Jedino sto koliko vidim 20% oc donosi nekih 10%, igleda da tu vec malo gusi 256 bit-a .
 
Brza je oko 10% u 1920x1080 sa 4xAA od HD 7970, a u 2560x1600 4xAA su iste...

http://www.computerbase.de/artikel/...force-gtx-680/12/#abschnitt_leistung_mit_aaaf

Odlicna karta u svakom slucaju, potrosnja je 5% manja u odnosu na HD 7970, sto je zanemarljivo ali ipak nesto manje:

http://www.computerbase.de/artikel/...force-gtx-680/17/#abschnitt_leistungsaufnahme

Za visoke rezolucije za koje su ove karte i predvidjene, tu su negde, dok u manjim rezolucijama i manjim nivoom antialiasing-a GTX 680 dobija prednost.
 
Poslednja izmena:
[H]ardOCP

Simply put, at 1920x1200, 2560x1600 and 5760x1200 the GeForce GTX 680 is the better value. It's $50 less, and provides either the same, or better performance as the competition. The Radeon HD 7970 is either overpriced, or underperforming, or both.

Iskreno, njihove testove najvise cenim ;)
 
Nazad
Vrh Dno