Šta je novo?

Seasonic napajanja??

Cooler Master i Chieftec zapravo i ne prave napajanja, vec pakuju tudja. Tako radi i Corsair.
 
Ja u napajanja jedino racunam Cooler Master i Chieftec... Verujem da se sa ovom mojom konstatacijom slaze velika vecina korisnika u svetu.

Ostale sklopocije sa nazivom "napajanje" uopste ne gledam niti me interesuju.

Zbog toga sam se i iznenadio sa ovim Seasonic-om jer nisam se do sada upoznao sa njim i zelim da vidim konkretno gde je on to i u cemu bolji od gore pomenutih, pa mozda i promenim svoje misljenje ...

BUUUU -5

Ne slaze se niko ko zna sta je dobro napajanje.
Ti nastavi da koristis Chieftec a mozes i CM, ostalima stavljaj SS ali ti nemoj tu sklopociju da koristis, ko je za njih cuo, a jos su i skuplji od tih "fantasticnih" napajanja kojima si odusevljen...
Nemoj da menjas misljenje brate srbine, samo pravo dalje u nove pobede duha i pameti...
 
trenutno gledam ove linkove koje ste mi podelili

kasnije cu dati svoje misljenje.

p.s. samo mala ispravka za enermax imao ga pre jedno 5 godina takodje svaka cast i to je vrhunsko napajanje zaista kapa dole.Neznam zasto se vise ne uvozi.

p.p.s. i ostale modele koje ste ovde pobrojali poznajem ali je po kvalitetu to daleko, daleko ispod ovih gore koje sam naveo

ovde na temi sam se javio ne da bi se raspravljao i ubedjivao sa vama oko toga koje se vama napajanje svidja vec da ih poredimo i vidimo sta se najbolje uklapa u moju konfiguraciju.

specifikacije napajanja na forum, pa da vidimo gde je to i zbog cega i koje bolje

da poredimo cene, performanse, stabilnost, servis, garanciju ukupan kvalitet i na kraju donesemo zakljucak

javljam se kasnije kad pregledam gore navedene linkove i hvala za njih ;)
 
Garancija , servis, sluzba zastupnistva CM je po onome sto sam cuo veoma korektna, usluzna i samo zato sto imas COOLER MASTER Silent Pro Gold sada da kupis kod nas a ne i SS onda treba da ga uzmes, ali nije bolji od ekvivalentnog SS.
 
trenutno gledam ove linkove koje ste mi podelili

kasnije cu dati svoje misljenje.

p.s. samo mala ispravka za enermax imao ga pre jedno 5 godina takodje svaka cast i to je vrhunsko napajanje zaista kapa dole.Neznam zasto se vise ne uvozi.

p.p.s. i ostale modele koje ste ovde pobrojali poznajem ali je po kvalitetu to daleko, daleko ispod ovih gore koje sam naveo

ovde na temi sam se javio ne da bi se raspravljao i ubedjivao sa vama oko toga koje se vama napajanje svidja vec da ih poredimo i vidimo sta se najbolje uklapa u moju konfiguraciju.

specifikacije napajanja na forum, pa da vidimo gde je to i zbog cega i koje bolje

da poredimo cene, performanse, stabilnost, servis, garanciju ukupan kvalitet i na kraju donesemo zakljucak

javljam se kasnije kad pregledam gore navedene linkove i hvala za njih ;)


Po ovome što si naveo, ja tvrdim da je onda Fiat bolji od Mercedes-a. Mislim zamenjuješ teze samo tako............

Ja imam corsair(koji zna da pakuje SS) tako da se slažem sa svima koji kažu da je SS jedan od najboljih, ovih 400w je guralo i jaču konfu od ove, dok za Chief I CM ne mogu da tvrdim da bi, ali otom potom. Ti i dalje budi uveren da je samo tvoja u pravu i ničija više.
 
tako da se slažem sa svima koji kažu da je SS jedan od najboljih

ZASTO????

Dajte specifikacije da vidimo i poredimo

Vi ko da ste PR sluzba Seasonic-a :D

Konkretno sta valja sta ne valja stavku po stavku da uporedimo i da zakljucimo
 
Poslednja izmena:
@Armor+
Da uporedimo sa cime? Kao sto sam rekao Cooler Master i Chieftec ne prave napajanja, pakuju tudja, eventualno promene ventilator i udare svoju nalepnicu. ;)
 
Garancija , servis, sluzba zastupnistva CM je po onome sto sam cuo veoma korektna, usluzna i samo zato sto imas COOLER MASTER Silent Pro Gold sada da kupis kod nas a ne i SS onda treba da ga uzmes, ali nije bolji od ekvivalentnog SS.

konkreto ljudi manite "filozofiju" konkretno sta valja sta ne valja

vasa "filozofija" ne pomaze samo specifikacija proizvoda
 
Verovatno je čovek mislio na tehničke karakteristike, poput energetske efikasnosti, kvaliteta ugrađenih komponenti, koliko dobro ispravlja struju da bi bila što idealnije isporučena matičnoj ploči i naravno mislio je isto i na dužinu garancije. Ako sam nešto izostavio, preciziraj još, armor+, jer ja ne znam tačne tehničke karakteristike i koji su kondenzatori i strujna kola gde upotrebljena.

Ako neko zna sve to nek okači pa da uporedimo Seasonic i ostala napajanja, što da ne. Korisno bi bilo.

Jesam li te dobro pročitao, armor+ ?
 
Poslednja izmena:
Mnogo ti od nas na ovoj vrucini druze trazis...
Uzmi sam malo potrazi po onim linkovima sto su ti dati da pogledas karakteristike napajanja pa izvuci modele koji te zanimaju i sam uporedjuj.
SS je garant bolje od svakog CM a pogotovo Chieftec-a u slicnoj klasi i snazi...
Ima tamo odlicnih testova i poredjenja napajanja i boje performanse, ispeglanije struje uvek su imali SS u odnosu na CM, CH ...
Na zalost nemas gde danas da kupis jako SS napajanje u nas pa ces se obradovati sa CM.
 
Verovatno je čovek mislio na tehničke karakteristike, poput energetske efikasnosti, kvaliteta ugrađenih komponenti, koliko dobro ispravlja struju da bi bila što idealnije isporučena matičnoj ploči i naravno mislio je isto i na dužinu garancije. Ako sam nešto izostavio, preciziraj još, armor+, jer ja ne znam tačne tehničke karakteristike i koji su kondenzatori i strujna kola gde upotrebljena.

Ako neko zna sve to nek okači pa da uporedimo Seasonic i ostala napajanja, što da ne. Korisno bi bilo.

Jesam li te dobro pročitao, armor+ ?

To prijatelju to, to, to :happy::happy:

Manite bajke seasonic ovo seasonic ono ko neka dosadna reklama sa tv-a :p

Nego konkretno

p.s. hvala ti prijatelju :Klanjanje
 
Mnogo ti od nas na ovoj vrucini druze trazis...
Uzmi sam malo potrazi po onim linkovima sto su ti dati da pogledas karakteristike napajanja pa izvuci modele koji te zanimaju i sam uporedjuj.
SS je garant bolje od svakog CM a pogotovo Chieftec-a u slicnoj klasi i snazi...
Ima tamo odlicnih testova i poredjenja napajanja i boje performanse, ispeglanije struje uvek su imali SS u odnosu na CM, CH ...
Na zalost nemas gde danas da kupis jako SS napajanje u nas pa ces se obradovati sa CM.

Nem'o se ljutis :D

Kad se sklapa konfiguracija svaka sitnica mora da odgovara inace dzaba si je pravio
Ovako povrsno mogu i ja da reklamiram sve i svasta i da neznam sta sam reklamirao
 
Da sacekamo mi nasu "teta savetu" a.K.a McSteel-a za napajanja do detalja...pa cete znati svaki lem u napajanjima :) :)
 
Da sacekamo mi nasu "teta savetu" a.K.a McSteel-a za napajanja do detalja...pa cete znati svaki lem u napajanjima :) :)

+1

@armor
Ako ti sajtovi poput johhyguru-a i ostalih koji rade podrobno testiranje napajanja, i preporuka od svih nas ne uliva poverenje, zaobiđi lepo sajt i igraj se policajca negde drugde.....

Ja tebe nisam pitao zašto je Mercedes bolji od Fiat-a (iako imaju iste "osnovne" delove...........)
 
1200W za tu mašinu? Pa da li se vi šalite... Ovo i kvalitetno ~600-650W napajanje može komotno da pogoni. Ne znam da li su 12V grane na tom Chief-u što imaš adekvatno raspoređene (4 x 18A, trigger point ~20-21A), čini mi se da bi mogao da dođeš u situaciju da ti se aktivira OCP (gašenje napajanja kao zaštita od povlačenja previše struje sa jedne naponske grane) ako užasno overclock-uješ i bench-uješ... Sirove snage ima dovoljno, samo je malo nesrećno raspoređena.

SS-650AM puna kapa, a 750AM ako baš ne možeš da svariš činjenicu da je 650W dovoljno, ili imaš u planu zaista zverski OC. Alternativno, ako ti nije prioritet najviši kvalitet izrade, već odnos cena/performanse (mada, gledajući onu konfiguraciju, sumnjam u to), posao će vrlo lepo završiti i TPX-675M.

Dokaz: peak potrošnja HD7970 "GHz edition", potrošnja čitavog sistema sa 3960X OC na 4,6 GHz. Dakle, ~240W za GPU, 320W za (CPU + matična + RAM + HDD + optika + hlađenje). Eventualno dodaš 30-40W za dodatne HDD-ove i dobijaš skoro pa 600W u punom opterećenju do panja.

I čemu onda 1200W? Za hvalisanje? :p Ima pametnijih ulaganja, može se uzeti lep SSD za razliku u novcima, a razlika u agilnosti sistema je ogromna u odnosu na klasični HDD.
 
Poslednja izmena:
Jeste da je mali offtopic, ali ima veze sa napajanjima. Za one ljude koji ne planiraju neko ultra strong napajanje, nego neko iz donje srednje klase, evo linka http://www.anandtech.com/print/6013
 
armor+ jel ti to ozbiljno si kupio to napajanje ? Pa šta ti bi da uzmeš od čak 850 W, da li planiraš neke žestoke komponente da mu ubacuješ u budućnosti pa hoćeš da imaš rezervu snage za ne daj bože ili si ovako kupio samo ?

Čestitam na kupovini, pa normalno da si pao na dupe kad je to napajanje vrlo kvalitetno. Čestitam na kupovini, u zdravlju da ga koristiš.


P.S. Daj ubaci podatke u "moja mašina" da znamo šta imaš sve od komponenti. To je uvek dobro, ovako samo nagađamo.
 
Bice polako tek treba kupiti i ostale komponente

Ovo od 850W je uzeto jer nema jace kod nas.

Ne mogu da se mlatim sa nasom carinom i grickam nokte u iscekivanju dok stigne platinum serija iz inostranstva.
 
Poslednja izmena:
armor+, da li možeš da nam kažeš utiske u radu tvog Seasonic napajanja, imaš ga već dobrih 18 dana i sigurno si dosad dosta utisaka prikupio. Ajd molim te, podeli utiske sa nama smrtnicima. :)
 
Nazad
Vrh Dno