Šta je novo?

Seasonic napajanja??

SS je bolji i od Corsair-a toliko bolji da sa na njega "niko" ko ga je kupio ne zali, na modele X serije koja se ovde prodavala i koje je jos malo zaostalo, dok su se ljudi masovno zalili na buku (ventilator) na velikim corsovima, ima citava tema nege na forumu o putesevstvijama koje su neki kupci prosli (jos su ih napolju nabavili)...
Jednostavno su im komponente konstantno kvalitetne, primenjena najsavremenija resenja, zastite na nivou imena i cene, po testovima imaju odlicne rezultate a nisu preskupi i to ih preporucuje da ih kupimo (barem meni pre 1,5-2g kad sam sebi nabavljao) ...

Najbolje je da neko donese ako moze, inace ce da putuje od 15-ak dana pa sve do 60 dana (barem) i ceka carinu (narocito u ovim letnjim danima), a rebnuce carinu (ne znam kolika je za elektroniku) i PDV koji je 18 ili 8% za komponente (ni to nisam siguran) pa ako posalju nekom brzom postom onda troskovi spedicije ovde i ko zna cega jos...
Koji su to modeli u pitanju CA za veliku buku ventilatora ,ja imam CM Silent Pro Gold 600w,radi super bez ikakvih problema;)
 
armor+, da li možeš da nam kažeš utiske u radu tvog Seasonic napajanja, imaš ga već dobrih 18 dana i sigurno si dosad dosta utisaka prikupio. Ajd molim te, podeli utiske sa nama smrtnicima. :)
Nikakve razlike izmedju X660 i CM SPG 600 nisam primetio;)
 
Ako nekog interesuje, izašao je najnoviji test Seasonic P1000 napajanja.

http://www.legitreviews.com/article/1992/1/


Naravno, ovo napajanje neće u dogledno vreme stići u Srbiju, jedini lek je kupovina u Mađarskoj i švercovanje istog u Srbiju.
 
Poslednja izmena:
chiefteku su optokapleri smrt i vidi kod nekog majstora ali stvarno elektronicara da ti ih zameni 4 komada su oko lupam 200-300 dinara , po duslovom napominjem da je stvarno brand chieftec
jer je zadnjih 5 godina toliko izfusareno sa tim markama da to nije normalno, lakse mi je da kupim kineza i znam da je kinez i znam da 30% deklarisane snage mog da bacim u vodu nego brand
 
Ja isto planiram kupovinu SEASONIC SS-750AM zato sto se retko pojavi plavi ekran i onda restart....a imam dosta komponenti u kucistu i napajanje LC Power 550w Green power(koje se pokazalo extra ali sumnjam da fali jos struje nekada)...a i gura odlicno grafu "Gainward GeForce® GTX 560 Ti 1024MB "Golden Sample".............Sta mislite o SEASONIC SS-750AM?
 
ma najbolje da sacekate da neko od njih napravi napajanje od 2000W... pa cete moci kvarcnu grejalicu da stavite na njega.... sto je sigurno, sigurno je

dajte ljudi, ne preterujte
 
Koliko lepo napajanje. Verovatno sa novom masinom cu uzeti ovo u razmatranje.

A gde mislis da ga kupis?
Ovde kod nas takve lepote nema.
Vec 6 meseci uvoznik prakticno ne uvozi nista sem niskobudzetnih varijanti Seasonica, "zlatnih i platinastih" nema, retko "srebrna", samo "bronzana" napajanja...
 
A gde mislis da ga kupis?
Ovde kod nas takve lepote nema.
Vec 6 meseci uvoznik prakticno ne uvozi nista sem niskobudzetnih varijanti Seasonica, "zlatnih i platinastih" nema, retko "srebrna", samo "bronzana" napajanja...

A nisi slucajno pomislio da je to zato sto su bronzana napajanja sasvim dovoljna za 99.99% zahtevnijih korisnika?
pa i takva kakva jesu kostaju isto i vise u odnosu na konkurenciju iste snage...
da, bas cu da platim 150 i vise evra za platinasto ili zlatno napajanje od 600W , lud sam sve
 
...bronzana napajanja sasvim dovoljna za 99.99% zahtevnijih korisnika?

HMMM ...
Ne, ne mislim da su dobra za zahtevnije korisnike pogotovo ne za 99,99% njih...
Znam da su bronzana dovoljno dobra za sasvim obicne korisnike, srebrna su odlicna za obicne korisnike, a zlatna i platinasta su vec za one zahtevnije...

Ja cu ipak traziti za sledeci komp jenog "zlatka" ;)
 
pa ok.. ako ti nije problem da ti napajanje bude skuplje od procesora ili od graficke, samo napred....

tako sam i ja razmisljao kad sam kupovao chiefteca pre 4-5 godina pa je crkao sam od sebe pre 4 meseca...
ovaj seasonic manje-vise iste snage kao taj chieftec kosta 20 evra vise od njega.... da da, bas je za sasvim obicne korisnike...

p.s.
da ne bude zabune, ja od skupljeg napajanja ocekujem stabilnost i dugovecnost. to je motiv zasto ulazem vise novca, kao i neki okvirni proracun potrosnje komponenti...
sta drugo covek i treba da ocekuje osim dugovecnosti?? pa ako celodnevno igranje igrice smatrate ozbiljnim, zahtevijim koriscenjem kompjutera... sta reci... bolje kupite playstation ili xbox... :)
 
Poslednja izmena:
ako ti je bitna dugovecnost onda je valjda normalno da trazis napajanje sa sto vecom garancijom, sto je upravo seasonic gold (sa svojih 5 godina) ili sada platinum (sa citavih 7 godina). ali zbog toga oni i kostaju vise.
Ja bih rado uzeo platinum 850w kada bi ga bilo kod nas. mislim da mi je to bolje nego 2 chiefteca ili CM u periodu od 7 godina.
 
garancija ne mora uvek da oslikava dugovecnost vec samo zelju proizvodjaca da to tako predstavi kupcima...
kao fazon, ako crkne samo od sebe, popravice ga ili zameniti.... MADA JE IZGLEDNIJA MOGUCNOST DA OKRIVE TEBE ILI LOSU STRUJU ZA KVAR I OSTAVE TE NA CEDILU
secas se sitnih slova u garanciji, koja kazu da ista ne pokriva probleme u strujnoj mrezi, a na sta ce napajanje biti prikljuceno sve te godine ako ne na strujnu mrezu?
ili je fora kupiti i ups od 600 evra :)

samo napred.... napunite im dzepove
 
tako sam i ja razmisljao kad sam kupovao chiefteca pre 4-5 godina pa je crkao sam od sebe pre 4 meseca...
ovaj seasonic manje-vise iste snage kao taj chieftec kosta 20 evra vise od njega....

AAAAUUUuuuu aaaauuu, al je poredjenje u kvalitetu, Seasonic i Chiftec iiijuuuuuu...

BMW i Punto

Oba vozis ... ali ?

Sta je sa delovima ugradjenim u ta dva napajanja (pogotovo ona zlatna i platinasta), kakve su im karakteristike, struje koje pustaju i smetnje koje imaju... nebo i zemlja...

Slobodno nastavi kupovati ćiftek... ;)
 
da si citao pazljivo temu u koju repliciras , a ne samo zadnju stranicu.. video bi da sam ja ovu temu i startovao, isto kao sto bi video i razlog ZASTO sam je startovao...
ja sam chieftec IMAO a sad imam seasonic, taj bronze koji tako lako pljujete vi sto ste izgleda jos lakse zaradili pare ili vam je neko dao (tata i mama?) pa gledate samo ono sto je najskuplje
(ako ne znas sta je dobro, ti kupi ono najskuplje)
 
seasonic bolji od ćifteka, gold bolje od bronzanog, sta ja imam tu da se dalje naganjam sa nekim ko nece ili ne ume da razume zasto je to tako...

inace pare mi padaju s neba ... hvala lepo
 
Sto se toliko lozite na te nalepnice Bronze, Gold,...? Bitniji je kvalitet komponenti u napajanju, a efikasnost je na drugom mestu.:D U slucaju SS-a, jeste da serija koja je efikasnija bude i bolja po svemu, ali nije slucaj kod svih napajanja.:)
 
Imam jedan mali Seasonic od 200 W u HTPC-u i mogu da kažem da lepo služi terajući AM2 ploču , procesor hard i grafu sve mali potrošači uz stabilan napon na +12 . Ja Chiftec pogotovo ovu novu seriju CFT koja je bazirana na CWT osnovi sa 4 grane +12 prilično respektujem i u svakoj mašini ako se pravilno povežu grane ta napajanja će odlično da odrade posao . Seasonic smatram firmom koja pravi napajanja vrhunskog kvaliteta i tu nema nikakvih nedoumica pri kupovini jer jednostavno kvalitet opravdava cenu . Ono što mi nije jasno je ovaj trend ubacivanja napajanja koja su daleko jača od stvarnih potreba tipa ovaj kinez od 500 w je bio slab idemo sad sledeće napajanje Seasonic 800 w . Mislim ima li neko predstavu šta to napajanje može da potera . Uvek se setim situacije o kojoj sam čitao kad je napajanje od 1000W nošeno u servis jer mašina koju je teralo nije vukla dovoljno struje pri paljenu da bi se napajanje pokrenulo jer je lik privremeno prodao grafu i bio na integruši .
 
Seasonic prime platinum 1000w da li je u stanju da potera 6 rx 570?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Naravno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako je moguće da dužina garancije zavisi od prodavnice gde se napajanje kupi? Npr. uzeo sam u emmi, rekli mi da je garancija 3godine (na računu ne piše ništa na tu temu); na sajtu gigatrona piše 5 godina. Takođe na kutiji piše 5 godina. Da li neko zna ko je uvoznik za Srbiju; logično bi trebalo da ta firma određuje dužinu garancije?
Konkretno, u pitanju je jeftinije napajanje, SS-520GM2.
 
Poslednja izmena:
Pa isto kao i za sve drugo, prodavnice moraju da daju 2 godine a za više je ono što piše u garantnom listu.
 
Ti biraš gde ćeš da kupiš. Prodavci moraju da daju ono što je minimum po zakonu.
 
Nazad
Vrh Dno