Šta je novo?

KBCnet kablovski internet

Na ES-u. Ima tamo brdo mojih poruka, još od ihaha... :)

@CountMike

Milux je postavio na prošloj strani rezultate speedtest-a, ali ti to kod KBC-a ništa ne znači. Eto, tebi radi dobro, ali znam minimum 5-oro ljudi koji trenutno imaju KBC (ovde na levoj strani Dunava) i svakome od njih radi veeeoma promenljivo. Kad kažem ''promenljivo'', mislim na povremeno zapucavanje, zabadanje, prekidanje http saobraćaja... Zaista, po svim tim iskustvima koje imam sa KBC-om (na ovoj strani grada), izbegavati ga kako znate i umete. Pre par meseci sam se čak zeznuo i preporučio dvojici komšija KBC, da bi mi pre par nedelja rekli da više vise na telefonu sa tehničkom podrškom, nego na netu.

Tako da nemojte misliti da Milux laže (čak iako se skoro registrovao i prva poruka blaćenje provajdera). Znam o čemu priča jer sam u istom sosu i ja bio.
 
Poslednja izmena:
bravo brate objasnio si tacno kako se desava i kod mene.
nema potrebe da lazem i pljujem nekoga bez nekog razloga sto bi se reklo ne ide mi ni iz dzepa ni u dzep,to jest sad ce meni iz dzepa za novog provajdera,jednostavno sam prso sa njima nemam vise zivaca
ok da traje to par meseci,aj nema veze,jave da su radovi krastavac treba biti tolerantan,al ja da ih zovem mesecima unazad i jos da me prave budalom kao da sam prvi put za konpom i ono blenem kao tele,pa bilijardu puta sam resavao probleme sam reko aj da ih ne cimam..ali 7-8 meseci bukvalno najgore radi nego unazad sve ove godine
 
Poslednja izmena:
Naravno da ne lazes, ja mislim da niko nije to ni pomislio, ali ako aludiras na moj prvi post upucen tebi, to sam ti objasnio da ne mozes tako da gledas, ali sam ti i tada rekao da ti verujem da ti ne radi kako treba net.Znaci samo sam tada konstatovao da to sto si postavio kao dokaz NIJE relevantno za to sto kazes.
Inace taj ISP i nije na dobrom glasu koliko znam, a jedini kojeg sam cuo da mu dobro radi je upravo sa bencha i njemu naravno verujem da mu radi super, naprosto kod tebe je takva mreza za koju su oni krivi ali ih izgleda zabole da srede, nego im ti reci da tebi oni vrate pare jer nisu u stanju da ispune ono sto obecavaju.
Ja bih isao na tu pricu ako vec zelis da odes od njih na RV, a platio si unapred godinu dana pa nek se oni misle dalje, da li ce da pustaju da im ljudi(kes, jer njih ne interesuju ljudi nego pare, sto je i normalno za posao)odlaze.
 
krastavac moji zivci i moje vreme je skuplje,prosto nemam vise strpljena da to trpim sto je mnogo mnogo je:S:
hhaha izgleda da su naleteli na forum





mada ipak 8:00 ujutro je,a varira kao nekome za srce da sam prikljucio pa mu merim puls..bila mi je plata pa danas idem do RV
 
Ajd pa srecno sa RV, znaci odsad te citamo na njihovoj temi sa kritimakama i pljuvanjem po RV, salim se.
Nadam se da ce ti RV raditi dobro, jer RV kad radi on radi super a kad ne radi koliko vidim ljudi polude kao i ti sa kbc-om.
 
Pročitao sve od početka ali nisam naleteo ni na kakvo blaćenje i optužbe za laganje. Nije lako proceniti nijednog provajdera ovako. Mnogo zavisi od stanja mreže na datim lokacijama, zauzetosti servera i nodova, "bandwith"da ISPa prema daljoj mreži i još mnogih uslova. Jedino što pojedinac može da kaže je: Kod mene je tako i tako, loše ili dobro i šta učiniti po tom pitanju. Najbolje je ovako proveriti kako u nekom lokalu radi koji ISP i koji su uslovi pod kojim treba da se radi pa čak ni onda nije sigurno da se nešto neće promeniti kasnije.
 
Poslednja izmena:
e pa danas sam potpisao ugovor sa RV pa kad stignu do mene javljam kako radi.
a sto se tice kbc kod mene neznam dali bi mogao da ga uporedim sada trenutno sa Dial-up
 
Imam par dana KBC net, i za ovo vreme samo jednom mi zabolo na par sekundi, osim toga zadovoljan sam. Videcemo za koji mesec da li ce ostati ovako. Borca/Pretok.
A kod brata u kotezu oko 10 mbps ima i bas retko mu zabada, a njegov drugar koji je 200 metara dalje od njega, ne moze da sastavi dan bez zabadanja.
Takodje imam drugara koji ima kbc "kablovski" u kotezu njemu onako na par dana zabode. Imao je ranije problema sa njima a sad ne toliko.
 
Ima li neko iskustvo sa njima na Kanarevom brdu? Drugaru danas nudili da se prijavi, pa ne znam sta da mu kazem.
 
Da li je to KBC pustio besplatan wifi signal, zato što ga na par mesta na Novom Beogradu hvatam preko telefona i ima solidnu brzinu?
 
Znam da je tema skoro pa zamrla, ali da kazem nesto. Pre jedno mesec dana sam im preko maila javio da menjam provajdera na kablovski zbog mnogo vece brzine za istu cenu, i da cu da ostanem jedino ako mi daju neku dobru ponudu da bih ostao. I evo sad umesto maximalnih 8 mbps za wifi imam 10-13 mbps (to je maximalno sto mreza moze da izvuce) i upload 1.75 .
Inace zadovoljan sam sa konekcijom, retko kad im se desi neka havarija a i kad se desi u roku od 2 sata poprave.
Cak i razmisljam da uplatim 12 meseci (23400 din) da bih dobio jos 12 meseci besplatno sto bi me izaslo otprilike 1000 dinara mesecno 8 mbps net.
 
Poslednja izmena:
Da li možda neko probao KBC iptv uslugu? Nemaju neku posebnu ponudu kanala, ali je jeftina i uvećavaju je polako.
 
Da li možda neko probao KBC iptv uslugu? Nemaju neku posebnu ponudu kanala, ali je jeftina i uvećavaju je polako.
Meni je besplatna pošto su moj ISP ali bre brate više Pink kanala nego ičega drugog.
 
Da, to primećujem :) Ali OK, kad su počeli sa TV uslugom bilo je mnogo manje kanala, nadam se da će vremenom biti više (ne-pink) kanala. Imam opciju samo kbc ili ptt (adsl bih da izbegnem)...
 
Meni najviše trebaju Discovery,History i takvi kanali ali kod nas je svuda ponuda užasno slaba.
 
Da li su povećali broj TV kanala u ponudi? Juče sam dobio SMS od njih gde piše da ima 120 kalnala, dok na sajtu ima navedeno 85 ?
 
U mojoj zgradi (Zemun, Mića Radakovića), je prošle godine Targo Telekom postavio instalaciju a čini mi se i u celom naselju, ne znam da li je to funkcionisalo, jer sam na Ikomu a video sam da se ovde stalno priča o gašenju Targo Telekoma, pa nisam hteo da rizikujem. Kad pre neki dan vidim da je na onim kutijama sada umesto Targo natpis KBCnet, pitam predsednicu zgrade i ona mi kaže da su oni to sada preuzeli!! Ne znam na koju foru, ali ajde rekoh da vidim na njihovom sajtu šta nude, prosto ne mogu da verujem da im je najbrži net samo 10/2 mb, pa to je zaista neverovatno za onakvu mrežu sa optičkim kablovima! Takođe nude i IPTV prijemnik tako da uopšte ne znam ni koje kanale imaju u ponudi, jer nema spiska kanala na sajtu. Mislio sam da bežim od Ikoma ali mislim da imaju mnooogo bolju ponudu od KBCnet-a.
 
Spisak kanala na sajtu: http://kbcnet.rs/iptv
Tu ima tih 85 kanala.
Ako su ubacili još neke (120 kako sam juče dobio na sms) i ako ti kanali valjaju, onda mi se isplati da kupim STB za 8000 din. U tom slučaju, dalje plaćam samo 1350 din za 8/2, a drugi TV mi je ionako nakačen na računar pa mi ni ne treba drugi STB.
 
Koliko vidim, oni "extra" kanali mogu samo preko STB-a, ne može direktno na kompjuter. I taj STB je malo na skupljoj strani ali kako piše "ili uz KBCnet IPTV aplikaciju (uskoro)." Moraću da proverim dali može neki jeftiniji da se upotrebi a ne samo taj. Imam i D3i na mesec dana probe ali nešto nisam baš prezadovoljan pa pošto imam još skoro 2 godine ugovora za KBCNet WiFi internet a zadovoljan sam sa njima ovo bi dobro došlo.
 
Pa jes 8000 din odjednom... Ali ako je ponuda TV kanala OK, onda je to i jeftino. To je jedini trosak za TV. Pise da moze i na 3 rate.
Za dve godine u PTT KDS platim ~26000 din kablovsku TV.
 
Pa jes 8000 din odjednom... Ali ako je ponuda TV kanala OK, onda je to i jeftino. To je jedini trosak za TV. Pise da moze i na 3 rate.
Za dve godine u PTT KDS platim ~26000 din kablovsku TV.
Samo čekovima građana na tri rate, ne može drugačije, zvao sam ih danas. Aplikacija za gledanje tih novih kanala treba da bude do kraja nedelje. Besplatno gledanje svih kanala je samo za one kojima je KBCNet ISP.
 
Napisi onda ako bude nekih dobrih kanala među tim novim...
 
Napisi onda ako bude nekih dobrih kanala među tim novim...
Videću kad stigne penzija sledećeg meseca, moraću da menjam sa SBB 3Di ( na probnoj sam) , isplatiće se za koji mesec.
 
Šta bi, jel kupio neko ovaj uređaj ?. Jeste jeftiniji prilično, 12 soma u radnji tako nešto košta.
 
Ja sam im pre 5-6 dana poslao na mail pitanje koje sve kanale imaju u ponudi, posto na sajtu imaju spisak od nekih 80, a u sms koji sam od njih dobio pise da ima ~120. Pitao sam ih i da li mogu da koristim jedan taj STB i paralelno sa time na drugom TV preko računara. Da li to i koliko utice na brzinu neta...
Nisu mi nista odgovorili. Nikada ne odgovaraju ni kada im se posalje pitanje u onom chat prozoru sto imaju na sajtu.
Jesam bio zainteresovan, ali ocigledno ih ne zanima da rade svoj posao, a mene ne zanima da takvima plaćam išta. Jednostavno cu da produzim ugovor sa PTT.
 
Ja koristim njihov internet i onda ove kanale mozes gledati besplatno. Trenutno ih ima 77 stim da ona ruska dva nikad ne rade pa ih je 75. Rekli su mi kad sam ih pitao da ce povecati broj kanala ali da ce ih mozda naplacivati,sto ima mozda i nije najpametnije jer imaju najsporiji net i ja sam razmisljao da predjem negde drugo ali sam osto zbog iptv-a. Kanale se mogu gledati nekom od aplikacija na android uredjajima, na kompjuteru preko simpletv ili preko aplikacije na smart tv, tako da se moze proci i bez tog uredjaja od 8000.
 
Meni njihova ponuda odgovara. Za 1590 din za 10/2 i 1350din za 8/2 (bas zbog 2mbps up) je najbolja ponuda koju imam. Posebno sto je u toj ceni i TV.
Imam opcije Ptt kds, adsl i kbc. Samo nikako da ih namolim da mi odgovore na neki mail...
U celoj priči ubedljivo najskuplji je telekom box3 i to sa lošijom ponudum od druga dva.
 
Poslednja izmena:
Ja koristim wireless internet i 6/2 je 1650din, prijavio sam se kod telekom pa cekam da mi odgovore. Ako te interesuje koje kanale imaju to su oni sa sajta izuzev feelmaxa,rusa,hrt2 i mozda jos poneki ne radi. Meni su rekli da se taj iptv box moze koristiti samo za jedan tv. Probaj ih nazvati, da uspostavim kontakt sa njima nisam imao nikad problema bilo telefonom bilo preko chata.
 
Ja koristim wireless internet i 6/2 je 1650din, prijavio sam se kod telekom pa cekam da mi odgovore. Ako te interesuje koje kanale imaju to su oni sa sajta izuzev feelmaxa,rusa,hrt2 i mozda jos poneki ne radi. Meni su rekli da se taj iptv box moze koristiti samo za jedan tv. Probaj ih nazvati, da uspostavim kontakt sa njima nisam imao nikad problema bilo telefonom bilo preko chata.
Ja imam 10/2 ali mi je stalno preko 13/3 do 15/3, meni treba za samo jedan TV (kod brata) i meni na kompjuteru a taj deo nikako da proradi nego me je zanimalo dali svi ti novi kanali rade na STB. Ako rade tu onda je samo pitanje vremena za SW na kompjuteru. Kao što sam pre rekao, trenutno je 3Di od SBB-a na probi i posle njihovih nameštanja ne uzima mi ništa od protoka normalnog interneta ali kad ja povučem nekoliko torenta njemu počne da pravi probleme na SB-u tako da mora da je nekako povezano. Kod nemeu kući je sve povezano preko brzog rutera i switcha.
 
Nazad
Vrh Dno