Šta je novo?

KBCnet kablovski internet

Da li mi neko može reći koliko već njima na sajtu za kablovsku televiziju stoji da je "stranica u izradi"? Da li planiraju da pokrenu njihovu kablovsku u skorijem periodu ili će i dalje ostati beta faza?

Druga stvar, da li se njihov kablovski internet može napraviti Hotspot na računaru? Ujka bi mi uzeo njihove usluge ali ne bi da doplaćuje za wifi ruter.
 
Sto se tice kablovske televizije,zovi i pitaj,trebalo bi uskoro...sto se tice hotspota,treba ti wireless kartica u racunaru da radi kao acess point...
 
Evo i ja da javim šta sam uradio - priključio sam LAN kabl direktno na komp i napravio PPPoE konekciju i pokrenuo Multiping da mi prati konekciju. Večeras sam imao prekid oko 22 h - zvao sam ih i jedva dobio korisničku podršku, kažu do njih je oni su nešto proveravali pa je bilo isključenja. Pitam ih koliko često mogu da očekujem ta isključenja i reče mi čovek retko. Ostaje mi samo da i dalje pratim šta se dešava, uglavnom sada vidim da mi je ruter ispravan... :) A videću koliko su "ozbiljni" pošto sam bez ugovorne obaveze pa ako nastave sa tim "proverama" menjam ih....
 
KBCnet povećao upload do sada je bio maximalni paket 12/3, sada je 12/6.
Hm... trenutno sam na boxu 10/1 tako da bi mi ovo odgovaralo, preferiram više upload od dla :D
 
Jeli koristi neko kod njih fiksni telefon? Vidim da imaju lepu ponudu - net 12/3, fiksni i tv za 1590 din (možda bih zadržao i Ptt TV, a ovaj bih koristio na računaru). Raspoloženi su i da daju SIP parametre za telefonsku liniju.
Imao sam ranije kod njih kablovski internet paket koji je funkcionisao sasvim korektno.
 
Zdravo ljudi.
Nov sam u Bg-u i treba mi internet bez ugovora.
Video sam da KBC nudi CABLE IN 10 ili CABLE IN 12 (ako moze) za 2000 dinara, pa me zanima da li je dobar KBC kao provajder i da li moze kod njih internet i kablovska na Zarkovu?
 
Ja na NBG imam dobra iskustva za interner. Neki nemaju. Zavisi od dela grada. Za Žarkovo pozovi i pitaj.
 
Jako loša iskustva, ping je jako loš. Download/Upload je stabilniji mada se uveče često dešava da neće ni youtube klip da učita bez bufferovanja, a kamoli twitch.tv. Na gaming zaboravi.
Možda će kod tebe biti bolji net jer zavisi od toga u kom delu grada živiš i od broja ljudi koji je nakačen na tvoju baznu stanicu ali i dalje ne bih preporučio KBC.
 
Ti si u Borči? Zaključujem po drugoj temi.
Bilo bi dobro da se javljaju ljudi sa različitih strana i kažu kakva su im iskustva.
 
Ja sam imao kablovski KBC u Zemunu, Nova Galenika, stucnuo nije. Dobili smo 3 meseca gratis tada a posle nesto 990 dinara placali, bez ugovora. Jedino sto se bez ugovora ne dobija wifi ruter. Imali smo na kompu neke besplatne kanale tada bez doplate, tada im je usluga tv bila u test fazi. Moja iskustva sa njima su sasvim ok.
 
Vidim da se kod njih dobije besplatan tv iz net. Ali to je digitalna televizija.
Kablovsku bi morao da plaćam dodatno kod njih da bi uzeo taj internet, zar ne?
750 din/m koliko sam video?
I plus 1590 recimo za 12/3 paket?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Televizija je besplatna, samo se placa uredjaj jednokratno 5000, internet nije uslovljen televizijom

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Aha, super.

Malo pre ih zvao. Ljubazni su(a ko i ne bi bio kad treba da dobiju korisnike). Pitao sam ih za kablovski net da li moze na mojoj lokaciji, kazu moze, samo treba da kontakiraju predsednika kucnog saveta da dobiju dozvolu. Ja im dao broj. Takodje kazu da ce da provere sa ostalim stanarima da li bi jos neko zeleo njihov net. Sta ako niko nece, hoce li uvoditi samo za mene? Btw, imaju infrastrukturu tu, zgrade okolo imaju njihov net.

Btw, da li sam ja to dobro shvatio da je njihov kablovski net zapravo..bezicni net? Tj ide wifi do zgrade, pa onda kablom od krova do mene? Sto se uopste zove kablovski? :p Malo sam skeptican zbog tog wifi dela, zivim u velikom naselju, wifi na sve strane=interferencije..
Imaju dobru ponudu doduse, tv+net za 1590din(najjaci paket, 12/3). Takodje, daju 3 meseca gratis, za testiranje. To mi se svidja, ako bude sve u redu sto se tice zgrade, uzecu ih prvo na ta tri meseca da vidim kako radi, ako rade ok, onda cu potpisati ugovor..
 
Da, koliko znam, njihov kablovski je bežični do krova zgrade, pa žice do stanova. Kod mene je tako i generalno dobro funkcioniše. Možda su dva puta "ispali" za više od dve godine.
Po meni im je TV katastrofa, bar izbor kanala.
Ja nemam UO i ne želim je. Kad mi se ne svide prelazim kod drugog. Tako sam i ptt kabloski net od**bao jer su skupi za ništa.
 
Trebace samo potpis 51% stanara zgrade. Oni instaliraju sve, postave antenu o njihovom trosku, razvuku lan kabl, kutije na spratovima. Znam da je kod nas u zgradi predsenik kucnog saveta bila neka baba od 60godina koja nije ni znala sta je internet pa je dosta stanara htelo net a bili smo u problemu jer je zena uzasna za saradnju. Na kraju je izmislila da ta antena trosi 2000 dinara struje i onda smo joj objasnjavali i molili je da to potpise. Uglavnom cimali smo ove iz kbc neta 2, 3 x da to poguraju. Posle uvodjenja je od 50 stanova net za probu uzelo svega 4,5 stanova ali oni nista nisu rekli, njima je bitno da imaju infrastrukturu i igraju na kartu nlbez UO, 3 meseca gratis, cene povoljne.
 
То сада многи често раде, циљ је да уђу у зграду па макар се нико не пријавио, само да зграда то дозволи. Тако је било и код мене па сам се ја касније прикачио.
 
Da li zna neko ko koristi KBC kablovski net neki od CABLE IN paketa da li ta televizija sto je za 1din može bez tog android plejera od 5000 din tj da ja kupim neki jeftiniji ili tipa da ide preko laptopa kao d3go?
 
Televizija moze preko bilo kog androida, uz aplikaciju IPTV pomocu koga se ucita lista, u kombinaciji sa MX Player-om
 
Da li zna neko ko koristi KBC kablovski net neki od CABLE IN paketa da li ta televizija sto je za 1din može bez tog android plejera od 5000 din tj da ja kupim neki jeftiniji ili tipa da ide preko laptopa kao d3go?
Ja sam to gledao preko njihovog sajta na laptopu.
 
Ja sam uzeo net i tv kod KBCnet-a pred novu godinu, tačnije 22.12. i do danas mi televizija koči SVAKOG dana. Zvao sam ih do sada bar 30 puta i svaki put neka obećanja, podešavanja parametara i nikad ništa! Znači jedan dan nije prošao da nije kočilo. Prvo su rekli biće trajno rešeno do NG pa sada do kraja januara kao ne mogu zbog lošeg vremena. Videćemo, net je uglavnom ok ali televizija više se nerviram kada gledam nego što uživam. Još sam morao da kupim onaj STB uređaj za 5000 din ali dobro je što nisam uzeo ugovor nego 3 meseca gratis kao nov korisnik jer da sam uzeo ugovor do sada bi ih zapalio. Tako da čekam da prođu ta 3 meseca pa se vraćam na KDS poštu ako slučajno ne srede ovo kočenje.
Takođe me posebno nervira i titl za sve strane kanale koji je na glupom hrvatskom pa pola ne razumem i ono što razumem me nervira. Neću da čitam kotač nego točak, sustav, zrakoplov, plin umesto gas i ostale glupe reči i takođe neću da gledam hrvatske reklame, dovoljno me i ove naše nerviraju kada nešto gledam još moram i na hrvatskom to da slušam i gledam. To kao ne mogu da reše jer provajder od koga oni uzimaju tv takav titl pušta.
Pitaj boga šta oni rade. kad gledaš sajt ili zoveš call centar pomisliš ovi su ko SBB ili Ikom jaki a kad im odeš u poslovnice u Mirijevu i u Vojvode Stepe to su rupe 2 sa 2. Ona u Mirijevu je bukvalno garaža za auto prepravljena u lokal, jedva sam ih našao nigde reklame ničega, morao sam peške da idem da bi ih video a pored puta su.
Kako god, koristio sam SBB, Ikom, KDS, moji koriste Telekom BOX i nigde ovakvih problema i nesposobnih ljudi da reše ovakvu glupost! Bombu bi im bacio ali bi odgovarao kao za ljude.
 
KBC

Ja sam uzeo net i tv kod KBCnet-a pred novu godinu, tačnije 22.12. i do danas mi televizija koči SVAKOG dana. Zvao sam ih do sada bar 30 puta i svaki put neka obećanja, podešavanja parametara i nikad ništa! Znači jedan dan nije prošao da nije kočilo. Prvo su rekli biće trajno rešeno do NG pa sada do kraja januara kao ne mogu zbog lošeg vremena. Videćemo, net je uglavnom ok ali televizija više se nerviram kada gledam nego što uživam. Još sam morao da kupim onaj STB uređaj za 5000 din ali dobro je što nisam uzeo ugovor nego 3 meseca gratis kao nov korisnik jer da sam uzeo ugovor do sada bi ih zapalio. Tako da čekam da prođu ta 3 meseca pa se vraćam na KDS poštu ako slučajno ne srede ovo kočenje.
Takođe me posebno nervira i titl za sve strane kanale koji je na glupom hrvatskom pa pola ne razumem i ono što razumem me nervira. Neću da čitam kotač nego točak, sustav, zrakoplov, plin umesto gas i ostale glupe reči i takođe neću da gledam hrvatske reklame, dovoljno me i ove naše nerviraju kada nešto gledam još moram i na hrvatskom to da slušam i gledam. To kao ne mogu da reše jer provajder od koga oni uzimaju tv takav titl pušta.
Pitaj boga šta oni rade. kad gledaš sajt ili zoveš call centar pomisliš ovi su ko SBB ili Ikom jaki a kad im odeš u poslovnice u Mirijevu i u Vojvode Stepe to su rupe 2 sa 2. Ona u Mirijevu je bukvalno garaža za auto prepravljena u lokal, jedva sam ih našao nigde reklame ničega, morao sam peške da idem da bi ih video a pored puta su.
Kako god, koristio sam SBB, Ikom, KDS, moji koriste Telekom BOX i nigde ovakvih problema i nesposobnih ljudi da reše ovakvu glupost! Bombu bi im bacio ali bi odgovarao kao za ljude.

JEDINI internet provajder iz mog iskustva koji ako je do njih kaze problem na mrezi problem koji je resiv za 10 minuta .Kod ostalih nije do njih, izmenjao sam sve provaidere,sbb,ikom,mts,sve sto je bilo sa kablovima i bez,probaj orion hahahah,pa onda reci nesto o ostalima http://www.speedtest.net/my-result/6756539663 placam 8/4 ovo imam,150 kanala u sklopu paketa gratis ,slika mi se nikad nije zaledila kao kod drugih,podrska je uvek spremna na saradnju,ne kazem da nije bilo problema,jednostavno,za razliku od drugih oni su tu,uvek spremni da pomognu,i sve to za 1700 din.Koliko li sam puta zvao orion i cuo ono 17 ti na rtedu,20 ti na redu da bi mi rekli,kod nas je sve u redu.....Problema ce biti uvek,pitanje je samo da li su ljudi raspolozeni za resavanje istih....
 
Ima li nekog da i dalje koristi usluge ovog provajdera?
Zanima me kakav je kvalitet televizije, internet i nije toliko bitan...

Vidim da su se pojavili neki novi paketi, gde nude sve sportske kanale, arenu i sport klub + internet za oko 2400din.

Svako iskustvo dobrodošlo.
 
kako internet nije bitan kad slika ide preko njega ? Inace sve zavisi na kojoj si adresi, jer delimicno imaju i optiku do zgrade (sto je slucaj i kod mene). Imaju na sajtu spisak adresa na kojima su instalirali svoje kablove, pa mozes da pogledas. I zavisno od paketa, uz internet daju gratis osnovni tv paket, a imaju i pripejd opcije (sto ja koristim, jer se desava da budem otsutan i po vise meseci i odgovara mi). Inace je privatna IP adresa, tv boksovi su im jako slabi i najbolje je na njima nista ne instalirati. Internet mi je jako stabilan i mnogo retko se desi neki kratak prekid na minut, verovatno kad nesto rade pa treba da iskljuce na momenat. Slika na tv je odlicna na svim kanalima, dosta hd. Za wifi opciju zavisi na kojoj si poziciji i da li postoji opticka vidljivost do njihovih repetitora, to mozes da trazis od njih da dodju i provere. Od sportskih kanala imam sve arene i sk-1 i eurosport-1 i 2 i one fajtere, sos, ribolov . Znaci, nemaju opcije za druge mreze nego samo na svojoj, ako u medjuvremenu nisu menjali, ali ne verujem.
 
Nije mi baš najjasnija tehnologija koju koriste... Kad mislim da mi net nije bitan, mislim da televiziju gledam kao uslugu kablovske televizije, gde mi za korišćenje nije potrebam internet.
A koliko vidim, na lokaciji gde bi mi trebala usluga, nemaju optiku, dok se zgrade preko puta nalaze na spisku...
 
pa uglavnom nemaju optiku, ali sam slucajno cuo kod njih da je moja zgrada i jos neke u blizini povezana na neku optiku. Ostale imaju na krovu wifi antenu i preko pojacivaca razvode po zgradi. A imaju i opciju da sam kupis antenu od njih i da ti oni instaliraju samo za tvoje potrebe, tako da nemas nista sa ostalim stanarima i to kosta nesto vise od 100e, eventualno mozes da malo smanjis cenu ako imas router da ne kupujes njihov krs... Mozes i na browser da gledas na nekom drugom tv boksu, medjutim na taj nacin ima manje kanala (ali na istom njihovom netu). Ima vise kanala nego sto su napisali, oko 160 imam besplatno , 18 hd gradskih kamera i 100 radio stanica. Mada, meni je bio bitan net u prepaid i oni su bili jedini kad sam trazio, a od skora je sa prepaid poceo i sbb. Kod drugih provajdera ima opcija bez ugovorne obaveze, ali to nije pravi prepaid vec uvek moras sa njima da dogovaras kada ce te iskljuciti ili ukljuciti. Evo i sada ovo pisem preko njihovog tv box-a i u par klikova predjem na tv, mnogo je lakse nego da prelazim na racunar. Znaci ako ces wifi sa zasebnom antenom, trebalo da imas opticku vidljivost, znaci da nisi zaklonjen drugim zgradama ili drvecem ili da sa krova moze da se uhvati dobar signal, pa da do stana dodje utp kablom. Antena se napaja nekom strujom, pa ako se instalira na krovu treba i na to da se racuna, ali reci ce ti oni te detalje, treba odobrenje od zgrade. A najbolje bi bilo ako u zgradi ima vise zainteresovanih.
 
Poslednja izmena:
Sada je tu: N1, K1, superstar tv, Arene i Sport klub...


imaj pregledan TV interfejs

Ovo mi se ne sviđa
* Gledanje IPTV televizije je moguće samo u KBCnet mreži.

Sviđa mi se što imaju paket gde nemaju
nikakvi ugovori i nikakve ugovorne obaveze a televizija se dobija gratis uz svaki Internet paket.
privatna ip adresa, u ruteru mora da se upise user name i psw. Najveci problem im je tv box, teska krsina i stalno se kvari, a ovaj novi sto navode na sajtu uopste nemaju. Ugovor ima, samo nema nikakvih UO i mozes da uvedes, puste ti mesec dana gratis i ne moras nikad vise da platis, ali kupujes opremu.
 
Ovo njihovo "Gledanje IPTV televizije je moguće samo u KBCnet mreži" je baš bezveze
 
Nazad
Vrh Dno