Šta je novo?

Reciklaža tonera (laser) - spisak tonera i štampača 2012

Novi kineski su bili ~1100din pre par meseci... tj., sva 4 tonera sa isporukom ~4400din. Ovo je u Vintecu - moja firma se snabdeva tamo; a cena u Winwinu je bila 1600-1700din po komadu. Zamene rade sasvim OK.

p.s. nadam se da ne smeta što idem u offtopic - ovo ipak nije reciklaža, ali radi posao :)
 
Canon LBP 2900, da li raditi reciklažu ili uzeti kineski neki? Kolika je otprilike cena?
 
Ja sam do pre nekoliko godina kupovao kineske i bio sam zadovoljan. Reciklaža je postala jeftinija, pa sam prešao na reciklažu. I opet sam zadovoljan :)
Nisam siguran koliko sada koštaju Kinezi, ali reciklaža je 1000-1200, pa koliko god da su jeftiniji, nije mi neka ušteda na nekoliko tonera godišnje.
 
Kupio sam zamenski toner u ComtradeShop-u za 1299rsd, Matrix.
Videcu kakav je, stavljam cim potrosim ostatke ovog starog promuckanog, pa koliko izdrzi...
 
Koji laser je danas za preporuku, da moze da se koristi duzi vremenski proizvod, i da ga je moguce servisirati, i reparirati tonere?
Posto je to dugorocna investicija, cena nije toliko znacajan faktor, moze da se da malo vise za pravu stvar, gledao sam neki Samsung m2835dw, na netu?
Ne treba mi color.
 
HP LaserJet 1102W (ili bez W, ovaj sa W ima i wifi), toneri zamenski (kinezi) po komp radnjama od 1100-1400rsd jeftinije i od reciklaze (potpune reciklaze sa zamenom svega sto se menja).
Stampaju toneti 1500-1600 po specifikaciji, meni isti toner odstampa i vise, do 2000.
Ja imam njegovog prethodnika HP laserJet P1006 i jedini problem koji sa njim imam da me zeza dugme za paljenje, iz nekog meni nepoznatog razloga, poluga iza dugmeta i "udarac" (plasticni siljak) po tasteru negde dublje u stampacu, nece da upale lako, pa moram vise puta (mnogo, 5-10-15) da pritiskam da bi uspelo... inace radi besprekorno, stampa ko mali zmaj...
Brat ima HP LaserJet 1102W i nema tih problema.
 
Poslednja izmena:
Kakva je situacija sa Richon SP4210?
Dobio bih ga "sređenog" valjda to znači očišćen, napunjen, proveren, popravljen... sa godinu dana garancije ali me zanima situacija sa tonerom i zameneskim kasetama i sveukupno cenom potrebština
Ako je bitno koristiće se u manjoj kancelariji za štampanje projektne dokumentacije i po kojeg A4 crteža

Hvala
 
Kako na Canon MF4140 proveriti print page count?

U Windows 10 nisam našao ni opciju za print test page, a u njegovim menijima imamo samo izveštaje za fax.
 
Hvala :)
Provozao sam sve menije i mislim da sam stisnuo sve tastere sem tog :d
 
Kakav je za reciklažu HP colour LJ 3800, cena reciklaže, na šta treba obratiti pažnju prilikom kupovine polovnog, koji je fuser unit yield?
 
Da li se radi reciklaža za HP M277DW i kolika je cena po boji?
 
Nisam ga uzeo, ali mi je trenutno prva opcija za color laser MF sa duplexom. Jel imaš neku drugu preporuku?
 
Da li se radi reciklaza za HP 6830?
Ako ne da li postoji jeftija varijanta od originalnog... koliko sam vidio 934xl je oko 3500rsd
 
Pozdrav,Interesuje me koliko kosta punjenje tonera za samsung ml 2165 za koji nemora da se menja cip posto je u stampacu instaliran auto reset firmware tako da cip stampac ne gleda uopste
pozdrav
 
Gde moze povoljno da se nadje reciklirani ketridz hp c6578de XL i hp 51645a XL?
 
HP LaseJet P1006 pri samom kraju toner, poceo da nestaje text po sredini, izvadjen i prodrman malo...

Koji toner (CB435A) zamenski uzeti od ova tri koja slede...?

1. Toner i-Print https://www.emmi.rs/toneri-toner-i-...b435a-cb436a-cc388a-p.11.html?productId=42451
2. Toner Orink https://www.emmi.rs/toneri-toner-or...36a-black-za-hp-lj-p1.11.html?productId=37370
3. Toner NoName https://www.emmi.rs/toneri-toner-noname-ce285a-ce278a-cb435a-cb436a-black.11.html?productId=40244

Obratitie paznju da prvi daje 2100 strana (ISO/IEC 19752, sta god ovo znacilo) stampanog texta dok druga dva daju po 1600 strana na 5% pokrivenosti...

Hvala
 
Bilo koji, najbolje probaj sve, pa kupuj samo one koji su se tebi pokazali kao dobri (kavlitet tonera) - to što je 200 dinara razlke u korist ovog sa više tonera ne mora da znači ništa. Orink nemaju više u ponudi...

Savet: Uvek na licu mesta (u prodavnici) neka otvore i pogledaju da li je ketridž u jednom komadu i da li može da se pokreće.

Upravo sa Orink ketridžima (za drugi štampač i kod drugog lanca prodavnica), sam imao "sreću" da je izgleda cela nabavljena serija bez jednog dela (osigurača), pa je ketridž zapravo polurasturen i kao takav ne može da se koristi. Prvo nisu hteli da prime reklamaciju sa tvrnjom da sam ja polomio ili da je ispao zbog pogrešnog rukovanja (što je samo po sebi apsurd), ali sam naručio drugi, čekao par dana i preuzeo u prodavnici, stim što sam ih naterao da otvore odmah sami - i uverili su se da je i kod tog novog potpuno isti problem i zbog potpuno istog problema neupotrebljiv, tek su onda vratili novac.
 
Poslednja izmena:
E to, te mi informacine trebaju, dal' valja ili ne valja...

Mada proradi i "trgovac" u meni kada poredim cenu i kolicinu stampe koju navodno mogu obaviti. Jedan kosta 690, drugi 890 gde je razlika ~29% , prvi 2100 strana stampa drugi 1600, sto je ~31% razlike, znaci cena po listu je oko 60% u korist prvog i-Print tonera (ako ja dobro racunam).

edit: Narucih online i dostava je samo 190rsd. Ko ce ici preko pola NBg do njih, vise cu goriva potrositi a tek vreme i hladnoca... ;)
 
Poslednja izmena:
Da, ali su bačene pare ako je taj jeftiniji sa više tonera lošeg kvaliteta (izbledeo, isteklog roka trajanja, čak i neodgovarajući za taj tip štampača). Nema pravila kakav toner stavljaju...

Kod originalnih nikada nisam imao problema, ali su i 10x skuplji i više nema svrhe kupovati ih, pošto je i sam štampać već odslužio svoje. A dopuna se ne isplati, jer je štampa uvek sa mrljama (opet neodgovarajući toner i/ili neodgovarajuće čuvanje, oštećen valjak ili folija tokom rasklapanja), a cena dopune košta koliko i taj kompatibilni ketridž...

Nema nekog dovoljno dobrog saveta, osim da se isprobaju sve dostupne varijante.
 
Poslednja izmena:
Zaboravi deklarisan broj strana i cena stvarno ne znači mnogo. Moje iskustvo je da je u pitanju lutrija.

Ja sam dugo radio reciklažu po preporuci sa foruma. Poslednja dva puta više tonera bude sa oštećenim valjkom nego ispravnih. Onda uradim reciklažu u lokalu pored mene, tragedija, na 100-200 strana problemi. Od tada sam imao jedan kineski model koji rade extra, pa su jednog trenutka i oni počeli da štampaju 200-300 strana i krenu anomalije. Pa sam promenio još najmanje dva brenda, kupim nekoliko komada, sa jednim uradim 2.000 strana, malo preko, a onda sam za sledeći ris papira promenio 3 komada. Uvek štampam identične obrasce, pa je pokrivenost vrlo slična. Na ambalaži papira pišem datume, zato znam koliko sam štampao.
Trenutno koristim Nova tonere, reciklirani, štampa stvarno izgleda korektno, s tim što smo na dva štampača potrošili po jedan ris, malo više, pa nemam finalnu ocenu.
Imao sam 2000 strana sa tonerom od 750 dinara, a imao sam 200 strana sa nekim od 1700 dinara.
 
Ja sam zadnji toner cb435a platio neverovatnih 450din i odavno je prešao 1000 strana i još štampa.
Zamenski je toner, baš ću sutra da vidim koji je proizvodjač.

Update.
Ovaj donji, znaci ne matrix.
Inače matrix je kupljen baš u emmiju trebalo im je 10 dana samo da ga pošalju, a nije taj ni za preporuku.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
3a272f3b6c6d0caf12107d1dabc39ac5.jpg
 
Poslednja izmena:
Gde si nasao za 450rsd nov zamenski toner?
 
U nekoj radnji na bulevaru, nemam pojma više kako se zove
Uzeo sam ga jer je bio jeftin, ali evo sad guglam imaju ga prodavci, ali je preko 1000din.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To se prodavac zeznuo ili komšija došao da pričuva randju, pa napravio promet :d
Najjeftinije što sam ja našao za Q2612A (1010), koji je verovatno najrasprostranjeniji toner, je bilo 750 dinara. Prvi radio ekstra, a onda 3 za redom nisu sastavila ceo ris papira.

Nego, šta radite sa potrošenim toner kasetama?
Ranije smo ih davali na reciklažu, ali poslednjih meseci kupujemo bez zamene, pa imam bar 10 kaseta sa kojima ne znam šta ću. ne bih baš u kontejner da ih bacim, jer će da završe ili na nekom buvljaku ili na neodgovarajućoj deponiji.
 
Nije se zeznuo, to je neka firma koja radi prodaju tonera dobio sam i račun.
Negde u oglasima su se oglašavali pa sam tako nasao i mene je iznenadila cena.

Original kasete se mogu prodati, bolje pitanje je šta raditi sa praznim zamenskim?
Njih neće da pune.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja gledao hoce li jednu orginal HP neko da kupi (a i koliko bi to iko hteo da plati...) i ne nadjoh da iko otkupljuje pogotovo jedan komad, ne isplati se meni nostiti niti okupljivacu da dodje, za 50 ili 100 kom bi jos i nasao se neko mozda...

Nasao jedan oglas na KP, kaze u naslovi "Otkup HP/ LEXMARK /CANON Tonera", ja pomislim evo ih otkupljuju istrosene orginal tonere, a onda u tekstu oglasa kaze "Kupujem HP LEXMARK CANON Tonere LaserJet iskljucivo nove u orginalnom pakovanju sa hologramom..."

Pre nekoliko godina na NBg buvljaku, odnsno parkingu buvljaka, jedan od nasih tamnoputih sugradjana, mladji decko 16-19 godina ima, radio tu kao cistac, vidim ga razvlaci neki pljosnati toner, prosipa iz njega prah, sve se oblak crni oko njega... eto gde zavrsavaju toneri, onda i sada, u kontejneru pa na otpadu ili neko pomisli da to nesto vredi, da tu ima "zlata" pa otvara i kupuje kartu u jednom pravcu...

Ja da znam nema nigde da se ostave ispraznjeni toneri kao sto ima kutija za skupljanje istrosenih baterija.
 
Nazad
Vrh Dno