Šta je novo?

Reciklaža tonera (laser) - spisak tonera i štampača 2012

Ja sam pre par godina nosio svoje istrošene Canon tonere nekoj firmi na otkup po 200 din. mislim po toneru. E sad koja je to firma, nemam pojma. Možda je Perihard. Nešto mi to ime u glavi, ali u suštini nemam pojma. :p
 
Mislim da cete danas tako nesto tesko videti, svako ko se bavi reciklazom duzan je prazne kasete i ostatke pri reciklazi skladisti i nosi na unistavanje u Vincu, a za to sve je potrebna papir o kretanju otpada, cak stavise vecina velikih kompanija ne kupuje tonere ukoliko prodavac nije u mogucnosti da im izda ovaj dokument i preuzme njihove potrosene tonere. Naravno tako nesto kosta ogromne svote novca, kako za dobijanje papira od strane drzave tako i za samo placanje usluge unistavanja/skladistenja.
 
Znaci i u buduce kanta za smece pa u kontejner svaki prazan toner iz kucnih uredjaja...
 
Ajooooj imao sam ja ves masinu i televizor za davanje, zvao, bolje reci pokusavao nazvati... il se niko ne javlja il kazu da ce doci mozda za 10-15 dana ili pitaju da li imam jos nesto jer ne isplati im se samo za masinu i tv doci, da potrazim kod komsija jos pa da im javim kad skupi...
Nema od tog nista.
Oni nemaju korist, mi necemo svoju komociju da ogranicavamo i ode prazna kaseta tonera na otpad kao i do sad.
Kad bi se SVI prodavci tonera obavezali da skupljaju prazne kasete koje kupci donesu i njima predaju onda bi se nas savesnih (i pametnih) naslo da idu po toner u prodavnicu i predaju im ga.
Posledica toga bi bilo poskuljenje tonera ali bi smo barem napravili jos jedan malecni korak ka cistijoj zivotnoj sredini...
 
Da se upišem u temu.

Kupio pre par dana zamenski toner za stariji Samsung ML-1520. Mislim da toner nosi oznaku 1710 ili sl. Piše na kutiji mi je štampač podržan.

Štampač radi kao traktor, ne štampa, zvuk se izgubi i počne da štampa kad se jako pritisnu vrata toner kasete.

Distributer toner kaseta kaže nisu imali takav slučaj, gospođa iz xxgznet-a kaže vratite slobodno pa ćemo da vidimo, ja se samo pitam da li je još neko imao sličan problem i šta očekivati sa sledećom toner kasetom?

Toner plaćen 1200 din., ne računam drndanje, gorivo, vreme; još ga nisam vratio na reklamaciju, računam x2 zahebavanje..

Štampa OK, kad se muški stisne..
 
Izgleda da i ovde važi ona "ko ne plati na mostu, platiće na ćupriji"...ja imam još dva originalna tonera za ovaj moj štampač, a sa mojim štampanjem potrajaće još dve godine, a posle da li ću išta naći to je pitanje...originalni toneri od 7000 dinara to je baš preterivanje za kućne štampače
 
@Pega
Problem sa losim bubnjem, zapravo cesci problem na zamenskim Samsung kasetama, za razliku do HP-a primarno okretanje delova ketridza se vrsi iskljucivo preko plasticnog zupcanika koji vidis na bubnju, isti je ili lose izliven ili ostecen tako da preskace i pravi problem koji ti vidis. Pritiskanje vrata prosto "gurne" zupcanike dublje i onda stampac radi. U svakom slucaju zamena bubnja ili ketridza resava problem.
 
Imam u firmi HP MFP M26a
Ketridz je CF279A, kakva je praksa sa ovim ketridzom? da li se refiluje?
Da li je ovo jedini tip ketridza koji ide u ovaj stampac?
 
Toner na Samsung ML-1915 mi je već par godina prazan. Našao sam da je originalni toner oznake MLT105. Da li neko ima preporuku za servis koji radi reciklažu tonera?
Godišnje štampam nekih 50 strana, tako da bih voleo da prođem što jeftinije.
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Cesto su jeftini (ne moraju biti bas najjeftiniji) zameski toneri vrlo dobri.
Ja umesto orginala ili punjenja koristim zamenske.
Ima ih svuda, opredelis se za jedan ili po preporuci pa stampaj koliko ti volja...
 
Da li negde nože da se kupe kapice, čepovi za zatvaranje refil otvora na ketridžu? Čini mi se da sam to jednom dobio u kompletu, i da verovatno mora uvek novi čep posle otvaranja da se stavi kako toner ne bi ispadao (što mi se nažalost desilo posle poslednjeg refila)
 
HP M15w, posle 604 stranice (tako kaže HP Smart aplikacija) originalni toner je pri samom kraju. Vidim da je original ~50e, Orink ~10e. Da li može da se reciklira/napuni ovaj originalni što je došao sa štampačem? Šta je najbolje da se uradi iz ugla cena/performanse?
 
Može li preporuka za zamenski toner za Kyoceru i to za TK-1150 crni toner. Između orginala i zamenski tonera je razlika 8 puta. Ne bih kupovao nešto od 1100-1200din, a 9600 za orginal mi je stvarno mnogo.
 
Može li preporuka za zamenski toner za Kyoceru i to za TK-1150 crni toner. Između orginala i zamenski tonera je razlika 8 puta. Ne bih kupovao nešto od 1100-1200din, a 9600 za orginal mi je stvarno mnogo.
Katun, mi ih uzimamo u firmi za nekoliko Kyocera štampača ( 1150, 1140 i 3160 tonere ) i nismo imali nikakvih problema sa njima, poslednji put kada smo uzimali početkom ove godine, TK-1150 je bio 4500 din.
 
Uzmem klincu polovan m451dn kolor, za 100e sa crnim i plavim tonerom 100% crveni 30% a zuti 5%
(oće žena i klinac kolor i duplex otisak exstra jedino "malko" veći i "malo" više težak 24kgo_O)
U firmi na mom štampaču Max print toner (naša firma) štampa okk ne pusta boju a na gomili štampača (50 i kusur) raznih tonera verovatno najjeftinijih
(pošto se nabavljaju preko j. nabavke) rade okk, retko ali baš retko neki procuri. Tako da verovatno ovi zamenski, refilovani, kineski koliko god niska cena završavaju posao!
E sad za klinca sam naručio Max print ce412a toner zuti za probu, ako ne bude valjao probaću Orink kazu da su oni okk! Javljam kako se bude ponasao.
 
Nazad
Vrh Dno