Šta je novo?

Reciklaža tonera (laser) - spisak tonera i štampača 2012

Hvala, to sam vec video nego tesko da negde ima detaljan cenovnik reciklaze ili da je nedavno azuriran pa da na osnovu toga zakljucim. Takodje vidim i samsung 2955nd se pojavio ali opet nema detalja o ceni i mogucnosti reciklaze.
 
Poslednja izmena:
Jos uvek nema cipova za taj Samsung. Bice ih uskoro. Meni stize jedna tura za te nove modele tonera oznaka MLT 101 i 103 (to je za ovaj koji si naveo). Negde oko 1800-2000 dinara ce biti za 2955.
 
Pa iskreno se dvoumim izmedju 2955nd i hp p1102w, wifi router mi je ionako blizu mesta na kom cu drzati printer.
 
Uzmi onda 1102. Radi se reciklaža, 1.200,00 dinara i daje između 1500-2000 strana.
 
Nisu imali trenutno na stanju 1102w a mrzelo me je da cekam, na kraju sam uzeo najjeftiniju opciju samsung ml1685w za 8000. Ovo mi je cetvrti stampac koji imam ali na raznim mestima, tako da cu sa njim stampati samo povremeno, za sve ostalo tu je hp1010.


Mozes li mi na pm poslati okvirnu cenu za njegovu reciklazu i da li postoji toner veceg kapaciteta. Firmware je iz 2010 tako da verujem da je reciklaza moguca.
 
jel mogu ove kompatibilne (zamenske) toner kasete da se recikliraju (samo da se ociste i da se dospe prah) kada se jednom istrose?
ili su za kantu ili sve u njima mora da se menja?
 
jel mogu ove kompatibilne (zamenske) toner kasete da se recikliraju (samo da se ociste i da se dospe prah) kada se jednom istrose?
ili su za kantu ili sve u njima mora da se menja?

na takvu raciklazu kompatibilnih kaseta zaboravi. moraju se menjati svi troseni delovi, a katkad i pojedini plasticni delovi kasete...
 
@fanatic

Vidim da poznaješ materiju i molim te savet šta činiti. Ima Samsung ML 1640 odštampao 220 strana teksta (od toga oko 50 teksta preko cele strane) i štampa je postala bleda (već na oko 200 strana).

Toner je fabrički dobio sma ponudu da se dopuni uz reset (oko 1700 dinara i za svako naredno punjenje) za oko 700 strana ili pak da ga zamenim sa nekim FOR USE verovatno kineskim za oko 2700 dinara i kapaciteta 1500 dinara.

Na netu sam našao i neki kompatibilni od navodno 3 000 strana za 3 000dinara

Pitanje je dakle šta činiti pogotovu jer je štampač u KG
 
Poslednja izmena:
Uzmi kompatibilni za 3000 dinara a posle ga puni za manje pare a dobices tu negdeoko 2000 do 3000 strana.
 
Imaš li iskustva ssa ovim konkretno navedenim
 
Kada je ova tema otvorena, pre dva i po meseca, nije postojala mogućnost reciklaže Samsunga SCX-3405, jer nije bilo čipova na tržištu, ali je rečeno da se uskoro pojavljuju. Da li se u međuvremenu nešto desilo po tom pitanju? Uzeo bih jedan ovih dana, i svakako sam opredeljen za reciklažu, pa me zato interesuje. I u vezi tih famoznih drajvera koji updateuju firmware preko Interneta... ne dešava se to valjda automatski, bez odobrenja korisnika? Verujem da su na sve spremni zbog zarade, ali pretpostavljam da ipak treba da se potvrdi (odnosno, da može da se odbije) instalacija nove verzije, zar ne?
 
Stizu cipovi u toku nedelje. Update radi uz pitanje korisniku.
 
Koja je trenutno najbolja kupovina laser stampaca u boji? Ako je budzet do 150e. HP 1025? Gde je najjeftinija dopuna tonera za isti? U Pancevu je 2400 po toneru...
 
Pa za te pare ima nova (kompatibilna) da se kupi.

Imas za 130 evra CLP-325, ako ti je cena štampača presudan faktor. Međutim, dopuna je posle skuplja.
 
Dopuna za taj stampac je oko 1000 dinara u Beogradu.
Hp 1025 je ok izbor
 
Preporucite mi neko dobru firmu za dopunu tonera. U pitanju je Canon LBP-6200D.
Hvala
 
Nigde ne mogu da pronađem nekoga ko može da mi servisira photoconduktor kit za lexmark x203.Tačnije,ne mogu da nađem opc valjak i brisače opa-a,nije problem da rešim sam zamenu.Mnogo bi mi značilo ako neko ima informaciju ili zna ko zna.Hvala unapred.
 
Da li se MFP Laser Color A4 HP M375nw moze reciklovati i gde i koliko je ili se mora kupiti original? Ili mozda neki kineski toner?
 
Radi se reciklaža. Imaš pp.
 
drugari , gde uraditi reciklazu najpovoljnije a da bude pouzdano za Samsung SCX-4300 ?
 
Poslednja izmena od urednika:
Da se pridružim pitanjima, kakva je situacija sa reciklažom za SAMSUNG SCX-4655FN?

Da li ići na ovu spravu ili uzeti HP 1212nf?
 
Radi li se reciklza za:
Xerox Phaser 3010
Xerox Phaser 3040
Epson M1200
Epson M1400
Samsung ML-2160
Samsung ML-2165
prilicno su jeftini stampaci pa me zanima imali smisla kupovati (ako nema reciklaze mislim da nema). Moze na pm preporuka gde reciklirati
 
Poslednja izmena:
@ willy

to je e232 bubanj i brisac, imas gde hoces.
 
Momci, gde ima da se kupi čip za mlt-101?
 
Interesuje me gde mogu kvalitetno i povoljno u BGu dopuniti kertridz za HP Laserjet 1012, i da li tako dopunjen kertridz moze da osteti stampac?
Imam mogucnost dopune u naselju za 1.400,00 RSD, je'l to OK cena?
 
Skupo.
Pogotovo za bg tržište.
Cena ne bi trebala biti veća od 1100 din, čak i da se radi o novoj for use (kineskoj) kaseti.
@kruko
Trenutno su se pojavili čipovi, testirao na scx3405, u servisu bez kompa - samo copy,i to je radilo, lampica zelena kao da je sve ok. Nakon iznošenja printers kod kupca, pri konekciji sa kompom.... Zasvetli crveno i neće da radi :)
Treba da se proba još neki firmware flash, deluje vrlo jednostavno ali više informacija od nedelje. Trenutna cena chipa je oko 900 din + pdv, ne treba se igrati dok ne bude sve "crno na belo" provereno
 
Poslednja izmena:
Uz cip za Samsung MLT 101 mora da se ucita novi firmware u stampac. Ako se u medjuvrmenu promeni firmware (update) onda mora opet novi firmware ako cip bude radio sa tim novim. Sve u svemu mali problem koji komplikuje stvari. Ako stranka trazi 5,10,15 kaseta odjednom, mora da se ide kod njih sa novim firmware-om itd. Malo sam konfuzno odgovorio ali jedino resenje za te modele je da se odlucite za HP.:) Malo grubo deluje ali je tako, HPstampa i u tomrangu emaju ama bas nikakav problem sa reciklazom.
 
Ah, smaracina kao sa 1640 svojevremeno...valjda ce ovog puta biti to brze reseno.
 
Nazad
Vrh Dno