»RSS Benchmark sajt

Strana 10 od 11 PrvaPrva ... 67891011 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 136 do 150 od ukupno 158

Tema: Reciklaža tonera (laser) - spisak tonera i štampača 2012

Moderator Avatar korisnika PJ
        Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        6.492
        Nisam ga uzeo, ali mi je trenutno prva opcija za color laser MF sa duplexom. Jel imaš neku drugu preporuku?
        Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Member
        Na forumu od
        Oct 2013
        Poruka
        24
        Da li se radi reciklaza za HP 6830?
        Ako ne da li postoji jeftija varijanta od originalnog... koliko sam vidio 934xl je oko 3500rsd

Member
        Na forumu od
        Jun 2010
        Poruka
        285
        Pozdrav,Interesuje me koliko kosta punjenje tonera za samsung ml 2165 za koji nemora da se menja cip posto je u stampacu instaliran auto reset firmware tako da cip stampac ne gleda uopste
        pozdrav

Member
        Na forumu od
        Nov 2010
        Poruka
        208
        Gde moze povoljno da se nadje reciklirani ketridz hp c6578de XL i hp 51645a XL?

Member Avatar korisnika Zeha
        Na forumu od
        Sep 2007
        Poruka
        7.728
      6. Moja mašina
        • CPU: i5-6600K i Hyper 212 EVO
        • MoBo: ASUS Maximus VIII HERO
        • RAM: KINGSTON HyperX Savage 16GB (2x8GB) HX424C12SB2K216
        • VGA: ASUS GTX 960 4GB (STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5)
        • MON: HP ZR24w
        • HDD: Samsung 850EVO 250GB, 2x SEAGATE Archive HDD 8TB, WD2001FASS 2TB
        • OPT: ASUS DWR-24F1MT
        • Case: Fractal Design Define R5 sa 4 "FD" Dynamic GP-14 ventilatora i Cooler Master V850
        • SND: Creative Sound Blaster Z, AKG Q701, Logitech X-230
        • LAP: HP ProBook 470 G0 (H0V04EA) + Samsung SSD 840 EVO 250GB i Logitech Anywhere Mouse MX
        • TV: LG LCD 32LW5590 i CONAX CAM modul :o)
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Kuschall Compact, Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800, Logitech MX Master
      7. HP LaseJet P1006 pri samom kraju toner, poceo da nestaje text po sredini, izvadjen i prodrman malo...

Koji toner (CB435A) zamenski uzeti od ova tri koja slede...?

1. Toner i-Print https://www.emmi.rs/toneri-toner-i-p...roductId=42451
        2. Toner Orink https://www.emmi.rs/toneri-toner-ori...roductId=37370
        3. Toner NoName https://www.emmi.rs/toneri-toner-non...roductId=40244

Obratitie paznju da prvi daje 2100 strana (ISO/IEC 19752, sta god ovo znacilo) stampanog texta dok druga dva daju po 1600 strana na 5% pokrivenosti...

Hvala
        ***************** Vozite kola...? *****************
        ONDA NE PARKIRAJTE NA MESTIMA REZERVISANIM ZA OSOBE SA INVALIDITETOM !!!

Newcomers
        Na forumu od
        Jan 2018
        Poruka
        141
        Bilo koji, najbolje probaj sve, pa kupuj samo one koji su se tebi pokazali kao dobri (kavlitet tonera) - to što je 200 dinara razlke u korist ovog sa više tonera ne mora da znači ništa. Orink nemaju više u ponudi...

Savet: Uvek na licu mesta (u prodavnici) neka otvore i pogledaju da li je ketridž u jednom komadu i da li može da se pokreće.

Upravo sa Orink ketridžima (za drugi štampač i kod drugog lanca prodavnica), sam imao "sreću" da je izgleda cela nabavljena serija bez jednog dela (osigurača), pa je ketridž zapravo polurasturen i kao takav ne može da se koristi. Prvo nisu hteli da prime reklamaciju sa tvrnjom da sam ja polomio ili da je ispao zbog pogrešnog rukovanja (što je samo po sebi apsurd), ali sam naručio drugi, čekao par dana i preuzeo u prodavnici, stim što sam ih naterao da otvore odmah sami - i uverili su se da je i kod tog novog potpuno isti problem i zbog potpuno istog problema neupotrebljiv, tek su onda vratili novac.
        Menjao newpc : 11.02.2018. u 06:33

Na forumu od
        Sep 2007
        Poruka
        7.728
      10. Moja mašina
        • Case: Fractal Design Define R5 sa 4 "FD" Dynamic GP-14 ventilatora i Cooler Master V850
        • LAP: HP ProBook 470 G0 (H0V04EA) + Samsung SSD 840 EVO 250GB i Logitech Anywhere Mouse MX
        • Ostalo: Kuschall Compact, Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800, Logitech MX Master
      11. E to, te mi informacine trebaju, dal' valja ili ne valja...

Mada proradi i "trgovac" u meni kada poredim cenu i kolicinu stampe koju navodno mogu obaviti. Jedan kosta 690, drugi 890 gde je razlika ~29% , prvi 2100 strana stampa drugi 1600, sto je ~31% razlike, znaci cena po listu je oko 60% u korist prvog i-Print tonera (ako ja dobro racunam).

edit: Narucih online i dostava je samo 190rsd. Ko ce ici preko pola NBg do njih, vise cu goriva potrositi a tek vreme i hladnoca...
        Menjao Zeha : 11.02.2018. u 08:26

Newcomers
        Na forumu od
        Jan 2018
        Poruka
        141
        Da, ali su bačene pare ako je taj jeftiniji sa više tonera lošeg kvaliteta (izbledeo, isteklog roka trajanja, čak i neodgovarajući za taj tip štampača). Nema pravila kakav toner stavljaju...

Kod originalnih nikada nisam imao problema, ali su i 10x skuplji i više nema svrhe kupovati ih, pošto je i sam štampać već odslužio svoje. A dopuna se ne isplati, jer je štampa uvek sa mrljama (opet neodgovarajući toner i/ili neodgovarajuće čuvanje, oštećen valjak ili folija tokom rasklapanja), a cena dopune košta koliko i taj kompatibilni ketridž...

Nema nekog dovoljno dobrog saveta, osim da se isprobaju sve dostupne varijante.
        Menjao newpc : 11.02.2018. u 08:44

Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        6.492
        Zaboravi deklarisan broj strana i cena stvarno ne znači mnogo. Moje iskustvo je da je u pitanju lutrija.

Ja sam dugo radio reciklažu po preporuci sa foruma. Poslednja dva puta više tonera bude sa oštećenim valjkom nego ispravnih. Onda uradim reciklažu u lokalu pored mene, tragedija, na 100-200 strana problemi. Od tada sam imao jedan kineski model koji rade extra, pa su jednog trenutka i oni počeli da štampaju 200-300 strana i krenu anomalije. Pa sam promenio još najmanje dva brenda, kupim nekoliko komada, sa jednim uradim 2.000 strana, malo preko, a onda sam za sledeći ris papira promenio 3 komada. Uvek štampam identične obrasce, pa je pokrivenost vrlo slična. Na ambalaži papira pišem datume, zato znam koliko sam štampao.
        Trenutno koristim Nova tonere, reciklirani, štampa stvarno izgleda korektno, s tim što smo na dva štampača potrošili po jedan ris, malo više, pa nemam finalnu ocenu.
        Imao sam 2000 strana sa tonerom od 750 dinara, a imao sam 200 strana sa nekim od 1700 dinara.
        Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Member Avatar korisnika bakara
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        3.559
        Ja sam zadnji toner cb435a platio neverovatnih 450din i odavno je prešao 1000 strana i još štampa.
        Zamenski je toner, baš ću sutra da vidim koji je proizvodjač.

Update.
        Ovaj donji, znaci ne matrix.
        Inače matrix je kupljen baš u emmiju trebalo im je 10 dana samo da ga pošalju, a nije taj ni za preporuku.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
        Menjao bakara : 12.02.2018. u 22:25

Na forumu od
        Sep 2007
        Poruka
        7.728
      16. Moja mašina
      17. Gde si nasao za 450rsd nov zamenski toner?

Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        3.559
        U nekoj radnji na bulevaru, nemam pojma više kako se zove
        Uzeo sam ga jer je bio jeftin, ali evo sad guglam imaju ga prodavci, ali je preko 1000din.

Menjao bakara : 13.02.2018. u 07:39

Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        6.492
        To se prodavac zeznuo ili komšija došao da pričuva randju, pa napravio promet
        Najjeftinije što sam ja našao za Q2612A (1010), koji je verovatno najrasprostranjeniji toner, je bilo 750 dinara. Prvi radio ekstra, a onda 3 za redom nisu sastavila ceo ris papira.

Nego, šta radite sa potrošenim toner kasetama?
        Ranije smo ih davali na reciklažu, ali poslednjih meseci kupujemo bez zamene, pa imam bar 10 kaseta sa kojima ne znam šta ću. ne bih baš u kontejner da ih bacim, jer će da završe ili na nekom buvljaku ili na neodgovarajućoj deponiji.

Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        3.559
        Nije se zeznuo, to je neka firma koja radi prodaju tonera dobio sam i račun.
        Negde u oglasima su se oglašavali pa sam tako nasao i mene je iznenadila cena.

Original kasete se mogu prodati, bolje pitanje je šta raditi sa praznim zamenskim?
        Njih neće da pune.

Menjao bakara : 13.02.2018. u 11:53

Na forumu od
        Sep 2007
        Poruka
        7.728
      22. Moja mašina
      23. Ja gledao hoce li jednu orginal HP neko da kupi (a i koliko bi to iko hteo da plati...) i ne nadjoh da iko otkupljuje pogotovo jedan komad, ne isplati se meni nostiti niti okupljivacu da dodje, za 50 ili 100 kom bi jos i nasao se neko mozda...

Nasao jedan oglas na KP, kaze u naslovi "Otkup HP/ LEXMARK /CANON Tonera", ja pomislim evo ih otkupljuju istrosene orginal tonere, a onda u tekstu oglasa kaze "Kupujem HP LEXMARK CANON Tonere LaserJet iskljucivo nove u orginalnom pakovanju sa hologramom..."

Pre nekoliko godina na NBg buvljaku, odnsno parkingu buvljaka, jedan od nasih tamnoputih sugradjana, mladji decko 16-19 godina ima, radio tu kao cistac, vidim ga razvlaci neki pljosnati toner, prosipa iz njega prah, sve se oblak crni oko njega... eto gde zavrsavaju toneri, onda i sada, u kontejneru pa na otpadu ili neko pomisli da to nesto vredi, da tu ima "zlata" pa otvara i kupuje kartu u jednom pravcu...

Ja da znam nema nigde da se ostave ispraznjeni toneri kao sto ima kutija za skupljanje istrosenih baterija.

Strana 10 od 11 PrvaPrva ... 67891011 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •