Šta je novo?

NAS -- sam da ga napravim ili kupim?

Ima naravno glupo pitanje,da li je podrzano sve na kartici i da li je podrzano da ako radi neki drugi sata port radi i kartica.
 
Instalirao si unraid direktno, ne preko proxmox?
 
Ima naravno glupo pitanje,da li je podrzano sve na kartici i da li je podrzano da ako radi neki drugi sata port radi i kartica.
Kartica bi trebalo da je sa chipsetom koji je podrzan, mada je sa aliexpressa poruceno. Ovaj drugi deo je malo upitan, verovatno je tu negde problem, ili neko podesavanje u biosu koje nisam pronasao sinoc. Moracu posle da pretresem ponovo sve.

A unraid sam instalirao direktno na flash i boot-ovao. Nisam hteo proxmox, trenutno nisam video neki benefit komplikovanja instalacije. Neka zamisao je da koristim docker kontejnere, tj apps kako ih oni zovu kroz unraid direktno.
 
Zavisi čega i koliko ti treba. Mada sa 4 jezgra i ne možeš mnogo da se iživljavaš. Isto mi je na n5105. Zato i prelazim na nešto drugo.
Meni trebaju pfsense, nas, home assistant. Umesto da u nas os ubacujem kontejnere, ja dodajem i jednu ubuntu mašinu za vpn, torrent, dns... Tu i tamo neko čačkanje i igranje sa dodatnim mašinama.
Do duše, ovo što si ti napravio je baš optimalna čista nas mašina i vidim prednost i u tome.
 
Sastavljena je mašina sinoc, instalirao sam unRAID. Sto se samog sastavljanja tiče, zanimljivo je i izazovno jer je kućište jako malo i nema mnogo mesta tako da sve mora da se provuče kako su zamislili ili kako dužina kablova odgovara.
Problem imam sa dodatnom m2 sata karticom, iz nekog razloga unraid ne vidi diskove koji su zakačeni preko nje, zasvetli pri boot-u i posle nema više da svetli. U onom njihovom tool-u je očitava unraid da je priključena na ploču tako da moraću danas da se poigram da namestim i to. Ako imate nekih saveta šta da probam, pišite. Evo još malo slika u nastavku.
Trebaš ručno da podesiš PCIx brzinu u BIOS-u i RAID mora bidi ugašen. Predpostavljam da si na poslednjoj verziji BIOS-a za tu ploču ?
 
Pa to bila je zamisao nas masina + plex + arrr aplikacije za pocetak. Ako se pokaze kao potreba, menjacu setup
Aha probacu onda jos ta podesavanja u bios-u, bios nisam update-ovao tako da cu odraditi i to za svaki slucaj. Jedino sto sam probao je da iskljucim sata kabal sa sata konektora na ploci, ali nema promena uopste
 
Istekao edit, bios sam update-ovao ali nije nista pomoglo. Takodje ova podesavanja za brzinu PCIx i RAID nisam nasao u biosu. Sad vec mislim da je nesto problem do m2 extend kartice. Po istrazivanju na netu trebala mi je sa ASM1166 Chipsetom, takvu sam i narucio na Ali-u, ali Unraid je u svom ocitavanju vidi kao ASM1074. Pa ne znam da li je to problem mozda, ili je nesto drugo u pitanju.
 
Sta je sve od +arr aplikacija danas aktuelno?
 
Radarr, Sonarr, Bazarr i Jackett (alternativa za Prowlarr).
 
Istekao edit, bios sam update-ovao ali nije nista pomoglo. Takodje ova podesavanja za brzinu PCIx i RAID nisam nasao u biosu. Sad vec mislim da je nesto problem do m2 extend kartice. Po istrazivanju na netu trebala mi je sa ASM1166 Chipsetom, takvu sam i narucio na Ali-u, ali Unraid je u svom ocitavanju vidi kao ASM1074. Pa ne znam da li je to problem mozda, ili je nesto drugo u pitanju.
A da li mozes da testiras na svom racunaru?
 
Spremio sam za pocetak windows live na USB pa ću da pokušam sa tim, a probacu i u svom kompu samo da dodjem do malo više vremena. Ali sve mi deluje da su kinezi pogrešnu karticu poslali, tj da nije chipset koji sam naručio
 
Ja sam dodao i unpackerr uz to, pošto se mlatim sa privatnim trekerima gde su rarovani torrenti normala.
 
Nazad
Vrh Dno