Šta je novo?

NAS -- sam da ga napravim ili kupim?

Inace, fw ide i na cf unutar uredjaja, samo inicijalni deo, instalacija ide na hdd i moze biti i par gb, zavisi od uredjaja.

Dobro je kupiti dual bay pa tako dodatno isprobati pune cari raid i ostalih sistema povezivanja diskova itd..
 
Poslednja izmena:
Evo da javim da sam instalirao sve kako je ponudio i izgleda da je prošla instalacija kako treba:

screen-shot-2014-11-17-a.png


screen-shot-2014-11-17-a.png


screen-shot-2014-11-17-a.png


Na linku koji sam postavio vidi se da ljudi inaju problem pri instalaciji, da li ovo što ja nisam imao problem znači da su u međuvremenu sredili stvari ili je nešto drugo u pitanju?

Inače prijavio mi je da nemam gigabitnu mrežu tako da ću i tu morati da se pozabavim oko kupovine ali otom potom...

Edit: SSD koji sam ubacio je Samsung 840 (običan, nije EVO) i nije na podržanoj Synology listi.

Edit 2: Pokušao sam da se konektujem preko Cloud Station-a i prijavljuje mi SSL grešku, da li neko zna kako ovo da rešim?

screen-shot-2014-11-17-a.png
 
Poslednja izmena:
Pa SSL se vise ne koristi. Probaj recimo Explorer.
 
Sa Cloud station postoje problemi u odredjenim slucajevima, pisao sam tehnickoj podrsci, odgovorili su da rade na tome i da ce biti uskoro update.

Uputili su me nahttps://www.synology.com/en-global/support/beta_program sa sve spiskom

Known Issues

Cloud Sync might fail to perform initial sync with a Box.com account containing over 100,000 files.
Due to Box.com API limitation, Cloud Sync is unable to track the files in a folder when it is copied​ or shared with another Box.com account​ .​ However, file changes that take place afterwards will be properly synced.​
Cloud Sync does not support folders that share the same name in Box.com.
The current backup of SFR only supports single files smaller than 2GB. When a backup task contains files larger than 2GB, the backup result will report failure even though the other files smaller than 2GB are successfully backed up. Details can be found in the backup log.
Packages could fail to install if the version is not the latest (Beta package is considered the latest version if it is available) due to the newly implemented Trust Level feature. If you see an error message showing that “This package does not contain a digital signature” when installing a package, you may temporarily lower the security level in Settings of Package Center to resolve this.
Due to the change that Python is now built-in, packages use Python as the framework might not work normally. Reinstallation of the package could resolve this issue.
Downgrading Audio Station package from DSM 5.1 beta version to former versions might result in browsing issues with personal libraries.
It's necessary to update DS cloud after upgrading to DSM 5.1 beta: the update will be available on the App store as soon as Apple review and certify the latest version.
The Connected Users widget may still display users even when Windows File Service (SMB) is disabled.
When launching Cloud Station Client for Mac, sometimes the pop-up window reading “Applying changes…” cannot be closed.
MP4 video files might fail to play via AFP protocol.
A warning message “System failed to register [0.0.0.0/0:0:0:0:0:0:0:0] to ...” could appear frequently when network settings are modified.
 
Dok sam se razmišljao da li da kupim rack ili NAS u temi ventilatori sam postavio pitanje na koje niko nije odgovorio (krastavac):

Izvini za zakasneli odgovor. Kasno sam video temu.
Elem, taj ventilator ima , kolilo vidim, napajanje od 5V sto znaci da je naci zamenu za njega kod nas jako tesko. Ima tema na D-Link forumu o tome kako se mogu prelemiti kontakti za napajanje ventilatora da bi se napajao sa "normalnih" 12V. Procesljaj malo njihov forum pa ces lako naci. Pozz
 
Hvala svima :wave:
 
Prebacio sam neke slika sa kompa na NAS i on radi neko pretvaranje (dok za mkv filmove ne radi ništa), zna li neko o čemu je reč?

screen-shot-2014-11-19-a.png
 
Pošto na ovom NAS-u ne može da se instalira Plex (koristim LG Smart TV) računao sam da će preko DLNA da stvari idu isto tako dobro da mi Plex ni ne treba, međutim:

Slika, zvuk i titlovi rade odlično (ništa ne laguje) ali posteri NE RADE, premotavanje NE RADI.

Ceo dan pokušavam da namestim ono što fino radi na Plex-u, da sam nađe poster za određeni film (zato što su popularni naslovi u pitanju ali ne postoji mogućnost ni da mu manuelno dodelim putanju na IMDB-a recimo) ili da mu ja dodelim sličicu istog naziva (png, jpg...) u istom folderu gde je film. Što se tiče premotavanja par sekundi/minuta unapred/unazad samo kaže "Ova funkcija trenutno nije moguća". Kada isključim na pola filma i ponovo uključim kaže mi:

1: Reprodukuj prema prethodnom vremenu reprodukcije
2. Reprodukuj od početka

gde kada kliknem na prvu on reprodukuje od početka. Ima li rešenja za ove naizgled nebitne stvari?

:mad:
 
Znam da za qnap postoji pored stock dlna, twonkie, serviio, plex i drugi...imam i neki synology ds214 trenutno i imam plex ubacen , mozda taj uredjaj nije podrzan ?
 
Pa nije ni moj D-Link DNS-345 podržan za Plex, tj. nema ga zvanično, ali radi ko blesav :) Ima solidan community support, napravili ljudi tonu plug-inova za njega.

DNS-345 ima single core Marvell 88F6282 na 1.6GHz, Plex radi sasvim ok, jedino ne podržava transcode, ali to ni mnogo jači NAS-ovi ne podržavaju.

Vidi da i za tvoj NAS nema neki nezvanični Plex.
 
^da, jedino onda da proveri postoji li neki third party app. Kod mene ovaj plex na ds214+ ubija kako radi, isto i na qnap, ovih dana cu da nastelujem na qnap serviio da vidim kako sve funkcionise.
 
Kod mene u firmi na DS-212j moze da se instalira Plex server, dosad nisam sreo ni jedan da ne moze, a dosta smo ih prodali, na svaki je moglo, ne znam ovi modeli sa jednim diskom, to nisam nikad probao. Inave DS212j je single core Marvel na 1.2GHz i ima 256MB memorije.
 
Mislim da nema veze sa diskom, to jest da li je 1 bay ili 2 bay vec problem moze da bude to sto je recimo procesor na 800MHz, a mislim da je kod njega taj bas, slabiji marvel, a taj na 1.2GHz je zmaj. Inace kod dual bay nasova ide uvek jaci cpu, zato je dobro ici odmah na dual, sto zbog raid-a sto zbog drugih stvari.
 
Da li postoji neki vid zaštite od strane Synology-ja kada ode hard disk u servis da ne mogu da očitaju podatke.

Pitam unapred pošto može da se dogodi da posle određenog vremene hard ima loše sektore.

Nebitno mi je za filmove, muziku... ali na disku će biti i Google Drive, Dropbox i svi važni podaci koje ću držati na NAS-u a ne bih da se neko igra sa mojim dokumentima/slikama... po servisu ili da ih stavi u javnost.
 
Imas ovako kod qnap-a, slicno bi trebalo da bude i kod synologyja.
 
Synology NAS ima mogućnost šifrovanja izabranih foldera, tako da možeš da te foldere koji su ti bitni da postaviš da budu šifrovani. Pitanje samo kakve će biti performanske tog NAS-a posle ove operacije.
 
Imas naravno enkripciju na nivou celog sistema. Ali po nekoj logici ,zasto bi uopste nosio disk na servis, to ti je najbolja sigurnost. Samo ga rastavis kad crkne i kupis novi.
 
Ako je u garanciji a pokvari se ne bih da ga rastavljam :)
 
Tu je pitanje poverenja u servis, kao i da li je veća šteta baciti jedan disk ili vrednost tj. šteta koja može da nastane ukoliko neko izvadi podatke sa diska.

Većina finansijskih ustanova, banke, vojska, policija, ambasade i sl. imaju ugovore sa dobavljačima opreme da u slučaju otkaza diska u garanciji se samo konstatuje da je disk otkazao, ali nisu u obavezi da pokvaren disk vrate, već im samo stigne novi, a oni pokvaren prosleđuju na uništavanje prema njihovim procedurama.

Za pojedince to ne važi.

Imaš više opcija. Možeš da uključiš full enkripciju i da usporiš rad diskova zbog iste.

Možeš da ostaviš kako jeste, pa da vidiš kakav je kvar diska pa onda da vidiš šta može da se radi - ako disk ne otkaže u potpunosti, već krenu smart greške, bad sectori i sl. tada najčešće i dalje možeš da uradiš full wipe, prepišeš disk gomilom đubreta i sl. pa onda da ga šalješ na garanciju.

S druge strane, ako nemaš enkripciju, imaš osetljive podatke, a crkne mu elektronika pa je disk potpuno nedostupan, najbolje da ga prežališ i upoznaš sa nekom macolom :smash:.
 
Poslednja izmena:
Možeš da uključiš full enkripciju i da usporiš rad diskova zbog iste.

Ovo mi je nabitnije, koliko je usporenje (ne znam ni kako bih ga poredio sa nečim, recimo procentualno) kada je enkripcija celog hard diska?
 
Zavisi od NAS-a, tj. harvera u istom. Za to pogledaj review-ove za tvoj model, u principu zavisi, ali može da bude poprilično usporenje, pogotovu za upis.
 
Ja bih rekao da pada upis na nekih 30-50MB.
 
Što se tiče torrentovanja kakva je situacija kada se radi update DSM-a, da li torrenti nastavljaju posle desetominutnog restartovanja da se seeduju ili je potrebno uraditi ponovnu proveri ili je najbolje pauzirati seed pre updatea?
 
Najbolje je pauzirati pre update-a, pa posle nastaviti.
 
;)

Edit: zaboravih da pitam da li može nekako da se kreira Recycle Bin na desktopu (nisam upoznat kako ovo funkcioniše)? Kada idem na Remove ne znam da li je nešto stvarno izbrisano sa harda ili ne.
 
Poslednja izmena:
Da javim da sam ubacio 3 TB i da je instalacija prošla bez problema:

screen-shot-2014-12-12-a.png


screen-shot-2014-12-12-a.png
 
Postoji li neka mogućnost da se poveća broj aktivnih torrenata:

screen-shot-2014-12-14-a.png


screen-shot-2014-12-14-a.png
 
Nazad
Vrh Dno