Šta je novo?

NAS -- sam da ga napravim ili kupim?

Pa vredi, otvoriš li taj IP iz Windows Explorera imaćeš pristup fajlovima, a onda možda i Windows prikaže uređaj kao Media.
 
Ma nema sanse. Mogu ja da pristupim svakom fajlu ali bilo sta da pokrenem on vrsi download a ne direktno strimovanje kroz mrezu
 
To mi zvuči kao da pristupaš preko browsera. Ja sam rekao preko Windows Explorera, ne IE. Jesmo se dobro (ne)razumeli? :)
 
Uspeo sam preko map network drive da pristupim.Izgleda sam nesto sjebao u podesavanjima za nas.A sad da vracam sve na nulu nije mi opcija.Jel postoji nacin da se resetuje sistem a da ne brise sve sto je bilo na disku
 
Ne znam zaista šta bi bilo od podešavanja na NAS-u, a da ima veze sa tim da ti se isti ne vidi kao media device.

U podešavanjima NAS-a gde se nameštaju šerovani folderi, vidiš li išta da je šerovano?

Ja recimo vidim tu ikonicu medija centra, ali nikad ne idem tako do sadržaja, već na desktopu imam linkove do šerovanih foldera, pa tako skačem do sadržaja koji mi treba kroz Windows file explorer.
 
Imam Qnap ts 251a. Ostao mi je višak 256GB ssd. Mogu li da ga iskoristim kao cache disk i da li to daje realno ubrzanje? Ne mogu da nađem konkretne informacije za ovaj qnap model.
 
Ako ga koristiš kao cache disk, ostaje mesta za samo još jedan disk.
Teoretski, mislim da može, iako nisam probao.
 
Ne odgovara mi tako. Moram da imam dva diska u raidu. Nadao sam se da može da se prikači dodatno.
 
Pozdrav

Zanima me da li neko ima iskustva sa Qnap ts 231p NAS-om.

Da li mislite da ce on sa dva Seagate IronWolf 4TB NAS HDD-ovima biti dovoljan za 10-ak racunara pivezanih na istu mrezu (isti switch/ruter)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam qnap 212p. Da li je moguce podesiti da radi local backup, sa jednog hdd-a na drugi? Ne bih raid, nego nesto kao rsync celog prvog diska na drugi u podeseno vreme.
 
Pozdrav

Zanima me da li neko ima iskustva sa Qnap ts 231p NAS-om.

Da li mislite da ce on sa dva Seagate IronWolf 4TB NAS HDD-ovima biti dovoljan za 10-ak racunara pivezanih na istu mrezu (isti switch/ruter)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mocice, isto tako pogledaj recimo
Synology DS218PLAY
Synology DS218

za sta ce im sluziti NAS?
 
Bit ce vise nego dovoljno.
 
U NAS-u zasnovanom na OMV, dodao sam još jedan HDD i sada bih da rasporedim podatke. Koji je najbrži i najsigurniji način prebacivanja podataka sa jednog HDD na drugi u okviru NAS-a?
Neću da ih povezujem u RAID, neka ostanu nezavisni, samo ću ih razvrstati po tipu podataka.
 
pa obican onda copy,nema logike nista specijalno drugo da radis.
A jel si razmisljao mozda o onom snapraid/kakovec povezivanju, koje nije fakticki RAID?
 
Išao sam kopiranje preko WinSCP preko SSH. Ide brže.

Sad bih da uporedim MD5 hash fajlova iz dva različita foldera. Kako to uraditi masovno? Ima oko 3200 fajlova.
 
U NAS-u zasnovanom na OMV, dodao sam još jedan HDD i sada bih da rasporedim podatke. Koji je najbrži i najsigurniji način prebacivanja podataka sa jednog HDD na drugi u okviru NAS-a?
Neću da ih povezujem u RAID, neka ostanu nezavisni, samo ću ih razvrstati po tipu podataka.

rSync ili Rsnapshot
 
Apsolutno se ne razumem u NAS-ove, ali znam šta mi otprilike treba.

Razmišljao sam o Qnap TS-228A

Prvenstvena svrha bi bila media server za filmove. Da li ja uopšte mogu da puštam filmove sa njega na televizorima?

Druga namena bi bio backup i sync u small-office uslovima.

E da, ja ne znam kako bih ja to uopšte morao da povežem. Imam Amplifi HD wireless ruter. Na njega su vezana LAN kablom 3 kompjutera, a 2 kompjutera su na njega vezani bežično.

Da li bih ja mogao da spojim NAS u taj četvrti slobodan LAN port? Da li bi onda svi kompjuteri na mreži mogli da vide taj NAS uređaj?
 
Apsolutno se ne razumem u NAS-ove, ali znam šta mi otprilike treba.

Razmišljao sam o Qnap TS-228A

Prvenstvena svrha bi bila media server za filmove. Da li ja uopšte mogu da puštam filmove sa njega na televizorima?

Druga namena bi bio backup i sync u small-office uslovima.

E da, ja ne znam kako bih ja to uopšte morao da povežem. Imam Amplifi HD wireless ruter. Na njega su vezana LAN kablom 3 kompjutera, a 2 kompjutera su na njega vezani bežično.

Da li bih ja mogao da spojim NAS u taj četvrti slobodan LAN port? Da li bi onda svi kompjuteri na mreži mogli da vide taj NAS uređaj?

Generalno gledano moze da ti posluzi za sta si planirao.
Mada ipak moramo da imamo na umu da je tvoj izbor pao na "pocetni model".

Sto se filmova tice pogotovu ako se radi o "High Def/Bitrate tu ide samo preko UTF kabla,niposto wi-fi.
Filmove mozes naravno pustati direktno na TV ali opcije media playera i izmedju ostalog "codeca" iskljucivo zavisi od Tv-a.
Npr. neki tv-ei kao npr. moj Samsung su veoma shturi sa opcijama kao i codec.Pa sam tim uzeo mediaplayer "Mede8er" koji je po pitanju opcija mnogo bolja opcija.
Za kraj ovog dijela treba istraziti, kakavo je iskustvo ostalih vlasnika ovog Nas-a kad su u pitanju HD filmovi?!
Jer mene najvise brine sto je ovo pocetni model.

Sto se tice povezivanja na router-ako imas slobodan port ozada,naravno tu ga prikopcaj.Ali ti onda ostaje problem Tv-a.Jer onda moras i njega prikopcat na router.A slobodnih portova vise nema.Pod opcijom ti ostaje da kupis jos jedan router sa 4 utf porta pa onda da to fino razgranas.Radit moze ali je malo komplicirano. ILI da kupis router sa 8 UTP portova, kao sto sam ja uradio(jer imam "tonu" uredjaja).Ali takvi routeri su su za obicnog korisnika skupi
kao "kajgana svetog Petra" jer spadaju u "Igracki/Geamers-ki" domen.
Stoga bi bilo najbolje da jedan utp port oslobodis i taj Pc prebacis na wi-fi.

A sto se tice backup-a i Sync-a, vjerujem da tu neces imati nikakvih problema.
Medjutim prvo dobro izuci upustvo jer ako si mislio da je u pitanju "plug & play" to nije slucaj.
Bar ne na prvipogled,ima tu mnogo stosta da se po opcijama uradi. ;)
 
Poslednja izmena:
Koja je onda najpovoljnija i consumer-friendly opcija za gledanje filmova na TV-u?
 
Najjeftiniji android box + kodi + air mouse. Koristim godinama.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Uff, taj kvalitet na Kodiju ne mogu da svarim. I dovoljno mi je da mi tri puta secne u toku filma ili serije i već sam pregoreo...
 
ako strimujes filmove preko nekih add ons onda da, ali ako sam skidas materijal pa ga pustas kroz mrezu to radi odlicno, ja tako koristim nas...na nas i skidas i sa njega gledas...naravno, kablom sam povezao box za net...

nema tu mnogo filozofije, ili forsiras wifi + kodi add ons strimovanje, pa to moze da secne, ili povezes kablom pa dobijes stabilniju vezu plus sam krenes da skidas...
 
Poslednja izmena:
Kvalitet je takav kakav je u originalu, vuces seriju/film sa mreznog drajva. Kodi skine prevod.
Na kablu radi savrseno, wifi nisam (morao) da probam.
Evo bas sinoc poceo westworld s02 u fhd 5gb po epizodi, bez problema.
 
Evo ovako - kupljen je WD My Cloud Home 8TB.

Šta je problem? Strimovanje videa na televizore.

Ranije, dok sam imao eksterni HDD direktno uboden u ruter, BR rip je bio strimovan preko wifi-a bez ikakvih problema, možda bi 2-3 puta secnuo tokom celog filma.

Sa ovim WD-om sam probao preko Plex 3rd party aplikacije, ali ona radi katastrofalno - čak ni najobičniji divx ne radi bez katastrofalnog seckanja.

Koje su mi još solucije? Kako direktno da pristupim NAS-u preko televizora putem wireless mreže, a bez neke 3rd party DLNA aplikacije?

Žičano povezivanje nije opcija - imam dva televizora u svom stanu a NAS je u susednoj kancelariji.
 
Nazad
Vrh Dno