Šta je novo?

NAS -- sam da ga napravim ili kupim?

samo kroz Qfile mi ide max dowload/upload s NAS <----> S7e

ide od 25-75mb/s
preko ostalih file managera ide uzasno do 5mb/s, a npr na drugom telefonu ide 12mb/s
94a0a48e615836b1301cd833f6dcfb0d.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
provalio sam da je do SAMBE, ima neku frku s androidom.... posebno Nougat, citao sam po netu....
kada iz bilo kog android File Managera/explorera pristupim putem FTP-a transfer je ogroman, kod mene izmedju 25 i 70mb/s..... najcesce (zavisi gde se nalazim od rutera)

za korisnike QNAP-a, kad nekome share-ujem neki video, i posaljem mu link ka istom, zasto moze samo da download-uje, kad se klikne Play (sto ima - ponudjeno) on opet krece da skida fajl, i to se zove "download.zip" i uredno sve skine.... ali, nece direktan streaming, kroz browser, ili neki VLC player, porbao sam sve i svasta... znaci interesuje me kako nekom da posaljem link ka odrednjenom folderu, da moze direkt da mu streamuje da ne mora sve da skida.... a da mu pri tome ne dajem shifru od mog NAS accounta ili tako nesto....
 
Sad sam testirao kod sebe, imaš u prizoru gde podešavaš sharing opciju koju moraš da otkačiš, zove se Allow to use on-the-fly transcode when share the video file.

Miss takođe imati Video Station instaliran da bi ti ovo radilo.

Kada ta opcija nije otkačena, fajl se ne može strimovati, a kada jeste, radi streaming normalno.
 
Iz File Station, Share...

transcode.png
 
Hajde da učestvujemo :)

Šta je tačan odgovor? Pod 3, ali ipak kada neko potvrdi ja srećan :p

https://www.qnap.com/en-us/campaign/countdown-2018

PIAr6X2.png


If your NAS is running low on memory, Qboost can perform one-click optimization to free memory resources to increase operating efficiency.

Temporary and junk files use up your system resources. Qboost can clear unnecessary files to release more storage space.

Qboost supports allocation management to avoid too many simultaneous applications from causing system lag.
 
Jeste, pod 3 je ,)

NrdhXcx.png
 
  • Like
Reagovanja: M J
Šta je tačan odgovor:

9ZnWQYw.png


Edit: Pod 4.

The QBoat Sunny is a dedicated single-board Internet of Things (IoT) mini server for IoT developers and provides high expandability for connecting many IoT devices. Featuring Container Station and QIoT Suite Lite, the QBoat Sunny allows you to seamlessly manage and monitor your IoT applications, devices, and data for a streamlined and highly efficient IoT development experience. In the era of IoT, the QBoat Sunny is the ark to ferry your IoT devices and applications, and act as a private and/or public server/gateway.
 
Poslednja izmena:
Upload nas nasusni.... cccc.

Kad smo kod teme NAS-a, upravo pravim server sa ZFS-om i ESXi. LSI kontroler u IT mode-u. Za vise ECC RAM-a cu morati da sacekam - cene su uzasne.
 
Jedno pitanje. Ne znam jel prava tema, ali moze da bude. :) Treba mi preporuka za neki HDD dock sa lan prikljuckom. Znam da je pre Sharkoon imao tako nesto u ponudi, ali nigde ne mogu da nadjem. Treba mi samo da prikljucim dock na usb tv-a da mogu da pustam filmove, a lan mi treba da mogu da prebacujem stvari na dock.
 
Tesko da se to isplati. To cudo treba da ima kontroler u sebi, da bi radio preko mreze. A to se onda zove NAS - o kome se ovde nasiroko diskutuje hehe.
Vidi na Ali-ju ili Ebay, mozda nesto iole normalno nadjes da je dokabilno i da radi na LAN-u.
 
Da li neko ima iskustva sa Synology DS115? To bi mi bio prvi NAS, koristio bi se iskljucivo za multimediju, skladistenje i pustanje filmova na TV. Da li moze da izgura 4k?
 
Ovaj NAS je težak entry level model, Marvel ARM CPU na 800 MHz + 512MB RAM-a.
4K? Nisam siguran da će moći.
 
Ovaj NAS je težak entry level model, Marvel ARM CPU na 800 MHz + 512MB RAM-a.
4K? Nisam siguran da će moći.

Možda nešto ne shvatam, imao sam taj model na kratko i bez problema je sa njega išao 4k snimak sa Canona 5dmkIV, koji ima bitrate od 500Mbit/s, što mislim da retko koji ili ni jedan dostupan 4k film nema.

Ja NAS posmatram samo kao hard disk, ne zanima me da mi on nešto transkoduje, menja rezoluciju i bitrejt, da koristim njegov hdmi kao izvor itd.

Da li za tu namenu koja meni treba, ima neke bitne uloge cpu, intel vs arm itd? Treba mi samo dobar read / write
 
I meni treba za te stvari, da skladistim filmove na NAS-u, i da TV to povlaci sa mreze. Da li mogu to da odradim sa hdd-om u fioci sa usb 3.0 prikacenu na ruter, i da odatle pustam filmove fhd i 4k?
 
Meni HDD na ruteru i to na usb 2.0 radi fhd bilo koje velicine bez problema. 4K nijesam probao

Sent from my E2303 using Tapatalk
 
Ako neko koristi WD NAS rešenja neka pročita sledeći članak LINK.
 
Ha, pa posle Meltdown-Specte-300x149.png to je nista :)

Generalno tako je to sa zakovanim i zatvorenim firwmare/OS sa svim uredjajima gde zavisis od proizvodjaca. Ziveo open source!
 
https://www.techspot.com/news/72612-western-digital-cloud-drives-have-built-backdoor.html

Ako imate WD My Cloud NAS, cisto da znate da ima fabricki backdoor koji omogucava remote file access.

More troubling is the existence of a hard coded backdoor with credentials that cannot be changed. Logging in to Western Digital My Cloud services can be done by anybody using "mydlinkBRionyg" as the administrator username and "abc12345cba" as the password. Once logged in, shell access is readily available followed with plenty of opportunity for injection of commands.
 
Iskreno se nadam da vidis mnogo veci problem sa cinjenicom da je WD namerno napravio hardkodiran backdoor za svoje NAS uredjaje od cinjenice da sam okacio/share-ovao sifru.
 
Nazad
Vrh Dno