Šta je novo?

AKG K702

Prestao sam sa uvozom pre godinu dana. Jos uvek svoj primerak cuvam,nemaju ni jedan pun radni sat. Tek trebam da iscimam da pronadjem pojacalo. Ima dosta likova koji prave pojacala kod nas. Potrazi ih malo po netu,dobices informacije ako nista drugo.
 
@ kefalo81
Za taj Pro-Ject, negde sam vec rekao, sam samo cuo da nije nista posebno, tako mi rece jedan od zaposlenih u audio radnji. I da, E3 i E5 su nizeg ranga i cene pojacala. Treba ti bolje za nesto poput K701.

@OCz
Fala. Preleteo sam temu, da verovatno mi se ne bi dopalo...
 
Ja imam K701 i xonar d1 i u pocetku mi se takodje cinilo da je veoma tih medjutim radi se o tome da i kartica, i jos vaznije slusalice imaju jako nizak nivo izoblicenja. Posto su otvorenog tipa mozes cuti sve u prostoriji, od svog govora pa nadalje, pa mozes uraditi mali test. Npr. pusti neku muziku na slusalicama na najtise pa polako pojacavaj, od 0 pa nadalje do 100. Primetices da vrlo brzo, iako ti se cini da je zvuk jako tih, nemozes da cujes zvuke u okruzenju (TV, govor ukucana...). Kazem "krivac" za to su niska izoblicenja, slusalica pre svega. S druge strane posto nemozes realno proceniti kolko glasno ih slusas vremenom mozes trajno ostetiti sluh.
Drugo, ja mislim da je pored STX nepotrebno kupovati posebno pojacalo za slusalice (1000+ eur) jer neverujem da se moze cuti razlika. Ja imam K701 i prezadovoljan sam. Ukratko, nista ne skrivaju. Zvuk kakav je izasao iz studija, bez ikakvih izoblicenja i slicno i sve zvuci sjajno na njima od klasike do roka (naravno ako nije zas**no u studiju).
 
Pozdrav svim clanovima forumima,
Evo par utisaka o mojim K702 :
Kada sam ih kupio (pre nekih par meseci) i slusao preko moje Asus Xonar Dx, nisu imale ni zivota ni dinamike samo su detalji bili tu, naravno u skladu sa kvalitetom dac -a na mojoj zvucnoj.. Imam pojacalo NAD 326 BEE i preko njega se zvuk cinio prihvatljivim u odnosu na zvucnu ali ja sam hteo nesto vise... Sa Nadom sam imao solidne detalje, bas je bio precizan ali bez impakta ( sto je odlika AGK modela 701,702) i onda odlucih da se bacim u poteru za pojacalima... Probao sam nekog Creeka Ohb, Grado Rs 1 ( 350 Eur) i jos pokoje pojacalce ali nazalost kod nas je poprilicno los izbor pojacala za slusalice... AKG 701 i 702 slusalice su jako teske za teranje, jeste da je na specifikacijama sve to mnogo lakse ali u praksi...
Na kraju se bacih u Diy vode i posle 4 napravljenih pojacala naidjoh na zadovoljavajucu kombinaciju, uradio sam pojacalo u cistoj A klasi i konacno moje sluske prodisase,detalji su neverovatni, stage je poprilicno sirok i mogu reci da sam sada poprilicno zadovoljan... Naravno, nisu basovite kao neke zatvorenog tipa (imam Bose Triport, koji je u poredjenju sa AKG smece ali ima mnogo vise basa) ali to nadoknadjuju neverovatnim stageom, dinamikom i transparentnoscu. Brutalno su analiticne, detaljne i prostrane (naravno ovo je sve moj licni dozivljaj) i za nekog ko nije opterecen basom stvarno rade posao. Nije da ga nema ali je jako "vazdusast". Slusao sam i Senheisser HD 800 i mogu reci da jesu bolje ali ne za toliko koliko je razlika u ceni.
Pojacalo nije tesko napraviti i bez kutije mozete da ga sredite za manje od 60 - 70 evra, svira u klasi pojacala od oko 500 evra, inace radjeno je po semi Nelson Passa ( ko zna o cemu pricam shvatice) samo umanjena verzija Zen/ Aleph ampa.
Posto nisam cesto na ovom forumu ako vam treba pomoc ili zelite da poslussate pojacalce moj mejl je [email protected] red je da pomognemo jedni drugima i da uzivamo u muzici!:)
Veliki pozdrav!
 
Ovde sam se registrovao samo zato sto clan kuburi sa istim problemima kao ja tako da bih mogao da mu odgovorim tako da necu biti tu,ako vam sta treba kontaktirajte me na mejl!:)
 
Pozdrav svim clanovima forumima,
Evo par utisaka o mojim K702 :
Kada sam ih kupio (pre nekih par meseci) i slusao preko moje Asus Xonar Dx, nisu imale ni zivota ni dinamike samo su detalji bili tu, naravno u skladu sa kvalitetom dac -a na mojoj zvucnoj.. Imam pojacalo NAD 326 BEE i preko njega se zvuk cinio prihvatljivim u odnosu na zvucnu ali ja sam hteo nesto vise... Sa Nadom sam imao solidne detalje, bas je bio precizan ali bez impakta ( sto je odlika AGK modela 701,702) i onda odlucih da se bacim u poteru za pojacalima... Probao sam nekog Creeka Ohb, Grado Rs 1 ( 350 Eur) i jos pokoje pojacalce ali nazalost kod nas je poprilicno los izbor pojacala za slusalice... AKG 701 i 702 slusalice su jako teske za teranje, jeste da je na specifikacijama sve to mnogo lakse ali u praksi...
Na kraju se bacih u Diy vode i posle 4 napravljenih pojacala naidjoh na zadovoljavajucu kombinaciju, uradio sam pojacalo u cistoj A klasi i konacno moje sluske prodisase,detalji su neverovatni, stage je poprilicno sirok i mogu reci da sam sada poprilicno zadovoljan... Naravno, nisu basovite kao neke zatvorenog tipa (imam Bose Triport, koji je u poredjenju sa AKG smece ali ima mnogo vise basa) ali to nadoknadjuju neverovatnim stageom, dinamikom i transparentnoscu. Brutalno su analiticne, detaljne i prostrane (naravno ovo je sve moj licni dozivljaj) i za nekog ko nije opterecen basom stvarno rade posao. Nije da ga nema ali je jako "vazdusast". Slusao sam i Senheisser HD 800 i mogu reci da jesu bolje ali ne za toliko koliko je razlika u ceni.
Pojacalo nije tesko napraviti i bez kutije mozete da ga sredite za manje od 60 - 70 evra, svira u klasi pojacala od oko 500 evra, inace radjeno je po semi Nelson Passa ( ko zna o cemu pricam shvatice) samo umanjena verzija Zen/ Aleph ampa.
Posto nisam cesto na ovom forumu ako vam treba pomoc ili zelite da poslussate pojacalce moj mejl je [email protected] red je da pomognemo jedni drugima i da uzivamo u muzici!:)
Veliki pozdrav!


Slazem se da je moguce napraviti sjajno pojacalo za malo novca npr. pojacalo od 350usd, Grado RA1 :

http://diyaudioprojects.blogspot.com/2007/08/grado-ra1-headphone-amplifier.html

odnosno

http://diyaudioprojects.blogspot.com/2007/11/cmoy-grado-ra-1-headphone-amplifier.html

tj.

http://diyaudioprojects.com/Chip/CMoy-Grado-RA1-Headphone-Amp/
 
Poslednja izmena:
Sta uzeti posle Sony MDR-V900HD Studio Monitor Series Stereo Headphones, jesu kopija ali dobra tako da zvuce slicno originalu, gledam ove AKG K702 malo su mi ruzne, sta ima novije da valja, sluzile bi za slusanje mizike na kompu ?
MDR-V900HD imaju ove specifikacije:
# Frequency Response: 5Hz - 80,000Hz
# Sensitivity: 107dB/mW
# Impedance: 24 ohms
 
K702 je steta slusati na komp-u osim ako nemas adekvatan 'source'
 
Koja bi zvucna kartica bila najbolja za k702 ?
 
A recimo sluske Audio-Technica ATH-M50s ?
 
Za K702 treba brutalno pojačalo u rangu cijene koštanja slušalica dok ath m50 nisu zahjevne.
U svako slučaju zvučne kartice teško da mogu valjano da poguraju slušalice , potrebno je pojačalo, a koje to zavisi od tipa slušalica.
Pogledaj i neki dac, umjesto zvučne karte, puno kvalitetnije rješenje jer nije u kućištu računara, ima zasebno napajanje itd itd.
 
Da dignem malo temu iz mrtvih :D, od skoro sam vlasnik ovih slusalica , trenutno su povezane na Mac -> fiio E10k ali mislim da to nece biti dovoljno dobar izvor :D . Bas su analiticne svaku rupu na snimku cujem , youtube je gotovo nemoguce slusati :D , nadam se da ce posle burn in-a biti bolja situacija. Imate li neki predlog sta poslusati od muzike(slusam sve :D ) i ako ima vlasnika sta koristite kao sorce .
 
Ja ih isto imam. Izvor je Advance Accoustic MCD mk2 kojie ima fantastičan dak sa lampama a pojačalo je lampaško i A47.
Zvuk je faaaaantazija. Youtube nije adekvatan materijal. Ja slušam cd-ove, samo originale.
 
Verovatno najniza cena trenutno (129€): https://www.thomann.de/gb/akg_k702.htm
Mozda ce nekome znaciti, npr. ako ima mogucnost da se slusalice donesu iz Nemacke, Austrije..

kefalo, nema te 1000 leta.. :)

Da dignem malo temu iz mrtvih , od skoro sam vlasnik ovih slusalica , trenutno su povezane na Mac -> fiio E10k ali mislim da to nece biti dovoljno dobar izvor . Bas su analiticne svaku rupu na snimku cujem , youtube je gotovo nemoguce slusati , nadam se da ce posle burn in-a biti bolja situacija. Imate li neki predlog sta poslusati od muzike(slusam sve ) i ako ima vlasnika sta koristite kao sorce .

Da li koristis bass boost na E10k? Nije toliko lose implementiran kao starija Fiio resenja i na E10k prihvatljivo pojacava bas/boji zvuk pa moze da bude dobro resenje bar za YT, gledanje filmova itd. (meni je ok i za slusanje odredjenih zanrova). Ako ni to ne pomaze onda pazljivo biraj sledeci DAC/AMP uredjaj (neki sa toplijim zvukom) mada su realne sanse da ti cak i uz kvalitetniji uredjaj YT, filmovi (pa i neki muzicki zanrovi) zvuce previse analiticno.
 
Poslednja izmena:
Kakva aždaja od pojačala treba za te k702?...sumnjam da baš mogu da se ubodu u telefon i da rade (možda eventualno neki lg sa quad dac). Inače je cena stvarno dobra...na amazonu u usa su skuplje (a gledam baš dobro ocenjene).

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Imas ovde nesto na tu temu: https://www.head-fi.org/threads/dac-amp-for-akg-k702.721237/
Pitanje je da li je i V30 ''dovoljan''.

Samo dobro proveri da li zelis bas takve slusalice, ocigledno su jedne od najboljih u toj klasi ali zvucna signatura nije bas za svakoga: http://reference-audio-analyzer.pro/en/report/hp/akg-k-702.php
https://www.head-fi.org/showcase/akg-k-702-headphones.11858/

Inace na tom sajtu cesto mogu da se nadju odlicne slusalice na snizenjima, i sada imas odlican izbor u cenovnom rangu 100-200$ samo sto je neophodno da ih neko kupi ''preko'' i donese u srb.
 
Poslednja izmena:
Greška kod oznake CD plejera.

Ovo je trenutno glavni izvor za njih. Advance Acoustic MCD203 MK2

mcd-203mkii-1-advance-acoustic.jpg

U samom plejeru su lampe i ja sam prezadovoljan kako to zvuči. Inače su veoma probirljive što se tiče pojačala.
 
Verovatno najniza cena trenutno (129€): https://www.thomann.de/gb/akg_k702.htm
Mozda ce nekome znaciti, npr. ako ima mogucnost da se slusalice donesu iz Nemacke, Austrije..

kefalo, nema te 1000 leta.. :)



Da li koristis bass boost na E10k? Nije toliko lose implementiran kao starija Fiio resenja i na E10k prihvatljivo pojacava bas/boji zvuk pa moze da bude dobro resenje bar za YT, gledanje filmova itd. (meni je ok i za slusanje odredjenih zanrova). Ako ni to ne pomaze onda pazljivo biraj sledeci DAC/AMP uredjaj (neki sa toplijim zvukom) mada su realne sanse da ti cak i uz kvalitetniji uredjaj YT, filmovi (pa i neki muzicki zanrovi) zvuce previse analiticno.

Ja sam ih uzeo po toj ceni bas u thomann u nemackoj pa mi je brat doneo. Koristim bass boost, ok je to sve da me neko ne shvati pogresno :D pricam o sitnicama . Stage je odlican kao i detalji , youtubu nece pomoci nista ,sve se cuje kako jeste oseti se svaka greska u produkciji i mp3 je supalj skroz. Od boljih slusalica ranije uglavnom sam imao kontakta sa zatvoreneim , AKG k550 su bile odlicne ali sam ih morao prodati jer imam velika usesa i zuljale su me , slusao sam kod drugara MDR1-A i ATH m50x i ovo je jednostavno sada dosta drugacije . Iskreno volim flat i jasan zvuk al za sad i dalje ne mogu bas da se naviknem .
 
Odlicna stvar na koju sam naleteo za testiranje ako nekom zatreba :

VA - High-End Audiophile Test Demo - K2HD MASTERING 3 CD Version FLAC
 
Nazad
Vrh Dno