Šta je novo?

Samsung I9300 Galaxy S III

Ja sam citao o nekim uljanim socivima, koja su tanka, a polarizovanjem ulja se dobija opticki zum na neku foru. To je kao trebao da bude next big thing u svetu mobilnih. Na takvo nesto sam mislio. No sobzirom da sve daju na kasisicu, osta samo zelja i 2gb rama :)...
 
Jbga verovatno, trenutno, nemaju nikakvu tehnologiju posle te, pa ako je integrišu u postojeće telefone, neće imati ništa za sledeće generacije..jbga potrošačko društvo i mentalitet..dve stvari koje katastrofalno ograničavaju i usporavaju tehnološki progres
Mene realno zabole za debljinu telefona...nek je debeo ko cigla, ako treba, ali neka zato ubace sve što treba unutra...
 
ja jos ne znam nikog da telefon kupuje na osnovu kolicine RAM memorije, da budem iskren, do prije par mjeseci nisam ni znao koliko je ima na mom DHD (a imam ga preko godinu dana). Optika bi takodje bila simpaticna, ali u ovo vrijeme istanjivanja telefona opticki zum i ixus kvalitet sigurno nece doci. Najblize se primakla nokia 808 pure view, ali niti je tanka, niti ima opticki zum. A i za to im je trebalo cijelih 5 godina da sa vrhunskim strucnjacima (Carl Zeiss) razviju...

Moras da imas Samsung Wave da bi poceo da se tripujes oko kolicine ram memorije :d :d

Prvo su rekli 512Mb, pa 256Mb, pa 2x256Mb pa su onda sa xda tvrdili da ima 384Mb + 128Mb za gpu a sada ispada da ima jedva 256Mb rama i opasno bad[g]uje :d cak i na 2.0 verziji :d
 
Ja sam citao o nekim uljanim socivima, koja su tanka, a polarizovanjem ulja se dobija opticki zum na neku foru. To je kao trebao da bude next big thing u svetu mobilnih. Na takvo nesto sam mislio. No sobzirom da sve daju na kasisicu, osta samo zelja i 2gb rama :)...
afaik, to je bilo za fokus, a ne za zoomiranje, u to vrijeme su bili samo telefoni bez fokusiranja
 
Moram da se vratim na onu raspravu o ram—u. Poslednje 2 nedelje imao sam oko 100mb slobodno i činilo mi se da telefon radi malo sporije, ali nisam bio siguran. Danas sam restartovao telefon i imam oko 350mb slobodno, i telefon definitivno radi brže. Aplikacije se brže otvaraju, a nema ni čekanja da mi se pojave ikonice na ekranu kada izađem iz nekog programa. Tako da mislim da ona priča slobodan ram je bačen ram nije baš skroz tačna.
 
To je izgleda nesto kod tebe... Meni kad je popunjen ram 10 aplikacija koje svakodnevno koristim brze se otvaraju nego kad restartujem telefon i otvaram te aplikacije... Pa na ovaj hardver ne moze telefon da sporije radi...

Sent from SGS2 using Tapatalk2
 
Čak i da zanemarimo brzinu otvaranja aplikacija kao teško merljivu, opet ostaje taj lag pri iscrtavanju ikonica koji se javljao kada ugasim aplikaciju, a sada ga više nema.
Mada ko zna, možda nije do ram—a,
 
Jesi probao neke druge launchere?

Sent from SGS2 using Tapatalk2
 
Nisam. Probaću ako bude ponovo krenulo da se to dešava.
 
^

Sad je navodno u igri dijagonala od 4.6 a ne 4.8? Znaci progresivno povecavaju:

s1 - 4.0
s2 - 4.3
s3 - 4.6
s4 - 4.9
s5 - 5.2 :)
 
ZOMG.

Nadam se da to nece biti novi Galaxy.

O2X via TTv2b5
 
Nerealan dizajn za samsung telefone, uvek su dizajnirali bedne telefone sa plastičnim poklopcem pozadi.
 
E sad ga i ti pretera :)

Samsung je imao nerezonski broj slicnih modela i nastajao je haos sa oznakama itd, ali je imao dosta modela koji su imali odlican dizajn i kvalitet kucista :) tj vecina je bila jako kvalitetna bez obzira na dizajn. Steta sto tada nije postojalo gorila staklo, bili bi za 10 sto se tice izrade. Uz Nokiu niko nije mogao da im pridje u smislu opsteg kvaliteta. Tek nesto kasnije SE. Uz to ekrani su im bili najbolji kao i kamere ali su imali prilicno tupav i ogranicen fabriski softver :d

Ja jos uvek imam X600 koji je remek-delo svog vremena i radi, e720 je jedan od najlepsih telefona + je neunistiv i pored preklopnog mehanizma [imao 2-3 godine i prodao liku koji ga je unistio vodom], z400 takodje..

Slazem se da su im skoro svi Androidi plastikaneri monotonog dizajna, zato su mi se i zgadili, nadam se da ce propadanje bade :d vratiti metale i plemenite materijale u Android Samsung ponudu :)
 
Poslednja izmena:
Bio je skoro intervju sa samsungovim glavnim dizajnerom i on je rekao da će uskoro samsung izgraditi svoj jedinstveni stil koji će parirati apple—u, ali neće biti sličan njemu uopšte.
 
A do sada je kao bio slican, bas bih pitao tog zvanicnika sta misli :d
 
@dr.sonic

Zato sto mi to sto se vidi izgleda pregadno, pa tesko da bi ceo uredjaj bio lep. SII mi je spram ovoga prelep (a inace mi je ok, ali ne medju najlepsima).

Medjutim, ako prave neki svoj globalni design pattern, to podrzavam! Premnogo je slicnih telefona, generalno - ekran, dugmici, ram i zdravo...

O2X via TTv2b5
 
Ma nema tu šta, Samsung će morati da pokida tržište kao što je uradio sa SGS2. Baš do skoro sam ga koristio i mogu da kažem da je bio privlačan prva 3 meseca, najbolji je fon koji sam ikada koristio i koji nije toliko privlačnog dizajna, barem meni, ali je jako "light", lepo ulazi u džep, lagan i to je ono što je bio dodatni + za fon kada sam kupovao. Međutim, posle 3 meseca, toliko je počela da me nervira ona plastika, odnosno ceo fon onako spakovan u kućište od 45 dinara :D A platio ga Boga oca :D Uzeo sam malo iphone-če, čisto da osetim kvalitet u ruci, pa čekamo S3. Iskreno, vole bih da bude "full pack", od hardwera, do softwera.
 
Bio je skoro intervju sa samsungovim glavnim dizajnerom i on je rekao da će uskoro samsung izgraditi svoj jedinstveni stil koji će parirati apple—u, ali neće biti sličan njemu uopšte.

mislim da će tako da bude... raniji Galaxy S-ovi su podsećali na iphone koga je zgazio slon, većih dimenzija, a tanji ;) mislim da se Samsung dosta opekao prošle godine sa svim onim tužbama, već Galaxy Nexus je doživeo drastičnu promenu dizajna
ne bi me začudilo da se ispostavi da je ova slika stvarna :)
galaxy_s_iii-580x364.png
 
meni ovaj dizajn izgleda fenomenalno, ne znam sta se ovde neki bune.
 
Dizajn je totalna pobeda. Deluje minimal/future a ne podseca na iphone ni najmanje.
 
I da slika ima neke veze sa buducim GS III zar vam ne smeta to sto je displej ocigledno 5x duzi nego siri :d
 
Nazad
Vrh Dno