Šta je novo?

Samsung I9300 Galaxy S III

BIO SAM NA ISPITU, OSTAVITE ME NA MIRU, SADA SAM TEK POGLEDAO VESTI :)
 
На коју Миру? :p

Sgs2 via tt2
 
Znaci, Miru Markovic... :-D

O2X via TT2
 
Nije najavljen danas? Znaci u maju ce?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-2
 
Pored informacije da će telefon moći da se puni bezkontaktno sa razdaljine od 2 metra, ti si našao da je zanimljivo što je samsung napravio lte čip? :)

Lol, pa meni to nije interesantno. Prvo, biće mnogo gubitaka na toj razdaljini. Drugo stan će mi se pretvoriti u mikrotalasnu. :D
Palm pre model punjenja je sasvim dovoljan.

desire
 
To je u teoriji, u praksi zna da zafali.
Recimo Note-u fali memorije i to se manifestuje tako sto vam zatvori aplikacije koje ste namerno ostavili u pozadini, tj multitasking ispasta.
 

Ovo treba procitati da bi se shvatilo kako funkcionishe memorija na androidu u odnosu na pc. Nije isti princip, no pc nacin razmisljanja nalaze da bi za svaki slucaj s3 trebao imati 8gb rama. Cinjenica je da nema aplikacija koje mogu iskoristiti ni 1gb.

Takodje, ako neki izbagovani widget ima memory/battery leak, ne pomaze ni 16gb rama ni baterija od 5000mah...
 
Pročitao sam, dobar je tekst. Ali opet, što više rama, više programa može da stavi u njega i da bude još brži. Ergo, sgs3 treba da ima 2gb rama :)
 
A sta ce ti vise od 1gb? A i u ICS mozes da podesis ako hoces da imas 5 ili 55 programa u pozadini...

Tj. ja mislim da je i na GB moglo da se namesti heapsize memory.


Sent from SGS2 using Tapatalk2
 
Poslednja izmena:
Ako ćemo po toj logici, šta će ti 4 jezgra kada na dva već sve radi dobro?
 
Pa ne treba... Trebace mozda vec od sledece godine, sve zavisi od igara koliko budu zahtevne...

Sent from SGS2 using Tapatalk2
 
Glavna fora sa 4 jezgra je u ustedi baterije. Realni benefit u brzini ce biti tesko primetiti, sem mozda u nekoj uber zahtevnoj igri. Sa memorijom je vec drugacija prica i lepo je objasnjeno u onom clanku. Pc koncept razmisljanja da treba 16gb rama za "svaki slucaj" ne vazi za android i njegovu koncepciju.
 
Poslednja izmena:
Stvarno vas ne razumem. Šta fali 2gb rama ako ne košta više i ne šteti?
 
naravno da kosta, da ne kosta, svi bi stavljali 2gb... A sigurno i da (nepotrebno) povecava potrosnju baterije
 
DDR2 ram koji se stavlja u mobilne ne kosta puno, i ne trosi puno struje, ali je fizicki velik. 2GB rama bi moralo da se mece u minimum 4 chipa [jel postoje 512mb ddr2 chipovi, ili je 256mb max?].
 
naravno da kosta, da ne kosta, svi bi stavljali 2gb... A sigurno i da (nepotrebno) povecava potrosnju baterije

U tekstu piše da kada sve stavi u ram troši manje baterije, znači po tom pitanju je bolje! Kada se prešlo sa 512 na 1gb cene telefona nisu skočile, tako da ne bi ni sada. Nema ni jedan razlog zašto se ne bi stavilo, osim ovog da ne mogu da upakuju, u šta čisto sumnjam.
 
DDR2 ram koji se stavlja u mobilne ne kosta puno, i ne trosi puno struje, ali je fizicki velik. 2GB rama bi moralo da se mece u minimum 4 chipa [jel postoje 512mb ddr2 chipovi, ili je 256mb max?].
pa nek kosta samo 1$ po chipu, na kolicine na koje oni prodaju to se mjeri milionima
U tekstu piše da kada sve stavi u ram troši manje baterije, znači po tom pitanju je bolje! Kada se prešlo sa 512 na 1gb cene telefona nisu skočile, tako da ne bi ni sada. Nema ni jedan razlog zašto se ne bi stavilo, osim ovog da ne mogu da upakuju, u šta čisto sumnjam.
"ne postoji nijedan razlog"... Sigurno da postoji, nije jedna mega-korporacija gluplja od nas par forumasha...
 
Pa postoji razlog. Kako bi opravdali to sto jedna masincina kao GS III nece dobiti apdejt na neki tamo najnoviji Android? :d Opravdanje za GS I- nedostatak rama, iako su ljudi prokuvali i radi sve ok, e sad zamisli GS III sa 2Gb rama, niko ne bi mogao da dokaze da za 2-3 god ovaj model ne moze da radi sa najnovijim Androidom, ovako ce da ugrade 1Gb i da lepo iskuliraju oficijalni apdejt da bi prodavali GS IV ili V :d
 
mislim da vecinu ljudi i dalje ne interesuje toliko verzija OS-a pri kupovini, inace bi svi nagrnuli na Galaxy Nexus, dok bi prodaja SGS2 odjednom naglo pala... Takodje, vecini ljudi razlike koje ce donijeti npr. ICS na SGS2 u odnosu na GB nisu narocito vrijedne i primjetne...
 
Fora je sto proizvodjac mora da napravi neki pomak, pa makar bio i cisto marketinski. Bolje reci 2x vise rama nego u odnosu na prethodnu generaciju i da se neko popali. Sad sto android to ne koristi, nema veze. Takva ista fora je i sa mega pixelima. Daj 20mpx sigurno ce biti bolje fotke, itd. Kao i kod pc-a, i kod telefona ce doci do nekakvog zasicenja, tj sta dalje? Sada se za smesne pare moze uzeti pc koji gura sve naslove na max, sto je nekad bilo nepojmljivo. Koja ce to svakodnevna multimedija/igra da secka na masini na i3 sa 8gb rama recimo? Pitanje je kad da se placa stvarni upgrade, koji ce doneti realan benefit, a kad se placa samo dobar marketing.

Ja bih recimo umesto 2gb rama, vise voleo da vidim da razviju specijalnu optiku za mobilne, tako da se ne povecaju gabariti a da s3 donese 5x opticki zum npr, i fotke u klasi ixusa...
 
ja jos ne znam nikog da telefon kupuje na osnovu kolicine RAM memorije, da budem iskren, do prije par mjeseci nisam ni znao koliko je ima na mom DHD (a imam ga preko godinu dana). Optika bi takodje bila simpaticna, ali u ovo vrijeme istanjivanja telefona opticki zum i ixus kvalitet sigurno nece doci. Najblize se primakla nokia 808 pure view, ali niti je tanka, niti ima opticki zum. A i za to im je trebalo cijelih 5 godina da sa vrhunskim strucnjacima (Carl Zeiss) razviju...
 
Nazad
Vrh Dno