Šta je novo?

BEX kurirska sluzba

ako je dhl stvarno toliko pažljiv sa paketima, onda je to veliki bonus. najbolje je lepo upakovati paket, pa onda ga oni upakuju još jednom i budu pažljivi sa njim :)
 
ma nemaju bre nista, lepo sam ih zvao, zena mi sve rekla, cene do neba ne rade sa otkupom, e to sad sto neka firma kod nas hoce da se reklamira ovde predstavljajuci se kao da rade za njih ko to zna kad je zena lepo u dhl call centru sve objasnila :)
 
O-pa, dragi gledaoci, pa to moze i neka tuzba da padne sto se koristi tudje ime i logo da se reklamira svoja firma koja nema veze sa time ..
 
nesto ne verujem da je bas do te razmere otislo ali ipak nesto ne stima jer jedan prica jedno, sajt im prica drugo a dhl nesto sasvim trece, mozda nesto pripremaju da pocnu, kako god, i da krenu bice ok u pocetku dok ima malo posla posle cemo svi da opet jurimo bex koji ima na desetine hiljada posiljki dnevno pa moze nekad i neku gresku da naprave, svi to rade i niko nije savrsen. Ca ksam jedno vreme razmisljao da vidim kakav je dexpress (daily) i da li daju neke ugovorne cene i pod kojim uslovima.
 
Da dodam ja nešto.

Pre neki dan kroz moju ulicu prođe jedan BEX-ov kombi, čini mi se da je bio neki Fijat, zelene boje u fazi raspadanja. Auspuh kao da nema, a i izgleda da mu 2. brzina ne radi. Rkće onaj vozač, "udri pa šta bude"... Inače, meni su slali par puta BEXom i svi paketi su stizali novim Mercedesom.
 
bilo je toga i kod mene, bez auspuha, guma celava skroz, ali skroz, maltene puca..i pukla je. 2 dana kasnije eskplodirala, taj dan mi je dosao u 20:45 po paket :) sve zavisi kad im koji kombi zapadne.
 
bilo je toga i kod mene, bez auspuha, guma celava skroz, ali skroz, maltene puca..i pukla je. 2 dana kasnije eskplodirala, taj dan mi je dosao u 20:45 po paket :) sve zavisi kad im koji kombi zapadne.

Ma ovo je dno dna. Zamisli sad kad krenu kiše u oktobru, za zimu ne smem ni da pomislim...
 
Hah i ja sam video juce bexov crveni kombi, malo matoriji. Sve 4 gume celave, ni sare se ne vide... Tuga.
 
zimus se ovde blizu kod mene kurir prevrnuo kombijem u jarak...isto zbog guma...kazu tvoje nije da brines o kolima kad se zale nego da vozis ako neces nacicemo ko hoce :)

i jos mi je kuriri rekao da im se svi kombiji vode da su prek 2002 ili tako nesto da bi mogli da se uvezu menjani su papiri inace su svi iz 90tih :)
 
Poslednja izmena:
Mi smo u firmi slali i preko Aksa i preko Bexa i sprijateljio sam se sa kuririma koji rade. Jedan te isti radi u Aksu od kada koristim njihove usluge, a u Bexu se smenjuju na mesec-dva. I zao mi je tih ljudi u Bexu jer znam sto ne mogu da izdrze duze pre nego sto daju otkaz. Dok decko iz Aksa zaradjuje ko grof, vozi volkswagen kombi sa klimom i radi manje nego kurir iz Bexa.
 
Moj kurir Aksa nikako se ne oseca kao grof, kombi mu sigurno nema klimu. I stalno je u zurbi, ne staje. Valjda mu je reon preveliki.

Ne znam koliko zaradjuje, znam da im je prosle godine plata bila oko 30k. Ali da niko ne bi za toliko radio da nema baksisa sto dobrovoljnog sto nedobrovoljnog (citaj zaokruzivanje iznosta :D). Tad mi je rekao da vise od pola plate uzme preko baksisa.

Svaki dan nek uzme oko 500-600din baksisa, eto mu skoro 15k mesecno.

Dok kuriri Beksa ne mogu svojevoljno da zaokruzivaju iznose (kao ni kuriri Post Ekspressa), jer im citko i jasno otstampano pise iznos na uputnicama (za razliku od Aksa) i zato je njima baksis veoma mali.

Btw, posle 4 godinje saradnja sa Aksom, pre neki dan me prvi put uskratili za pare. Neki kurir iz Nisa, umesto 7900 stavio u kesicu 6900din.
Ja potpisao papir, odneo kuci, otvorio i vidim manjak. Tako sam do sada stotine puta radio i nikada nisu falile pare.
krastavac, sad moram naoruzan makazama da idem kuriru :D, prvo prebrojim pa potpisem.
 
Poslednja izmena:
Mi smo u firmi slali i preko Aksa i preko Bexa i sprijateljio sam se sa kuririma koji rade. Jedan te isti radi u Aksu od kada koristim njihove usluge, a u Bexu se smenjuju na mesec-dva. I zao mi je tih ljudi u Bexu jer znam sto ne mogu da izdrze duze pre nego sto daju otkaz. Dok decko iz Aksa zaradjuje ko grof, vozi volkswagen kombi sa klimom i radi manje nego kurir iz Bexa.

Kod mene u Kraljevu AKS ima predstavništvo da tako nazovem. Kad god prođem kroz grad, vidim AKSov kombi, naravno VW zatvoreni prozori, klima bije. Nikada problema nisam imao sa njim, doduše i ne šaljem nešto mnogo ali eto.
 
Aks - 28k je pocetna plata, radi se skoro 12h, kurir je odgovaran cak i kad klijent ne upakuje kako treba ili bilo sta da je problematicno sa paketom, cini mi se da je 5 ili 6 radnih dana. Drugar trazi posao pa je bio na razgovoru za posao u AKS-u.
 
Svi se oni rasturaju od posla.... Meni majka radi u Posti pa mi prica koji je to haos.... U prevodu treba im npr 6 radnika a oni imaju 4 koji se rasturaju od posla da bi stigli sve da urade i dobiju odredjeni broj paketa koji trebaju da razdele po gradu za smenu itd.... Mozda i ja uskoro pocnem da radim u postekspresu pa cete imati informacija iz prve ruke :D
 
Aks - 28k je pocetna plata, radi se skoro 12h, kurir je odgovaran cak i kad klijent ne upakuje kako treba ili bilo sta da je problematicno sa paketom, cini mi se da je 5 ili 6 radnih dana. Drugar trazi posao pa je bio na razgovoru za posao u AKS-u.

Netacno ovo za pakete.
Kurir tu nimalo nije odgovoran, mislim u realnom zivotu.

Jel si nekad pokusao da naplatis stetu kurirskoj sluzbi nastalu zbog ostecenja nekog paketa, Sizifov posao ;).
Naslusao sam se tudjih iskustava oko toga i previse, ja na srecu nisam imao takav problem do sad.
 
Mozda i ja uskoro pocnem da radim u postekspresu pa cete imati informacija iz prve ruke :D

Prijateljski savet, nemoj ;).
Ortak je izdrzao sest meseci (ima Saobracajni fakultet kao i ja), probao od dna da se progura. Najgori posao na svetu, rame uz rame sa kasirkama u Maksiju :).
 
Ako pocnes da radis,neka je sa srecom,ali nemoj da te spominju na forumu kao loseg radnika :d
 
Stoji sve to nije lako :D Samo je mali problem sad da ne ulazim u celu tematiku sa mojom skolom bi trebao dobiti neko vise radno mesto ali moram poceti od nekog nizeg.... To su mi ponudili za pocetak da sam odbio skinuli bi me sa liste tkd bolje ista nego nista. A i po meni je kod tih radnih mesta bitno da volis takav posao ja npr volim da vozim tipa predjem 500 km meni malo ja bi jos itd :D A i ovde imaju fiksno radno vreme samo moras podeliti materijal nije ono da 12h radis itd nije privatnik pa da te bas toliko forsira.

@BogdanB ma nece valjda :D
 
Samo ti pocni da radis. Danasnji klinci su mnogo razmazeni, zavrse fakultet i ocekuju da ce odmah da rade za 1000e. Lepse im je da ih roditelji izdrzavaju i da kukaju kako im drzava i fakultet nisu doprineli zaposljenju nego moraju da rade posao za 300e. Poenta je da je bolje raditi bilo sta, nego sedeti kuci i biti parazit,posle nekog vremena uz malo srece sve dodjena svoje... Izvinjavam se za off topic, neka moderatori obrisu odgovor ako nije adekvatan.....
 
odgovor ti nije adekvatan. za koji sam ja moj gulio fakultet, pa sad bože daj phd ako treba da radim za 300 evra?

A adekvatno je da sedis kuci iako mozes da radis za 300-400e. Ja sam takodje zavrsio drzavni fakultet pa samim tim ne zelim da omalovazavam ljude koji su zavrsili fakultet, da sam sedeo kuci i cekao prvi posao od 1000e eura mislim da bih i dan danas sedeo bez posla. Malo je srecnika koji odmah krenu da mlate pare nakon zavrsenih studija,put do cilja posebno u zemlji Srbiji je trnovit....
 
Jutros poslato iz Beograda, popodne stiglo za Kragujevac(ovo moze da potvrdi kolega ericm). Poslao kolega ericm, novac bi trebalo da dobije sutra, najkasnije prekosutra. Obecao je da ce javiti ovde kada je dobio novac i kako je zadovoljan uslugom VK grupe(koja inace vozi za DHL). Ponavljam opet da ovo nije reklama i da ne preporucujem nikome da koristi ove usluge transporta dok ne izadju javno ovde i daju cenovnik za benchmark clanove. Cena je bila 276,00 RSD-a sa povracajem novca, sramota me da cekam kusur na takvu fenomenalnu cenu i uvek ostavim 300,00 RSD-a. To je cena do pola kilograma i tu moze da ide graficka karta ili ploca, mislim sta god...


PS

Podatke sa priznanice sam namerno sakrio, tipa otkupninu jer je to moja stvar, adrese i brojeve telefona ali se jasno vidi datum i neke druge informacije...
 

Prilozi

  • forum 6.jpg
    forum 6.jpg
    708.5 KB · Pregleda: 263
  • forum 7.jpg
    forum 7.jpg
    758.8 KB · Pregleda: 237
E, sad je jasnije, VK grupa znači ima ugovor sa DHLom, da vozi njihovu robu (juče mi bio DHL žuti kedi, doneo neke uzorke od preko, pa sam baš zagledao) . Dobra fora, Firma je skroz leva, sitno piše VK Gropup, a ceo kedi žut, i ogromno DHL, tako da lako dodju ljujdi u zabludu da im DHL vozi. Možda im dali prava za Logo?

U svako slučaju, nije DHL, isto tako mogao i City da vozi za njih, da imaju ugovor, itd ....

Zato na DHL.RS nema ni reči o ovome.....
 
evo da se oglasim i ja,
novac jos nisam dobio, zvao ih i uz izvinjenje kazu da nisu stigli jer se jos razvijaju i imaju mali broj vozaca a dosta posla.
rekose da je vozilo danas krenulo sa novcem koje treba do 16h da stigne do firme u kojoj radim i upravo mi javise da nece stici.
pitali su za licne podatke i moju adresu kako bi mi sutra ujutru doneli ali posto vikendom ne radim ne zelim rano da ustajem i cekam bilo koga pa sam javio da mi u ponedeljak donesu na adresu koju sam dao.

ne pravim nikakav problem, imam razumevanja s obzirom da prvi put koristim njihove usluge pa verujem da je stvarno nesto iskrslo jer deluju kulturno i korektno.
mada, kada bi se ovo ponovilo jos dva-tri sledeca puta, hmmm...

bolju alternativu barem ja nemam i ne bih se vracao na neki bex i city koji skace, sutira i siluje pakete a pritom moram da se jurim sa njihovim teletabisima po raznim mostovima, parkinzima i livadama za kes...

javljam se ponovo u ponedeljak...
 
vk grupa-dhl, odgovorio sam na post kolege Ljanmi-ja ali ga nisam citirao pa je verovatno ispalo nepregledno.
 
Stigla mi je karta danas iz ovog oglasa sto sam kupio za drugara VK grupom, nadam se da je sve u redu sa njom :) . Trebalo je da prodam moju i da uzmem jos jednu za sebe ali se covek predomislio pa sam odustao i ja od prodaje moje 6950 trenutno.

PS Zaboravio sam da kazem da ne preporucujem VK grupu dok se zvanicno ne obrate clanovima benchmarka sa ponudom.
 

Prilozi

  • Slika0206.jpg
    Slika0206.jpg
    716.5 KB · Pregleda: 174
  • Slika0208.jpg
    Slika0208.jpg
    750.8 KB · Pregleda: 152
  • Slika0209.jpg
    Slika0209.jpg
    444.2 KB · Pregleda: 140
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno