Šta je novo?

BEX kurirska sluzba

To tako ne bi prošlo. Svaki dan bi išao tamo i pravio galamo. Nek ti objasne KAKO si ti trebao da zapakuješ paket da ga zaštitiš da oni ne bace na njega nešto ?

To što su ti rekli ne pije vodu. Zna se dokle je tvoja, a odakle njihova odgovornost.

I naravno, slike, i šalji svim mogućim novinama .....
 
Poslednja izmena:
A sto se tice osiguravanja paketa Bex sluzba nema osiguranje paketa zbog toga je i jeftina,dok postexpress ima to osiguranje,i to sam naknadno saznao posle nemilog dogadjaja.
Moraš upisati ili naglasiti da se stavi vrednost robe, jer oni to neće sami staviti pošto je ovako za njih povoljnije (jeftinije). Ako nema vrednost upisana dobijaš desetostruku poštarinu, a nikako iznos koji je stavljen kao otkupnina. To je kod postexpressa mnogo bolje rešeno.

Za gubitak ili potpuno oštećenje pošiljke nadoknađuje se desetostruki iznos plaćene poštarine. Vrednosna pošiljka je osigurana do visine vrednosti koju označi pošiljalac, pa se u slučaju njenog gubitka ili potpunog oštećenja, nadoknađuje vrednost označena na pošiljci uvećana za naplaćenu poštarinu po vrednosti i desetostruki iznos plaćene poštarine.

http://bex.rs/balkan/bex_cenovnik.php
 
bas strasno .. mislim da sa takvom bagrom nema druge (dzaba galama svaki dan) nego tuziti, i nadati se da ipak nije toliki divlji zapad ..

ako se drzava koliko toliko izdize pa daje presude u korist klijenata protiv banaka koje u saci drze mnogo vise nego sto moze da uhvati neka kurirska sluzba, trebalo bi da mozes da isteras ovo, jer u oba slucaja situacija je toliko jasna, da samo korumpirani sud ili vestak ne bi presudio u korist korisnika 'usluge' ..
 
Poslednja izmena:
Zvao sam republicku trzisnu inspekciju u Beogradu,oni su me preusmerili na Sabacku trzisnu inspekciju,tamo mi je zena onako odbojno rekla da to nije njihova nadleznost vec "postanske inspekcije" i spustila slusalicu,zovem ponovo da pokusam da saznam zasto mi je spustila slusalicu prvi put ona mi kaze da joj TROSIM DRAGOCENO VREME i spusti slusalicu opet. Na to sve okrenem 11811 (informacije) da trazim broj "postanske inspekcije" covek u cudu ne zna o cemu govorim. Pozovem ministarstvo spoljne i unutrasnje trgovine i telekomunikacije jer sam uspeo da saznam da su oni nadlezni za to ali naravno dobijem odgovor da oni NISU NADLEZNI za to da zovem Nemanjinu ponovo na dezurni broj za prijave gradjana i ja postupim po uputstvu i covek se javi kaze da nije nadlezan nego da zovem trzisnu inspekciju Sapca posto je Bex firma iz Sapca. Tako da dragi moji ja zaista vise ne znam kome da se obratim.
 
Moraš upisati ili naglasiti da se stavi vrednost robe, jer oni to neće sami staviti pošto je ovako za njih povoljnije (jeftinije). Ako nema vrednost upisana dobijaš desetostruku poštarinu, a nikako iznos koji je stavljen kao otkupnina. To je kod postexpressa mnogo bolje rešeno.

Za gubitak ili potpuno oštećenje pošiljke nadoknađuje se desetostruki iznos plaćene poštarine. Vrednosna pošiljka je osigurana do visine vrednosti koju označi pošiljalac, pa se u slučaju njenog gubitka ili potpunog oštećenja, nadoknađuje vrednost označena na pošiljci uvećana za naplaćenu poštarinu po vrednosti i desetostruki iznos plaćene poštarine.

http://bex.rs/balkan/bex_cenovnik.php


Ja sam samo stavio otkupninu 240e i platio postarinu sa povratkom novca 500 dinara,nista vise,nisam ni u ludilu pomisljao na ovakav scenario. Problem je u tome sto je moja reklamacija odbijena i za tih 500 x 10 dinara.
 
shta reci, posle ovoga...dno dna.
srbija=dzungla

a i tebi shta bi da shaljesh tom lesh kurir sluzbom i to bez vrednosti?
 
Zvao sam republicku trzisnu inspekciju u Beogradu,oni su me preusmerili na Sabacku trzisnu inspekciju,tamo mi je zena onako odbojno rekla da to nije njihova nadleznost vec "postanske inspekcije" i spustila slusalicu,zovem ponovo da pokusam da saznam zasto mi je spustila slusalicu prvi put ona mi kaze da joj TROSIM DRAGOCENO VREME i spusti slusalicu opet. Na to sve okrenem 11811 (informacije) da trazim broj "postanske inspekcije" covek u cudu ne zna o cemu govorim. Pozovem ministarstvo spoljne i unutrasnje trgovine i telekomunikacije jer sam uspeo da saznam da su oni nadlezni za to ali naravno dobijem odgovor da oni NISU NADLEZNI za to da zovem Nemanjinu ponovo na dezurni broj za prijave gradjana i ja postupim po uputstvu i covek se javi kaze da nije nadlezan nego da zovem trzisnu inspekciju Sapca posto je Bex firma iz Sapca. Tako da dragi moji ja zaista vise ne znam kome da se obratim.

Sramota! Ja, kao zaposleni u jednoj javnoj državnoj ustanovi, jedva čekam da neko počne da se bavi reorganizacijom državnih institucija. Višak zaposlenih postoji, a postoje i oni koji dolaze na posao i smatraju da je posao tu zbog njih, a ne oni zbog posla. Takvima POD HITNO treba omogućiti da se upoznaju sa realnošću i da život nije baš tako lagan kao što su zamislili...

Što se teme tiče, ako se odlučiš na parnicu trebaće ti veštak koji će potvrditi da je pošiljka bila spakovana na odgovarajući način. Možda nije loše da se raspitaš u tom smeru, tj. da saznaš da li je pošiljka zaista bila tako spakovana. Po onome što se vidi sa slika, deluje kao da bi samo titanijumska kutija pomogla...
 
Poslednja izmena:
Radio sam kod njh od samog pocetka, sva sreca pa je trajalo kratko. Sve to sto vi pominjete tako je bilo od samog starta, dobacivanje paketima, gubljenje, ostecivanje istih, kasnjenje po par dana, ne uvazavanje reklamacija itd itd.Slabo ko je bio zadovoljan uslugom(imao je srece).Pojedini kuriri su kretali u 08h a vracali se u 22-23h....o vozilima necu ni da pricam u kakvom su stanju, dovozena od preko pa sklepana za kurirsku sluzbu(od 2 naprave1)....ja kao radnik te firme nisam ni razmisljao nesto da posaljem da mi ne bi izgubili paket il slucajno ga unistili...moj savet bolje ih zaobici(za svaki slucaj) nisu ni drugi zlatni al su bar doosta ozbiljniji u ovom poslu
 
Svi su isti.Aks mi razbio lcd displej na tv,daily monitor,e sad isprobavam bex I do sad se nisu lose pokazali bar kod mene.Samo da ih ne ureknem.
 
Svi su isti.Aks mi razbio lcd displej na tv,daily monitor,e sad isprobavam bex I do sad se nisu lose pokazali bar kod mene.Samo da ih ne ureknem.

a sta ti je na kraju bilo sa dailyjem? koliko ja znam, ako hoces kes na ruke za povrat novca, onda je osiguranje obavezno.
 
Svi su isti.Aks mi razbio lcd displej na tv,daily monitor,e sad isprobavam bex I do sad se nisu lose pokazali bar kod mene.Samo da ih ne ureknem.
Pa prijatelju izgleda da ti nevaljaš ,tj nepakuješ dobro robu.Svaku lomljivu robu treba obavezno obeležiti kao lomljivu jer drugo,treće i neko četvrto lice neće znati da je unutra nešto lomljivo.
 
AKS blizu mene ima skladiste i kada prolazim vidim kako istovaraju posiljke na parkingu, i video sam i da nekada nesto ispadne. Tako da sigurno se desavaju ostecenja.
 
Zvao sam republicku trzisnu inspekciju u Beogradu,oni su me preusmerili na Sabacku trzisnu inspekciju,tamo mi je zena onako odbojno rekla da to nije njihova nadleznost vec "postanske inspekcije" i spustila slusalicu,zovem ponovo da pokusam da saznam zasto mi je spustila slusalicu prvi put ona mi kaze da joj TROSIM DRAGOCENO VREME i spusti slusalicu opet. Na to sve okrenem 11811 (informacije) da trazim broj "postanske inspekcije" covek u cudu ne zna o cemu govorim. Pozovem ministarstvo spoljne i unutrasnje trgovine i telekomunikacije jer sam uspeo da saznam da su oni nadlezni za to ali naravno dobijem odgovor da oni NISU NADLEZNI za to da zovem Nemanjinu ponovo na dezurni broj za prijave gradjana i ja postupim po uputstvu i covek se javi kaze da nije nadlezan nego da zovem trzisnu inspekciju Sapca posto je Bex firma iz Sapca. Tako da dragi moji ja zaista vise ne znam kome da se obratim.

Ne verujem sta sam procitao.
Posle ovakvog ponasanja sve nesto mislim da cu o tebi da citam u novinama :D (tipa kad uletis sa pistoljem u Bex i slicno...sto po meni ne bi bilo nista cudno posle ovakve torture....)
 
Pa prijatelju izgleda da ti nevaljaš ,tj nepakuješ dobro robu.Svaku lomljivu robu treba obavezno obeležiti kao lomljivu jer drugo,treće i neko četvrto lice neće znati da je unutra nešto lomljivo.

Ej bre pricate gluposti jesam li ja negde naveo da nisam dobro spakovao?Naravno da sam spakovao u stiropr debeo 10 cm i obelezio robu kao lomljivu,a za povracaj novca na ruke kod dailya nije obavezno osiguranje jer primam i saljem.U gradovima postoje pogodnosti koje cak ni u Pozarevcu nema dok za Novi Sad i Bg moze sve.To mi potvrdjuje i kurir licno.Isto sam pravijavio kao kolega kod bexa i njihov odgovor je bio nije orginalna ili odgovarajuca ambalaza.Posle nekoliko dana smo kupac i ja digli ruke jer smo videli da od toga nema nista nego podelili troskove i gotovo.
 
moj slucaj sa beksom,zovne mene covek iz zrenjanina pita da li moze kuriskom sluzbom beksom da se posalje to i to ji kazem naravno da moze,uredno spakujem paket posaljem covek primi plati i nakon dva dana meni stigne koverta sa otkupninom,ali kako ja nisam bio tu par dana(dva) moja majka je preuzela kovertu koju naravno nije otvorila pred kurirom krastavac,ja dodjem ona meni da kovertu otvorim kovertu i kad ima sta i da vidim u koverti manje 3000 hiljade dinara,krenem ja da zovem operatere oni mene prebace u sabac na reklamacije,na reklamaciji se javi neka ljubazna zena koja mi ljubazno rece kako sam ja prevarant,lopov i ko zna sta jos i kako me nije sramota da na taj nacin dolazim do novca?????? a ja sam samo trazio ono sto je moje,da li postoji mogucnost da se zalim negde mislim da ih prijavim nekoj inspekciji ili supu,isto tako me zanima da li su registrovani za prenos novca,unapred hvala na odgovorima,nikada vise ni beksom ni aksom ne saljite nista
 
@draganknj tu je kriv magacioner jer on ujutru razvrstava otkupnine(ako nesto nisu menjali)..znaci da je neko drugi dobio vise (tvojih 3000) ili je magacioner stavio u dzepic ;) a ti mozes u svakom slycaju da se pozdravis sa 3k jer si preuzeo i verovatno potpisao na onom njihovom aparatu...a oni to gledaju kao zvanican dokument i da je time isporuka uspesna tj sve je bilo uredu tokom dostave
 
Zaboravi te 3000 i nastavi sa zivotom. Lekcija: ne potpisuj unapred nista i sve proveravaj.
 
Sta reci a ne zaplakati.... Meni je drugar jednom prilikom slao neke zvucnike, zapakovani su bili u originalnoj ambalazi i kad mi je kurir dostavio ono kao da im je paket ispao u neku njivu sav od blata ( znaci sasusilo se vec na kutiji ), ja pitam kurira sta je to kaze moguce da im je u drugom transportnom vozilu bila kutija pri dnu i nista ja preuzmem i sva sreca sve je radilo, msm ono da su po blatnjavoj njivi igrali fudbal sa kutijom ne bi bila tako blatnjava ....
 
Ja sam dva puta slao BEX-om i ljudi se nisu zalili.
Moje misljenje je da sve zavisi od kurira.
 
Jedan deo zavisi od kurira, pogledas samo kakav je coveku S3 koji je poslao. E sad, ajde kurir je bio nespretan ili sta vec pa je ispustio topovsko djule na telefon, ali je bezobrazluk BEXa i samo BEXa to sto su odbili reklamaciju sa izgovorom da nije propisno zapakovao. Sta je trebao da uradi? Da ubaci u original kutiju od telefona pa u metalnu pa u jos jednu titanijumsku za slucaj da oni hoce da na sve to naslone frizider ili da drzi kombi dok menjaju gumu....
 
Jedan deo zavisi od kurira, pogledas samo kakav je coveku S3 koji je poslao. E sad, ajde kurir je bio nespretan ili sta vec pa je ispustio topovsko djule na telefon, ali je bezobrazluk BEXa i samo BEXa to sto su odbili reklamaciju sa izgovorom da nije propisno zapakovao. Sta je trebao da uradi? Da ubaci u original kutiju od telefona pa u metalnu pa u jos jednu titanijumsku za slucaj da oni hoce da na sve to naslone frizider ili da drzi kombi dok menjaju gumu....

Haha, al si me nasmejao :D

Pa lose je upakovao ako ne moze da izdrzi kombi dok kurir menja gumu :D
 
jeste potpisao sam i da upravo tako oprostio sam se od tih 3000 din.ali sam zavrsio i saradnju sa njima,krastavac svaka skola se placa
 
Najgora kurirska sluzba u Srbiji.Narucio ja od coveka ps3 igricu i on je tog dana posalje i kaze mi da ce da stigne vec sledeceg dana.Sutradan ja cekao ceo dan i njih nije bilo.Posto nisu dosli,ja sam pozvao tog coveka koji prodaje igrice da ga pitam u cemu je problem.
Nadam se da ce sutra da stigne i da nece biti ostecen.

Danas za sutra izgleda ovde ne vazi.
 
Dva puta mi stizalo nesto iz Subotice i nije bilo problema.
 
Ja sam prekjuče poručio neke slušalice i čovek mi je poslao preko BEX-a. Stigle su mi juče ujutru, kurir me je čekao 15min, zvao 5x ja se nisam javljao. Ja mislim da je sve do kurira, do sada nisma imao problema sa njima.

Pre godinu dana, ćale je kupovao neke parfeme da l iz NS ili Subotice, preko BEX-a su slali, sve je super prošlo.
 
ja sve što sam iz subotice kupovao sve su mi bexom slali, iako sam u dosta slučajeva ekspicitno naglasio post express, jok, oni svi bex. da bex nije iz subotice?

Nope Sabac.... ali imaju distributivni centar (ili kako se vec kaze) u Subotici.
 
U Srbiji postoji i DHL, svi znamo koja je to firma i mislim da ne treba posebno predstavljanje. Svaki razgovor sa kurirom se snima, kamera snima svaki put kada kurir otvori klizna vrata na Fiat Doblu(brendiranom DHL vozilu) da unese ili iznese paket(DHL brendiran kurir mi je to rekao, licno nisam pogledao tu kameru ali hocu prvi sledeci put, mogu i da slikam i da postujem ovde), u svakom trenutku po serijskom broju priznanice moze da se dobije pozivom telefona trenutna lokacija paketa u Srbiji(licno nisam pokusavao jer me nije interesovalo koji broj se zove, cini mi se da je kurir rekao da se pozove firma VK group, pogledajte na sajtu koga interesuje kako to ide, pustio sam link malo nize), u trenutku kada kurir isporuci paket kurir zove posiljaoca da je paket isporucen(poslao sam 10-ak paketa u zadnjih mesec dana samo preko njih i svaki put me kurir zvao da je isporucio paket), novac je svaki put stizao sledeci dan. Kada se salje paket kurir nece da primi paket ako je prethodno zapakovan, paket mora da se zapakuje pred njim da bi kurir video da nema "sumnjivog sadrzaja" - znate sigurno na sta se misli. Imaju svu potrebnu vrhunsku ambalazu(pustio sam par slika, imam malo extra ambalaze zato sto saljem non-stop preko njih), sto ni jedna druga kurirska sluzba ne daje vec teraju da sami pakujemo pakete ako pristanu da pakuju oni onda se to vodi pod "ucinio sam ti". Moje iskustvo kaze da ako je paket negde u regionu tipa iz Kragujevca saljem za Lazarevac ili Arandjelovac, paket je dostavljen u toku istog dana a novac dobijam sledeceg dana ili eventualno jedan dan posle toga(redje).


Juce ujutru sam poslao Asus Xonar DX audio kartu za 4800,00 RSD-a sa transportom(za transport su mi uzeli oko 300,00 RSD-a mislim smesno, tipa AKS bi mi uzeo na ucinjenu cenu 490,00 RSD-a sa osiguranjem naravno jer ja ne saljem robu bez osiguranja tj potpune naknade stete ako "zagube" paket, kod DHL-a sve sto se salje podrazumevano je da je 100% osigurano). Da ne zvucim(mada znam da tako zvucim :) ) kao neko ko reklamira VK group koja je u stvari DHL jer raznosi za njih robu bacite pogled na njihov sajt i kliknite na par mesta na sajtu, naravno izaberite srpski :) Planiram svima na benchu koji menjaju komponente cesto tj kupuju i prodaju po potrebi da znaju za ovu varijantu, em jeftinija, em max servis i usluga i pare max brzo kod prodavca. Meni su rogovi na glavi izrasli, nocu ne spavam kada me kurir izlaze za cifre od 120-130e i zavlaci po 10 dana a ja ne mogu da ga nadjem nigde i moze da me realno zapali za cash kako god hoce jer niti overava priznanice kada preda pare posiljaocu, niti isporucuje pare u radno vreme niti sta. Pored toga sto sam ja EXTREMNO zadovoljan njihov korisnik, zelim da i svi ostali znaju da postoji brze, jeftinije, bolje, sigurnije itd... Do sada je Post Express bio najsigurniji ali sa cenom oko 780,00 RSD-a sa povracajem novca i AKS/BEX su se nametali kao logicno resenje sa 490,00 - 550,00 RSD-a(cena kako za koga(povracaj novca, potpuno osiguranje paketa, PDV - toliko izadje i povrh toga sto sam dobio ucinjenu cenu 490,00 RSD-a sa svim troskovima iscimali su me da popunjavam tovarne listove sam, lepim ambalazu sam(moju naravno jer AKS ne daje nista) kazem opet do sada...

Od cene se ogradjujem jer nisam zvao ni jedan jedini put centralu da pitam za cenu, pozovite pa pitajte. Meni drugar radi u toj firmi tj radi kao kurir i svaki put zovem njega. On moze malo da "nasteluje cenu" za benchmark clanove koji kupuju i prodaju komponente po potrebi jer nas AKS i BEX razbijaju em' cenom em' (ne)uslugom a prevare da ne pominjem, pitao sam ga koja cena moze da ide za plocu + CPU, graficku kartu, SSD itd i dobio sam cenu od neki dinar preko 300,00 RSD-a. Kome treba neka me kontaktira na PM i dacu mu direktan broj od kurira i slobodno se pozovite na mene.

Do ove varijante sam dosao jer radim mikro biznis i moram da saljem kurirskim sluzbama cesto pakete, onda sam isao redom, pitao za max niske cene ako saljem toliko i toliko paketa mesecno(kao sto saljem), probao AKS, mada sam ranije koristio i City Express(koji takodje vraca 10x od postarine posiljaoc ako "zagube" paket samo sto kod njih je nemoguce osigurati paket u potpunosti kao sto je to moguce kod AKS-a i BEX-a), koristio sam i Post Express koji je bio najsigurniji ali i bezobrazno najskuplji(ako se jeftinija komponenta kupi polovna i posalje se Post Expressom - cela ta stvar oko ustede novca se vise ne isplati jer Post Express uzme bezobranu svotu novca samo za isporuku :( ). Uvek sam se ubedjivao i kao kupac i kao prodavac sa ljudima oko troskova transporta, vise to ne moram sa cenom od 300,00 RSD-a, sve moje oglase koje postavljam uracunavam transport u cenu i kupac uopste ne mora da se brine za postarinu i troskove slanja - na primer ;) .
 

Prilozi

  • Slika0191.jpg
    Slika0191.jpg
    383.4 KB · Pregleda: 142
  • Slika0193.jpg
    Slika0193.jpg
    323.8 KB · Pregleda: 157
  • Slika0194.jpg
    Slika0194.jpg
    315.1 KB · Pregleda: 121
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno