Šta je novo?

BEX kurirska sluzba

Meni su zagubili paket, ali se sve dobro zavrsilo. Ne zbog njih, nego apsolutnom slucajnoscu.
Narucio sam neki adapter za bajs od 50din iz subotice jer ga nema nigde u bg. Cekao sam ga nekoliko dana i na kraju odustao i snasao se na drugi nacin jer sam morao da sklopim bajs. Poslao sam mail radnji odakle sam porucio i zamolio ih da otkazu porudzbinu ako nisu vec poslali paket (za slucaj da je poslato, prihvatio bih da ne pravim stetu radnji). Sutradan dobijam odgovor da je paket bio poslat, ali su oni ipak mogli da otkazu porudzbinu jer se paket izgubio pa zato nije ni stigao do bg. Navodno se ispostavilo da je paket mali pa se zaturio u kombiju koji je tako veliki.
Ne deluje nemoguce, jer adapter jeste mali, ali on ipak mora da ide u kesicu za slanje koja mu dodaje na uocljivosti. Sa druge strane, kurir je znao vrednost paketa pa je malo verovatno da je bio zainteresovan.

Ovde je rec o jednom chieftec desktop kuciste, koja vredi bar 3-4 hiljade dinara. Posto je devojka prvi put slala, nije ni znala kako to ide, a u call centar verovatno nisu pitali koliko je vrednost paketa..kurir verovatno video da je to nesto kvalitetno, pa eto..i samo da jos dodam, nazvao sam kurira pitam ga dali ste bili u xy mesto kaze nisu jer nije stigla roba, kamion je kasnio, isporuka za suubotu je bila samo za suboticu...ja ovo pricam u kaficu kada mi kolega kaze da kod njega je bio bex kurir...
Sutra nekome odsecem glavu, definitivno.
 
Daily Express, nisu baš nešto novi.
 
DExpress = Daily express. I da si živ i zdrav, nisu uopšte novi.
 
Isuvise je to jeftino za njih, kojih 100 dinara, po cenama su jaci od AKS-a, tu su negde kao CE... Ali zato sve zavrsis telefonom sa operaterom, samo dodje kurir kome das robu i uzmes odstampanu potvrdu na kojoj mozes i da vidis sta pise...
 
ne znam da li je pravo mesto da ovo pitam, ali mislim da ću dobiti odgovor, pošto ovde sigurno ima ljudi koji znaju. koja kurirska služba dozvoljava proveru sadržaja paketa pre plaćanja prilikom preuzimanja?
 
AKS.
 
ne znam da li je pravo mesto da ovo pitam, ali mislim da ću dobiti odgovor, pošto ovde sigurno ima ljudi koji znaju. koja kurirska služba dozvoljava proveru sadržaja paketa pre plaćanja prilikom preuzimanja?

Aks, al ja to kao prodavac nikad ne bih dozvolio ;).
Slao sam milion puta i neko me je nekada za to pitao.
Sta ja znam dal taj kupac/primaoc ima neki dil sa kurirom pa mi nestanu predmeti iz paketa :).
 
A kupac može da izvadi šta mu se svidja, pa sa kurirom pravi zapisnik kako cepanka bila unutra ....
 
kurir to ne sme da radi, profesionalna etika i na kraju krajeva zakon ga sprečava da to uradi. on je službeno lice i ima određene odgovornosti.
 
Poslednja izmena:
Sad me nasmeja do suza .... posebno šljam iz AKSa .... :) :) :) Idi bre, menjaju kurire na po 3 nedelje, ne znaju više ni koga primaju ... koja crna etika i moral ...
 
Koliko je dobro, toliko je i lose. Licno mislim da treba da se dozvoli proveravanje paketa ali da to bude kao opcija koja se stiklira prilikom slanja paketa, tako bi se svaka strana, koliko toliko ispostovala.
 
Pa drugacije i ne moze da otvori, mora posiljaoc da naglasi to kuriru i to bude zapisano na uputnici.

A u pravu je MM za kurire, cesto se menjaju, ali ne samo u Aksu nego i u drugim kurirskim sluzbama.
Pa se ti ganjaj posle sa sluzbom/kurirom i dokazuj sta je bilo unutra ;).

Jednostavno, kad kupujete, gledajte od koga kupujete, dal na Limundu, KP il sa drugih sajtova. Ocene uvek govore sve.
PCBerzu, Halo Oglase i slicno izbegavajte :).
 
Aks, al ja to kao prodavac nikad ne bih dozvolio ;).
Slao sam milion puta i neko me je nekada za to pitao.
Sta ja znam dal taj kupac/primaoc ima neki dil sa kurirom pa mi nestanu predmeti iz paketa :).

Mozes ti da ne dozvolis koliko hoces, ako kupac ima dil sa kurirom, dzaba si krecio.
Ako ljudi hoce da prevare nekog, to ce uraditi na ovaj ili onaj nacin.
Drugo je ako si svestan da su te prevarili.
 
Ne moze se imati dil sa svakim kurirom u sklopu jedne sluzbe a kamoli sa svakim u svakoj sluzbi. Ako sumnjas u kupca onda ga pitaj kojom bi on voleo da primi paket i ti onda bas nemoj preko tih sluzba da saljes i gg :)
 
Mozes ti da ne dozvolis koliko hoces, ako kupac ima dil sa kurirom, dzaba si krecio.
Ako ljudi hoce da prevare nekog, to ce uraditi na ovaj ili onaj nacin.
Drugo je ako si svestan da su te prevarili.

krastavac sad :), ako hoce moze kupac da organizuje moje homicide, ako ima dil sa mafijom :D.

Kad bi se oko toga opterecivao... Drugo, ne moze paket tek tako da se otvori, jer kad se nesto otvori a nije trebalo, to se jasno vidi.
 
E to vidis nisam znao da su ukinuli tu mogucnost.
Samo jednom sam trazio proveru paketa iz razloga jer sam na "slepo" kupovao skup uredjaj, kupac je pristao.
 
Nema tu šta da se ukida ,paket koji dobijate preko brze pošte je privatna svojina pošiljaoca.Tek nakon podpisa da ste primili paket,isti možete otvoriti,proveriti lomiti i sve ostalo što vam padne na pamet.Čak ni policija bez posebnog sudskog naloga nesme da otvara pakete.Pa ko neveruje neka proveri i informiše se malo.
 
Nema tu šta da se ukida ,paket koji dobijate preko brze pošte je privatna svojina pošiljaoca.Tek nakon podpisa da ste primili paket,isti možete otvoriti,proveriti lomiti i sve ostalo što vam padne na pamet.Čak ni policija bez posebnog sudskog naloga nesme da otvara pakete.Pa ko neveruje neka proveri i informiše se malo.
Moze policija uz nalog, osnovanu sumnju ili dozvolu vlasnika (u Srbiji im nista od toga nije potrebno :)).

Ovde se upravo i prica o opciji da vlasnik/posiljalac dozvoli otvaranje pre preuzimanja koja je do skoro postojala kod pojedinih kurirskih sluzbi ali je ukinita.
 
Evo da i ja prenesem moja iskustva sa Bex kurirskom sluzbom iz proteklih 5 dana. Poslao sam regularno paket sa otkupninom od 250e u Nis iz Beograda,radi se o telefonu marke Samsung,model S3, telefon koji perfektno izgleda i radi,tj radio i izgledao dok mi ga nisu vratili,dan nakon sto sam poslao i ocekivao da mi kupac javi da je telefon stigao zove me kurir bex-a da mi javi da je telefon ostecen u transportu,ja odmah pozovem reklamacije oni kazu u roku od 7 dana ce sve biti reseno,i zaista u roku od 5 dana,tj danas stize paket nazad i propratno pismo,a u pismu pise da je na osnovu clana 50. zakona o postanskim uslugama reklamacaija odbijena iz razloga sto paket nije propisno zapakovan,a ja sam telefon poslao u originalnom pakovanju plus sam ga oblozio jos jednim kartonom i zalepio cvrsto da se ne bi desilo ovo sto se desilo. I primim paket,u paketu moj paket koji je otvoren valjda zbog ovih iz tima reklamacija kad imam sta da vidim,telefon nije OSTECEN,telefon je UNISTEN. naravno ne daje znake zivota,zovem njihovu pravnu kancelariju da porazgovaram sa advokatom Anitom Milosevic ona odbija da razgovara na tu tem sa mnom i preusmerava me na sluzbu reklamacija da razgovaram sa Danijelom Todorovic koja je donela odluku da se reklamacija odbija i ponavlja mi automatski da je paket nepropisno zapakovan,dakle 28450 dinara + 500 dinara postarina je moj minus zato sto sam se odlucio da posaljem nesto Bex-om. Ima li iko neki predlog kako bih mogao da povratim barem deo novca posto je ovo sramota. Pozdrav.
 
P7090002.JPGP7090003.JPGP7090005.JPGMa palo je nesto na paket i probilo je kutiju i ekran i maticnu plocu telefona,jednostavno totalna steta. Telefon jeste moj,znam ga po IMEI broju koja je u unutrasnjosti telefona to sam slikao pre nego sto sam ga prodao.
 
Poslednja izmena:
Koliko ja znam, svaki paket mora da bude osiguran, a oni su totalno bezobrazni što su tako lako odbili tvoju reklamaciju. Zapreti inspekcijom pa ih tuži. Šta drugo. Posle ovoga i dalje ne znam zašto ljudi i dalje koriste njihove usluge. Pogledajte samo njihova vozila i vozače. Vidi se iz aviona kakva su firma.
 
Koliko ja znam, svaki paket mora da bude osiguran, a oni su totalno bezobrazni što su tako lako odbili tvoju reklamaciju. Zapreti inspekcijom pa ih tuži. Šta drugo. Posle ovoga i dalje ne znam zašto ljudi i dalje koriste njihove usluge. Pogledajte samo njihova vozila i vozače. Vidi se iz aviona kakva su firma.


Pricao sam sa komsijom koji je penzionisani sudija Cetvrtog Opstinskog suda u Beogradu bas evo pre par minuta,savetovao me je da ne pokrecem nikakve tuzbe iz razloga sto je upoznat sa rukovodstvom kurirske sluzbe Bex i da je to cisto gubljenje vremena,para i zivaca jer tuzba nece sigurno proci kako on kaze.Tako da upravo sam shvatio da privatnik ima vecu moc nad pravosudjem jedne "suverene" "DRZAVE".

A sto se tice osiguravanja paketa Bex sluzba nema osiguranje paketa zbog toga je i jeftina,dok postexpress ima to osiguranje,i to sam naknadno saznao posle nemilog dogadjaja.
 
Poslednja izmena:
Ajoj bagre bezobrazne. Pa tu bi jedino titanijumska kutija pomogla :-( Ne podnosim ni takav nacin poslovanja ni bezobrazne lopove kurire.
 
Poslednja izmena:
Zvao sam sada trizisnu inspekciju ipak ali naravno niko se ne javlja na telefon....
 
Nazad
Vrh Dno