Šta je novo?

BEX kurirska sluzba

Problem je što verovatno kuriri ni ne pitaju da li želiš osiguranje, odnosno koja je vrednost pošiljke.

Meni je savršeno logično da ako kažeš: "Otkupnina 25.000" da je to i vrednost pošiljke. Može biti jedino veća, nikako manja. Kao u recimo slučaju čoveka koji je odradio uslugu na konzoli i to je 6.000, a konzola može biti i 50.000. Kuriri bi trebalo da pitaju.
Treba konsultovati nekog advokata da li tu ima osnova za njihovu odgovornost. Pogotovo što takvih slučajeva ima (nažalost) dosta. To izgleda kao da namerno dovode ljude u zabludu i prave ih potencijalnim žrtvama krađe od strane njihovih kolega.
Ko ne bi dao 1% vrednosti više za osiguranje?
 
pa gospodja koja se javlja na telefon,ni u jednom trenutku ne govori o tom osiguranju i tu je caka...mali kurir odnosi paket i ostavlja racun koji je svima isti navikuti na druge sluzbe,gde je otkupnina i vrednost ista....daj da se dogovorimo da svi kolektivno tuzimo ovu sluzbu...
 
Ja sam za kolektivnu tuzbu!
Danas mi stize preporuceno pismo post expresom. Posiljalac Bex. U njemu se navodi da su mi uplatili postnetom 4190 din i naglasavaju da je to desetostruka vrednost robe i da mogu da ih podignem. Ne pada mi napamet. Ako ih podignem to znaci da su se oni izvukli i da nemaju nikakvu odgovornost.
 
Pa ako su ti uplatili onda su sigurno od tebe dobili potvrdu da uplate? Ako ti nisi pristao kako su i zasto oni uplacivali bilo sta i odakle im podaci gde da uplate?
 
Ime, prezime, adresa, broj telefona. To ti treba i za slanje.
 
Na njihovu ponudu koju su mi poslali nisam odgovorio, samim tim se nisam slozio da hocu da primim taj mizarni iznos tj. mito.
 
Citam i prosto ne verujem.Toliko "zagubljenih" paketa sa skupocenim HW u skorije vreme i to samo na ovom forumu,ko zna koje su prave razmere tih "gubljenja" paketa koji su gle cuda neosigurani.Nesto tu smrdi.Da sankcionisu radnike za to "gubljenje" paketa ovo se verovatno ne bi desavalo_Ovako izgleda kao da radnici zbog malih i neredovnih plata imaju slobodu da kraduckaju,"zagube" par neosiguranih paketa,izvuku platu,a BEX ostecenima velikodusno ponudi 10x vrednosti postarine.
 
ne 10x vrednosti posiljke nego 10x manju sumu od vrednosti posiljke.
 
A sta ja napisah?10x vrednost postarine,tj transporta paketa.Nigde nisam pomenuo 10x vrednost posiljke.
 
Ne znam vise sta pisem koliko sam iznerviran :)
 
Obavestenje: BEX KURIRSKU SLUZBU nikako ne koristite niti za slanje niti za primanje.

Moj paket su prvo ''zagubili'' pa niko nista nije znao o njemu 4 dana, navodno nije bilo adresirano, pa jedni kazu da je poslat, jedni da ga nidge nema i da nije zavedeno kod njih.

Posle 4 dana mi stize paket i to me zovu da se nadjemo u gradu posto kurir ne moze da dodje. I otvorim paket unutra telefona nema paket je otvarao neko od njihovih posto covek koji mi je poslao zna kako je zapakovao paket i to je covek koga znam i koji me ne bi prevario. I naravno reklamaciju ne primaju. SKUPIMO SE STO VISE DA TUZIMO LOPOVE!




NIKAKO NE SALJITE NITI PRIMATE BILO STA PREKO BEX KURIRSKE SLUZBE ! ! !
 
U zadnjih 10. dana, pakete sam primao samo preko BEX-a na moju zalost jer ih nesto ne volim i nemam broj od kurira, pa ne mogu da ga zovem svaki cas da vidim gde mi je paket. :D
Sve tri posiljke su dosle na kucnu adresu uredno i neotvarane, mozda iz tog razloga sto im nije bila zanimljiva roba (delovi za biciklu) koju sam primao.
Ocigledno da mnogo mute i to im je omoguceno od strane firme, jer ih ocito niko ne kontrolise.
 
Ljudi izbegavajte Bex, nisu nizasta. Sto sam imao neku situaciju sa njima pa to je strasno. Narucili mi ves masinu od jednog lika i kaze poslace Bex-om posto ima neki ugovor sa njima, kao samo preko njih salje. I sad cekamo mi masinu, proslo vec 2 dana, da bi tata po povratku sa posla video skrsen bex-ov kombi pored puta, neka mala saobracajka. I sad zovemo mi njihov info centar i ta likusa sto radi, kao sve bez problema, stize masina sutra, nije nista osteceno sa masinom. Cekamo sutra, prekosutra, nista masine nema. Da bi potom mi dosao na kucu neki novajlija popisanko vozac, da mi isporuci neki mali paketic, ocigledno greska neka, ali gde bas na moju adresu da dodje to mi nije jasno, da nisu sposobni ni da uredno vode papire sa robom gde sta treba isporuciti. Pitam tog vozaca, gde je masina, on sav poplasen, 'imao sam sudar, ovo ono, masina je kod kolege'. I da ne duzim vise, uglavnom posto te pametne zenturace sekretarice su krile gde se masina nalazi, cale zvao, oterao ih u PM, jer tek kad je malo ozbiljnije stupio u govor sa njima likusa je rekla da je masina na prepakivanju. Naravno otkazali smo, prodavac se javio i kaze da mu je ostecena masina. Ne razumem cemu ta tajanstvenost kod Bexa???!! Osecam da su pokusavali da nam utrape tu masinu ali msm nisam ni ja od juce, svakako da bi otvorili to i sve detaljno pregledali. Da bi posle tog otkazivanja, dolazi meni opet Bex na kucu, izlazim i kao lik evo pakek, otvara zadnja vrata od onog matorog sokocola Fiat-a i kaze nema paketa, pogresio sam, i jos jadnik gleda sto me ima na papiru. Ajde nisu ti vozaci krivi koliko njima organizacija celog posla ne valja. Strasna kurirska sluzba, nemam reci. :D
 
Bilo je i ovde po oglasima kao uslov za trgovinu: saljem iskljucivo Bex-om
 
mozda si to mislio na mene, ali to sam taj uslov stavio nakon nekoliko besprekornih pochetnih iskustava sa njima i to beshe poodavno.
i odmah nakon prvog mini neprijatnog, sam uklonio to iz narednih oglasa.
i naravno, kasnije je krenula i ova tema i naravno, ne bih preko njih poslao ni praznu kovertu.
 
bex kurirska sluzba

Nazalost kod nas izgleda nista ne moze da se radi profesionalno. Verovatno ti ljudi krenu u posao bez razradjenog plana, kako ce uopste poslovati, nego je samo ideja da uzmu pare ako nekako mogu. Zvala sam kurirsku sluzbu u utorak u 8 sati ujutru da bih zakazala kurira za taj dan. Rekli su mi da ce doci uskoro. Oko 14h sam pozvala da proverim zasto ga jos nema i dobila odgovor da je na terenu i da sigurno dolazi do 16h. U 16h sam ponovo zvala i jos jednom dobila uveravanje da ce stici do 17h. Posle toga se vise nisu javljali na telefon. Sutradan sam ih zvala vec u 7 casova, objasnila im da sam ih juce cekala ceo dan i opet cula da ce kurir stici sigurno do 16h ali ne mogu nista preciznije da mi kazu. U 15 h sam ponovo zvala jer jos nije dosao i cula sam samo ponovo da je on na terenu i da imaju veliki obim posla. Naravno rekla sam im da ja ne trazim od njih da urade ono sto ne mogu vec samo da mogu da mi daju informaciju kada ce i da li ce stici. Na kraju krajeva ako nemaju mogucnost da stignu nije mi jasno zasto prihvataju posao. Da li je moguce da oni nemaju nikakav plan kretanja svog kurira i da ne mogu da upravljaju njegovim radom tako da ne ostavljaju klijente da ih cekaju puna dva dana. I jos uvek ih cekam
 
Nazalost kod nas izgleda nista ne moze da se radi profesionalno. Verovatno ti ljudi krenu u posao bez razradjenog plana, kako ce uopste poslovati, nego je samo ideja da uzmu pare ako nekako mogu. Zvala sam kurirsku sluzbu u utorak u 8 sati ujutru da bih zakazala kurira za taj dan. Rekli su mi da ce doci uskoro. Oko 14h sam pozvala da proverim zasto ga jos nema i dobila odgovor da je na terenu i da sigurno dolazi do 16h. U 16h sam ponovo zvala i jos jednom dobila uveravanje da ce stici do 17h. Posle toga se vise nisu javljali na telefon. Sutradan sam ih zvala vec u 7 casova, objasnila im da sam ih juce cekala ceo dan i opet cula da ce kurir stici sigurno do 16h ali ne mogu nista preciznije da mi kazu. U 15 h sam ponovo zvala jer jos nije dosao i cula sam samo ponovo da je on na terenu i da imaju veliki obim posla. Naravno rekla sam im da ja ne trazim od njih da urade ono sto ne mogu vec samo da mogu da mi daju informaciju kada ce i da li ce stici. Na kraju krajeva ako nemaju mogucnost da stignu nije mi jasno zasto prihvataju posao. Da li je moguce da oni nemaju nikakav plan kretanja svog kurira i da ne mogu da upravljaju njegovim radom tako da ne ostavljaju klijente da ih cekaju puna dva dana. I jos uvek ih cekam

Pa da, kod njih je tako, uvek ce ti reci da je radnik na terenu i da dolazi danas u poslepodnevnim casovima i onda ti izvisis kao budala cekajuci ga. Organizacija posla im je ravna nuli, nznm samo kako ih nije sramota.
 
Ne razumem zbog čega sebe maltretiraš i čekaš dva dana kurira koji ne dolazi i za kojeg niko ne zna kada će doći? Zašto posle prvog dana ili na kraju krajeva, posle drugog dana nisi nazvala drugu kurirsku službu koja bi rado preuzela tvoju pošiljku?

Uostalom, BEX i nije poznat po profesionalizmu a ni po sigurnosti, barem je moje iskustvo takvo, tako da bih ti svakako savetovao da se okreneš drugoj kurirskoj službi kao što su recimo PostExpress ili CityExpress.
 
Naravno bolje da sam to odmah uradila, ali mi nije palo na pamet da neko moze tako bezocno da me laze. Nazalost ovo je moj tek drugi kontakt sa ovom sluzbom, prvi put je sve bilo ok, ali definitivno ih vise necu zvati. Dodatno me je odbilo od zvanja nekog drugog u sred ovog maltretiranja da ponovo imam istu situaciju samo sa nekom drugom kurirskom sluzbom. Sad sam ih ponovo zvala, devojka se bog zna kako izvinjava i garantuje da ce stici, samo sto nije... Ne znam ko normalan moze to da mi govori ako oni nece doci, ja ne funkcionisem tako
 
Nije da sad bacam neki hejt. Ali ako očekujete profesionalizam, imate FedEX i DHL pa izvolite. Stvarno vas ne razumem što se toliko bunite. AKS, City i Post rade ono što rade, na način na koji rade. Svi ostali su pokušaj/imitacija.
 
Pa sad, ni AKS nije bas zlatan. Neretko mi se desava da dobijem blatnjave i izubijane pakete.
City nisam probao, ali sa Post Expressom imam najbolja iskustva - nije mi tesko da odem do poste ako nisam tu kad postar dodje.
 
Ja sam sa ovima imao ubedljivo najgora iskustva ,od svih bp.Jednom se desilo da sam bio kod roditelja u selo i narucenu posiljku sam dobio u 6 sati uvece.Drugi put nisam ni dobio ,jer se navodno pokvario kamion.Najbolja iskustva sam imao sa city-jem ,znam sigurno da covek dobiva robu ,a meni lezu pare na racun.Aks sam otkacio jer se desavalo do po 10 dana /samo jednom tolko dugo/,cekam novac.Sa postexpresom takodje imam lepa iskustva ,ali kao sto rekoh najbolja iskustva imam sa city-jem ,mozda su maklo skuplji ali isplati se.
 
Vidim da je tema dosta mrtva ali eto molim vas procitajte sta sam napisao u temu "Zastita potrosaca kroz zakone i praksu" u vezi sluzbe, sad vise necu sakriti koja sluzba je bila, pa eto, Bex.
Procitao sam par komentara, ako ste zaista da ih tuzimo zajedno, ja sam za!
 
pošte te teme nema u clubbingu možeš da da postaviš link
 
Evo, da dodam opet nesto..znachi te pare u zivotu necu videti...
Ali, juce mi kolega sa foruma poslao desktop chieftec kuciste...ja danas ujutro pogledam na njihvom sajtu tj ukucam bar kod pise da je paket isporuceno.
Zovem operatera kaze bice isporuceno do 4 posle podne...sad je vec skoro pola pet, a nema paketa. Posto nije bio sa otkupninom, verovatno kuciste nikada necemo dobiti...
 
Meni su zagubili paket, ali se sve dobro zavrsilo. Ne zbog njih, nego apsolutnom slucajnoscu.
Narucio sam neki adapter za bajs od 50din iz subotice jer ga nema nigde u bg. Cekao sam ga nekoliko dana i na kraju odustao i snasao se na drugi nacin jer sam morao da sklopim bajs. Poslao sam mail radnji odakle sam porucio i zamolio ih da otkazu porudzbinu ako nisu vec poslali paket (za slucaj da je poslato, prihvatio bih da ne pravim stetu radnji). Sutradan dobijam odgovor da je paket bio poslat, ali su oni ipak mogli da otkazu porudzbinu jer se paket izgubio pa zato nije ni stigao do bg. Navodno se ispostavilo da je paket mali pa se zaturio u kombiju koji je tako veliki.
Ne deluje nemoguce, jer adapter jeste mali, ali on ipak mora da ide u kesicu za slanje koja mu dodaje na uocljivosti. Sa druge strane, kurir je znao vrednost paketa pa je malo verovatno da je bio zainteresovan.
 
Nazad
Vrh Dno