Šta je novo?

BEX kurirska sluzba

Ja zato pare uvek šaljem u nečem drugom.

Kada tako veća cifra, zapakujem u kutiju sa konzolom PS2, ili nekim starim neispravnim HDDom, napišem ide na popravku, i zviznem vrednost pored poštarine, i onda nikom ne pada na pamet da prčka, kada mora da plati cenu paketa.

Verovatno si u pravu, kada je video da šalješ iz zlatare.

Što nije otvorio tvoj prijatelj pred njim? Za tu cifru, ja ga ne bih pustio da mi izadje iz kuće. :) :)
 
Za te pare bih otišao u njihovu centralu sa par ljudi i čekao dotični kurir da se pojavi....
 
Dopuna :) BEX je i mene "zavrnuo". Lopovi!!!
SSD od 250EUR-a poslat, izgubili pošiljku i evo prepiske:

"Zbog gubitka pošiljke broj 120134976, obaveštavamo Vas da je Vaš zahtev za naknadu štete
usvojen.
Za gubitak – oštećenje pošiljke, na osnovu Zakona o poštanskim uslugama, imate pravo na
isplatu sledećeg iznosa naknade štete:
1. gubitak ili potpuno oštećenje registrovane pošiljke – desetostruki iznos plaćene poštarine
(iznos poštarine 498,00 x 10 što iznosi 4.980,00 dinara.)
Ukoliko ste saglasni sa isplatom iznosa od 4.980,00 dinara, molim Vas da nam dostavite Vašu
pismenu saglasnost o isplati ovog iznosa, kao i način nadoknade štete (umanjenje Vaše fakture na
osnovu knjižnog odobrenja, uplata na tekući račun itd.), i broj tekućeg računa na koji će biti isplaćena
naknada."

Neki savet šta činiti? :)
 
Poslednja izmena:
Ali zasto ne platite osiguranje posiljke tj vrednosnu posiljku kod Bex-a? Kosta 1%. Das i miran si.
"Vrednosna pošiljka je osigurana do visine vrednosti koju označi pošiljalac, pa se u slučaju njenog gubitka ili potpunog oštećenja, nadoknađuje vrednost označena na pošiljci uvećana za naplaćenu poštarinu po vrednosti i desetostruki iznos plaćene poštarine."

Daleko od toga da ih branim, ali slati nesto skupo u neproverenoj firmi je kao da ste pucali sebi u nogu.
Sa bexom sam do sada imao ok iskustva, ljubazan kurir itd. samo sto su sve bile sitne stvari, do 50e.
 
Malo sutra izgubili, treba ih prijaviti jer sigurno kradu pošiljke.
 
Spacemaster

Jel pisala vrednost na paketu i jel bio sa otkupninom ?
 
Dopuna :) BEX je i mene "zavrnuo". Lopovi!!!
SSD od 250EUR-a poslat, izgubili pošiljku i evo prepiske:

"Zbog gubitka pošiljke broj 120134976, obaveštavamo Vas da je Vaš zahtev za naknadu štete
usvojen.
Za gubitak – oštećenje pošiljke, na osnovu Zakona o poštanskim uslugama, imate pravo na
isplatu sledećeg iznosa naknade štete:
1. gubitak ili potpuno oštećenje registrovane pošiljke – desetostruki iznos plaćene poštarine
(iznos poštarine 498,00 x 10 što iznosi 4.980,00 dinara.)
Ukoliko ste saglasni sa isplatom iznosa od 4.980,00 dinara, molim Vas da nam dostavite Vašu
pismenu saglasnost o isplati ovog iznosa, kao i način nadoknade štete (umanjenje Vaše fakture na
osnovu knjižnog odobrenja, uplata na tekući račun itd.), i broj tekućeg računa na koji će biti isplaćena
naknada."

Neki savet šta činiti? :)

Prosto ne mogu da verujem sta se desava ljudima sa Bex-om. Danas sam poslao za Nis Silver Arrow SB-E Post Express-om iako nisam imao losa iskustva sa Bex-m. Osiguranje posiljke kod Post Express-a kosta 40 dinara i ne boli te glava a kosta skoro isto koliko i ostale kurirske sluzbe.
 
Kakvi su ovo lopovi? Kako uopšte oni rade, mislim da bi za 250 eura našao kurira i odveo ga na "piće".
 
Dopuna :) BEX je i mene "zavrnuo". Lopovi!!!
SSD od 250EUR-a poslat, izgubili pošiljku i evo prepiske:

"Zbog gubitka pošiljke broj 120134976, obaveštavamo Vas da je Vaš zahtev za naknadu štete
usvojen.
Za gubitak – oštećenje pošiljke, na osnovu Zakona o poštanskim uslugama, imate pravo na
isplatu sledećeg iznosa naknade štete:
1. gubitak ili potpuno oštećenje registrovane pošiljke – desetostruki iznos plaćene poštarine
(iznos poštarine 498,00 x 10 što iznosi 4.980,00 dinara.)
Ukoliko ste saglasni sa isplatom iznosa od 4.980,00 dinara, molim Vas da nam dostavite Vašu
pismenu saglasnost o isplati ovog iznosa, kao i način nadoknade štete (umanjenje Vaše fakture na
osnovu knjižnog odobrenja, uplata na tekući račun itd.), i broj tekućeg računa na koji će biti isplaćena
naknada."

Neki savet šta činiti? :)

Kuku Marko, nije valjda moj?!?!?!

Meni je jutros stigao paket preko BEXa, vrednosti ~700 evra i nikakvih problema nije bilo. Eto, ne mogu da pišem nešto što nije istina.
 
Ocigledno da je posiljka ukradena, ako bi imao neki dokaz da je ssd moj (serijski broj ...) prijavio bi policiji, pratio oglase, vrlo moguce da ce neko da ga prodaje, cisto sumnjam da se tek tako "zagubilo"
 
Ja rekoh već nekoliko puta...
City Express i nema glava da vas boli.
E sad, što je slanje nešto skuplje, nema euri, već samo dinari,... Zato se plati na ćupriji, ako već nećete na mostu.
 
Mozda ljudi nisu citali, culi za ovako nesto i eto desilo se, sad treba videti sta je sve moguce uraditi da bi se povratila vrednost paketa ..
Reko bi covek kad vidi pda uredjaje da su ozbiljna firma kad ono ....
 
Jeste bila je sa otkupninom od 250EURa

Pa ako je pisala vrednost posiljke, onda moraju da ti isplate punu vrednost posiljke. U slucaju da nije napisana vrednost posiljke, onda isplacuju 10 postarina. To sto je pisala otkupnina 250 evra, ne znaci da je i vrednost 250 evra. Proveri sta ti tacno pise na papiru koji si dobio od njih
 
Oni kažu da nije tako, kažu da je pošiljka trebala da bude osigurana. Duke je negde iznad spomenuo istu stvar.
 
Pripreti im nekom tuzbom...........a ako ne upali, naruci kurira da ti dodje po "nesto", pa ga prevaspitaj. Ja bi sigurno za 250 evra lomio prozore na kombiju.
 
Bio danas sa kurirom, kaže predao paket, ubačen u magacin. To su mi i oni rekli, neko u magacinu je omrsio brke. Znači i sami priznaju da je paket stigao do magacina, upisan redni broj pošiljke i od tad mu se gubi trag. Nego nije mi jasno kako je zakon bušan toliko, jer potrošač u ovom slučaju i nizu sličnih je opet podređen, a prodavac ili davalac usluga u prednosti, kako god da okreneš ostaneš iz****n.
 
Poslednja izmena:
ja sam danas isto prvaren....na isti nacin...oteli mi HTC HD 2,jos mi kurir pobeze....

jel mozemo nekako da se ujedinimo i podnesemo kolektivnu tuzbu.....
 
strashno shta se deshava.
:(
ja zato samo post express i ako shaljem bez otkupa, obavezno navedem vredost poshiljke, pa da vidimo neka zagube.
tkdjer, i kod drugih moze da se isto navede osiguranja i svuda je 1% vrednosti poshiljke.
 
Strašno, da li ima išta normalno i iole vredno a da je stiglo preko ove službe, tamo neki kleptomani rade.
 
ja sam jedno vreme radio sa njima, na nagovor jednog bench usera, i sve je bilo zaista u najboljem redu (6-7 paketa), dok se jednom samo, kurir koji je trebalo da mi donese neki sitan novac, nije pojavio. mobilni mu je bio nedostupan taj dan i naredni i tek npr treci dan sam kontaktirao centralu i rekoshe da taj kurir vishe ne radi za njih, da ce doci neki dr da mi donese lovu. kad se posle par dana pojavio lik, kuka kako ih ne placaju i ono neshto malo shto imaju, tipa 20k din, bez staza....eto verovatno motiva da se dizu paketi. samo shto onda ne kradu od firme vec od neduznih ljudi koji shalju pakete preko njih.
 
Ja stvarno ne kapiram zasto ljudi rizikuju sa tim kleptomansko-polufantomskim kuririma :d kada postoji post express, ako neko ne sme da se zajebava to su onda oni, problemi mogu da se dese, naravno, ali u procentu koji je ''normalan'' verovatno u vecem delu Evrope.

Kada vidim oglase ovde gde navode da salju svim sluzbama osim post express-a stomak mi se okrene.
 
Pa raznih razloga ima ja insistiram da ako mi neko šalje paket da to ne bude post express, čak ako navedu da im je naj sigurniji zbog brzine prijema para, ja zamolim da uplatim unapred pa da mi pošalju bilo kojom drugom službom kad legne novac. Npr. i ako se nalazim na 3 km od centa grada, post ekspres ne šalje kurire već za slanje paketa mora da se ode u poštu, kao i za prijem s'tim da se paket ne retko preuzima ne pre nego 48sati nakon slanja. Šta je tu onda express plus kakva je to kurirska služba ako ti poštar donese uputnicu a ti moraš po paket u poštu koja je zatvorena u 14h, a poštar ti uputnicu doneo u 14:30. ili npr pošta ne radi Subotom pa ako ti neko pošalje paket u Petak ti ga nevide pre utorka. Pre par dana brazer zbog "pouzdanosti me zamoli da mu neku dokumentaciju pošaljem postexspressom ja pozvah iz Centra grada u 13h da dođu i preuzmu paket, par minuta nakon toga mi se javljaju iz pošte u Kruševcu i obaveštavaju me da moram sam da donesem pošiljku ako hoću da je pošaljem pošto su se svi kuriri već razdužili 13:15 je bilo na satu kada su me obavestili.

Moguće je da u drugim gradovima post-express mnogo bolje funkcioniše i ne sumnjam, ali ono što sam sa njima doživljavao ja kao i mnogi drugi u Kruševcu je tiha jeza.
 
Iako ni oni nisu cvecke mene ne mrzi da se iscimam i tako malo kao sto si ti naveo. A ako si toliko lenj onda dozvoli sebi ovo kidanje zivaca sa ovim lopovima iz naslova teme.
Bolje je da te malo nervira nacin rada post express-a nego da osedis zbog lopova.
 
Poslednja izmena:
Iako ni oni nisu cvecke mene ne mrzi da se iscimam i tako malo kao sto si ti naveo. A ako si toliko lenj onda dozvoli sebi ovo kidanje zivaca sa ovim lopovima iz naslova teme.
Bolje je da te malo nervira nacin rada post express-a nego da osedis zbog lopova.

upravo to ;)
 
Ako niste naveli vrednost i na prijemnici vam pise da posiljka ima vrednost onda mozete da kukate i da ih tuzite do mile volje, ni jedna posiljka na kojoj je navedena vrednost ne nestane cak ni kod AKS-a.
 
Nazad
Vrh Dno