Šta je novo?

BEX kurirska sluzba

Nijedna od te dve - City Express.
Ali vidim da su većini ovde skupi, tako da... Ko ne plati na mostu,...
 
Moje iskustvo je da svoje licne, iole vrednije stvari saljem iskljucivo Daily Expressom. Nesto su skuplji od ostalih ali su tacni, pedantni i pouzdani.
Nikada ijedna trzavica sa njima.

U firmi saljemo svaki dan 10ine paketa preko AKS-a. Jeftini su, ne gube ili kradu posiljke. Jedino sto se nekad desi da ostete posiljku u transportu ali za takve slucajeve imamo ugovor da nadoknadjuju punu vrednost (svaka posiljka ima racun).
Nekad im se desi missrouting (ne znam kako bih preveo ovo) pa isporuka zakasni 2-3 dana. Nikada nam se nije desilo da neki paket sasvim nestane.
Imali su najmanje 2 slucaja kradje novca od otkupnina. To su isplatili na svoju stetu iako je potrajalo jedno mesec dana.
 
Zato što ste veliki klijent, pa neće da dozvole sebi da vas izgube. U tome je kod vas caka. :)
 
Pa znaju oni od koga ce da kradu. Obicne korisnike mogu da cimaju kako zele, ali sa iole ozbiljnijom firmom nema sale.
 
City Express mi garantuje za vrednost posiljke i isplacuje mi cash ako je izgubi?
Da, ako ide otkup, pošto se vrednost pošiljke obavezno ispisuje na priznanici koja se dobija.
Sa kešom i eurima ne rade (što je vidim ovde mnogima velika boljka), već sve ide preko računa, rsd isključivo.
 
Da, ako ide otkup, pošto se vrednost pošiljke obavezno ispisuje na priznanici koja se dobija.
Sa kešom i eurima ne rade (što je vidim ovde mnogima velika boljka), već sve ide preko računa, rsd isključivo.

Zato je meni najbolje rešenje Post Express, evo baš sam danas slao jedan paket i gledam na isečku vrednost otkupnine je odmah označena i kao vrednost paketa. Naravno to se može i drugačije naznačiti, ali barem ne muvaju kao ovi Šapčani :D
 
Upravo tako, ako pošiljka ima otkupninu odmah se označava kao vrednosna i ne moram da razmišljam o tome da li sam osiguran ili ne. Osim toga, državna je služba pa sam sklon verovanju da ne mogu tek tako preko noći da propadnu a još jedan plus je što ne drže pakete po kojekakvim "magacinima" koji su bušni ko švajcarski sir i što postoji broj za praćenje pošiljke.


Inače, što se Bex-a tiče, koristio sam njihove usluge samo jednom i pokazali su se krajnje neprofesionalno tom prilikom.
Slao sam paket sa otkupninom u Niš a čovek koji je trebao da primi paket je narednog dana u večernjim satima trebao da otputuje za Nemačku i bilo mu je bitno da paket primi najkasnije do 17h. Pošto sam hteo, pre svega njemu, da uštedim koji dinar a pritom i da isprobam tu novu kurirsku službu o kojoj sam do tada pročitao samo reči hvale, odlučio sam se da paket pošaljem Bex-om. Narednog dana oko 15h zove me čovek i kaže da kurir još uvek nije dolazio te da posle 17h neće moći da primi paket jer jednostavno neće više biti u Srbiji. Nakon par razmenjenih telefonskih razgovora sa ljudima iz centrale Bex-a, dobijam odgovor da su sve pošiljke namenjene fizičkim licima ostavljene za dostavu sledećeg dana, da danas rade samo sa pravnim licima i da neće biti isporučen paket ali da razumeju moj problem i da će učiniti sve da paket bude dostavljen u roku od sat vremena. :d Ja javljam čoveku ove informacije, izvinjavam mu se do neba zbog neprijatnosti naivno verujući da će paket zaista biti isporučen. :S: Naravno, paket nikad nije dostavlje i čak su se drznuli da primaoca nazovu i kažu mu da, ako želi paket, dođe u njihov magacin i preuzme ga lično. Meni je prodaja naravno propala, delimično mojom krivicom, ali interesantno je da su nakon toga na par dana uspeli i da "izgube" paket koji su expresno pronašli nakon što sam im zapretio tužbom.

Paket je vraćen, troškove nisam platio a od kurira koji mi je vratio paket sam saznao da je BEX zapravo AKS. :crash:

Od tada koristim isključivo PostExpress a ako neko želi drugu kurirsku službu nemam ništa protiv ukoliko mi kompletan iznos pre toga uplati na tekući račun. :)

Jesu skuplji u odnosu na druge, pogotovo kada se šalju paketi koji imaju otkupninu ali zato, za razliku od ostalih kurirskih službi, sa PostExpress nikada nisam imao problema i paket je uvek stizao na vreme što znači ako ga pošaljem "danas za sutra" uslugom, primalac će pošiljku primiti u toku sutrašnjeg dana i to gotovo uvek do 14 časova.
 
Kod PostExpresa je dobro jer OTK i VR i NE MORAJU da buddu iste. Eto, baš gornji slučaj sa konzolim i servisom.

Odradio si servis, i možeš da napišeš OTK 3000 dinara, da naplatiš svoju uslugu, a napišeš vrednost 20 000 koliko recimo vredi polovna konzola. Platićeš 200 dinara preko na cenu samog slanja, ali ti je mirna glava, i dobijaš full odštetu ....
 
Najbolje iskustvo - Post Express. Najgore iskustvo- AKS.

Vrlo blizu AKS-u je i Daily Express, ciji vas kurir nece zvati prilikom isporuke, sve dok 3 puta ne poljubi vrata. Za sada vode, sa isporucenim paketom posle 6 dana, nakon moje intervencije...

Saljem i primam 15-20 paketa mesecno.
 
Samo post ekspres!



Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-2
 
^ +1
 
^
^
+1

:)

OT-990 via TT
 
Najbolje iskustvo - Post Express. Najgore iskustvo- AKS.

Vrlo blizu AKS-u je i Daily Express, ciji vas kurir nece zvati prilikom isporuke, sve dok 3 puta ne poljubi vrata. Za sada vode, sa isporucenim paketom posle 6 dana, nakon moje intervencije...

Saljem i primam 15-20 paketa mesecno.

Pa da je pametan pa da posle drugog puta vrati paket a ne da ljubi vrata 3 puta.Ako čekaš paket bićeš kući ako moraš da izađeš kontaktiraš kol centar brze pošte koja ti donosi paket da ti daju broj kurira i dogovoriš se oko vremena isporuke.
 
Pa da je pametan pa da posle drugog puta vrati paket a ne da ljubi vrata 3 puta.Ako čekaš paket bićeš kući ako moraš da izađeš kontaktiraš kol centar brze pošte koja ti donosi paket da ti daju broj kurira i dogovoriš se oko vremena isporuke.

Jel?

Glupi Post Express ostavi obavestenje, jedan AKS proveri da li sam kuci pre isporuke, samo za njih moram da gledam u pasulj da je uopste bio kod mene... Ma vazno je da su regularno naplatili 400din posle 6 dana seljakanja paketa. Ima logike.

Sta ako sam na poslu (kao sto jesam)?
Sta ako ne znam koja sluzba mi donosi paket (kao sto nisam znao)?
 
Poslednja izmena:
Dok sam živeo u zgradi od post ekspresa sam dobijao potvrdu o neuspešnoj isporuci u sandučetu iako sam ceo dan bio kući,normalno ako nemaš te sreće da dobiješ paket prvi dan ,drugi pokušaj ljubljenja vrata kod njih nepostoji već pravac pošta a AKS bez komentara sve je već rečeno ako se zaista potrudiš i potrošiš dosta telefona možda i dobiješ paket do 19 h.
 
^^ Mene to maksimalno nervira kod Post Expressa. Budem ceo dan kod kuce, kurir se ni ne potrudi da se popne na prvi sprat da mi dostavi to, niti mi se jave. Vazno je da je ostavio ceduljicu. Za neke manje stvari, apsolutno nema razlike da li ide regularnom postom ili Post Expressom, a regularna posta je jeftinija.
 
Sta ja da kazem kad kod mene ima interfon, zivim na drugom spratu, nit se penju, nit zvone, samo nadjem ceduljce, a kad je trebala da mi se donese neka otkupnina postar me "nije nasao na datoj adresi", na kojoj zivim samo 4 i po godine!!! Pre par dana mi bateriju iz DE-a doneo lik na vrata, pozvao na interfon i nisam ni morao da trazim da se penje jer ne mogu da sidjem, za njih samo mogu kao malu manu da navedem sto ne primaju € kao otkup.
 
u firmi smo koristili post express godinama a onda su se pojavili privatnici
city express se jedini odrzao takodje godinama sada vec, i nismo imali problema do sada, saljemo nekih 50ak paketa mesecno...
AKS smo zvali nekoliko puta da dodju da preuzmu pakete da ih istestiramo... zvali smo ih 5 puta i 5 puta nisu mogli da stignu da dodju do nas (a mi smo iz Sapca :))

razmisljam da se vratimo na postexpress ali samo ako oni dolaze po paket, ne pada nam napamet da gubimo vreme do odlaska u postu i cekanju na salteru
 
Ma da post je zbog toga katastrofa. Em mora da se nose paketi kod njih, em vecinom ostave cedulju iako je neko ceo dan na adresi (ni da pozvone). Neka fala.
City ftw.
Bex je proban par puta, sasvim su ok. Daily isto, nikakve zamerke.
 
Postexpress dolazi po paket, samo nazoves, sa pravnim licima imaju jos bolji odnos..
 
Ja sa PE stvarno nikad nisam imao problema, uvek su mi paket isporučivali na vrata (možda zato što sam udaljen 200m od pošte u Savskoj, pa se kurir još nije smorio :)), a otkupninu sam dobijao u roku od dan-dva...

Doduše ni uzorak mi nije nešto velik, svega 10-ak pošiljki...

OT-990 via TT
 
Sve zavisi od slučaja do slučaja. Postexpress mi ne donese paket a nalaze se na drugom kraju dvorišta zgrade, još mi je firma u prizemlju, samo jave da dođem po paket. Oni po paket nikad ne dođu pa to više ni ne pokušavam.
BEX je prvih par puta bio extra brz za preuzimanje i donošenje paketa, novac je stizao 24h posle isporuke paketa, sve dok posle par pošiljki kurir nije kasnio ceo dan da dođe po paket, nazvao tek sutradan uveče u 19h iako sam ja već prethodnog dana otkazao slanje i poslao drugom službom.
Sa AKS-om ovih problema nikad nije bilo iako kažu da je ista firma u pitanju, verujem da je zasluga kurira koji ovaj teren drži već 5 godina, tako da na kraju sve zavisi od ljudi s kojima se radi.
 
Meni je post expres naplatio 700 dinara što su 40km vozili navigaciju za mene i naravno nikad se ne jave a sa AKS-om imam ok iskustva ali znam lika koji radi moj "region" i mogu da ga pohvalim, verujem da je to veći deo mog dobrog iskustva s njima. A ovo za BEX, ne znam šta da kažem, strašno i jadno i tužno i frustrirajuće čak i čitati a kamoli doživeti...
 
Sta mislite zasto sam ja guglo "bex kuriri" i zasto sam bas citao ovu celu temu!!! Da skratim pricu svi dobro znate sta je "limundo" i o cemu se radi.. Prevara pljacka strasan sajt.. Inace to nije povod zasto ja pisem ovaj post.. Zgranut sa tekstom koji sam do sada procitao i nemam mnogo sta da dodam.. Naime jos nisam siguran da ce ovo biti lose iskustvo i za mene ili nece.. Covek mi je poslao paket u ponedeljak ove nedelje 19 mart.. otprilike nesto slicno stigla je kutijica koju treba da preuzmem sa naplatom od 10.000 a sreca je to sto sam ja uzeo zvucnike od 500w koji su dimenzija 1,5mx0.8 i to dve kutije.. Pa sam ja pitao kurira : A JELI MAJKE TI KAKO SI NAGURAO NESTO OD MASE 50KG U TU MALU KUTIJICU !!!! Napusio sam ga jako jer znam kakvi su kuriri danas kako kradu i gube pakete (kao) .. Evo petak 2 sata proslo paketa dalje nema a rekli su kao da je u subotici kuriri koji nosi meni to i treba da stigne oko 11 pre podne.. Tako da ne znam sta ce biti .. Ali sam spreman za najgore..

Sto se tice komentara na ove ostale postove koje ste pisali i nemam bas neki komentar sve je to uglavnom istina i vrlo verovatno .. sto se tice kurirskih sluzbi ako imas nekkog prijatelja ili druga koji ti radi tamo onda nije problem.. Bar ja tako radim sa nekim kuririma i nema problema jer oni naznace onda tamo neki broj njihov i onda se taj paket nekim cudom ne izgubi..
 
Sta mislite zasto sam ja guglo "bex kuriri" i zasto sam bas citao ovu celu temu!!! Da skratim pricu svi dobro znate sta je "limundo" i o cemu se radi.. Prevara pljacka strasan sajt.. Inace to nije povod zasto ja pisem ovaj post.. Zgranut sa tekstom koji sam do sada procitao i nemam mnogo sta da dodam.. Naime jos nisam siguran da ce ovo biti lose iskustvo i za mene ili nece.. Covek mi je poslao paket u ponedeljak ove nedelje 19 mart.. otprilike nesto slicno stigla je kutijica koju treba da preuzmem sa naplatom od 10.000 a sreca je to sto sam ja uzeo zvucnike od 500w koji su dimenzija 1,5mx0.8 i to dve kutije.. Pa sam ja pitao kurira : A JELI MAJKE TI KAKO SI NAGURAO NESTO OD MASE 50KG U TU MALU KUTIJICU !!!! Napusio sam ga jako jer znam kakvi su kuriri danas kako kradu i gube pakete (kao) .. Evo petak 2 sata proslo paketa dalje nema a rekli su kao da je u subotici kuriri koji nosi meni to i treba da stigne oko 11 pre podne.. Tako da ne znam sta ce biti .. Ali sam spreman za najgore..

Sto se tice komentara na ove ostale postove koje ste pisali i nemam bas neki komentar sve je to uglavnom istina i vrlo verovatno .. sto se tice kurirskih sluzbi ako imas nekkog prijatelja ili druga koji ti radi tamo onda nije problem.. Bar ja tako radim sa nekim kuririma i nema problema jer oni naznace onda tamo neki broj njihov i onda se taj paket nekim cudom ne izgubi..

Pazi, ja nisam imao nikakvo lose iskustvo ni sa AKS-om ni sa BEX-om a slao sam i primao paketa poprilicno ali necu da razmisljam i to je to... Bolje maaalo vise da platim tamo gde mi garantuju za paket i vrednost sta god da se desi nego da me boli glava a glavobolja mi smeta mnogo vise nego cena ;)
 
Poslednja izmena:
E pa dragi moji i ja sam prosle nedelje imala problem s BEX kurirskom sluzbom (sto dalje od njih)!!! Poslala sam kolegi u uredno zapakovanoj kutijici novac. Pritom je kutijicia bila zapakovana u vise papira, oblepljena selotejpom, i nema sanse da se provali sta je unutra. E sad, jeste da se novac tako ne salje, ali oni nikako ne bi smeli da ceprkaju po nasim stvarima, u svakom slucaju.. Kolegi kojem sam novac poslala ( ukupno 1.231 euro) stigla je uredno zatvorena njihova kesica, i on kad je kesicu otvorio unutra je moj paketic bio sav iscepan i naravno novac UKRADEN!!!!! Inace, kurir koji je bio po posiljku, video je da sam ja u zlatari, i naravno zasvrbelo ga sta ima unutra... sto hiljada posto.... a oni me naravno otkacili, kao, pa Vi niste smeli da saljete novac tek tako.. o.k. mozda i nisam, ali Vi ste meni odgovorni da to stigne do cilja... sve u svemu uzas jedan.. pojeo vuk magarca... Tako da, MOLIM VAS IZBEGAVAJTE BEX KURIRSKU SLUŽBU, JER CE VAS U SVAKOM SLUČAJU KAD TAD PREVARITI!!! E da, posto sam ih zvala i rekla kako mi je ukraden novac, oni su se jadni cudili, kao, "gospodjo, pa ovo je do sada prvi slucaj da se nama tako nesto desilo", a danas kad sam bila kod Sudije za prekrsaje, on kaze da smo od pocetka ove godine, samo na teritoriji Panceva, deseti sigurno... ali nema nista od toga, samo nam je rekao sledeci put sami nosite novac.... E sad, Vi sami procenite sta cete i kako slati, i preko koga...
 
Како та фирма још увек функционише поред оволико лоших утисака?
 
Nazad
Vrh Dno